Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunu Mihawk tartışmasında yazdım. Sizden merak ettiğim benim kendimce açıkladığım güç dengeleri ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Yazdıklarıma katılıp katılmadığınız, Katıldığınız veya katılmadığınız yerlerdeki sebepleriniz nelerdir? Kendi görüşünüz nedir?
Mihawk bence de amiral ayarıdır.

Filo amirali-amiral güç kıyasında BM'nin çocukluğunda söylenilen söz bir ''Acaba?'' dedirtse de ben ikisini aynı seviyede görüyorum.Yani bir amiral gayette filo amiralini yenebilir bana göre.Atıyorum 2 yıl önce Aokiji dışında hiçbir amiral filo amirali olmak istemeseydi doğal olarak Aokiji filo amirali olucaktı.Bu da onu diğer amirallerden daha mı güçlü yapardı ? Tabii ki hayır.Verdiğin Real-Barça örneği gibi düşünüyorum bende.Tek maçtan net güçlü olanı belirleyemezsin.Mesela Aka ve Aok'u bugün 100 kere dövüştürelim 100'üne de Akainu alır demem ben.O yüzden Aka filo amirali oldu diye ne Fuji'den ne Kizaru'dan bir fazlası yoktur.

Amiral ve sağ kolları aynı kefeye koymuşsun katılmıyorum.Mangaka Luffy'nin ağzından ''Yonko ve amiralleri...'' dedirterek bu iki seviyenin ayrı olduğunu gösterdi bana göre.Mfde zaten bu lafın altını doldurmaya yeter.Sağ kolun(Marco) içinde olduğu bir grup Aka'yı adam akıllı durduramadı nerdeyse.Ki bu Aka WB'den dayak yemiş haliyle milleti peşliyordu bir de.

Yonko>amiral>sağ kol>diğer komutanlar gibi bir denklem var.Fakat amiral seviyesi sağ koldan ziyade yonko seviyesine daha yakın bence.

Kaido ile BM tam bir yaratık, bu ikisi kadar güçlü yokmuş gibi geliyor bana evrende.

Shanks bunlara nasıl denk,?

Teach in denk olduğunu düşünmüyorum da şuanlık.

Bunu Mihawk tartışmasında yazdım. Sizden merak ettiğim benim kendimce açıkladığım güç dengeleri ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Yazdıklarıma katılıp katılmadığınız, Katıldığınız veya katılmadığınız yerlerdeki sebepleriniz nelerdir? Kendi görüşünüz nedir?
Shichibukai biraz ucu açık bir seviye, hani amiral dersin az çok bellidir ne olduğu. Shichi öyle değil pek. Başı Mihawk, kıçı Buggy bir oluşum.

Kaido ile BM tam bir yaratık, bu ikisi kadar güçlü yokmuş gibi geliyor bana evrende.

Shanks bunlara nasıl denk,?

Teach in denk olduğunu düşünmüyorum da şuanlık.
İşte bu tarz mesajlar ''Kaido en güçlü'' savını reddetmemin en büyük nedeni.Biz seriye dışardan bakan bir göz olmamıza,1.70'lik Luffy'nin kendinin kaç katı büyüklüğünde adamları yendiğini bilmemize rağmen yine de op halkı gibi düşünüyoruz.Biz dışardan bir gözle bakmamıza rağmen böyle düşünebiliyorsak op halkı her türlü Kaido>all der.

Hacı Shanks bir full beden koka yapsa ve mangaka bu kokanın sertliği BM'nin sertliğinden çok daha fazla falan dese hangimiz itiraz edebiliriz ki ? O yüzden Shanks nasıl bunlara denk pek takılmıyorum.Bir de buna extradan ne işe yaradığını bilmediğimiz h.haki var.Shanks'ın h.hakisine bir vurgu yapıldığını ve h.hakinin de en güçlü haki türü olduğunu düşünürsek mangaka illaki dengeyi sağlayıp Shanks'ı diğerleriyle aynı seviyede yapar.

Ne diyorsun @justahuman ? Pek tartışmıyorsun artık.:/

İşte bu tarz mesajlar ''Kaido en güçlü'' savını reddetmemin en büyük nedeni.Biz seriye dışardan bakan bir göz olmamıza,1.70'lik Luffy'nin kendinin kaç katı büyüklüğünde adamları yendiğini bilmemize rağmen yine de op halkı gibi düşünüyoruz.Biz dışardan bir gözle bakmamıza rağmen böyle düşünebiliyorsak op halkı her türlü Kaido>all der.

Hacı Shanks bir full beden koka yapsa ve mangaka bu kokanın sertliği BM'nin sertliğinden çok daha fazla falan dese hangimiz itiraz edebiliriz ki ? O yüzden Shanks nasıl bunlara denk pek takılmıyorum.Bir de buna extradan ne işe yaradığını bilmediğimiz h.haki var.Shanks'ın h.hakisine bir vurgu yapıldığını ve h.hakinin de en güçlü haki türü olduğunu düşünürsek mangaka illaki dengeyi sağlayıp Shanks'ı diğerleriyle aynı seviyede yapar.

Ne diyorsun @justahuman ? Pek tartışmıyorsun artık.:/

Sanırım bir çok konudaki fikirlerimi defalarca ifade etiğim için bu ara sadece okumayı tercih ediyorum. Yoksa bu günlerde Shanks'in fazlaca gömüldüğü gözümden kaçmıyor : ))

Kaido sadece görüntüsü ile bile Yonkou'ya bak be dedirtti Ki en güçlü olarak anılmasının ve insanların ona bahsinin ona yatırmasının sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. Kimse Shanks alır demez daha güçlüdür diye anmaz yani. Çelimsiz adamın teki.

BM ise bazı arkadaşlarımız gücünü beğenmemiş olabilir ama bana çok ama çok güçlü. WB'ni MF halinden ise kesinlikle çok güçlü. Zaafları olmasa belki Kaidodan daha güçlü bir savunması olacak ki hiç yara almamış kadın..

Teach ise çakalın önde gideni zamanında nasıl yaptığı meçhul olsa da Shanks'e çizik atmış. Belirli bir gücü ve iyi bir seviyede dayanıklılığı olduğu tartışılmayacak bir adam iken üstüne iki tane çok ama çok güçlü meyve yemiş ve üçüncüyü yemiş olma veya yeme ihtimali de yüksek.

Diğer tarafta ise Shanks var. Oda belli ki bir şekilde bunları birbirine yakın noktalarda tutuyor. Şimdi Shanks gömen arkadaşlara sorsan Shanks en güçsüz ama tayfası çok güçlü fark yaratıyor derler. Ama sağ kolları oylasan gidip Marcoya Shiryuu ya falan oy verirler.

Ben her zaman güçsüz gözüken ama çok güçlü olan karakterleri severim. Shanks'ide bu sebeple çok seviyorum. Oda'nın da bir şekilde Shanks'e çok fazla önem verdiğini ve sakladığını düşünüyorum. Hatta hakiyi bu kadar ağır işlemesinde de Shanks'in çok büyük payı var diye düşünüyorum. Gönül ister ki meyvesiz olsun ama her şeye rağmen geçen yıllar içinde meyve yemiş olma ihtimali bile var.

Shanks ne kadar güçsüz olsa da. Ne WB karşısında ne de savaşta amiraller ve Teach karşısında ezdirmedi aksine hep karizma kastırdı. Bu saaten sonra Shanks ancak kolpaya gelir tek başına Yonkou ve sağ kol ile dövüştürür öyle kaybeder ancak. Ya da Akainu çıkar bir yerden fırsat bu fırsat de Teach + Akainuya yenilir. Başka türlü hiç bir karakterin karşısında ezdireceğini düşünmüyorum Shanks'i Kaido dahil..

Shanks'in sadece görüntüsü değil karakteri de onu güçsüz gösteriyor çünkü savaşı tercih etmiyor.

WB'nin karşısındaki yeni tayfa üyesine (ki 94 milyonluk adama) diyor ki boşver takma sen gel yoksa ölürsün diyor. Luffy olsa den den mushi ile bağırıp çağırıp sen kim oluyorsun adamıma laga luga yapıyorsun der. Tayfamı koruyayım derken adamın ölümüne sebep olurdu ama Shanks öyle değil. Adamına onurunu yerler altına al sıkma canını kalk gel hayatın onurundan daha önemli diyor.

Ancak WB ile görüşmesi gerektiğini düşününce kalkın gidiyoruz diyor. Denizcilerin bizi durdurmaya geleceği varsa göreceği var diyor. Tayfası da savaşa aç bir şekilde sevinerek çıldırıyor. Belli ki Shanks dediğim gibi gereksiz savaşlardan uzak tutuyor tayfasını. Kendisi de sadece müdahale etmesi gerektiği yerde devreye giriyor.
Ace kurtarmak için harekete geiyor, Kaido'yu durduruyor, savaşı durduruyor vs.

Sözün özü ne Shanks ne de Tayfası için hiç bir rakip çekinilecek rakip değil. Aksine aç ve iştahla saldırıyorlar. Çünkü sadece gerektiğinde izin veriyor Kaptanları.

Ve bu gözü peklikleri öyle kuru sıkı değil. Güvendikleri biri var o da Oda : ))

Sanırım bir çok konudaki fikirlerimi defalarca ifade etiğim için bu ara sadece okumayı tercih ediyorum. Yoksa bu günlerde Shanks'in fazlaca gömüldüğü gözümden kaçmıyor : ))

Kaido sadece görüntüsü ile bile Yonkou'ya bak be dedirtti Ki en güçlü olarak anılmasının ve insanların ona bahsinin ona yatırmasının sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. Kimse Shanks alır demez daha güçlüdür diye anmaz yani. Çelimsiz adamın teki.

BM ise bazı arkadaşlarımız gücünü beğenmemiş olabilir ama bana çok ama çok güçlü. WB'ni MF halinden ise kesinlikle çok güçlü. Zaafları olmasa belki Kaidodan daha güçlü bir savunması olacak ki hiç yara almamış kadın..

Teach ise çakalın önde gideni zamanında nasıl yaptığı meçhul olsa da Shanks'e çizik atmış. Belirli bir gücü ve iyi bir seviyede dayanıklılığı olduğu tartışılmayacak bir adam iken üstüne iki tane çok ama çok güçlü meyve yemiş ve üçüncüyü yemiş olma veya yeme ihtimali de yüksek.

Diğer tarafta ise Shanks var. Oda belli ki bir şekilde bunları birbirine yakın noktalarda tutuyor. Şimdi Shanks gömen arkadaşlara sorsan Shanks en güçsüz ama tayfası çok güçlü fark yaratıyor derler. Ama sağ kolları oylasan gidip Marcoya Shiryuu ya falan oy verirler.

Ben her zaman güçsüz gözüken ama çok güçlü olan karakterleri severim. Shanks'ide bu sebeple çok seviyorum. Oda'nın da bir şekilde Shanks'e çok fazla önem verdiğini ve sakladığını düşünüyorum. Hatta hakiyi bu kadar ağır işlemesinde de Shanks'in çok büyük payı var diye düşünüyorum. Gönül ister ki meyvesiz olsun ama her şeye rağmen geçen yıllar içinde meyve yemiş olma ihtimali bile var.

Shanks ne kadar güçsüz olsa da. Ne WB karşısında ne de savaşta amiraller ve Teach karşısında ezdirmedi aksine hep karizma kastırdı. Bu saaten sonra Shanks ancak kolpaya gelir tek başına Yonkou ve sağ kol ile dövüştürür öyle kaybeder ancak. Ya da Akainu çıkar bir yerden fırsat bu fırsat de Teach + Akainuya yenilir. Başka türlü hiç bir karakterin karşısında ezdireceğini düşünmüyorum Shanks'i Kaido dahil..

Shanks'in sadece görüntüsü değil karakteri de onu güçsüz gösteriyor çünkü savaşı tercih etmiyor.

WB'nin karşısındaki yeni tayfa üyesine (ki 94 milyonluk adama) diyor ki boşver takma sen gel yoksa ölürsün diyor. Luffy olsa den den mushi ile bağırıp çağırıp sen kim oluyorsun adamıma laga luga yapıyorsun der. Tayfamı koruyayım derken adamın ölümüne sebep olurdu ama Shanks öyle değil. Adamına onurunu yerler altına al sıkma canını kalk gel hayatın onurundan daha önemli diyor.

Ancak WB ile görüşmesi gerektiğini düşününce kalkın gidiyoruz diyor. Denizcilerin bizi durdurmaya geleceği varsa göreceği var diyor. Tayfası da savaşa aç bir şekilde sevinerek çıldırıyor. Belli ki Shanks dediğim gibi gereksiz savaşlardan uzak tutuyor tayfasını. Kendisi de sadece müdahale etmesi gerektiği yerde devreye giriyor.
Ace kurtarmak için harekete geiyor, Kaido'yu durduruyor, savaşı durduruyor vs.

Sözün özü ne Shanks ne de Tayfası için hiç bir rakip çekinilecek rakip değil. Aksine aç ve iştahla saldırıyorlar. Çünkü sadece gerektiğinde izin veriyor Kaptanları.

Ve bu gözü peklikleri öyle kuru sıkı değil. Güvendikleri biri var o da Oda : ))
Bu aralar o Shanks'ı gömenlerden biri de benim aslında.:/ Aslında tam gömmekte değil.Mfdeki atarının altının boş olduğunu,orda savaşa girse de Shanks lehine bir sonucun çıkmayacağını söylüyordum.

Onun dışında dediklerine katılıyorum.Oda'nın Shanks'a yaklaşma şekli diğer karakterlerden daha farklı.Zaten yanlış hatırlamıyorsam kendini Shanks'a da benzetiyordu Oda.Bu yüzden Shanks'ı en güçsüz yonko olarak tasarladığını ya da diğer yonkolar karşısında eşit şartlarda Shanks'ı ezdireceğini bende düşünmüyorum.

Yazını beğendim ve verdiğin örnekler güzeldi. Mihawk konusunda çoğu kişinin görüşü farklı olduğu için onun hakkında pek birşey diyemicem.

Sadece bir konuda sana katılamayacağım. Filo amiralinin normal bir amiralden güçlü olması gibi bir şey söz konusu değil benim için. Şimdi diceksin ki BM için amiral olur hatta filo amirali bile olur dendi diceksin.
Şimdi baktığımız zaman bir amiral birçok haklara sahiptir fakat bir filo amiraline baktığımız zaman bir amirale de emir verebiliyor bu yetki çok büyük bir güçtür ve bu filo amirali ve normal bir amiral arasındaki farkı gösterir. Bence orda yetki ve mevki olarak BM ye filo amirali olabilir dendi çünkü yetki ve mevki güçtür. Akainu ve aokiji arasındaki dövüş zaten arada bir fark olmadığını göstermiştir.

İki Amiral alabilecek karakter konusuna yazdığım mesajı alıntılayayım direkt.
Yoktur ve olmayacaktır, olsa denge kalmaz be, ne yaptınız? Bu Yonkoular da serinin en güçlü kişileri, bunda sıkıntı yok da amiraler ile de aralarında çok uçuk bir fark yoktur. Roger=Newgate(genç)>Kaido=Teach>Linlin>Shanks>=Akainu>=Mihawk. İş bu benim kafamdaki dengeyle 1 yonkou 1.5 amiral gücünde olabilir ancak. Roger ile Newgate arasında da çok fark yoktur, Roger Korsanlarının üstünlüğü de yardımcı kaptan farkından ileri gelir.
Amiral ve yonko arasında ciddi fark olduğunu Beyazsakal bize Marinefordda gösterdi açıkçası. He bu demek değil ki amirallerde yonko olabilecek potansiyel yok. Korsan olsalar belki o sınırlarını aşıp yonko mertebesine çıkabilecek potansiyel var. Ayrıca ne kadar daha çok genel değerlendirme yapmak istesemde özel örnek verdiğinden ondan da bahsedeyim. Karasakal Koca Anadan güçsüzdür. Karasakal 2 yıl önce ölü Beyazsakal'dan tek yemiş. Akainu'yu görünce kuyruğunu kıstırıp kaçmış biri. 2 yıl içerisinde ne kadar güçlendiğini bilmiyoruz. Şu andaki politikasına bakarak filo amiral ve yonkonun sınırındadır. Yani en güçlü durumda olacağı yonko seviyesi dediğimiz yere hala çıkmamıştır. Seviyesini ancak onu görünce karar verebiliriz. Yoksa şu anki Koca Ana Karasakal'ı emdiği sütü boğazından getirir. Roger ve Beyazsakal aynı seviyedeydi. Bu birçok defa bize gösterildi zaten. Bunu kurcalamaya gerek yok. Beyazsakal Korsanları zaten Raftel'i hiçbir zaman hedef olarak görmedi. Tayfa farkı konusunda da benim ufak teorim var ama bu buranın konusu değil belki görmüşsündür zaten.

Mihawk bence de amiral ayarıdır.

Filo amirali-amiral güç kıyasında BM'nin çocukluğunda söylenilen söz bir ''Acaba?'' dedirtse de ben ikisini aynı seviyede görüyorum.Yani bir amiral gayette filo amiralini yenebilir bana göre.Atıyorum 2 yıl önce Aokiji dışında hiçbir amiral filo amirali olmak istemeseydi doğal olarak Aokiji filo amirali olucaktı.Bu da onu diğer amirallerden daha mı güçlü yapardı ? Tabii ki hayır.Verdiğin Real-Barça örneği gibi düşünüyorum bende.Tek maçtan net güçlü olanı belirleyemezsin.Mesela Aka ve Aok'u bugün 100 kere dövüştürelim 100'üne de Akainu alır demem ben.O yüzden Aka filo amirali oldu diye ne Fuji'den ne Kizaru'dan bir fazlası yoktur.

Amiral ve sağ kolları aynı kefeye koymuşsun katılmıyorum.Mangaka Luffy'nin ağzından ''Yonko ve amiralleri...'' dedirterek bu iki seviyenin ayrı olduğunu gösterdi bana göre.Mfde zaten bu lafın altını doldurmaya yeter.Sağ kolun(Marco) içinde olduğu bir grup Aka'yı adam akıllı durduramadı nerdeyse.Ki bu Aka WB'den dayak yemiş haliyle milleti peşliyordu bir de.

Yonko>amiral>sağ kol>diğer komutanlar gibi bir denklem var.Fakat amiral seviyesi sağ koldan ziyade yonko seviyesine daha yakın bence.
Dediklerinin bir kısmına katılıyorum bir kısmına katılmıyorum. Öncelikle yazdığım yazıda alt seviyedekilerin üst seviye güçteki birini yenebileceğini belirttim. Bu kenarda dursun. Filo amirali- amiral konusunda dediğim gibi aynı seviyede göreni de bir tık fark olduğunu göreni de yargılamam. Ben bir tık fark görüyorum ki bu farkı yaratanında yetenek değil tecrübe olduğu vurgusunu yaptım. Zaten yeteneği gücü olmayan amiral seviyesine istese de çıkamaz. Ama filo amiralliği daha çok bu yeteneğin tecrübe ve güç olarak zirve noktası olduğundan ayrı bir seviye olarak değerlendirilebilir. Akainu örneğinden gidersek. Akainu'yu filo amirali seviyesinde kabul ediyorsak Kuzan da o seviyedir bence. Aynı şekilde Karasakal 2 yıl öncesinde amiral seviyesi bile değildi ama 2 yıl sonra yonko ve filo amirali arasındaki sınırdadır. Daha fazlası varsa ancak görünce değerlendiririm. Ama benim için konumu odur. Onun dışında sağ kol yorumuna katılmıyorum. Çünkü savaşta gücün yanında en önemli şey motivasyondur. Örnek Water 7de Luffy vs Lucci de tabiki güç farkı vardı ama Luffylerin Robin hakkındaki gerçekleri öğrendikten önceki ve sonraki durumu ve bununla ilgili muhabbet belli. Aynı şekilde Mf da Beyazsakal ve Ace'in ölmesi ve ruhen dibe vurduğu Beazsakal tayfası ve ruhla orantılı olan hakiyi de dikkate alırsak zaten son kısımda bir tek Luffy'i kouma gazı ile ittirdiler kendini. Halbuki Marco bu olaylardan önce Kizaru'yu tutabiliyordu. Bir anlık dalgınlığa gelip o kelepçeyi yemese savaşın seyri çok farklı olurdu. Ayrıca Kizaru madem güçlüydü yenseydi Marco'yu Marco'nun savunması ve dayanıklılığı meyvesininde yardımı ile canavarımsı birşey olunca o kelepçeyi taktırdı yoksa o savaş bitmezdi. Marineford ile son olarak şunu söyleyeyim kendi görüşüm olarak. Haki o zamanlar daha oturmamış bir kavram olduğundan Marineford'un baz alınması pek doğru değil bence. Marineford'a hikaye, kurgu ve görsel bir şölen bütünü olarak bakılmalı. Tabi bu benim fikrim. Ayrıca Marco'nun Grosei tarafından yonkou adayı olarak görülmesi de sağ kolların amiral seviyesinde olduklarını gösterebilecek başka bir argüman.

Amiral yonko kısmında ise bir ayağı çukurda Beyazsakal sinirlenince gitti Akainu'yu ezdi geçti. O yüzden amiral seviyesinin yonkoya çok yakın olduğuna katılmıyorum.

Shichibukai biraz ucu açık bir seviye, hani amiral dersin az çok bellidir ne olduğu. Shichi öyle değil pek. Başı Mihawk, kıçı Buggy bir oluşum.
Zaten o yüzden belirttim. Mihawk amiral seviyesindeyken Buggy örneği var ama istisnaları çıkarınca da ortalama bir güç seviyesi olduğu da dikkate alınmalı.

Son düzenleme:
Yazını beğendim ve verdiğin örnekler güzeldi. Mihawk konusunda çoğu kişinin görüşü farklı olduğu için onun hakkında pek birşey diyemicem.

Sadece bir konuda sana katılamayacağım. Filo amiralinin normal bir amiralden güçlü olması gibi bir şey söz konusu değil benim için. Şimdi diceksin ki BM için amiral olur hatta filo amirali bile olur dendi diceksin.
Şimdi baktığımız zaman bir amiral birçok haklara sahiptir fakat bir filo amiraline baktığımız zaman bir amirale de emir verebiliyor bu yetki çok büyük bir güçtür ve bu filo amirali ve normal bir amiral arasındaki farkı gösterir. Bence orda yetki ve mevki olarak BM ye filo amirali olabilir dendi çünkü yetki ve mevki güçtür. Akainu ve aokiji arasındaki dövüş zaten arada bir fark olmadığını göstermiştir.
Zaten o konuda bende çok keskin bir ayrımda değilim.Filo amirali ile ilgili dediklerin doğru onda bir tartışma konusu yok. Ama Koca Ana'nın çocukluğunda bahsedilen durumu dikkate aldığımızda bir seviye farkı varsa bunun tecrübeden artı hep bahsettiğimiz o amiral seviyesinin doruk noktası olabileceğinden bu seviyeden bahsedilebilir. Amiral olmak yetenek+güç ister. Ama filo amirali olmak için tecrübe+ amiral seviyesindeki gücün zirvesinde olmak gerekir. Tabi bu aralarında bence çok ufak bir ayrım olduğundan dikkate de alınmayabilir. Hani bunu ekleyince amiral ve filo amirali arasında ciddi fark olacak düşüncesinde değilim. Ufak bir fark vardır. Bir tık mı derseniz başka bir şey mi dersiniz orası ayrı. Ama dediğim gibi bu amiral seviyesi içinde de ele alınıp amiral seviyesinin zirvesi olarak da değerlendirilebilir ayrı ir seviye olarak da ele alınabilir. Orası herkesin kendi görüşüne göre şekillenir artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık