Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada Mihawk'ın, meh... canım sıkıldı ben gidiyom diyerek taktiksel geri çekilmelerini de unutmayalım. Kesin içinden dua ediyordur lan inş önümü kesmezler allam nolur allam lütfen olmasın çünküm : (((

Mihawk'ın, WB'ye, bütün neyi varsa koyarak salladığı hayatının slash'ı nedeniyle bütün gücü bitmişti. Ne de olsa bütün gücünü koyarak tek atma niyeti vardı ama nasip olmadı. Ondan Vista karşısında pek varlık gösteremedi. Yoksa hayatının ciddiyeti ile savaşıyordu.

Acenin meyvesi nasıl daha güçlü oluyor,adam meyve üstünlüğünden bahsedip ezmedimi direk onu anlamadım,ateşin sıcaklık limiti yok magmanın var işleyişi one piece işlememiş anlaşılan,beyazsakalı nasıl yendi onuda anlamadım
Beyazsakal'ı yendi kısmına takılma. Orada amacım örnek vermekti esas konu Akainu'nun çok güçlü olduğunu vurgulamaktı. Yoksa kimisi Beyazsakal'ı yendi der, kimisi yenemedi der. Önemli olan onunla savaşacak kadar güçlü olması. Diğer taraftan ben zaten magmanın ateşe karşı üstünlüğü var demek yanlış diyorum. Mangada meyvesi üstündü denebilir ama fiziksel olarak yanlış bir durum bu.

Yahu akainun meyvesi ustun Ace'nın meyvesinden oda onaylı
Üstte de yazdım yine belirteyim. Oda, mangada magma meyvesi üstün demiş olabilir ama fiziksel olarak ateş magmadan üstündür diyorum. Yoksa oda isterse şeftali meyvesini bile yıldırımdan üstün yapabilir.

Magma = 2000 derece
Ateş = sınırsız
Yani ateşin sıcaklığının üst limiti yoktur. Eğer kimyasal olarak uygun maddeyi yakarsan magmayı bile buharlaştırabilirsin.

Bu arada Mihawk'ın, meh... canım sıkıldı ben gidiyom diyerek taktiksel geri çekilmelerini de unutmayalım. Kesin içinden dua ediyordur lan inş önümü kesmezler allam nolur allam lütfen olmasın çünküm : (((
Yalnız şu yorumu işin şakası olarak mı attın bilmiyorum ama gerçekten o dövüşten çekilmek zorundaydı yoksa Akainu'nun Ryuusei Kazanına yakalanacaktı.

Sürekli bir Big momun handikapı yüzünden mihawka yonkou yakıştırması yapıyorlar bunu inceleyelim
big momun krize girme sebebleri
1.annesinin resminin kırılması
2.günlerce beklediği düğün pastasının yenilmesi
üç sürekli kadının handikapa gireceğini düşünüyorlar buda yanlış kendi oğlu perespero kadının daha önce hiç bu kadar zayıflamadığını hiç böyle bir duruma düşmediğini söylüyor
sonuç: Mihawk big mom'un annesinin resmini kırarsa bide günlerce beklediği düğün pastasını yerse evet yenebilir big momu :D

Beyazsakal'ı yendi kısmına takılma. Orada amacım örnek vermekti esas konu Akainu'nun çok güçlü olduğunu vurgulamaktı. Yoksa kimisi Beyazsakal'ı yendi der, kimisi yenemedi der. Önemli olan onunla savaşacak kadar güçlü olması. Diğer taraftan ben zaten magmanın ateşe karşı üstünlüğü var demek yanlış diyorum. Mangada meyvesi üstündü denebilir ama fiziksel olarak yanlış bir durum bu.

Üstte de yazdım yine belirteyim. Oda, mangada magma meyvesi üstün demiş olabilir ama fiziksel olarak ateş magmadan üstündür diyorum. Yoksa oda isterse şeftali meyvesini bile yıldırımdan üstün yapabilir.

Magma = 2000 derece
Ateş = sınırsız
Yani ateşin sıcaklığının üst limiti yoktur. Eğer kimyasal olarak uygun maddeyi yakarsan magmayı bile buharlaştırabilirsin.
Dediklerin doğru olabilir ama,one piecede bu dediklerinin bir önemi yok gördüğümüz kadarıyla,o yüzden dünyamızdan örnek verip karışlaştırma bence boşuna demek istedim

Mangaka luffy ölmesin diye Big moma handikap vermis olmasın ayrıca Big momun handikapli hâliyle mihawki kiyaslamak zaten onun yonkou seviyesinde olmadığını gosterir.
Yani, direk Luffy'e odaklanan bir imparator olsaydı orada bizim oğlan ölmüştü. Handikap ise güç noktasında değil, sadece odak noktasını kaybetmesiyle ilgili. Linlin'in odak noktasını kaybetmesiyle Mihawk'ın savaşı ciddiye almaması bence benzer şeyler.
Yonkou dediğin çiğner. Harcamak istemiyorsa hiç çıkarmazdı Mihawkı karşısına. Luffy Mihawktan 2 yıl önce kaçarken Linlinden şimdi kaçıyor.
Bir arc sonra Kaido'ya kafa atacak olan Luffy hakkında ne düşünürsün? Kek arcta imparatordan kaçması gerekiyordu kaçtı olay bu. Çok da üzerinde durulacak bir şey değil kaçma mevzuu, olaylar hikayenin seyrine göre şekilleniyor sonuçta.
Yani Vista o kadar seviyesinibaltında ki adam bir kılıçustasını ciddiye almayarak kılıçustalığının onuruna hakaret etmiş olmuyor mu :( Dünyanın en iyi kılıç ustası Vista ile ilk defa karşılaşıyor ama hiç karşısındakini deneme fırsatını değerlendirmiyor, anladım.
Öyle düşünebilirsin ama o savaşta lordlar tam gücüyle dövüşmedi, net örnek Doflamingo! Korsanların olduğu alana bi kafes açıp bir kaç klon gönderse iş tamamdı ama yapmadı öyle bir şey...

Big Mom Mihawk kadar saldırı gücü yok Sunny'yi tek hamlede parçalayamıyor işte.
Sonra şuursuz oluyor öyle deil doğrusu Mihawk kadar güçlü deil olucak.
Bu mantıkla bakacak olursak Big Mom'ın Zoro kadar da saldırı gücü yok. Çünkü tek hamlede Zoro Sunny'i parçalar.

:D Big Mom eli ile kağıt yırtar gibi gemiyi yırtıyordu loo.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 29)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık