Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Olm Luffy de günlerce kalkmadan yatıyor ama aksiyonlar Luffy olmadan başlamadığı için Luffy yatarken üzerine bu sohbeti duyamıyoruz diye mi şimdi bunlar :(((( Bak şimdi denklemi kuralım, Luffy daha güçlü rakiplerle kapışıyor, Zoro da ikinci güçlü doğru kabul edelim mesela. Luffy'nin dövüşlerden sonra daha çok yatması, hatta daha doğrusu iyileşene kadar yatması normal değil mi en güçlü rakiplerle kapıştıktan sonra. Fakat Zoro daha güçsüz rakiplerle kapışıp iyileşmeden kalkıyor ki tough guy denen şey bu. Aciz kalmayı sevmiyor adam, yatmayı sevmiyor. Fakat gün geliyor çekilen tüm acıları alıyor ve bi aydınlanma yaşıyor. Oha lan diyor bu Luffy ne çekiyormuş, herif sürekli bundan yatıyor demek ki diyor. Lan şimdi atarı gideri yaptık tüm acıyı alalım bari diyor ama sonra öyle ikinci güçlüyle kapıştıktan sonra ortalarda gezdiği gibi gezemiyor. Hatta sağda solda uyuya kalmasa hiç iyilesemeyecek salata. Bunların Zoro bile farkına varmış ama siz halaaa
Mr.1 iliklerine kadar kesiyor kalkıyor ben çeliği kesicem diye 1 hafta calisiyor Luffy yeni uyanıyor.
Görende seride tek 1 kere ölümün ucuna geliyor sancak.
Sadece Enies Loby sonrası sağlam cıktı adam.

Mr.1 iliklerine kadar kesiyor kalkıyor ben çeliği kesicem diye 1 hafta calisiyor Luffy yeni uyanıyor.
Görende seride tek 1 kere ölümün ucuna geliyor sancak.
Sadece Enies Loby sonrası sağlam cıktı adam.
Kendi seviyesindeki adamlarla olunca çabuk kalkıyor dedim zaten. Fakat başka seviyelerin farkına varınca neler oluyor gördük. Ha bu Zoro'yu küçültmez, sadece Zoro kendine fazla yükleniyor. Yat iyileş ne gerek var kalkıyorsun salak salak etrafta geziyorsun falan. Hele Chopper'ın bandajlarını söküp atmak???? Doktorculuk oynayan çocuğun duygularıyla oynuyor resmen ya...

Kendi seviyesindeki adamlarla olunca çabuk kalkıyor dedim zaten. Fakat başka seviyelerin farkına varınca neler oluyor gördük. Ha bu Zoro'yu küçültmez, sadece Zoro kendine fazla yükleniyor. Yat iyileş ne gerek var kalkıyorsun salak salak etrafta geziyorsun falan. Hele Chopper'ın bandajlarını söküp atmak???? Doktorculuk oynayan çocuğun duygularıyla oynuyor resmen ya...
Mihawk gibi yonkou ilede karşılaşıyor yine ayakta adam.

Ya niye böyle yapıyorsun arkadaş, algılar algılar dönüp duruyor :artiz: Zoro sert bakışlar atmadığı için şaşırıyorlar işte dayanıklılıkla ilgili bir söz yok :artiz:
Doğru ya ben saçmalıyorum, Aynen Zoro orad iki dk kalkıp bir bakış falan atsa tamam iş. Zaten yıkılmadığı yerlere dikkat et hep bakışları ön planda.:fool::fool::fool:
Ben anlatamadım 3 defa demiş olmama rağmen. :(
Analatamazsın Zoro olunca işte, o çeviriler hiçe sayılıp doğru olmasa bile yalan olan çeviri kullanılacak ve o doğru kabul edilecek:fool:
Dayanıklı anlamını vermek istese tough'dan başka kullanabileceği sıfatlar var. Tough'un zorlu ve sert anlamları çok daha yaygın kullanılır. Sahnedeki duruma diyaloğun öncesine hiç uymuyor dayanıklı denilmesi. Gelişine okudun mu anlarsın. Hatta dayanıklılıyı bırak zorlu ve sert anlamları bile sanki oturmuyor gibi duruyor ama yine de dayanıklıdan iyidir.
Evet öylesine söylemiş hiç bir anlamı yok. Yakışıklı, bakışı güzel anlamında. Ne kadar da sert bir adammm:utan:

Doğru ya ben saçmalıyorum, Aynen Zoro orad iki dk kalkıp bir bakış falan atsa tamam iş. Zaten yıkılmadığı yerlere dikkat et hep bakışları ön planda.:fool::fool::fool:

Analatamazsın Zoro olunca işte, o çeviriler hiçe sayılıp doğru olmasa bile yalan olan çeviri kullanılacak ve o doğru kabul edilecek:fool:

Evet öylesine söylemiş hiç bir anlamı yok. Yakışıklı, bakışı güzel anlamında. Ne kadar da sert bir adammm:utan:
Though'un sert anlamı sert bakış anlamında değil. Benim dediğimin hicbirini okumuyon herhalde. Ya da anlamıyon.

Nasıl yok işte sert takılır diyorsunuz. Dayanıklı değil demek değil ki, tayfada ki en dayanıklı kişi diyor olay o. Sizde o yüzden zaten çevirmeye çalışıyorsunuz:D
Ya allaşkına Luffy iyileşmeden kalkıp ortalıkta geziniyor mu :S Bunu yaptığı tek yer abisini kaybettikten sonra Amazon Lily'nin arka bahçeside tepindiği ağladığı yer. Zoro kendine fazla yüklenip iyileşmeden kalkıyor bahsedilen bu. Ayrıca çevirmeye çalışıyorsunuz diyen adam olmayan metni öne sürer mi? Tayfadaki en dayanıklı kişi diyor falan nerden çıktı şimdi de replik mi üretiyoruz.

Though'un sert anlamı sert bakış anlamında değil. Benim dediğimin hicbirini okumuyon herhalde. Ya da anlamıyon.
Yorumluyorum işte dediklerini :D Ya Alpamis tamam öyle olsun ne diyeyim, anlamıyorsan sen öyle düşün yapacak bir şey yok. Yani Nami değil sadece serinin başından, güncele kadar adam DAYANIKLI olduğuna vurgu yağdı o da yeter bana. He hala Nami'nin cümlesi de onlardan biri benim için çünkü kabak gibi ortada her şey :D

Orlombus'un yardımı olmasa Zoro hızlıca oraya gidemeyecek ve Pica'yı yenemeyecekti.

İlginizi çekmeye çalıştığım nokta Zoro'nun gücü yetmediği için Pica'yı yenememesi değil zaten(uçmak gibi bir gücü olmadığı için gücü yetmedi de denebilir). Zoro kendisinden kaçan,onu etkisiz bırakan,bir rakibe karşı yardım aldı, Luffy ise kendisini döven birisine yada yaptığı hamleleri etkisiz kılan birisine karşı yardım aldı. Eğer Pica'yı yenmesinde Orlombus'un etkisi yoktur diyorsanız Cracker savaşında da Nami'nin etkisi yoktur.
İşte Zoro-Pica dövüşüyle Luffy-Kata ve Luffy-Cracker aynı değil ki.Pica'yı yenmesinde Orlombus'un etkisi var onu inkar etmiyorum zaten.Ama bu 3 dövüşün gerçekleşme şekli farklı.

Zoro vs Pica'yla başlayalım.Bu dövüş tam anlamıyla eşit şartlarda gerçekleşmiyor.Çünkü Pica o sahnede Zoro'ya değil halka saldırıyor.Ve aradaki mesafede baya uzak.Zoro'nun o yüzden zaman sıkıntısı oluyor ve aniden oraya gitmesi gerekiyor.Mesela ''Uçmak gücü olmadığı için gücü yetmedi de denebilir'' demişsin.Ama bu doğru değil.Zoro gücü yetmediği için oraya uçmadı.Dediğim gibi zaman sıkıntısı olduğundan oraya uçtu.Mesela orda Pica halka değil Zoro'ya saldırsa doğal olarak Zoro'ya yaklaşacaktı ve Zoro'nun istediği mesafenin içine girecekti.Yani Zoro'nun kesiş mesafesi içinde olucaktı.Bu durumda zaten Zoro'nun uçmasına gerek kalmıyor.Gider keserdi.Ya hadi en kötü ihtimali düşünelim.Yani Zoro yerdeyken ve Pica'nın yakınındayken slashları yine de o kadar yükseğe ulaşamıyor olsun.O zaman gider bacaklarına saldırır öyle kese kese giderdi.Yani Zoro her türlü keserdi Pica'yı.Ama orda kirli oynayan Pica'ydı.Muhattap olması gereken tek kişi Zoro'yken gitti 3. bi tarafı savaşa dahil edip Zoro'yu zor durumda bıraktı.Bu gücü yetmemek olmaz.

Luffy vs Cracker'e gelelim.Nami'nin etkisi var.Orda Cracker kirli mi oynadı ? Hayır.Çünkü bu dövüş 3. bir tarafın karışmadığı Luffy-Nami vs Cracker arasında gerçekleşiyor.Yani Zoro-Pica olayındaki gibi dövüşten bağımsız bir halk ya da başka bir şey dövüşe dahil edilmiyor.İşte bu yüzden aynı değil.Nami yardım etti ve bu direk güçle ilgili bir yardım.Cracker'in asıl gücü bisküvilerden gelirken Nami adamın gücünü ekarte etti.Yani adamın en büyük gücünü.Bu yüzden Luffy'nin bu dövüşü kazanması güçle ilgili bir sorun teşkil eder.Çünkü bu sefer kirli oynayanlar Luffy-Nami ikilisi oluyor.

Luffy vs Kata'ya gelince yine aynı şey.Demişsin ''Luffy kendisini döven ve hamlelerini gören birine karşı yardım aldı'' diye.İşte sorun bu.Luffy Zoro gibi başkaları için ya da başka bir nedenden dolayı yardım alıyor değil.Direk gücü yetmediğinden yardım alıyor.Gidiyo adam kendini deşiyor,gidiyor pilim bitti diye kaçıyor.Eşit şartlarda bir dövüş olucaksa eğer Luffy orda pilim bitti deyince kaybetti demektir zaten.Haki doldurup geliyorum gibi bir mantık olamaz.

Ya allaşkına Luffy iyileşmeden kalkıp ortalıkta geziniyor mu :S Bunu yaptığı tek yer abisini kaybettikten sonra Amazon Lily'nin arka bahçeside tepindiği ağladığı yer. Zoro kendine fazla yüklenip iyileşmeden kalkıyor bahsedilen bu. Ayrıca çevirmeye çalışıyorsunuz diyen adam olmayan metni öne sürer mi? Tayfadaki en dayanıklı kişi diyor falan nerden çıktı şimdi de replik mi üretiyoruz.
Aramız da ki en dayanıklı demek ne demek ya? Artı adam kalkar da çalışır da işte ne kadar dayanıklı olduğunu görün herif kalkıp bir de antrenman yapıyor, Bunu yapan adam dayanıklı adamdır. Ve bu abimiz kalkamayacak hale gelince şaşıran Nami? Evet aramız da ki en dayanıklı kişidir halbuki o diyor. Ama bir dk ya offf hep unutuyorm Zoro'ya denilen şeyler yoruma açıktı değil mi? Ve Zoro tayfada ki en güçsüz adamdı ona böyle bir şey dersen tabi ki kabul görmez. Orada Usopp'a falan dese anlardım ama işte Nami'nin hatası kızımız gaflete düşmüş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık