Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Erkan12 senin hakkaten sıkıntıların var.Bilerek mi yapıyorsun yoksa sıkıntın büyük mu bilmiyorum.Ilgilenmiyorum da şahsen.Sen element uydurmaya devam yine bir yerlerden.Çevirmen çıkıp şu şundan güçlü dese mangada yazmıyor diyecek adamsın hala konuşuyorsun.
Sıkıntılı olan sensin, çevirmen de sana göre Karasakal fanı galiba bizi dinlemiyorsun bari adam ne demiş ona bak strateji diyor strateji, sen strateji ne anlar mısın?

Şimdi düşündüm de Usopp ve Nami aşırı zayıf. En azından sıradan insanların yenemeyeceği kadar güçlü olsalardı. Silahlı bir grubu sal, ateş ede ede gitseler bunların üstüne. Nami ve Usopp ilk saldıran taraf olmazsa kendilerini mermiden savunabilecek hiç bir güçleri, hızları yok. En azından haki açıp mermilerden kaçabilseler veya b. haki ile savunabilseler çok daha iyi olur. Belki 100 milyon ödülü olacak karakterler ama hızlı davranıp ateş etsen hiçbir şey yapamaz. Silahını düşürse sıradan insandan farkları kalmıyor.
Bu seride über güçler zaten istisna teşkil ediyor. Roger veya Fisher Tiger'ın ölümleri mesela oldukça sıradan insanlar gibi. Çok şükür Dragon Ball tarzı değil burada işler :D

Bir Amiralle diğer bir Amiralin dövüşebileceği gibi Vista da Mihawk ile dövüşebilir. Luffy'de Kaido ile dövüştü sonuçta. Bunlar aynı klasmanın adamları, birisi en iyi, diğeri kaliteli bir kılıç ustası. İki kılıç tokuşturmakla eşit olmuyorlar yani...
Luffy ile Kaido nasıl aynı klasmanın adamı mı dalga mı geçiyorsun?

Amiral Fuji ile Vista'nın dövüşebileceğini düşünüyorum, hatta Mihawk ile olan dövüşten daha uzun sürecektir. Senin kıyasın Luffy vs Cracker de Luffy daha pasifti ama Kata'ya karşı daha baskın idi. O halde Cracker > Kata demek gibi. Ayrıca Buggy'i kesemedi diye hakisi yok diyordun, o yüzden Buggy'den bahsettim.
Buggy Haki ile de kesilmiyormuş, ne alaka bununla? Vista Amiralle dövüşebilse dövüşürdü, Marco gibi Jozu gibi, ama hiç görmedik teke tek aldığını.

Katakuri G4 Luffy'yi yendi, Luffy kendini geliştirdi daha sonra. Cracker böyle bir şey yapamadı, alakasız örnek vermişsin.

Ölmek için gökadasından atlayan adamla, kahvehanede zopa yiyen, Aka'dan kaçan, tüm tayfa Wb'e saldırıp aman dileyen, Shanks'tan ayar yiyen Tiç ile cesaret kıstası mı yapıyorsun?
Denizcilerde birden fazla kişi ile WB'ye saldırdı, Sengoku'nun emri ile onlarda mı korkak oldu?

Sana göre Shanks tarafından durdurulan adamlar korkaksa Akainu ve Kaido'da korkak oluyor, haliyle söylediğin şeylerin ne kadar saçma olduğuna bir dön bak derim.

Enies Lobbyde nami kalifa'yı indirdi, ki kendisi cp9 ajanıydı. Silahla falan ölecek seviyede değiller, ama korkak oldukları için bize bu algıyı yansıtıyorlar. Nami'nin elinde zeus gibi bir güç var artık. Usoppda k haki açtı. Aslında tüm tayfada haki olması lazım ama o konuyu tartışmak bile gereksiz...
Çünkü dövüşler gerçekçi değil. Bir sürü silahlı denizci askeri Nami'nin etrafına geçip yıldırım yemeyi bekliyor, biri de ateş etmiyor. Doğrudur ne Usopp ne Nami çöp denizcilere yenilmez. Ama en azından bunu bize göstermesi gerekli diye düşünüyorum.

Şimdi aklıma geldi BM adaya geliyor, BM tek başına King+ Queen'i yenebilir mi sizce ? Bana oldukça denk bir dövüş olur gibi geliyor.
Şahsi fikrim, hiçbir yonkou nun iki tane yonkou komutanına karşı zorlanacaklarını dahi zannetmiyorum. King+Queen+Jack ın Big Moma karşı kazanma veya dövüş esnasında öne geçme şanslarının olduğunu düşünmüyorum şahsen. Kaido nun tek attığı adamla hemen hemen aynı seviyedeki iki kişi bence yonkouyu zorlayamaz bile. Tabi herkesin kendi düşüncesi.

Şahsi fikrim, hiçbir yonkou nun iki tane yonkou komutanına karşı zorlanacaklarını dahi zannetmiyorum. King+Queen+Jack ın Big Moma karşı kazanma veya dövüş esnasında öne geçme şanslarının olduğunu düşünmüyorum şahsen. Kaido nun tek attığı adamla hemen hemen aynı seviyedeki iki kişi bence yonkouyu zorlayamaz bile. Tabi herkesin kendi düşüncesi.
Kİng ve Queen'in daha Kaido'nun tek attığı adamla aynı seviyede olup olmadıkları belli değil. BM daha Jimbei ve Chopper'la uğraşıyor. Keşke Oda Ödüllerini açıklasaydı. Zira Jack'in sengoku+ fujinin olduğu gemiye dalıp king ve queenden ayar yemesi garibime gidiyor.

Kİng ve Queen'in daha Kaido'nun tek attığı adamla aynı seviyede olup olmadıkları belli değil. BM daha Jimbei ve Chopper'la uğraşıyor. Keşke Oda Ödüllerini açıklasaydı. Zira Jack'in sengoku+ fujinin olduğu gemiye dalıp king ve queenden ayar yemesi garibime gidiyor.
Doğrudur henüz güçleri de ödülleri de açıklanmadı ancak ne olursa olsun katakuriden aşırı derecede güçlü çıkacaklarını zannetmem. Yani iki tane yonkou tayfasının sağ kollarının vs sinde bir taraf çöple uğraşıyormuş gibi rakibini aradan çıkaramaz, tüm yonkou komutanlarının hemen hemen aynı seviyede olmasını bekliyorum ben. Birebirde katakuriyi yenseler bile en büyük icraatleri o olur diye düşünüyorum. King ve Queen'in birer tane amiral alabilecek güçte olması saçma olurdu.

Luffy ile Kaido nasıl aynı klasmanın adamı mı dalga mı geçiyorsun?

Buggy Haki ile de kesilmiyormuş, ne alaka bununla? Vista Amiralle dövüşebilse dövüşürdü, Marco gibi Jozu gibi, ama hiç görmedik teke tek aldığını.

Katakuri G4 Luffy'yi yendi, Luffy kendini geliştirdi daha sonra. Cracker böyle bir şey yapamadı, alakasız örnek vermişsin.

Denizcilerde birden fazla kişi ile WB'ye saldırdı, Sengoku'nun emri ile onlarda mı korkak oldu?

Sana göre Shanks tarafından durdurulan adamlar korkaksa Akainu ve Kaido'da korkak oluyor, haliyle söylediğin şeylerin ne kadar saçma olduğuna bir dön bak derim.
İkisi de İmparator olarak anılıyor, en azından Kata ve Luffy aynı klasman.

Adamın rakipleri ters, Fuji gibi kılıç kullanan biri gelse, neyse diyecem.

Cracker baya zorladı Luffy'i, hatta kolunu kesti.

Evet, onlar da Wb'den korkuyordu.

Bak sana Tiç'in korkaklığına dair 40 misal vermişim, sadece birine cevap vermişsin. Tabii cevap olduğu da meçhul.

Doğrudur henüz güçleri de ödülleri de açıklanmadı ancak ne olursa olsun katakuriden aşırı derecede güçlü çıkacaklarını zannetmem. Yani iki tane yonkou tayfasının sağ kollarının vs sinde bir taraf çöple uğraşıyormuş gibi rakibini aradan çıkaramaz, tüm yonkou komutanlarının hemen hemen aynı seviyede olmasını bekliyorum ben. Birebirde katakuriyi yenseler bile en büyük icraatleri o olur diye düşünüyorum. King ve Queen'in birer tane amiral alabilecek güçte olması saçma olurdu.
King'in amiral ayarı çıkmasını bekliyorum, Queen biraz daha düşük olur ama o da katakuri'yi yenecek seviyede olur tahminim. Jack bunlardan bu kadar tırsıyorsa vardır bir hikmeti heralde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık