Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Smoker haricinde acayip bir duyum aldım, bölümde
Ryuuma'nın adı geçiyor ve ardından Nidai Kitetsu garip bir aura yayıyor, Sadece Luffy, Zoro ve Momo algılıyor. Kinemon Ryuuma'nın adı geçince tehtid algılamış olabilir diyor, Ryuuma zamanında bu kılıcın her sahibini deşmiş ama kendi kılıcına bağlılığından hiç buna dokunmamış. İlginç.
Bari bir tek Zoro hissetseydi bu ne arkadaş, herkes hissediyor kabahat Reise patlayacak :artiz:

Smoker haricinde acayip bir duyum aldım, bölümde
Ryuuma'nın adı geçiyor ve ardından Nidai Kitetsu garip bir aura yayıyor, Sadece Luffy, Zoro ve Momo algılıyor. Kinemon Ryuuma'nın adı geçince tehtid algılamış olabilir diyor, Ryuuma zamanında bu kılıcın her sahibini deşmiş ama kendi kılıcına bağlılığından hiç buna dokunmamış. İlginç.
Luffy ve Momo'nun bildiğimiz gibi özel yanları var. Zunisha'yı duymustular... Zoro'nun da büyük ihtimal Kılıçlar ile alakalı değişik bir özelliği çıkacak.

Bu anlamda Zunisha'yı sadece Momo duydu, Zoro duyamadı daha doğrusu hissedemedi, Luffy hissetti. Yine de ona söz geçiren Momo idi.

Shirahoshi de Deniz Kralları ile iletişim kuruyordu Luffy de duyuyordu ama yine söz geciremiyordu.

Bu denklemde Zoro'nun da payı olacaksa kılıca söz geçirecek kişi olarak Zoro'nun rolünü görebilir miyiz?

Öylesine kafama esti.

Mihawk neden korsan oldu acaba? Hadi bizim tayfa ve Shanks'ın tayfa korsan değil tam. Ama Mihawk ne düşünüp de korsan olmuş olabilir? One Piece'e ilgi duyduğunu düşünmüyorum. Kanunsuz işler yapacak, kötü birisi olduğunu da düşünmüyorum. Şimdi düşünüyorum da Mihawk ödül avcısı yada denizci olsa daha güzel olabilirmiş gibi geliyor. Dünya hükümeti tarafında olsaydı en güçlü kılıç ustası olarak. Shanks ile dostluğu gibi diğer her şey aynı kalabilirdi, Garp, Roger gibi.

Mihawk neden korsan oldu acaba? Hadi bizim tayfa ve Shanks'ın tayfa korsan değil tam. Ama Mihawk ne düşünüp de korsan olmuş olabilir? One Piece'e ilgi duyduğunu düşünmüyorum. Kanunsuz işler yapacak, kötü birisi olduğunu da düşünmüyorum. Şimdi düşünüyorum da Mihawk ödül avcısı yada denizci olsa daha güzel olabilirmiş gibi geliyor. Dünya hükümeti tarafında olsaydı en güçlü kılıç ustası olarak. Shanks ile dostluğu gibi diğer her şey aynı kalabilirdi, Garp, Roger gibi.
One Piece'de karakterlerin kendilerine göre korsan tanımlamaları var hocam. Bizim dünyamızdan biraz farklı.

Örneğin Hiluluk, Luffy gibi tiplere göre Korsanlık ve Korsan bayrağı = özgürlük, imkansızı reddetme, savaşma. Gibi anlamlar taşıyor.

Bizim Şahingöz'ün de kendine göre korsan tanımı olabilir. ;)

Düşünüyorum da bu serinin en büyük eksiklerinden biri hiçbir şeye bağlı olmayan güçlü bir korsanın olmaması sanırım. Güçlü kişiler ya Yonkou ya yonkou müttefiği, ya shichi, ya supernova oluyor. Bunlardan biri olmayıp da güçlü olan kimse yok. Mesela yeni dünyada amiral seviyesinde ve saydığım şeylerin hiçbiri ile bağlantısı olmayan kişiler olsaydı iyi olurdu bence.

Düşünüyorum da bu serinin en büyük eksiklerinden biri hiçbir şeye bağlı olmayan güçlü bir korsanın olmaması sanırım. Güçlü kişiler ya Yonkou ya yonkou müttefiği, ya shichi, ya supernova oluyor. Bunlardan biri olmayıp da güçlü olan kimse yok. Mesela yeni dünyada amiral seviyesinde ve saydığım şeylerin hiçbiri ile bağlantısı olmayan kişiler olsaydı iyi olurdu bence.
Yonkoular dediğin klasmana giriyor hiç bir şeye bağlı olmayıp kendi güçleriyle bir yere gelmiş korsanlar. Zaten direk olmuş halde 4 tane var seride ana karakterlerin onlara erişip indirme gibi yan amaçları var.

Ve amirallere denk olup hiç bir şey yapmadan yeni dünyada takılmak serinin dinamiğine ters. Korsan çağının başlamasının sebebi one piece alayı onun peşinde illa ki yonkouya denk gelmesi lazım serinin bir yerinde. Evrende hata yok sadece fazla sır var diyebilirsin. :)

Yonkoular dediğin klasmana giriyor hiç bir şeye bağlı olmayıp kendi güçleriyle bir yere gelmiş korsanlar. Zaten direk olmuş halde 4 tane var seride ana karakterlerin onlara erişip indirme gibi yan amaçları var.

Ve amirallere denk olup hiç bir şey yapmadan yeni dünyada takılmak serinin dinamiğine ters. Korsan çağının başlamasının sebebi one piece alayı onun peşinde illa ki yonkouya denk gelmesi lazım serinin bir yerinde. Evrende hata yok sadece fazla sır var diyebilirsin. :)
Yok hiçbir şey yapmamasindan bahsetmiyorum, atıyorum Korsanlar Kralı olmaya çalışsın ama yonkou, nova veya shichi falan olmasın. Hani gördüğümüz her şeyle bağlantısız olsun.

Yonkou'lar var da ben daha basit oluşumlardan bahsediyorum. Ha zaten hata diyebileceğim bir şey değil, ama olsa iyi olurdu yani. :)

Mesela Naruto izlediysen bilirsin, (Seri bittiği için örnek vermesi daha kolay oluyor :D) Shippuden'den itibaren sürekli Akatsuki üzerinden gittiler. Araya Zabuza-Haku tarzı ama daha güçlü (başka köylerin ninjaları mesela) koysalardı daha iyi olabilirdi. One Piece'de de öyle bir şey olsaydı demek istiyorum.

Seride bir de ödül avcısı eksiği var ama o başka mesele zaten.

Mihawk?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 35)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık