Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ulan gorende Robini tüm herkesin güç seviyesini yalayıp yutmuş sanır.Robinin lafı üzerinden güç çıkarımı yapılıyor saka gibi.

Gören de Luffyler Amirallere bir sey yaoabilmişte yonkou çok başka hiç bir şey yapamazlar dediğini sanacak.En son Aokiji yerdeki karıncaları ezmemeye çalışan adam gibi davranarak tekliyordu tayfayı.Daha ne kadar ileri gidebileceğinizi merak ediyorum cidden.
Wb en güçlü kabul görmüyor, neyi tartışacaksın?

Ulan gorende Robini tüm herkesin güç seviyesini yalayıp yutmuş sanır.Robinin lafı üzerinden güç çıkarımı yapılıyor saka gibi.

Gören de Luffyler Amirallere bir sey yaoabilmişte yonkou çok başka hiç bir şey yapamazlar dediğini sanacak.En son Aokiji yerdeki karıncaları ezmemeye çalışan adam gibi davranarak tekliyordu tayfayı.Daha ne kadar ileri gidebileceğinizi merak ediyorum cidden.
Tamam da önceki yorumundaki isyanın niye adam demiş ki "Robin bile diyor Yonkoular başka bir seviye" evet başka bir seviyedeler WB ve Kaido bunun örneği Big Mom'da aç kalmaz ise herhangi bir hasar alma gibi bir şey söz konusu bile değil bizim tayfadan.Yani bunu bilmek için güç seviyesini yalayıp yutmasına gerek yok herkes Luffy gibi salak değil rakibiyle karşılaşınca güç karşılaştırması yapsın.

Son düzenleme:
Direk böyle sayılar verilmesine karşıyım. Çünkü o zaman her karakteri bireysel olarak değerlendirmekten çıkıyoruz. Ben o yüzden bir küme şeklinde alıyorum. İlk klasman yonkou klasmanı. İkinci klasman amiraller klasmanı ki sağ kolları oraya alıyorum. Bu klasmanın peşinde yonkouların sağ koldan sonra gelen ilk 3-4 adamı. Burada şunu belirtiyorum. İki kişi aynı klasmanda diye onalrın kapışması berabere bitecek diye bişey yok. Örnek Akainu vs Aokiji. Beraberede bitebilir kazanabilirlerde kaybedebilirler de o somut olaya göre değişir. Birde bu seviyelerinde ufak farkları belirleyen kademeleri olduğunu düşünüyorum. Mesela amiral seviyesinin zirve noktası filo amiralliğidir. Ama bu değil ki aşağı kademedeki kişiler onu yenemez çünkü dediğim gibi çok ufak fark var ve karakteristik özelliklere göre kaybedebilir mesela. Yani seviyeleri belirlemekle kalmıyor bu seviyenin alt ve üst tabanını da belirliyorum diyebilirim. Mesela Karasakal şu an amiral seviyesinden yonkou seviyesine geçiş aşamasında ve seri ilerledikçe o tam yonkou gücü oturacak gücü zirve yapacaktır. Benim kafamdaki bu sistemle hem seviyeler elastik bir özellik kazanıyor hem de karakterleri bireysel olarak da değerlendirebiliyorsun kısacası. Mesela yonkou seviyesinin zirvesi Beyazsakal baz olarak alınabilir. Çünkü seride onun yeri ayrı. Amiral klasmanında amiraller, sağ kollar, Mihawk gibi adamlar. Buradaki zirve noktam olan filo amirali seviyesinde Akainu ve Aokiji var bence. Kısaca böyle kafana takılan anlamadığın yer varsa daha da açabilirim.

EDİT: Kümelerin kesiştiği yer varsa oralarda geçiş aşamasıdır.
Gayet güzel açıklamışsın. :good: Şema gözümde canlandı ben bu aralar kpss çalıştığımdan basit bir denklem kurdum sürekli çözüyoruz malum :oleyo2: asıl vurgulamak istediğim amiral, yonkou eşit kabul ettiğimiz zaman op evrenindeki dengelerin oturmadığı. Zaten aşağı yukarı diyorum yoksa aynı unvana sahip kişilerin eşit olması mümkün değil aralarında ufak tefek farklar olacak mutlaka :D
Aynen öyle. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşte sana bu noktada katılmıyorum. One Piece ile Naruto arasında çok büyük bir mentalite farkı var. Kishimoto liberal, insnaların doğuştan iyi olduğuna inanan bir dünya görüşüne sahip. Her türlüğü aksiyonu nedenlere bağlıyor, E. Oda ise daha bir realist, bazı insanların psikopat, sosyopat veyahut kötü çiziyor direkt. Doflamingo'dur, Rob Lucci'dir bunlara hep örnek. Her türlü kötülüğü gelişim sürecindeki tecrübelere bağlamıyor, bazı insanlar kötü doğuyor, bazı insanlar bilinçli bir şekilde cani seçimler yapıyor, bazı insanlar çıkarları için kötü olmayı seçiyor. One Piece evreninde kötüler hep olacak, gerçek dünyada olduğu gibi. Bu sebepden dolayı yakın değerlere sahip korsanlar Luffy'nin arkasında olacaktır, karşısında olacak bir çok korsan gibi.
Doğuştan kötü insan mı var aydın ? Nasıl daha realist oluyor E.Oda ?

Edit: Neyi kast ettiğini anladım, insan doğası yorumlarından gitmişsin galiba. (Biraz geç oldu ama :D)

Son düzenleme:
Tamam da önceki yorumundaki isyanın niye adam demiş ki "Robin bile diyor Yonkoular başka bir seviye" evet başka bir seviyedeler WB ve Kaido bunun örneği Big Mom'da aç kalmaz ise herhangi bir hasar alma gibi bir şey söz konusu bile değil bizim tayfadan.Yani bunu bilmek için güç seviyesini yalayıp yutmasına gerek yok herkes Luffy gibi salak değil rakibiyle karşılaşınca güç karşılaştırması yapsın.
Ben bunun bazı şeylere kanıt olarak sumulmasına tepki verdim.Wb ve Kaidoya bir şey diyon yok.Koskoca Reylihim Glyi fethettik lafının gerçek olmadığı seride Robinin ettiği laftan Yonkou>amiral lafı çıkmaz.

Yanlış anlaşılmasın yonkou>amiral diyene lafım yok herkesin kendi görüşü.Sırf bir laftan bunu çıkartanlara benim sitemim.

Wb ve kaidoya güçsüz demedi ki kimse. Biz amirallerinde o seviyede en azından o seviyeye çok yakın olduğunı düşünüyoruz.

Mantıksızlık şu eğer yonkoular dünya hükümetinden güçlülerse luffy kk olduğunda amirallerden çok güçlü olacak. Peki oda niye bu kadar müttefik yapıyor bu çocuga. Büyük ihtimal shanks bile luffynin müttefiği olacak dünya hükümetine karşı olacak büyük savaşta. Ne gerek var ki bu kadar desteğe. Ben dünden beri olan bir güç dengesinden bahsediyorum. Dünya hükümeti ile yonkoular arasında olan. Bir amiral bir sağ kol seviyesindeyse bu güç dengesi nasıl oluşuyor anlamıyorum gerçekten. Yonkou tarafı çok ağır basar öyle bir durumda.

Robin konusuna gelirsek Luffyi tüm bir yonkou tayfasına karşı uyarıyor. Bizim tayfa hiç bir zaman öyle bir güce karşı savaşmadı gerçekten.

Ayrıca katadan ödülü yüksek olan jack amiralin oldugu gemiye saldırınca büyük bir yenilgiye uğramıştı. Sen orda sengokuda var diyebilirsin. Ama sengoku 3 yonkounun uğradığı marinfordda bile doğru dürüst savaşmadı. Bir jack yüzünden savaşacağını sanmıyorum.

4 yonkou ve tüm adamları= amiraller+koramiraller+ 7 savaş lordu kardeşim. Güç dengesi böyle oluşturulmuş one piece evreninde
Şimdi ben de o sözden anladığımı açıklayayım. Yonkoular ve denizciler+shiciler arasında bir güç dengesi var ve bu güç dengesi bir yonkounun bir diğer yonkouyu devirmesiyle bozulabilir yada iki yonkounun işbirliği yapmasıyla da bozulabilir. Burada dengeyi oluşturan şey 5 tane kutup olması ve bu kutupların hepsinin birbirine rakip olmasıdır. Aksi bir işbirliği durumunda denge bozulur. Buna seriden (yanlış hatırlamıyorsam) Shanks ve Kaido'nun bir araya gelmesi ve denizcilerin burada bir işbirliği yaparlar mı acaba sorusuyla nasıl eteklerinin tutuştuğunu örnek verebilirim. Eğer senin dediğin gibi bir durum olsaydı bu buluşmadan dolayı bu kadar telaşlanmazlardı.

Hani diyorsunuz ya Mihawk sağ kol üstü falan diye. Mihawk ciddi manada Shanks'a dayilansa muhtemelen şu sahne olur.

Tıpkı Jozu'nun bunu mal edip kılıcını yerine sokturduğu gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık