Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anladım ama çok da farklı bir anlama evrilecek gibi durmuyor.
İki ingilizce çeviri arasında bariz fark var ama. Tamam her ikisinde de hareket ederdi demiş. Ama birinde Luffy her türlü başarılı olurdu demiş. Diğerinde elinden geleni yapardı deyip açık kapı bırakmış mesela. Ama sorun değil Dof'cuların yanıldığı konu hiç hareket edemeyecek olması üzerineydi.:D

Evet bunu diyorum ama orjinalinden @kuroashi.no.sanji1993 nasıl çevirir merak etttim. Buna ait iki çeviri var elimizde. Biri @amaneden'in yaptığı. Diğeri de @Tilqi_Gin 'in attığı. Yine de ben bunlardan ilkinin daha çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim malum nedenlerden.:D Onun dışında ikincisi için çevirenin kendisi sağlam olmadığını teyit eder biçimde yeteneklerimi bileyleyim diye çevirdim şeklinde yorumu var.:D
Sizin hatrınız için yapıyorum yoksa çok ilgileniyordum :/ Sadece Oda'nın dediğini çevireceğim.
Başından beri hareket edememe gibi bir sıkıntısı yoktu. Hareket edebilse bile Haki kullanamaz fakat kaçıp atlatabilirdi (Dof'u kastediyor). Dressrosa'da G4 bittikten sonra ona yardımcı olacak birileriyle karşılaştı, onlar yardım ederken son bir vuruş için enerji depoladı. Yardım edecek kimse olmasaydı da elinden gelenin en iyisini yapardı.

Sizin hatrınız için yapıyorum yoksa çok ilgileniyordum :/ Sadece Oda'nın dediğini çevireceğim.
Başından beri hareket edememe gibi bir sıkıntısı yoktu. Hareket edebilse bile Haki kullanamaz fakat kaçıp atlatabilirdi (Dof'u kastediyor). Dressrosa'da G4 bittikten sonra ona yardımcı olacak birileriyle karşılaştı, onlar yardım ederken son bir vuruş için enerji depoladı. Yardım edecek kimse olmasaydı da elinden gelenin en iyisini yapardı.
Eyvallah. İlk çeviriye daha yakın sadece sonu farklıymış. Eksik olma hocam.:beli:

arkadaşlar biliyorsunuz ki Rayleigh luffyi eğitirken ne kadar dövüşürsen o kadar hakin gelişir demişti.E peki luffy ile dövüşen Katakurinin hakisinin gelişmiş olması gerekmez mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık