Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Filo amirali ile normal amiral arasında tabii ki at ile eşek gibi bir fark olamaz. Ama Karamel anne Big Mom'ın gücünden bahsederken, "Filo amirali olabilecek güçte." gibi bir ifade kullandı. One Piece hiyerarşi= güç olan bir seri. Kong'u bu sebepten çok güçlü bekliyorum, listemde de diğer amirallerin üstüne koydum.

@Tombe

Anlaşılır olsun diye tek tek cevap veriyorum.

Dediklerinin bir kısmına katılıyorum bir kısmına katılmıyorum. Öncelikle yazdığım yazıda alt seviyedekilerin üst seviye güçteki birini yenebileceğini belirttim. Bu kenarda dursun.
Arada uçurum seviyesinde bir fark varsa alt seviye biri üst seviye birini eşit şartlarda yenemez bence.Luffy ve Ceasar'ı koyalım bir ringe CC'nin galip çıkmasının imkanı yok.Bizimkiler hem CC'nin yeteneğini bilmiyordu hem de mangakanın klasik arc bossu şişirmelerinden biridir bana göre CC olayı.

Ben bir tık fark görüyorum ki bu farkı yaratanında yetenek değil tecrübe olduğu vurgusunu yaptım. Zaten yeteneği gücü olmayan amiral seviyesine istese de çıkamaz. Ama filo amiralliği daha çok bu yeteneğin tecrübe ve güç olarak zirve noktası olduğundan ayrı bir seviye olarak değerlendirilebilir.
Tecrübeden kastın dövüş tecrübesi mi ? Öyleyse seride dövüş tecrübesi de çok bir şey ifade etmiyor.Köyünden yeni çıkmış Luffy en baştan bu denklemi bozuyor zaten.

Onun dışında sağ kol yorumuna katılmıyorum. Çünkü savaşta gücün yanında en önemli şey motivasyondur. Örnek Water 7de Luffy vs Lucci de tabiki güç farkı vardı ama Luffylerin Robin hakkındaki gerçekleri öğrendikten önceki ve sonraki durumu ve bununla ilgili muhabbet belli. Aynı şekilde Mf da Beyazsakal ve Ace'in ölmesi ve ruhen dibe vurduğu Beazsakal tayfası ve ruhla orantılı olan hakiyi de dikkate alırsak zaten son kısımda bir tek Luffy'i kouma gazı ile ittirdiler kendini. Halbuki Marco bu olaylardan önce Kizaru'yu tutabiliyordu. Bir anlık dalgınlığa gelip o kelepçeyi yemese savaşın seyri çok farklı olurdu. Ayrıca Kizaru madem güçlüydü yenseydi Marco'yu Marco'nun savunması ve dayanıklılığı meyvesininde yardımı ile canavarımsı birşey olunca o kelepçeyi taktırdı yoksa o savaş bitmezdi.
Seninde dediğin gibi Ace ve WB'nin ölümü onları etkilese de Marco Luffy'nin potansiyeline vurgu yaptı.Bu yüzden Marco ve diğerleri tüm gücüyle Aka'yı durdurmaya çalıştı.Aynı şekilde Aka'nın psikolojisi bozuk olsa da WB korsanlarına göre fiziksel olarak daha kötü bir durumdaydı.Kizaru'nun 2-3 tane lazeri mi daha etkilidir yoksa WB'nin Ace'nin ölümünden dolayı en sinirli haliyle vurduğu 2 deprem yumruğu mu ? Yani Marco'lar psikolojik olarak kötü durumda olsalar da Aka'da fiziksel olarak daha kötü durumdaydı.Eğer sağ kol ve amiral aynı ligte olsaydı mangaka bence bunu hissettirirdi.Marco'nun da içinde olduğu tümenler karşısında Aka'nın tek çizilmesi amiral>sağ kol demek için yeterli bence.

Amiral>sağ kol dediysek 2 dkda yener demedik ama.Sonuçta adamlar yonko komutanı elbette bir amirali bir süre tutucaklar.Ama sonunda kazanan hep amiral olur.

Haki o zamanlar daha oturmamış bir kavram olduğundan Marineford'un baz alınması pek doğru değil bence. Marineford'a hikaye, kurgu ve görsel bir şölen bütünü olarak bakılmalı. Tabi bu benim fikrim.
Mf birçok bakımdan eksik bir arctı kabul ediyorum fakat yine de güç dengelerini gayet iyi gösterdi mangaka.Yani yonko>amiral>sağ kol>diğer komutanlar bu denklemi bence gayet iyi gösterdi.WB'nin amirallerle karşılaşması ve yukarıda da dediğim gibi Aka'nın Marco'nun olduğu bir grubun karşısında tek çizilmesi amiralin yonkoya yakın canavarlar olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Marco'nun Grosei tarafından yonkou adayı olarak görülmesi de sağ kolların amiral seviyesinde olduklarını gösterebilecek başka bir argüman.
Yanlış hatırlamıyorsam yonko adayı değil de Teach'i durduracaklardan biri olarak sayılmıştı Marco.Zaten Teach'in Marco'ları ezerek yenmesiyle de durduracak kapasitede olmadığını anladık.

Amiral yonko kısmında ise bir ayağı çukurda Beyazsakal sinirlenince gitti Akainu'yu ezdi geçti. O yüzden amiral seviyesinin yonkoya çok yakın olduğuna katılmıyorum.
Bu kısmı bu aralar çok tartıştım.WB Aka'yı yendi tamam da ezerek yenmedi bana göre.Aka'dan yediği saldırılar belli adamın.

Sengoku, Garp, Akainu, Kuzan ve Kizaru birlikte Kaido, BM, Teach ve Shanks'ı alır. 1 Yonko en fazla 1,25 Amiral eder diyerek forumdan çıkış yapayım. :a:

@Tombe

Anlaşılır olsun diye tek tek cevap veriyorum.

Arada uçurum seviyesinde bir fark varsa alt seviye biri üst seviye birini eşit şartlarda yenemez bence.Luffy ve Ceasar'ı koyalım bir ringe CC'nin galip çıkmasının imkanı yok.Bizimkiler hem CC'nin yeteneğini bilmiyordu hem de mangakanın klasik arc bossu şişirmelerinden biridir bana göre CC olayı.

Tecrübeden kastın dövüş tecrübesi mi ? Öyleyse seride dövüş tecrübesi de çok bir şey ifade etmiyor.Köyünden yeni çıkmış Luffy en baştan bu denklemi bozuyor zaten.

Seninde dediğin gibi Ace ve WB'nin ölümü onları etkilese de Marco Luffy'nin potansiyeline vurgu yaptı.Bu yüzden Marco ve diğerleri tüm gücüyle Aka'yı durdurmaya çalıştı.Aynı şekilde Aka'nın psikolojisi bozuk olsa da WB korsanlarına göre fiziksel olarak daha kötü bir durumdaydı.Kizaru'nun 2-3 tane lazeri mi daha etkilidir yoksa WB'nin Ace'nin ölümünden dolayı en sinirli haliyle vurduğu 2 deprem yumruğu mu ? Yani Marco'lar psikolojik olarak kötü durumda olsalar da Aka'da fiziksel olarak daha kötü durumdaydı.Eğer sağ kol ve amiral aynı ligte olsaydı mangaka bence bunu hissettirirdi.Marco'nun da içinde olduğu tümenler karşısında Aka'nın tek çizilmesi amiral>sağ kol demek için yeterli bence.

Amiral>sağ kol dediysek 2 dkda yener demedik ama.Sonuçta adamlar yonko komutanı elbette bir amirali bir süre tutucaklar.Ama sonunda kazanan hep amiral olur.

Mf birçok bakımdan eksik bir arctı kabul ediyorum fakat yine de güç dengelerini gayet iyi gösterdi mangaka.Yani yonko>amiral>sağ kol>diğer komutanlar bu denklemi bence gayet iyi gösterdi.WB'nin amirallerle karşılaşması ve yukarıda da dediğim gibi Aka'nın Marco'nun olduğu bir grubun karşısında tek çizilmesi amiralin yonkoya yakın canavarlar olduğunu gösteriyor.

Yanlış hatırlamıyorsam yonko adayı değil de Teach'i durduracaklardan biri olarak sayılmıştı Marco. Zaten Teach'in Marco'ları ezerek yenmesiyle de durduracak kapasitede olmadığını anladık.

Bu kısmı bu aralar çok tartıştım.WB Aka'yı yendi tamam da ezerek yenmedi bana göre.Aka'dan yediği saldırılar belli adamın.
Hepsine cevap vermeyeceğim çünkü kendimi tekrarlamak olur:

Tecrübeden kastım her türlü tecrübe. Ayrıca istediğin kadar tecrüben olsun güç olmadığı müddetçe bir önemi yok. Yani en başta çıkan Luffy örneğini ele almamalıyız. Doğu Mavi en güçsüz deniz zira.

Sağ koldaki görüşlerine kesinlikle katılmıyorum. Kendimi tekrarlamak istemiyorum. Ama oradaki durumu açıkladım. Ayrıca Akainu amiral seviyesinin doruk noktasında bu isim bunu dikkate alman gerekir. Ayrıca öyle bir yazmışsın ki Marco hiç yaralanmamış gibi konuşuyorsun. Bu tarafı uzatmayayım daha fazla. Dönüp dolaşıp aynı şeyleri konuşmak istemiyorum. Katakuri'yi görüyoruz. Marco çıkınca da göreceğiz. O zaman her şey netleşir.

İntikam savaşında tayfa vs tayfa vardı. Birebir vs imiş gibi ele alman mantıklı değil. Marco'yu yonko adayı görüyorlar.

Aka'da fiziksel olarak daha kötü durumdaydı.
Sence burada kendinle çelişmiyor musun? Ezerek yenmediyse Akainu da fazla hasar olmamıştır. Ayrıca Akainu'nun ne yaptığı beni ilgilendirmiyor. Çünkü karşısında hasta ve her ne kadar etkilenmediğini söylese de yaralı Beyazsakal vardı. Akainu'nun ilk darbesini nasıl vurabildiği belli. Yüzünün yarısını aldığı yerde de meyvesinin yeteneği ile sürpriz saldırı yaptı ve Beyazsakal'ı pek etkilediği söylenemez. Tek etkili saldırısı sürpriz saldırı olan bir adamı Beyazsakal'a yakın seviye görmek Babalıka hakarettir. Eğer bir ayağı çukurda adama hiçbir zarar veremiyorsan onu durdurmaya yönelik ezilmişsindir. Demek Beyazsakal sağlam olsa hatta Ace yakalanmamış olsa ve karşılaşsalar tek yiyecek. Akainu.

Sağ koldaki görüşlerine kesinlikle katılmıyorum. Kendimi tekrarlamak istemiyorum. Ama oradaki durumu açıkladım. Ayrıca Akainu amiral seviyesinin doruk noktasında bu isim bunu dikkate alman gerekir. Ayrıca öyle bir yazmışsın ki Marco hiç yaralanmamış gibi konuşuyorsun. Bu tarafı uzatmayayım daha fazla. Dönüp dolaşıp aynı şeyleri konuşmak istemiyorum. Katakuri'yi görüyoruz. Marco çıkınca da göreceğiz. O zaman her şey netleşir.

İntikam savaşında tayfa vs tayfa vardı. Birebir vs imiş gibi ele alman mantıklı değil. Marco'yu yonko adayı görüyorlar.
Dediğim gibi Aka'yı ne Aok'tan ne Kizaru'dan hatta forumun çok ezdiği Fuji'den bile güçlü görmüyorum ben.Olası bir dövüşte hepsinin birbirine şansı vardır.Onun dışında Marco tabii ki de yaralandı.Zaten Aka ve Marco'nun hasarlarını kıyaslayabilmek için şunu yazmıştım.

Kizaru'nun 2-3 tane lazeri mi daha etkilidir yoksa WB'nin Ace'nin ölümünden dolayı en sinirli haliyle vurduğu 2 deprem yumruğu mu ?
Tayfa vs tayfa olsa da sağ kollar amiral ayarı olsa ''ezilerek'' yenilmezdi diye tahmin ediyorum.Aynı şekilde Marco'yu yonko adayı olarak görmediler diye biliyorum.Teach'i durdurabilecek kişilerden biri olarak sayılmasıyla yonko adayı olarak sayılması çok farklı şeyler.

Sence burada kendinle çelişmiyor musun? Ezerek yenmediyse Akainu da fazla hasar olmamıştır. Ayrıca Akainu'nun ne yaptığı beni ilgilendirmiyor. Çünkü karşısında hasta ve her ne kadar etkilenmediğini söylese de yaralı Beyazsakal vardı. Akainu'nun ilk darbesini nasıl vurabildiği belli. Yüzünün yarısını aldığı yerde de meyvesinin yeteneği ile sürpriz saldırı yaptı ve Beyazsakal'ı pek etkilediği söylenemez. Tek etkili saldırısı sürpriz saldırı olan bir adamı Beyazsakal'a yakın seviye görmek Babalıka hakarettir. Eğer bir ayağı çukurda adama hiçbir zarar veremiyorsan onu durdurmaya yönelik ezilmişsindir. Demek Beyazsakal sağlam olsa hatta Ace yakalanmamış olsa ve karşılaşsalar tek yiyecek. Akainu.
Çelişki yok bence.Ezerek yenilmemesinden kastım Aka'nın da WB'ye çok sağlam hasar vermesidir.Aka'nın ilk darbesini nasıl vurabildiği belli de WB'nin de nasıl vurabildiği belli.O sürpriz saldırının WB'yi hiç etkilemediğini nasıl söyleyebilirsin ki ? Adamın kafasının bir kısmı gitti.Ondan sonra olanlar tamamen WB'nin irade gücüyle ayakta kalmasıdır.O savaştan çıksaydı bile o yarayla yaşayacağının garantisi yok.Ayrıca bu saldırıyı küçümsemişsin.Aka sonuçta hazırlıksız yakalanıp bir deprem yumruğu yemesine rağmen reaksiyon gösterip o hasarı veriyor.Aynı şekilde Kizaru ve Aok'ta WB karşısında kendilerini ezdirmediler.

Bu aralar o Shanks'ı gömenlerden biri de benim aslında.:/ Aslında tam gömmekte değil.Mfdeki atarının altının boş olduğunu,orda savaşa girse de Shanks lehine bir sonucun çıkmayacağını söylüyordum.

Onun dışında dediklerine katılıyorum.Oda'nın Shanks'a yaklaşma şekli diğer karakterlerden daha farklı.Zaten yanlış hatırlamıyorsam kendini Shanks'a da benzetiyordu Oda.Bu yüzden Shanks'ı en güçsüz yonko olarak tasarladığını ya da diğer yonkolar karşısında eşit şartlarda Shanks'ı ezdireceğini bende düşünmüyorum.
Bilemiyorum kolay bir hesap değil ama bana göre Shanks'in tayfası ağır toplarıyla birlikte kafadan 4 amiral zaten. Bir de Marcolar vs var. Ama öyle bir durum oluşsaydı Teach Faktörüyle birlikte kaybederdi Shanks sonuçta Garp Sengoku vs de var ama ölmekten çok öldürürlerdi Teach yaşardı ama kaçardı zehahahah : ))

Sengoku, Garp, Akainu, Kuzan ve Kizaru birlikte Kaido, BM, Teach ve Shanks'ı alır. 1 Yonko en fazla 1,25 Amiral eder diyerek forumdan çıkış yapayım. :a:
Bana göre 2 sağ kol muhtemelen 1 amirali yener (Beckmann tek kafa kafaya dövüşür) 2 amiralin de gücü yerinde 1 Yonkouyu yenme ihtimali vardır

Çelişki yok bence.Ezerek yenilmemesinden kastım Aka'nın da WB'ye çok sağlam hasar vermesidir.Aka'nın ilk darbesini nasıl vurabildiği belli de WB'nin de nasıl vurabildiği belli.O sürpriz saldırının WB'yi hiç etkilemediğini nasıl söyleyebilirsin ki ? Adamın kafasının bir kısmı gitti.Ondan sonra olanlar tamamen WB'nin irade gücüyle ayakta kalmasıdır.O savaştan çıksaydı bile o yarayla yaşayacağının garantisi yok.Ayrıca bu saldırıyı küçümsemişsin.Aka sonuçta hazırlıksız yakalanıp bir deprem yumruğu yemesine rağmen reaksiyon gösterip o hasarı veriyor.Aynı şekilde Kizaru ve Aok'ta WB karşısında kendilerini ezdirmediler.
İlk iki kısma cevap vermeyeceğim. Tekrarlamak olur. Bu kısımda ise bir ayağı çukurda Beyazsakal var. Sen amiral olarak bu Beyazsakal'a üstün gelemiyorsan hadi onu geçtim başabaş bir dövüş çıkaramayıp üstüne birde yeri dibine sokuluyorsan ezilmişsindir. Nokta. Sürpriz saldırı da vurgulamak istediğim ancak bu şekilde hasar verebilmesi kafa kafaya vuruşlarda hasar verememesi. Beyazsakal'dan ilk yediği saldırı sürpriz, devamı ne olacak? Diğer ikisi ile olan dövüşleri anlıktı zaten Akainu ile olan dövüşü gibi olmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık