Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Boş yapmaya başladığına göre tartışma bitmiştir.Sen git resmi çeviriyi görmezden gelip kendi yorumlamanı yap.Aa ? Aynı sen gibi konuştum bir anda.

@Raiden Bu adam şenks gelince gitti değil mi ? Üstelik şenks direk teache söyledi lafı.Teachin söyledikleri ortada.Adam eğer şenksi yenebileceğini düşünse şu an çoktan yenmişti.Hasar almadan yenmek gibi saçma argümanları çıkarırsak zamanı geldi mi bu adam elbet hamlesini yapacak.Tıpkı adamını kurtarmak için devrimci karargahını basması gibi,meyveyi çalmak için mfye gelmesi gibi veya İdyi basması gibi.Yapabileceğini düşünüyorsa yapıyor.Yapamayacağını düşünüyorsa yapmıyor.Mevzu bu yani.
Ben de diyorum ki o an Shanks'a dalmak demek toplu intihar demekti. Zor gücün topladığı tayfayı kızılcığın ekibine kurban vermek demektir diyorum.

Neyse işte, benim düşüncem bu yönde. Farklı düşünüyorsan saygı duyarım tabi.

Ben de diyorum ki o an Shanks'a dalmak demek toplu intihar demekti. Zor gücün topladığı tayfayı kızılcığın ekibine kurban vermek demektir diyorum.

Kaldı ki Shanks bu adama 2 sene karışmamış, kendisi kolayca BB'yi yenebileceğini düşünse bunu da yapardı. Shanks içinde kolay bir dövüş olmayacaktı MF'de bile.

Akainu olayı bam başka bir olay, tam bir Akainu yüceltme sevdası üzerine kurulu bir tartışma. Sengoku + Garp'tan, Akainu'yu bayıltan WB'den çekinmemiş BB Akainu'dan çekindi diyor arkadaş.

Kaldı ki Shanks bu adama 2 sene karışmamış, kendisi kolayca BB'yi yenebileceğini düşünse bunu da yapardı. Shanks içinde kolay bir dövüş olmayacaktı MF'de bile.

Akainu olayı bam başka bir olay, tam bir Akainu yüceltme sevdası üzerine kurulu bir tartışma. Sengoku + Garp'tan, Akainu'yu bayıltan WB'den çekinmemiş BB Akainu'dan çekindi diyor arkadaş.
Yani, mantıklı durmuyor pek. 2 sene öncesi geride kaldı. Artık kimseye eyvallahı olmayacak kadar güçlenmiştir kendisi ve tayfası.

Boş yapmanın kralı sensin, Akainu'yu yenince Yonko mu olacaktı ki onu yenmeye çalışsın? Saçmaladığın şeyin farkına var azıcık.

Shanks'ı yener demedim zaten, Shanks ayrı Akainu ayrı, algılarını düzeltmende fayda var. Shanks Akainu'dan güçlü zaten. Akainu'yu yenince de Yonko olmuyor bu adam, ne diye dövüşsün saçma sapan bir şekilde.
Sen önce kendinle çelişme bi.Lafa geldi mi tiiç gereksiz dövüşlere girmiyor dersin,Mfde denizcilere neden daldı denince de eyvallahı yok korkmuyor diyorsun.Resmi çeviri atıp bizzat kendisinin hazır olmadığını söylüyoruz,hasar almadan yenmeye hazır değil gibi saçma sapan neresinden tutsan elinde kalacak komik bir yorum atıyorsun.

Yav olum ben niye dalmadı demiyorum ki zaten.Çağ benim en güçlü benim dediği bir yerde,durmadan savaştığı noktada şenks gelince geri çekiliyor.Üstelik şenks gel diyince daha değil diyor.Burdan neyin ne olduğu belli oluyor zaten.Şenks vurudu bunun kafaya.Ben bunda değilim.Adam hazır değilim daha buna diyip kaçınca sunulan saçmalığa karşıyım.Amacı yoktu,bir gemi için değmez denilir,yeri değildir zamanı değildir denilir anlarım.O lafı eğip büküp hasar almadan yenmek için söylüyor gibi saçmalıklarla gelirsen karşı çıkarım.Tiiç zaten içten pazarlıkçı çıkarcı herifin teki.O mevzuda neyse sağlık olsun diyip gitse normal olur ama hazır değilim diyip gidince bence ne düşündüğü net orda.Dediğim gibi ben böyle düşünüyorum.Senin ne düşündüğün seni bağlar tabi bir yerde.Hesap verecek de değilsin.

Sen önce kendinle çelişme bi.Lafa geldi mi tiiç gereksiz dövüşlere girmiyor dersin,Mfde denizcilere neden daldı denince de eyvallahı yok korkmuyor diyorsun.Resmi çeviri atıp bizzat kendisinin hazır olmadığını söylüyoruz,hasar almadan yenmeye hazır değil gibi saçma sapan neresinden tutsan elinde kalacak komik bir yorum atıyorsun.
.
Senin algılamada sıkıntın var, kimse sana laf anlatamıyor çünkü. Sana göre Akainu > Sengoku + Garp, bu saçmalığa inanan birisi ile ne tartışılır ki zaten?

Karasakal bir anlık titreşim meyvesini almanın gazıyla sağa sola saldırıyor, ve normal ritminden çıkıyor, ve herkese şov yapıyor. Bunu yapabilir, dövüşebilir. Korkmadığını gösteriyor. Sen ise adamın hedefi denizciler ile boşu boşuna dövüşüp denizci üssünü yıkmak olduğuna inanıyorsun herhalde, çünkü gereksiz dövüşlere girmemek derken bunun gerekli olduğunu zannediyor olmalısın. Senden iyi kimse saçma sapan yorum atamaz inan buna, çünkü açık açık Sengoku + Garp'ın Akainu'dan güçsüz olduğunu zannediyorsun.

Shanks oraya geldiği zaman zaten savaşın sonuna yaklaşılmıştı, bu BB'nin yenileceği anlamına gelmez, bir kazanan çıkmayacağı için adam geri çekiliyor. BB'nin söylediklerini iyi algıla. Shanks'a ne diyor? Sadece hazır olmamak değil ayrıca ''Zaten istediğimi aldım.' diyor,' istediği neydi?

Kırmızı ile işaretledim ki algılama da sorun yaşama diye.

Titreşim meyvesi, eğer alamasaydı dövüşe devam ederdi. Hedefleri doğrultusunda ilerliyor, ve gereksiz dövüşlere girmiyor. MF'de daha fazla dövüşe devam etmemeside bu sebepten zaten.

Senin algılamada sıkıntın var, kimse sana laf anlatamıyor çünkü. Sana göre Akainu > Sengoku + Garp, bu saçmalığa inanan birisi ile ne tartışılır ki zaten?

Karasakal bir anlık titreşim meyvesini almanın gazıyla sağa sola saldırıyor, ve normal ritminden çıkıyor, ve herkese şov yapıyor. Bunu yapabilir, dövüşebilir. Korkmadığını gösteriyor. Sen ise adamın hedefi denizciler ile boşu boşuna dövüşüp denizci üssünü yıkmak olduğuna inanıyorsun herhalde, çünkü gereksiz dövüşlere girmemek derken bunun gerekli olduğunu zannediyor olmalısın. Senden iyi kimse saçma sapan yorum atamaz inan buna, çünkü açık açık Sengoku + Garp'ın Akainu'dan güçsüz olduğunu zannediyorsun.

Shanks oraya geldiği zaman zaten savaşın sonuna yaklaşılmıştı, bu BB'nin yenileceği anlamına gelmez, bir kazanan çıkmayacağı için adam geri çekiliyor. BB'nin söylediklerini iyi algıla. Shanks'a ne diyor? Sadece hazır olmamak değil ayrıca ''Zaten istediğimi aldım.' diyor,' istediği neydi? Titreşim meyvesi, eğer alamasaydı dövüşe devam ederdi. Hedefleri doğrultusunda ilerliyor, ve gereksiz dövüşlere girmiyor. MF'de daha fazla dövüşe devam etmemeside bu sebepten zaten.
Bir kulptan tutup geri kalanı görmezden gelerek anca kendini eğlendirirsin.Sengoku + garpı küçük gören tiiç ben değilim.Sayfasını da atmama rağmen hala aynı şeyleri geveleyip duruyorsun.Bundan önce de öyle bir şey yok deyip beni algı kasmak ile yaftalayan adamsın sen.Sana ne yazsam boş.Kafanda belli şeyleri kurgulamış her şeye aynılarını yazıyorsun.

Tiiç Mfyi yıkarken güç gösterisi yapıp sengoku ve garpı karşısına alıyor,diğer tarafta o ikisinden bariz güçsüz bir adamı güç gösteririsinin kralını yapabilecekken bırakıp kaçıyor.Bu adama Mfde sağı solu yıktılar diye yonkou demiyorlar,Marcoları yendi diye yonkou diyorlar.Demek ki neymiş,güç gösterisine değil icraate göre bazı şeylere karar veriliyormuş.İcraatın kralı ayağına gelmişken es geçip de mfde güç gösterisi yapıyor dersen gülerler sana.Şimdi sen bu mesajı da eğ bük.Bakalım kimi kimden daha güçlü çıkartacaksın.

Bir kulptan tutup geri kalanı görmezden gelerek anca kendini eğlendirirsin.Sengoku + garpı küçük gören tiiç ben değilim.Sayfasını da atmama rağmen hala aynı şeyleri geveleyip duruyorsun.Bundan önce de öyle bir şey yok deyip beni algı kasmak ile yaftalayan adamsın sen.Sana ne yazsam boş.Kafanda belli şeyleri kurgulamış her şeye aynılarını yazıyorsun.
.
Bak sana çok basit bir şey söylüyoruz; Sengoku + Garp > Akainu, buna itirazın varsa sen seriden hiçbir şey anlamamışsın demektir. Teach falan değil, herkesin algısı bu.

Buna rağmen tartışmaya ısrarla devam edip at gözlüğü ile bildiğini okumaya devam ediyorsun.

Tiiç Mfyi yıkarken güç gösterisi yapıp sengoku ve garpı karşısına alıyor,diğer tarafta o ikisinden bariz güçsüz bir adamı güç gösteririsinin kralını yapabilecekken bırakıp kaçıyor..
Yine saçmaladın.

Şimdi şu sorunun cevabını alalım; MF'de herkese canlı yayın yapan bir aygıt var, ve bu savaş gazeteciler tarafından takip ediliyor. Supernovaların bile gözü burada takip ediyorlar.

Burası güç gösterisi yapılacak bir yer.

Akainu'nun geldiği adaya bakalım; yanan bir ada, kimsenin olmadığı, canlı yayın yapılamadığı, kimsenin takip etmediği bir yer. Burası güç gösterisi yapılabilecek bir yer değil.

Aradaki farkı anlayabildin mi?

Ayrıca güç gösterisi zaten yapmış, bir daha yapmasına gerek yok. Bunu yaptığı ortamda Akainu'da vardı zaten, Akainu'dan çekindi diyorsun ya BB orada Akainu'nun olduğunu bile bile herkese meydan okumuş zaten.

Aşağıda özellikle belirtilmiş hem Akainu hem Sengoku;

Bu adama Mfde sağı solu yıktılar diye yonkou demiyorlar,Marcoları yendi diye yonkou diyorlar.Demek ki neymiş,güç gösterisine değil icraate göre bazı şeylere karar veriliyormuş.İcraatın kralı ayağına gelmişken es geçip de mfde güç gösterisi yapıyor dersen gülerler sana.Şimdi sen bu mesajı da eğ bük.Bakalım kimi kimden daha güçlü çıkartacaksın.
Marco'ları yenmek son iş. Orada önemli olan nokta Beyazsakal'ın eski bölgesini ele geçirmek. Jinbe anlatırken Beyazsakal'ın bölgelerini ele geçirmesine dikkat çekiyor, Marco'dan bahsetmiyor. Marco'dan ne zaman bahsediliyor, Marco'nun durumunu öğrendikleri vakit. Yine bu alakasız bir karşılaştırma çünkü Marco, Beyazsakal'ın bölgelerini ele geçirme yolunda en büyük engel. Akainu'nun böyle bir engel oluşturduğu yok, yeni dünyada denizci üslerini daha yeni taşımışlar, Yonko gibi bölgeleri ellerinde oluşturmuyorlar ki bu ikisini karşılaştırabilesin. Burada mesajları eğip büken sensin.

Biz Akainu ölü Yonko ile savaştı diyince demediklerini bırakmazlar. BB, Akainu'dan kaçtı dediklerinde ulan bu adam Wb'ye atarlandı orda Akainu'dan korduğundan degil gereksiz olduğu için kaçtı deyince de. Ölü Wb'ye karşı atarlandı derler. Hadi işin içinden çık sonra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık