Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir fikrim yok. Mesela elementsel olarak şöyle demişler;
-Demir daha esnektir kırılması daha zordur. Çelik ise esnek özelliği daha azdır çabuk kırılır.

Çeliği kesmek için bayağı uğraş veriyorlar ama.
Bu doğru bir bilgidir. Ben bu işte de bir süre çalıştım. Isıl işlem denen bir şey vardır. Çeliği ısıl işleme tabi tutarsın. Çeliği ne kadar sertleştirirsen o kadar kırılgan olur.

Yani sert bir şeyi kırmak daha kolaydır. Çünkü esneme payı azalır.

Kırmak mı daha zor kesmek mi? Bunu kendiniz bile deneyebilirsiniz.

Ayrıca atlanan bir diğer nokta Mr.1'in tüm vücudunun çelik olduğu. Yani sadece deri diyebileceğimiz bir üst tabakadan ibaret değil. Bu nedenle kırmak pek mümkün gözükmüyor. Çok kalın. Ancak Don Krieg öyle değil.

Bunlar çok basit bilgiler.

@RedTeroR
Zoro artık çeliği kesebilen birisi olacağım diyor. FB geliyor. Ustasına "Sensei çeliği kesebilen ustalar varmış doğru mu?" diyor. Daha ne diyeyim yahu? Aç bak bence de vs'ye hafızanı tazelemiş olursun. Öyle bir yazıyorsun ki sanki Zoro normalde çeliği kesiyormuş da Mr 1 özel olduğu için kesemiyormuş gibi oluyor. Net örnekler veriyorum yok böyle bir şey. %100 net yok.

Son düzenleme:
Bu doğru bir bilgidir. Ben bu işte de bir süre çalıştım. Isıl işlem denen bir şey vardır. Çeliği ısıl işleme tabi tutarsın. Çeliği ne kadar sertleştirirsen o kadar kırılgan olur.

Yani sert bir şeyi kırmak daha kolaydır. Çünkü esneme payı azalır.

Kırmak mı daha zor kesmek mi? Bunu kendiniz bile deneyebilirsiniz.

Ayrıca atlanan bir diğer nokta Mr.1'in tüm vücudunun çelik olduğu. Yani sadece deri diyebileceğimiz bir üst tabakadan ibaret değil. Bu nedenle kırmak pek mümkün gözükmüyor. Çok kalın. Ancak Don Krieg öyle değil.

Bunlar çok basit bilgiler.
Bu kadar basit değil bu işler. Çeliği aynı sertlikteki iki şey ile kesmeye çalışmak mı kırmaya çalışmak mı daha kolay dersen o zaman ayrılır ama git bir kütüğe bak çelik bile değil bir kütüğü yumruk at bakalım kırabiliyor musun. Ama aynı kütük balta ile ortadan ikiye ayırabiliyorsun.

Bu kadar basit değil bu işler. Çeliği aynı sertlikteki iki şey ile kesmeye çalışmak mı kırmaya çalışmak mı daha kolay dersen o zaman ayrılır ama git bir kütüğe bak çelik bile değil bir kütüğü yumruk at bakalım kırabiliyor musun. Ama aynı kütük balta ile ortadan ikiye ayırabiliyorsun.
Kütük örneği yanlış. Kütüğü herkes kesebilir. Çeliği?

Ayrıca gerçek hayatta yumruk atarak denemeyeceksin. :D Çeliği değil elini kırarsın. Ancak bu kesilmesinin daha zor olduğu gerçeğini değiştirmez. Çok basit be. :D

O zaman Luffy'nin yumruğu>Zoro'nun kılıcı. :/ Zoro'nun aşamadığı sertliği aşabiliyor Luffy. Hani olaya öyle bakacaksak. :/

Kütük örneği yanlış. Kütüğü herkes kesebilir. Çeliği?

Ayrıca gerçek hayatta yumruk atarak denemeyeceksin. :D Çeliği değil elini kırarsın. Ancak bu kesilmesinin daha zor olduğu gerçeğini değiştirmez. Çok basit be. :D
:D Eee burda devreye sertlik giriyor işte onu diyorum. İsterse One Piece olsun isterse bizim dünyamız. Bir şeyi kırabilmek ya da kesebilmekten bahsettiğimiz zaman önce bu işlemi yapacağın şeyin sertliği önemlidir.:D

Vallaha bizim dünyamızda yumrukla çeliği kırmak olsun ya da kılıç ( çelik olduğunu varsayıyorum) ile çeliği kesmek olsun hangisinin daha zorlayıcı olduğunun denendiğini sanmıyorum.:D Ama denenmişse de bence kılıç ile kesilmeye çalışılmıştır.:D

Yani eldeki malzeme aynı değil. Eğer ki aynı sertlikte olsa malzemeler o zaman için diyebilirsin kırmak daha kolay. Ama bir yerde lastik ile çeliği kırmaya çalışmak var. Diğer yerde çelik ile çeliği kesmeye çalışmak var?

Bence sertliğin önemini de kütük örneği karşılıyor.:D

:D Eee burda devreye sertlik giriyor işte onu diyorum. İsterse One Piece olsun isterse bizim dünyamız. Bir şeyi kırabilmek ya da kesebilmekten bahsettiğimiz zaman önce bu işlemi yapacağın şeyin sertliği önemlidir.:D

Vallaha bizim dünyamızda yumrukla çeliği kırmak olsun ya da kılıç ( çelik olduğunu varsayıyorum) ile çeliği kesmek olsun hangisinin daha zorlayıcı olduğunun denendiğini sanmıyorum.:D Ama denenmişse de bence kılıç ile kesilmeye çalışılmıştır.:D

Yani eldeki malzeme aynı değil. Eğer ki aynı sertlikte olsa malzemeler o zaman için diyebilirsin kırmak daha kolay. Ama bir yerde lastik ile çeliği kırmaya çalışmak var. Diğer yerde çelik ile çeliği kesmeye çalışmak var?

Bence sertliğin önemini de kütük örneği karşılıyor.:D
Lastikle çeliği kıramazsın zaten. Lastik o kadar elektriği yediğinde yanar mesela. Luffy'nin lastikliği bildiğin lastik gibi olsaydı şu an ölüydü.

Çeliğin sertliği arttıkça kırılgan olur. Ayrıca 5cm çeliği kırmak ile 90cm çeliği kırmak aynı şey değil. Mr.1 komple çelik. Bunu da görmezden geliyorsun.

Bu forumdan çık, One piece'le alakası olmayan insanlara bir çeliği kırmanın mı yoksa kesmenin mi daha zor olduğunu sor. Başka diyecek bir şeyim yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık