Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai @Roronoa Zoro
Yav hacılarım ben zoroya bir şey mi dedim de böyle savunuyorsunuz :D rayleigh den nasıl şu duruma geldim hala aklım almıyor. Neyse hacılarım zoro adamdır bunu samimiyetle söylüyorum. Ha babunla eğitim almış ha orangutanla şu yazdıklarımda karşı çıkılacak hiçbir şey yoktu yine de savunma gereği duydunuz. Böyle girşimler sadece karakterden soğutur söyleyeyim ama yine de severim zoroyu.
Ben sadece olmayan bir şeyi kesinmiş gibi yazdığın için bunun kaynağını sordum. Sonra da öyle bir şey olmadığını söyledim. Yaptığımda soğutacak bir şey yok. Ayrıca soğuyan soğusun banane? Zoro'yu seven kişi başına bana para mı veriyorlar? :flaugh:

Ben sadece olmayan bir şeyi kesinmiş gibi yazdığın için bunun kaynağını sordum. Sonra da öyle bir şey olmadığını söyledim. Yaptığımda soğutacak bir şey yok. Ayrıca soğuyan soğusun banane? Zoro'yu seven kişi başına bana para mı veriyorlar? :flaugh:
Hacım okama adasında sadece okamaların olduğu da belli değil başka varlıklar da olabilir veya luffy nin adasında başka şeyler de olabilir ben sadece mangada görüneni söylediğimi belirtmiştim halbuki :(

Hacım okama adasında sadece okamaların olduğu da belli değil başka varlıklar da olabilir veya luffy nin adasında başka şeyler de olabilir ben sadece mangada görüneni söylediğimi belirtmiştim halbuki :(
Dostum İvankov Sanji'nin hocası değil mi? Kendisi okama değil mi? Ben de onu söyledim. Mangaya bakarsan Zoro daha eğitime başlamadan ve ağır yaralı haldeyken babunları yeniyor zaten. Söylediğim bu. Hatta sonra belki babunlarla yine bir şeyşer yapmıştır da dedim. Daha ne diyeyim? :/

Y

Yok la ne trollü.Gerçeklerden örnek verelim mesela düellolarda neden silah yada kılıç kullanıyorlar da yumruk yumruğa dövüş yaşanmamış geçmişte.Tamam elbette farklı sebepleri de vardır ama kılıç ve pistol işi çok daha çabucak bitirir.Yumruklayarak adam öldürmek yada hareket edemeyecek kadar ağır yaralamak çok daha fazla uğraşı ister.Bu kadar çabuk sürmeyeceği için barbarca olur.Bu iki silahın kullanılması bitiricilikle alakalı işte.Mihawk,Shanks,Rayleigh bu adamlar da öyledir.Mesele Shanks Garp'tan bitiricidir kesinlikle aynı güçte olsalar dahi.Niye çünkü muhtemelen çok müthiş ve ölümcül kullanıyor.Silah her zaman çabuk bitirir.O yüzden teach,Doffy falan pistol taşıyorlar yanında.Onları geç kk muhtemelen kılıç ve pistol beraber taşıyor.Asıl sorulması gereken soru bu ikisinden birini niye luffy aksesuar olarak bile olsa üzerinde taşımıyor. :) Bir yerden sonra yanına almalıydı.
Ama gerçekle nasıl kıyaslayacaksın Emre? Gerçekte kim düz yumrukla bazuka etkisi yapabiliyor? Kim yumrukla dağ yıkıyor. Yumruğu çıkar yerine çekiç koy. Çekici de bırak beyzbol sopası koy. O zaman kıyaslama yapabilirsin gerçekle.

Yani kıyaslama yapabilmek için öncelikle serideki sonuçları bizim dünyamızdaki sonuçlarına uyuşacak şekilde koyman lazım. Adamın kendisi yıldırım oluyor da yumruk kadar zarar veremiyor. Yapma gözünü seveyim. Ateş meyvesinin karşısına kılçıklı adamların duramaması lazım.:D Adam kılıcını işler eline verir. Öyle mi bakıyon olaya?

Edit: Konu dışı oluyor.

Ama gerçekle nasıl kıyaslayacaksın Emre? Gerçekte kim düz yumrukla bazuka etkisi yapabiliyor? Kim yumrukla dağ yıkıyor. Yumruğu çıkar yerine çekiç koy. Çekici de bırak beyzbol sopası koy. O zaman kıyaslama yapabilirsin gerçekle.

Yani kıyaslama yapabilmek için öncelikle serideki sonuçları bizim dünyamızdaki sonuçlarına uyuşacak şekilde koyman lazım. Adamın kendisi yıldırım oluyor da yumruk kadar zarar veremiyor. Yapma gözünü seveyim. Ateş meyvesinin karşısına kılçıklı adamların duramaması lazım.:D Adam kılıcını işler eline verir. Öyle mi bakıyon olaya?

Edit: Konu dışı oluyor.
Şimdi tamam serinin mantığına göre de bakalım seride luffy gibi lastik meyvesini öyle yumruklarla kullanabilmek büyük güç ama şu ana kadar kim öldü yada ölüyorum beni kurtarın dedi bu yumruklarla.En fazla bilincini kaybediyor karakterler.Ama ateşli silahlar öyle mi ölen kaç tane isim var seride.Yine kılıç olayı da aynı şekilde mangada kılıçla silaha nazaran öldürtmüyor mangaka bitiricilik olarak daha arkasında gösteriyor ama uzuv falan aldırmasını da biliyor.Croco kolunu bisentoya kaybetmiştir Z yine aynı şekilde Kid yine büyük ihtimal kılıca.Yani kılıç seride tıpkı Enel'in yıldırımları gibi işliyor bir mermi kadar kolay öldürmüyor belki ama anında iptal ediyor yada uzuv kaybına sebep oluyor.Luffy diyorsun daha adamın yumruklarında boynum kırılacak diyen dahi olmadı zayıf rakipleri bile bunu demedi bir kamyon dayak yiyen hody,sezar bile.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık