Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda senin benim gibi insan hocam farkında mısın? Oda'nın kendisi çıkıp korkmadı diyene kadar senin de söylemin benimde söylemim ''YORUM'' olarak kalır.
Ben onun söylediği bizimkilerden üstün demedim zaten, benim ona sorduğum şey şu ; Teach gidiyoruz derken bunu korku ifadeleri kullanarak mı söyledi yoksa sakin sakin mi söyledi, ona göre sakince ve korkmadan söylemiş. Yani birisi konuşurken korkarak mı yoksa korkmadan mı konuştuğu bence belli olur, sorduğum şeyde buydu zaten, acaba Japoncasında bizim kaçırdığımız bir korku ifadesi var mıydı diye.

Akainu olayı stratejik, merak ettim acaba Teach geri çekilirken konuşma tarzı nasıldı diye, çevirmene özellikle sordum mangadaki konuşma tarzında korku var mı diye, daha çok strateji ile alakalı olduğunu söyledi.

Çevirirken o lafları korku ile mi söyledi, yoksa sakin kalarak mı söyledi, korkarak söylemiş olsa bence çevirmene göre bu belli olurdu. Zaten dediğim gibi Beyazsakal'a ettiği ikinci laflarda da korku olmadığını görebiliriz.

Ben Luffy zaten korkmadı diyorum, benim orada söylediğim şey eğer BB'nin korktuğunu düşünüyorsan, Luffy'de korkmuş sayılır.
Adam açık açık bunun için hazır değilim diyor.Bunun neresi stratejik ?

Ben bu adamı şu an yenemem diyip tabanları yağlıyor işte.

Akainu'yu hasar almadan ve tayfasından birini kaybetmeden yenmek için mi hazır değil? Evet.

Bu söylediği kazanamayacağı anlamına gelmez. Ne için hazır değil önemli olan nokta bu? Teach'in hedefi en üst nokta, oraya daha çıkmadan, gereksiz yere bir Amiral ile dövüşmek mantıksız tabii ki.

Hiç sorma. Bildiğin kalede bekleyen prenses gibi oldu. :S Koltuğunu terk edemez artık.
Kılıcı olarak Fuji babayı kullanacak artık :S Gerçi kemçük reyiz de var ama sevdiğinden yollayamadı...
Ama var ya Kuzan reyizi Teachlerin içine ajan olarak soktuysa efsane bir olay olurdu he :( Ama biraz zor gibi tabii

Akainu'yu hasar almadan ve tayfasından birini kaybetmeden yenmek için mi hazır değil? Evet.

Bu söylediği kazanamayacağı anlamına gelmez. Ne için hazır değil önemli olan nokta bu? Teach'in hedefi en üst nokta, oraya daha çıkmadan, gereksiz yere bir Amiral ile dövüşmek mantıksız tabii ki.
Şunu normal birisine okut Akainudan korkup kaçtı der sen kalkmış yenip yenemeyeceği belli değil diyorsun.Şenkse de aynısını söyledi.Belli ki kendini bu adamlardan düşük görüyor ve yenemeyeceğini düşünüyor işte.Bunu tartışmamız bile abes şu an.Çeviri ise çeviri.

Marineford'da Sengoku'yu falan hiç çekinmeden karşısına alan birisi. Filler sahne değilse Garp'a da meydan okudu aynı anda. O yüzden çok da sağlıklı değil yaptığın yorum. Erkan'ın söylediği gibi tayfasını riske atmak istememiştir orada.

@RocheFelix
Yoo hiç de zor değil. Dövüşte yenildi diye adaletini terk edecek birisi gibi durmuyor Kuzan. Gayet de ajan olarak sızmış olabilir.

Marineford'da Sengoku'yu falan hiç çekinmeden karşısına alan birisi. Filler sahne değilse Garp'a da meydan okudu aynı anda. O yüzden çok da sağlıklı değil yaptığın yorum. Erkan'ın söylediği gibi tayfasını riske atmak istememiştir orada.

@RocheFelix
Yoo hiç de zor değil. Dövüşte yenildi diye adaletini terk edecek birisi gibi durmuyor Kuzan. Gayet de ajan olarak sızmış olabilir.
Wbye,Sengokuya,Garpa atar yapan,burayı başınıza yıkacağım diyen adam Akainudan ve öncesinde şenksten kaçıyor.Eski toprakları güçsüz görüyor veya gazı arkasına almışken kimseyi gözü görmüyor.

Wbye,Sengokuya,Garpa atar yapan,burayı başınıza yıkacağım diyen adam Akainudan ve öncesinde şenksten kaçıyor.Eski toprakları güçsüz görüyor veya gazı arkasına almışken kimseyi gözü görmüyor.
Evet, o an gaza gelmiş de olabilir. Lakin "Sizinle karşılaşmak için henüz erken." derken sadece kendisini mi kastediyor yoksa yine tayfasını mı düşünüyor? Cevap belli aslında. Shanks'ın oluşumuyla baş edecek gücü yoktu cidden de. Belki hala yoktur bilemeyiz. 2 yıl geçmiş hala tayfasını güçlendirmeye çalışıyor.

Şunu normal birisine okut Akainudan korkup kaçtı der sen kalkmış yenip yenemeyeceği belli değil diyorsun.Şenkse de aynısını söyledi.Belli ki kendini bu adamlardan düşük görüyor ve yenemeyeceğini düşünüyor işte.Bunu tartışmamız bile abes şu an.Çeviri ise çeviri.
Akainu'yu yerin dibine yollayan Beyazsakal değil miydi? Onun karşısına çıkan Karasakal değil miydi?

Sengoku Filo Amirali değil miydi? Onun karşısına çıkan Karasakal değil miydi?

Garp Amiral seviyesi değil miydi? Ona hadi gelsene diyen Karasakal değil miydi?

Onlara gelince niye kaçmadı? Adamın bahsettiği şeyi iyi algılamak lazım, Teach'in hedefi zirve, zirveye çıktığı zaman bunları istediği yerde istediği zaman alır. Ama kendi seçtiği zaman alır, orada dövüş için hazır değil, ne ile karşılaşacağını da bilmiyor, sadece Akainu var demiş, bu onun seçtiği bir dövüş değil ona zorlamışlar, neden bunu kabul etmek zorunda? Daha Yonko bile olmamış. Akainu'nun olması dövüşecekleri anlamına gelir, peki içeriden 2 Amiral daha çıkmayacağının ne garantisi var? Niye böyle bir risk alsın ki bir aptal gibi? Mantıklı düşünürsen dediğimi anlarsın.

Karasakal orada dövüşü seyrediyor, Beyazsakal'ın Akainu'yu yerin dibine yolladığını görüyor ona rağmen Beyazsakal ile karşılaşıyor, eski toprak falan hikaye yani. O senin algı yaratma çaban.

Ayrıca orada herkese meydan okudu, orada Akainu'da vardı, o da istese BB ile dövüşebilirdi ama Luffy'yi kovalamayı seçti. Sengoku + Garp'ın Akainu'dan güçsüz olacağını kimse iddia edemez sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık