Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oden'in oğlu çıksa Momo anne tarafına çekmiş olur o zaman. Zoro ve Momo? İki kardeş hiç benzemiyor. Birisi karı kız peşinde, diğeri kadınlara ilgi duymuyor gibi. Biraz tuhaf bir kardeşlik oldu.:D Ryuma çıksın ama Oden çıkmasın ya. Hatta Ryuma'dan dolayı Momo falan ''Taht senin hakkın'' falan desin. Zoro da benim artık onlarla işim yok desin falan. Daha felsefik ve efsanevi olur. :)
Ryuma zaten daha yüksek ihtimal yani Ryuma, Oden'in de atası olması lazım yoksa sıkıntı olur :D Ama Momo şöyle bir Zoro gibi takılmaya başladı sanki, bir de ondan öğrendiği şeyi söylerken yüzü gülüyordu veledin:D
Son dediğini bende öyle düşündüm Zoro buna tahtı bırakır gider :a:

Koka kullanmamış olması zart diye yarıldığı gerçeğini değiştirir mi? Kokayı kritik zamanlarda kullan(a)mıyor demek ki. Bu 2. oluyor hafızam beni yanıltmıyorsa. Ha pardon senaryo gereği böyle oldu:sapkali:
  1. Yapmadığı şeyi yaptı olarak konuşarak boş yapıyorsun.
  2. Koka yapmayan ve etten kemikten olan herkes Zoro gibi delinir. Zoro elmas mı, çelik mi ? Yine saçma sapan bir boş yapma girişimi.
  3. Evet kritik zamanlarda yapamıyor. Yarın King'le ya da X kişiyle dövüştüğü kritik bir zamanda yaparsa ben sana bu cümleni iade ederim. Sen de böylelikle olayın senaryo gereği olduğunu anlarsın :artiz:
  4. Mangaka koka yaptırmayarak dayanıklılığına vurgu yapmak istemiş olabilir ki adamın olayı bu. Yani bilerek yaptırmaması gayet normal olurdu.

https://manganelo.com/chapter/
read_one_piece_manga_online_free4
/chapter_838

Burada net biçimde kestiği gözüküyor.

Hocam gözlem gibi net bir fark yok muydu? Bir fark olması için illa tek mi yemesi gerekiyor. G4 bile acı çekiyordu Katanın b.hakisi karşısında. Meyve konusunda ise meyveyi uyandırmış ve logia özellikleri göstermiş birisine karşın Luffy nasıl üstün oluyor anlamadım ama bu konular daha önce bin defa konuşulmuştur tekrar konuşmanın herhangi bir katkısı yok o yüzden geçiyorum.

Benim demek istediğim bu adamın daha b.hakisi nelere kadirdir neleri keser neleri kesemez meselesi. Hee eğer o adam b.haki basmış halde zoro'yu delmişse Zoro güçsüz derim ama ben b.haki basmadığını düşünüyorum. Bu adam başta sınırını göstermeli ondan sonra seviyesine karar veririz. Burada yaptığı teknikler önemli değil belki uğraşmak istemediği için yapmıştır belki antreman olsun diye ama bu adamın sınırını görmemiş için bir tekniğinin bir b.hakiyi aşamaması lazım veya meyveye hasar verememesi lazım. Örnek Kuma karşısında ki gibi bir teknik yapıp o kişinin b.hakisini tekte aşamazsa ya o adamla eşit seviyede olur (Doffy vs Luffy) veya aşağıda olur (Kata vs Luffy) bunuda dövüş gösterir.
Kesmek dediğin şey bir şeyi parçalara ayırmak olur. Bir şeyi kestiğin zaman kesik denilen bir şey olması lazım. :)Cracker'in orada yaptığı şey şuna benziyor:
Sağ ortadaki panel. Tabi birisi tekmeyle, diğeri kılıçla olduğu için etkisi aynı olamaz.

Kata'nın silahlanması karşısında Luffy'nin acı çektiği yerler şunlar:
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/88/883/page/15
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/89/894/page/7

Bir yer daha vardı da orayı hatırlayamadım şimdi. Dikkat edersen her ikisinde de kare mochi ve sert mochi gibi teknikler kullanıyordu. Tekniğin de etkisi var yani. Luffy ile Kata'nın tek yumruk yumruğa girdiği yer bu ikisi değil elbette. O kadar birbirlerine vurup da sadece buralarda acıdan bahsediyorsak, ben gözlem gibi net bir üstünlük göremiyorum.

Zoro kısmını geçiyorum ben de. Uzun yazmaya gerek yok. Ama düşüncene çok da katılmıyorum yani.

Hiçbir ikilinin arasındaki ilişki ve benzerlik Zoro ve Luffy gibi ol(a)maz. İki tane örnek atıp bu ilişki Luffy'yle şunun arasında da var demek beyhude çabadır. Tüm seride 1000 tane örnek var Luffy ve Zoro adına. Yorulmayın hiç.
Katılıyorum. Bir üçüncü eklemem gerekirse bile (Aslında ikili olarak ön plandalar) o kişi Sanji değil, Nami olur. Bu üçünün yeri hep ayrıydı, hep ayrı olur muhtelemelen. :cool:

1. Yapmadığı şeyi yaptı olarak konuşarak boş yapıyorsun.
  2. Koka yapmayan ve etten kemikten olan herkes Zoro gibi delinir. Zoro elmas mı, çelik mi ? Yine saçma sapan bir boş yapma girişimi.
  3. Evet kritik zamanlarda yapamıyor. Yarın King'le ya da X kişiyle dövüştüğü kritik bir zamanda yaparsa ben sana bu cümleni iade ederim. Sen de böylelikle olayın senaryo gereği olduğunu anlarsın :artiz:
  4. Mangaka koka yaptırmayarak dayanıklılığına vurgu yapmak istemiş olabilir ki adamın olayı bu. Yani bilerek yaptırmaması gayet normal olurdu.
1. Yapmadığı şeyi neden yapmadığını sorguluyorum. Belki kritik anlarda yapabilecek kadar geliştirmemiştir. Böyle düşünmek pekala boş yapmak manasına gelmiyor.
2. Etten ve kemikten olduğu için delik açıldı adamda. Bunu göremeyecek kadar tecrübesiz ve yeteneksiz biri galiba. Ki öyle olmadığını ikimiz de biliyoruz. Böyle düşünmekte pekala boş yapmak değildir.
3. Kritik zaman kavramını farklı anlamışsın. Kritik zamandan kastım ani gelişen olaylardı. Senaryo gereği olduğunun farkındayım zaten. Ama senaryo gereği diye de bir şey söylemeyecek miyiz?
4. Pekala dediğin gibi dayanıklılığına atıfta bulunmak için yapmış olabilir.. Fakat bunu 2. kez birilerini korurken yapıyor. Yani dikkatsizliği canımı sıkıyor diyebilirim. Mangakanın işlediği senaryoyu eleştirebilirim dimi?:)
Tamam Zoro dolu bir bölüm hypelanmış olabilirsin ama bu adamın kaç yıldır burnunu bile kanatmadı Oda. Biraz kendi kendimizce eğlenmenin sakıncası olmaz sanırım :)İyi forumlar.:sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık