Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim bakış açımda taraflı ya da mantıksız bir taraf olduğunu düşünmüyorum ama senin bakış açın seri içinde gördüklerimiz ölçüsünde konuşmak gerekirse komik kaçıyor MW. Kusura bakma.

1- Mingo bir amiral değil. Zaten aksini iddia eden 3-4 kişiden biri sensindir :) Dolayısıyla edecegi en fazla 3. Komutan olduğu için bu adam zaten en fazla Jozu klasmanında biri. Ve Mingo'nun öne çıkan özelliği meyvesi, hakisi değil. Yani Mingo'nun hakisinin Jozu'nunkini geçeceğini iddia etmek başka bir FARAZİ iddiadan ötesi değil. Ki Jozu'nun Akainu'yla 10 gün dövüşen adamdan bir omuz darbesi ile kan aldığını düşünürsek burada silahlanma hakisi üstün olan tarafın Jozu olduğu çok bariz bir şekilde ortadadır. Nitekim Mingo'nun ne bir amiralden kan almışlığı ne silahlanma hakisi yönüyle on plana çıkmış bir sahnesi mevcuttur.

2- Ben Jozu Mingo'nun iplerinden kurtulur demedim. Kurtulma ihtimali vardır dedim. Nitekim koskoca buz dağını kaldırıp atan adamın bu iplerden kurtulacak fiziksel gücünün olmadığını iddia edeceğini zannetmiyorum ama bu ihtimali görmezden gelerek yanlı bir bakış açısı ile yorum yaptığın belli oluyor.

3- Jozu sonsuza kadar haki kullanamaz ve kendini koruyamaz demişsin. Jozu'nun zaten kendini haki ile korumasına gerek yok ki. Adam elmas lan :D Hani sanki Mingo elması rahatlıkla geçmiş de Jozu ekstra olarak haki kullanmak zorunda kalmış gibi yazmışsın resmen :D Ee elmas dokunulmaz mı ? Belki öyle belki değil. Shanks gibiler geçer elması belki. Ama Shanks gibiler! Senin Shanks'la kıyas ettiğin adam Mingo mu oluyor bu durumda ? :hhh:

Ote yandan elmas konusunda biraz yazayım. Daha önce 30 kere yazdım zaten de.. Neyse. Op evreninde elmas, sertliği nedeniyle aşılması imkansız olarak görülen bir madde. Bu yüzdendir ki daha Arabasta'da meyvede vitamin olan Zoro, çeliği kestikten sonra "sırada elmas mı var" sorusuna, "bu vakit kaybı olurdu" diyerek olayın imkansızlık boyutuna varan bir zorluk derecesi içerdiğini gözler önüne sermistir. Düşün, meyvede vitamin olan Zoro o zamanlarda dünyanın en iyi kılıç ustası olabileceğine inanmasına rağmen elmasın kesilebileceğine inanmıyor! Ne kadar büyük bir olaysa.. Olayın mukayesesini kendi içinde yaparsın sanıyorum.

Gelelim Mingo'nun meyve yeteneğine. Bu adamın ana yeteneği Garp, Luffy, Lucci gibi yumruk yumruğa dövüşten ziyade kesmek ve delmek üzerine. Şimdi bu durumu hemen yukarıda bahsini ettiğim dünyanın en iyi kılıç ustası ve elması kesme olayıyla birleştirirsen sonuca ulaşmakta çok zorlanmazsın diye düşünüyorum.

Şu forumda Mingo'nun ön plana çıkan özelliği nedir diye sorsan kaç kişi silahlanma hakisi der ? 3-5-10 ? Sen neye dayanarak kesme ve delme saldırılarına karşı ekstra dayanıklı hatta anti olma derecesinde ters olan elmas meyvesini Mingo'nun aşabilecegini düşünüyorsun ? Anlamak güç. Asıl bu bakış açısı sıkıntılı gibime geldi :rolleyes:
MF'ye çok takılmamak gerek eğer takılırsak Mingo ve Croco'nun eşit güçte olduğu izlenimi çıkar gerek diyaloglar gerekse çarpışmaları birbirine denk olduklarını gösteriyor. :D

İvankov sanıldığı kadar salak biri değil adam dragonun yanında yer almış nasıl olsa yani o kadar güçlü olmasa bile o da belirli bir donanım ve bilgiye sahip. Zoro maymunlarla eğitildi sanji de okamalarla. Kimse normal eğitim almadı yani. Herkes farklı farklı eğitim aldı önemli olan hocaların ne kadar aktarabildiği. Karakterlerin ne kadar geliştiği ve performansları her zaman kafa kafaya bir dövüşte ortaya çıkar. Zoro ve sanji’ye daha kafa kafaya bir dövüş nasip olmadı ama luffy her dövüşünde rayleigh’yi hatırlayıp güçleniyor bu durum ise rayleigh ne kadar iyi bir hoca olduğunu gösterir.
Her şey tamam da Zoro'nun maymunlarla eğitildiği nerede geçiyor? Onu hatırlayamadım.

Adam kafasına tünemiş az önce vurduğu adamla muhabbet ediyor ama bu kurtulmak yerine acaba ne diyecekler diye casusluk yapıyor canım :fool:
Hiç sorma yıllardır tartışıyoruz bunu,mangada açık açık olanları bile ana karakter yada tayfa karakteri olmadığı için birilerine kanıtlamak zorundayız.Kişiler değişiyor söylemler değişmiyor bir ara jozu akainu'yu alıyordu bu forumda hatırlarmısın bilmem. :/

2 sene boyunca maymunları çözmeye çalışmış. İnanılmaz zor bir eğitimden geçmiş diyorlar. Allah'ım Allah'ım.
Zoro-Sanji kıyası yapma çabaları. :flaugh:
Bir yerde geçmiyor :) sanji’nin okamalarla eğitim aldığı da bir yerde geçmiyor mangada görüneni söylüyorum sadece :D
Dostum o adada okamadan başka ne var? İvankov ne?

Zoro babunları daha eğitim başlamadan yendi zaten. He, yine babunlarla ilgili bir şeyler yapmış olabilir ama böyle bir bilgi yok.

2 sene boyunca maymunları çözmeye çalışmış. İnanılmaz zor bir eğitimden geçmiş diyorlar. Allah'ım Allah'ım.
Babunların çok akıllı ve insanları taklit ettiklerini hatırlatmama gerek var mı ?. Sıradan maymun değil bunlar. Luffy de büyük hayvanlarla kapıştı 2 sene boyunca :bilmem: ne diyim zoro 2 sene mihawk ile dövüşerek mi eğitildi diyim yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık