Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu lanetli kılıç şeysini "kılıcın içindeki ruh kral haki etkisi gösteriyor" gibi işleme ihtimali var aslında.
Kılıcın kalitesinin önemide bu olur.
Tek sorun Mihawkın "eğer haki basarsan bütün kılıçlar kara kılıç olur" demesinde ama çoktan unutmuştur ODA

Aura değil de haki kullandığını biliyordu, "kullansa ölmüştüm" korkusu sebep oldu diye hatırlıyorum.
Sahneyi çok hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla şöyle oluyor: Monet bir sebepten(haki/aura) donup kalıyor ve sonrasında Zoro kesiyordu. Monet galiba Zoro'nun haki kullandığını düşündüğü için ya da Zoro'dan gelen aura nedeniyle hareket edemedi diye hatırlıyorum. Ama baktığımızda (bana göre) aura olması daha muhtemel. Ben bu aura olayını h.hakinin kılıç ustalarındaki karşılığı gibi görüyorum. Tamamen h.haki gibi geniş çaplı bir kullanım değil de daha çok birebirde etkili olan bir özellik gibi bir şey işte.

Sahneyi çok hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla şöyle oluyor: Monet bir sebepten(haki/aura) donup kalıyor ve sonrasında Zoro kesiyordu. Monet galiba Zoro'nun haki kullandığını düşündüğü için ya da Zoro'dan gelen aura nedeniyle hareket edemedi diye hatırlıyorum. Ama baktığımızda (bana göre) aura olması daha muhtemel. Ben bu aura olayını h.hakinin kılıç ustalarındaki karşılığı gibi görüyorum. Tamamen h.haki gibi geniş çaplı bir kullanım değil de daha çok birebirde etkili olan bir özellik gibi bir şey işte.
Zoro tepki veremeyecek bir hızda kesiyor diye hatırlıyorum ben de. Ondan sonra da öldüydüm haki kullansa diye, dengesi bozuluyordu. Sahneye bakmak lazım.

Edit: Eğer kılıç ruhu muhabbeti böyle etki doğuracaksa, meyve ruhları da doğursun. :oleyo2:

Tashigi böyle açıklıyor. Ama aura meselesini fark etmemiş olabilir tabii. Şu sumo meselesinden sonra o aura konusunu bir yere bağlayacak gibi. Bakalım.
Bakalım artık. Aura bir güç olarak karşımıza çıkmayıp sadece Zoro'nun kararlılığını ifade eden bir durum olarak da çıkabilir.
Zoro tepki veremeyecek bir hızda kesiyor diye hatırlıyorum ben de. Ondan sonra da öldüydüm haki kullansa diye, dengesi bozuluyordu. Sahneye bakmak lazım.

Edit: Eğer kılıç ruhu muhabbeti böyle etki doğuracaksa, meyve ruhları da doğursun. :oleyo2:
Monet, Zoro bir şey kullandı zannıyla donup kalıyor diye hatırlıyorum. O zannettiği şey de ya haki ya da aura. Sonrasında kesiyor zaten.

Kılıç ruhundan ziyade lanetli kılıçlarla alakalı bir durum da olabilir. Bu aura olayı Shillew'de de vardı sanki, kana susamışlığı gibi falan. Dediğin meyve ruhu olayını da ortaya çıkarılacak bir konu olarak görüyorum ben :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık