Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaidoya da form verelim.Mesela düz yumruğu normal,hakili g2 meyvesi ile kombinli g3 gibi.G2 li yumruğu en en fazla Kkg olur ama meyve ile kombine ettiği yumruğu Kkg üzeri olabilir.

Moria bile ada parçalayan yumruk atıyor. Garp sırf antreman olsun diye dağ parçalıyor. Chinjoo kafasıyla buz kıtasını parçalıyor. Kaido'nun normal yumruğu yani Kong Gun gibi bir yumruğu niye KKg ayarında olmasın. Bence fazlası bile olabilir.

Garp ise orada Marco'ya vuruyor zemine değil. Luffy gibi kolu uzasa ve zemine vursa o zaman bir kıyaslama olabilirdi.
Luffy zemine vurmuyor, Dof zemine çarpıyor.
Garpla ilgili şunu da eksik etmeyelim sizden. Sanırsın sekiz dağı parmaklarıyla fiske atıp yıktı. :(

Ben orada kolu uzuyor diye düşündüm eğer dediğin gibiyse kabul edilebilir. Ama orada vuruş tarzıda önemli tabi. Garp gibi vursa o etkiyi yapamaz.
Mesele de bu. Öyle dur bi yumruk atayım da kkg olsun noktasında değil hiçbir karakter. Form, haki, meyve, teknik falan lazım.
Üstelik değmesini geç Dofun çarpması falan asıl orayı havaya kaldıran. Karşı saldırısını yüksekliğini falan geçtim.
Garpın ciddi attığı bi yumruk bile direkt o düzeye çıkamıyor. Küçümsemeyin o saldırıyı.

Mesele de bu. Öyle dur bi yumruk atayım da kkg olsun noktasında değil hiçbir karakter. Form, haki, meyve, teknik falan lazım.
Üstelik değmesini geç Dofun çarpması falan asıl orayı havaya kaldıran. Karşı saldırısını yüksekliğini falan geçtim.
Bence Ya kolu uzadı yada mangaka eskiden Garp'ın vs. yaptığı saldırıları görmezden geldi. Sai bile Lao G'ye vurdumu dağı yarıyor sonuçta. Garp veya başkası bundan ibaret değildir.

Zaten ortalama bir tekniği Lucci'nin shiganı veya Luffy'nin g4'teki KingGun ayarı tekniği o ayardadır dedim. Ama kolu uzamadıysa o etkiyi hala saçma buldum açıkçası.

Bence Ya kolu uzadı yada mangaka eskiden Garp'ın vs. yaptığı saldırıları görmezden geldi. Sai bile Lao G'ye vurdumu dağı yarıyor sonuçta. Garp veya başkası bundan ibaret değildir.
Uzamamış işte yere. Dofun kafaya gümletmiş direkt o da yere çarpmış.
Yahu Garpın daha güçlü saldırıları olabilir ama ciddi attığı yumruklar bile kkg düzeyinde değil.
Üstelik Sai dediğin dedesinin tekniğini yapıyor ve Garp o tekniği yamultuyor. Etki alanları da bir değil. Sen Sainin o tekmeyle Dofun saldırısını geçip kkg ile aynı etkiyi bırakacağına inanıyor musun şimdi?
Sainin saldırısı Şu kısmı çatlatıyor işte bu bir mi kkg ile?

Sai güçlü adam aslında. Zoro "Ne yıkıcı güç ama." diyerek baya şaşırmıştı o saldırıyı görünce. Ha kkg ile falan aynı cümle içerisinde kullanırsak olmaz o iş. :/

Kaido teknik kullanmadan hakili yumruk sallarsa kkg gücünde olabilir elbette. Yalnız iyi yüklenmesi lazım. Öyle elinin tersiyle vurmayla çıkmaz o kadar güç.

Son düzenleme:
La hakiydi meyveydi salata yaptıktan sonra niye düz, sıradan desinler. :(
Kkg de meyveli ve hakili.

Yakın dövüşte ve fiziksel güç açısından daha etkili zoanlar.

Meyve kullanınca bi zahmet gücü katlansın zaten. :(

Bir komutanın en güçlüs saldırısı bir yonkounun meyvesiz ve formsuz, tekniksiz sıradan hakili yumruğundan güçlü zaten. Hatta sana tekniklisinden atayım.

Atamadı bile.

Konunun başlangıcını diyorsak hakisiz hali ile başladılar kkg demeye. @kuroashi.no.sanji1993
Bu sayfalar falan neye örnek?

Tespit yapmaya geldim.

Bildiğimiz gibi Grand Line'da yolculuk ederken Daimi Seyir Belirleyici yoksa, sadece bir adadan diğerine gidiliyor. Bizimkilerin rotası Kaktüs Adası, Küçük Bahçe, Davul Adası, Alabasta, Jaya, Skypeia, Uzunhalka Diyarı, Water 7, Sabaody olarak işlendi. Bu yolculuk esnasında karşılaştıkları kişilerin aynı rotayı takip etmeleri gerekiyor. Bu rotadan giden kimselerin normalde Küçük Bahçe'de bir yıl beklemeleri lazım.

Benim asıl dikkat çekmek istediğim nokta Karasakal Korsanları'nın rotası. Bu arkadaşları ilk olarak Davul Adası'na saldırdıkları zaman duyduk. Kaktüs Adası sağlamdı ve Küçük Bahçe'de bir olay olmamıştı. Yani Karasakal ekibi Davul Adası'ndan önce bu iki adaya uğramamış. Daha sonra Karasakal ve ekibini Jaya'da görüyoruz. Arada Alabasta'ya uğramışlar. Zira çok büyük bir yer, bir de Crocodile faktörü olduğu için olay çıkarmamış olabilirler. Bunların Jaya'dan sonra devam etmeleri için Skypeia'ya çıkmaları gerek. Kapak hikayesinden dolayı Skypeia da sağlam görünüyordu. Bundan sonra ise Karasakal ve ekibi Banaro Adası'nda ortaya çıkıyor. Ben Karasakal'ın Seyir Belirleyici olmadan Grand Line'da yol alabildiğini düşünüyorum. Seyir Belirleyici genelde kullanan kişinin bileğinde olur (Ace ve Nami gibi), ancak Karasakal'ın rotacısı olan Laffitte'te hiç Seyir Belirleyici görmedik.

Tespit yapmaya geldim.

Bildiğimiz gibi Grand Line'da yolculuk ederken Daimi Seyir Belirleyici yoksa, sadece bir adadan diğerine gidiliyor. Bizimkilerin rotası Kaktüs Adası, Küçük Bahçe, Davul Adası, Alabasta, Jaya, Skypeia, Uzunhalka Diyarı, Water 7, Sabaody olarak işlendi. Bu yolculuk esnasında karşılaştıkları kişilerin aynı rotayı takip etmeleri gerekiyor. Bu rotadan giden kimselerin normalde Küçük Bahçe'de bir yıl beklemeleri lazım.

Benim asıl dikkat çekmek istediğim nokta Karasakal Korsanları'nın rotası. Bu arkadaşları ilk olarak Davul Adası'na saldırdıkları zaman duyduk. Kaktüs Adası sağlamdı ve Küçük Bahçe'de bir olay olmamıştı. Yani Karasakal ekibi Davul Adası'ndan önce bu iki adaya uğramamış. Daha sonra Karasakal ve ekibini Jaya'da görüyoruz. Arada Alabasta'ya uğramışlar. Zira çok büyük bir yer, bir de Crocodile faktörü olduğu için olay çıkarmamış olabilirler. Bunların Jaya'dan sonra devam etmeleri için Skypeia'ya çıkmaları gerek. Kapak hikayesinden dolayı Skypeia da sağlam görünüyordu. Bundan sonra ise Karasakal ve ekibi Banaro Adası'nda ortaya çıkıyor. Ben Karasakal'ın Seyir Belirleyici olmadan Grand Line'da yol alabildiğini düşünüyorum. Seyir Belirleyici genelde kullanan kişinin bileğinde olur (Ace ve Nami gibi), ancak Karasakal'ın rotacısı olan Laffitte'te hiç Seyir Belirleyici görmedik.
Kötü karakter ve karizmatik değil diye gömdük ama; deniz ile konuşabiliyordur belki. Roger'ın emri ile Raftel'in yeri dışında her yere götürüyor & yön gösteriyor deniz.

Kötü karakter ve karizmatik değil diye gömdük ama; deniz ile konuşabiliyordur belki. Roger'ın emri ile Raftel'in yeri dışında her yere götürüyor & yön gösteriyor deniz.
Ya bu şekilde ya da sabit bir ada yok. Yani büyük bir adanın etrafında olan küçük adalar da Seyir Belirleyici tarafından gösterilebilir. Mesela Robin bizimkilere Alabasta'nın dibinde olan Nanimonai Adası'nın Daimi Seyir Belirleyicisi'ni veriyor. Karasakal'ın Ace ile çarpıştığı Banaro Adası, Water 7'ın çok yakınında. Ancak yine de bu durum Teach'in aradaki iki adayı atlayıp, nasıl oraya gittiğini açıklamıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık