Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onun dışında gerçekten şu forumda birşeyi öğrendim fanlıkdan çok haterlik var ben bu forumu görmeden önce her bir karekteri ayrı seviyordum halen daha öyle ama burda insanlar da bir kin akıp gidiyor belli oluyor özellikle luffy sanjiye zorocularda aşırı fanlık ve diğer karakterleri ezme özelliği var birde anlaşılan
Katılıyorum.Mesela iki karakter karşılaştırılsın ve bir taraf karakterlerden birini ezsin.Diğer taraf ezilen karakteri mantıklı bir şekilde savunmak yerine diğer karakteri ölümüne gömüyor.Dolayısıyla tartışma s...k yarışına dönüşüyor.Yani tartışma normal bir şekilde başlasa da sonrası tamamen laf dalaşı.Sevilen karakterlerin karşılaştırılmasında bu daha da belli oluyor.

Abi neden böyle lüzumsuz tartışmalara giriyorsunuz yahu :D

Luffy, Zoro, Sanji, Usopp, Nami vs...

Tüm tayfa bizim ailemizden biri oldu artık. Elbetteki kimisini daha çok seveceğiz, kiminle kendimizi özdeştirirsek, kendimizden daha çok şey bulursak ona ekstradan sempati duyacağız.

Mesela Brook. Bayılıyorum kendisine. Tayfadaki en sempatik, en sevimli karakter kendisi bence. Ve Carrot'un gelmesini çok istiyorum. Hastası oldum bu karakterin. Her yerinden sevimlilik akıyor.

Güç konusuna gelirsek, herkesin kendince artısı ve eksisi var. Luffy'nin yenip Zoro'nun yenemeyeceği, Zoro'nun yenip Luffy'nin yenemeyeceği karakterler var.

Ona bakarsanız Perona'yı tayfada kimse yenemezdi, bir tek Usopp yenebildi.

Dressorosa'da Pica'ya atılan slashı bir tek Zoro atabilirdi. Doflamingo'ya şehir turunu da bir tek Luffy attırabilirdi. Ancak çıplak gözle görülemeyen bir hedefi kendisine verilen koordinatlar doğrultusunda tek vuruşta isabet ettirebilecek tek karakter de Usopp'tu.

Tayfadaki herkes bir şekilde birbirinin eksiğini, açığını kapatıyor işte. E. Oda kendince böyle bir denge kurmuş.

İyi de madem öyle adama neden kendi senaryonu uyduruyorsun diye çıkışıyorsunuz :D

Adam seride geçenleri yazıyor %90'ı şimdi uydurdun diye cevap atılıyor karşılık olarak.

Ben de biliyorum Oda'nın aklında bazı sahnelerin olduğunu ve o sahnelere ulaşmak için kendi dünyasındaki pek çok gücü ve mantığı umursamadığını ama tüm bunlar ''olanın olduğu'' gerçeğini değiştirmiyor.
Benim yazıma baktıysan ondan çıkışmadım meyve çıkar muhabbeti ve luffy nin tamamen Vasıfsız gösterilmesi YÖK dayanıksız yok güçsüz yok bir boka yaramaz gereksiz gömülme var onu belirttim okuduysan meyveyi çıkar muhabbeti tamamen saçmalık olmadı oda ya mesaj atılsın meyvesiz görelim böyle olmuyor ya diye hahaha

Katılıyorum.Mesela iki karakter karşılaştırılsın ve bir taraf karakterlerden birini ezsin.Diğer taraf ezilen karakteri mantıklı bir şekilde savunmak yerine diğer karakteri ölümüne gömüyor.Dolayısıyla tartışma s...k yarışına dönüşüyor.Yani tartışma normal bir şekilde başlasa da sonrası tamamen laf dalaşı.Sevilen karakterlerin karşılaştırılmasında bu daha da belli oluyor.
Kesinlikle ben luffy savundum ama şu op de en sevdiğim karakter benim için zoro ve shanks dır gereksiz gömülmeye gelemedim o kadar meyveydi şu güçtü bu güçtü sohbetide anlamsız geliyor

Tüm tayfa bizim ailemizden biri oldu artık. Elbetteki kimisini daha çok seveceğiz, kiminle kendimizi özdeştirirsek, kendimizden daha çok şey bulursak ona ekstradan sempati duyacağız.

Mesela Brook. Bayılıyorum kendisine. Tayfadaki en sempatik, en sevimli karakter kendisi bence. Ve Carrot'un gelmesini çok istiyorum. Hastası oldum bu karakterin. Her yerinden sevimlilik akıyor.

Güç konusuna gelirsek, herkesin kendince artısı ve eksisi var. Luffy'nin yenip Zoro'nun yenemeyeceği, Zoro'nun yenip Luffy'nin yenemeyeceği karakterler var.

Dressorosa'da Pica'ya atılan slashı bir tek Zoro atabilirdi. Doflamingo'ya şehir turunu da bir tek Luffy attırabilirdi. Ancak çıplak gözle görülemeyen bir hedefi kendisine verilen koordinatlar doğrultusunda tek vuruşta isabet ettirebilecek tek karakter de Usopp'tu.

Tayfadaki herkes bir şekilde birbirinin eksiğini, açığını kapatıyor işte. E. Oda kendince böyle bir denge kurmuş.
Tam yerinde bir yorum olmuş herkesin vasfı ayrı anlamsız tartışmalar yerinde böyle bakılsa daha güzel olacak dediğin gibi herkes kendi sevdiği karekteri övme ve diğerlerini gömme derdinde ama

Benim yazıma baktıysan ondan çıkışmadım meyve çıkar muhabbeti ve luffy nin tamamen Vasıfsız gösterilmesi YÖK dayanıksız yok güçsüz yok bir boka yaramaz gereksiz gömülme var onu belirttim okuduysan meyveyi çıkar muhabbeti tamamen saçmalık olmadı oda ya mesaj atılsın meyvesiz görelim böyle olmuyor ya diye hahaha
Zaten direk sana atmadım yorumu, karşılık verdin diye böyle bi muhabbetimiz oldu.

Söylediğin konularda haklısın yalnız Luffy'nin haki eğitimi almış olmasına rağmen pek bişeyler ortaya koyamadığı gerçeği de ortada duruyor.

En azından Dof'u G4'ten çıkmadan yada Kırakeri o kadar fazla yardım almadan devre dışı bırakabilmeliydi sonuçta ulaşmak istediği hedef ve mevcut durumundaki gücü arasında tutarsızlıklar var.

Kata'yı yeneceğini düşünmüyorum ama belli ölçüde geri dönüş yapıp dövüşü yarıda keseceklerdir. Luffy iyi hoş ama yazarın elinde lastik değil sakız olmuş artık :(

Zaten direk sana atmadım yorumu, karşılık verdin diye böyle bi muhabbetimiz oldu.

Söylediğin konularda haklısın yalnız Luffy'nin haki eğitimi almış olmasına rağmen pek bişeyler ortaya koyamadığı gerçeği de ortada duruyor.

En azından Dof'u G4'ten çıkmadan yada Kırakeri o kadar fazla yardım almadan devre dışı bırakabilmeliydi sonuçta ulaşmak istediği hedef ve mevcut durumundaki gücü arasında tutarsızlıklar var.

Kata'yı yeneceğini düşünmüyorum ama belli ölçüde geri dönüş yapıp dövüşü yarıda keseceklerdir. Luffy iyi hoş ama yazarın elinde lastik değil sakız olmuş artık :(
Haklısın ama bir yandan da yavaş gitmesi iyi direk herkesi yardımsız alıp gitmesi bu seriye göre anormal olurdu bence onun dışında dediğin gibi g4 sen çıkmasa iyi olurdu ama çok fazla haki ve enerji tüketiyor anlaşılan g4 Seviyesi ayrı çünkü baya dof gibi adama dediğin gibi tur attırdı çıkmayacak olsa birinci komutanı da şimdi alırdı baya güçlü olurdu bu şekilde o gücün yanına birde dezavantaj eklemişler bu yüzden

İyi güzel yazıyorsun da bir nokta, bir virgül koy be adam :)

Yazdığın örneklerde yine meyve var :)

Olay meyvesi olan herkesten meyve çıkaralım olayı değil. Meyvesi olan karakterlerden meyve çıkarsan onlar da güç kaybı yaşar. Ama yine de iş yapacak kadar güçlü olacak diğer özelliklere sahipler. Lakin Luffy böyle değil. Bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bende yanıldığını söylüyorum sadece luffy den meyve çıkar gene iyi iş yapar bunu seri ilerledikçe daha iyi göreceksin bunu buraya yazıyorum kalsın burda :))

Haklısın ama bizim forum işte.

Bence Oda'nın hatası G4'ü çıkarmaktı.G4'ten dolayı Luffy meyveye çok bağımlı kalmış gibi görünüyor.G4'süz Luffy komutan ve üstü adamlar için ciddi bir tehlike değil.Hani G4 yerine doruki+b.haki de daha fazla gelişseydi bence daha iyi olurdu.Hem G2 ve G3'lü haliyle komutanlarla kapışabilirdi hem de G4 olmadığından pili bitme durumu daha zor olurdu.G4'ün azıcık altında saldırı gücü verirdi şu an ki Luffy'le dengelerdi.Yani illa şekilli şukullu bir şeyler görmemize ne gerek var ki ? Normal,düz hakili yumruklarla kapışsa daha iyi olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık