Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kartlara güç anlamında bakıyor herkes de, bencehiç alakası yok :Doda bu kadar basit içerikli,güçlerin belli olacağı mesaj mı verir Allah için,hiç tanıyamamışsınız :D

Arc sonu dövmezse Kata'yı gidiyorum la işte :(
Şansımıza döver şimdi :(

Kartlar ve oyunlarından hiç anlamam ama yanlışım varsa düzeltin burada güç müç değil tamamen açıklama yatıyor benim gördüğüm. Kupa ve Karo kırmızı bütünlüğü temsil ettiğinden onlar bir grupta. Sinek ve Maça ise siyah bütünlüğünden dolayı birlikteler.

Kupa

Luffy ve ona yakın kişiler Kupa ile simgelenmiş. Ve tayfa üyelerinin sayıları güç ile alakalı değil tayfaya katılım sıralarıdır.

K=king kurucu yani kaptan Luffy (1)

2= Zoro - 3=Nami - 4-Usopp - 5- Sanji... şeklinde tayfa üyelerinin katılım sırasını kart numaralarına vermiş bunu görmemek için kör olmak lazım.

Buradaki diğer önemli nokta Jinbei'e verilen 10 numara. Resmi olarak tayfa üyesi kabul edildi ve onaylandı Oda tarafından yani. Ve ölmeyeceği de kesinleşti.

• Şimdi Yonkou planının en büyük ortağı Law elbette Kupa Ası.

• Sabo tayfanın Jokeri çünkü Luffy'nin ne pozisyonda olursa olsun yardımına gelecek kişi.

• Kraliçesi de yani Q Vivi oluyor ki Reverie de göreceğiz.

Karo

Bu grup Denizci ve Güncel Shici'lerden oluşuyor.

Bunlar arasında sayı ile temsil edilenler gene bir sıra düzeni barındırıyor mu çözemedim. Lakin;

• Filo amirali yani üst konum Akainu King.
  • Korsan İmparatoriçesi doğal olarak Q yani Hancock.
  • Gene Law gibi, denizcilere bağlı olmayıp hükümete bağlı olduğu ve aynı çıkarlara sahip oldukları için, CP0 başkanı Lucci de Karo As'ı.
  • Shici'lerin savaş çağrısına cevap verip Marineford'a gelen Mihawk ise Joker oluyor.

Sinek

BM korsanları da Luffy tayfasının simetriği şeklinde Sinek ile temsil ediliyor.

BM kaptan ve kurucu King.

İlk üye Zoro'ya denk gelen kişi Strausen 2 numara, lakin tayfaya katılım sırasına göre dizildiğinden emin değilim Sinek grubunun. Çocuklarının doğum sırasına ters şekilde numaralandırılmışlar. Buradaki mantığı ben bulamadım.

Maça

Bu grup en ilginç grup sıralamaları çözülemediği gibi karakterlerin tek ortak noktası Luffy ile karşılaşmış olmaları. Ayrıca diğer tüm gruplarda hiyerarşik üstünlüğe göre King belirlenirken, burada King rolü Kaido yerine Shanks'ta.

Asın Ace olması aynı Trao gibi mantıklı.

Son olarak Joker'lerin iyilik ve kötülük teması var. Karanlık BB- Kırmızı-WB de.

Kısaca güçten ziyade açıklamalar yatıyor burada. Lakin Özellikle Sinek ve Maça grubunun sıralamaları neye göre yapılmış kestirmek zor.
+1

Güzel yorumladın. Lakin Kaido da "J". Birilerine yardım mı eder bu yarma ?

Güzel yorumladın. Lakin Kaido da "J". Birilerine yardım mı eder bu yarma ?
Saol hacım. J'ler ihtiyaç halinde gelen kişiler. Lakin Kaido kafaları karıştırıyor. İster istemez Shanks'ın Marineford'a gelirken Kaido ile temasta bulunması en büyük ipucu. O Joker ve King bağlantısı orada yatıyor bence.

Onun dışında Sinek ve Maça da neye göre sıralandığını bulamadım. Doğum günleri, gözüktükleri arc ve manga sayfaları, şeytan meyveleri. Hiçbir şekilde bir şema kurulamıyor. Bir şeyleri kaçırıyorum amma bulamadım.

Saol hacım. J'ler ihtiyaç halinde gelen kişiler. Lakin Kaido kafaları karıştırıyor. İster istemez Shanks'ın Marineford'a gelirken Kaido ile temasta bulunması en büyük ipucu. O Joker ve King bağlantısı orada yatıyor bence.

Onun dışında Sinek ve Maça da neye göre sıralandığını bulamadım. Doğum günleri, gözüktükleri arc ve manga sayfaları, şeytan meyveleri. Hiçbir şekilde bir şema kurulamıyor. Bir şeyleri kaçırıyorum amma bulamadım.
Kaido Wb'ye yardıma geliyorduysa diyorsun yani ? O zaman işler karışır işte. Shanks bilerek ve isteyerek Kaido'yu durdurmuş olur. Ace ve Wb Shanks yüzünden ölmüş olur bir nevi. Çarşı fena karışır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık