Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
J/Joker ve K, olduğu gibi yonkou (gücünde) olan adamlar. Bakın burada kim var ?

Oda daha ne yapsın ? Bilal'e anlatır gibi anlatıyor işte :bilmem: Şair ne demiş;

Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az :byee:
Sabo'yu yonkou yaptın direkt, daha Dragon'un bile yonkou olup olmadığı belli değilken:artiz:. Ha demek istiyorsan Sabo ile aynı klasmanda o zaman sıkıntı yok:ehe:.

Akainu'a bak işine geliyormu ?
Kaido, ölü Wb'nin iki yumruğuna felç olup patates çuvalı gibi yerin dibine giderdi,

Yonkou gücünde biri Aokiji'yle 10 gün savaşır yani Kaido, Shanks ya da Bm Kuzan'la 10 gün savaşırdı,

Tam tersi senaryo ile Akainu MF gibi bir yerde Kaido(Shanks), Beckmann(Kizaru), Shiryuu(Kuzan), Rayleigh(Garp) gibi ensesi kalın adamların karşısına dikilip yiyorsa gelin der ve savaş biterdi,

Diyorsan Sakazuki yonkoudur :) Bu arada Kuzan da yonkoudur :)

Luffy’de K.Sabo J failin böylesi.:hhh::hhh:

Prometheus’da J imiş :D
Sen hala burada mısın la ? Sen önce sözünü tutamıyorsan iddiaya girme sonra konuş :artiz:

Sabo'yu yonkou yaptın direkt, daha Dragon'un bile yonkou olup olmadığı belli değilken:artiz:. Ha demek istiyorsan Sabo ile aynı klasmanda o zaman sıkıntı yok:ehe:.
Dragon kesin yonkou gücünde bence de Sabo'nun ve Saka'nın malum kartlarla çizilmiş olması bulundukları organizasyona liderlik etmelerinden ya da edeceklerinden kaynaklı diyorum.

Son düzenleme:
Kaido, ölü Wb'nin iki yumruğuna felç olup patates çuvalı gibi yerin dibine giderdi,

Yonkou gücünde biri Aokiji'yle 10 gün savaşır yani Kaido, Shanks ya da Bm Kuzan'la 10 gün savaşırdı,

Tam tersi senaryo ile Akainu MF gibi bir yerde Kaido(Shanks), Beckmann(Kizaru), Shiryuu(Kuzan), Rayleigh(Garp) gibi ensesi kalın adamların karşısına dikilip yiyorsa gelin der ve savaş biterdi,

Diyorsan Sakazuki yonkoudur :) Bu arada Kuzan da yonkoudur :)

Sen hala burada mısın la ? Sen önce sözünü tutamıyorsan iddiaya girme sonra konuş :artiz:

Dragon kesin yonkou gücünde bence de Sabo'nun ve Saka'nın malum kartlarla çizilmiş olması bulundukları organizasyona liderlik etmelerinden ya da edeceklerinden kaynaklı diyorum.
İddada büyük yanlış anlaşılmalar oldu o yüzden.Ben arc sonu için girmiştim.

O değilde Prometheus’da J ona ne diyorsun?

Kartlar ve oyunlarından hiç anlamam ama yanlışım varsa düzeltin burada güç müç değil tamamen açıklama yatıyor benim gördüğüm. Kupa ve Karo kırmızı bütünlüğü temsil ettiğinden onlar bir grupta. Sinek ve Maça ise siyah bütünlüğünden dolayı birlikteler.

Kupa

Luffy ve ona yakın kişiler Kupa ile simgelenmiş. Ve tayfa üyelerinin sayıları güç ile alakalı değil tayfaya katılım sıralarıdır.

K=king kurucu yani kaptan Luffy (1)

2= Zoro - 3=Nami - 4-Usopp - 5- Sanji... şeklinde tayfa üyelerinin katılım sırasını kart numaralarına vermiş bunu görmemek için kör olmak lazım.

Buradaki diğer önemli nokta Jinbei'e verilen 10 numara. Resmi olarak tayfa üyesi kabul edildi ve onaylandı Oda tarafından yani. Ve ölmeyeceği de kesinleşti.

• Şimdi Yonkou planının en büyük ortağı Law elbette Kupa Ası.

• Sabo tayfanın Jokeri çünkü Luffy'nin ne pozisyonda olursa olsun yardımına gelecek kişi.

• Kraliçesi de yani Q Vivi oluyor ki Reverie de göreceğiz.

Karo

Bu grup Denizci ve Güncel Shici'lerden oluşuyor.

Bunlar arasında sayı ile temsil edilenler gene bir sıra düzeni barındırıyor mu çözemedim. Lakin;

• Filo amirali yani üst konum Akainu King.
  • Korsan İmparatoriçesi doğal olarak Q yani Hancock.
  • Gene Law gibi, denizcilere bağlı olmayıp hükümete bağlı olduğu ve aynı çıkarlara sahip oldukları için, CP0 başkanı Lucci de Karo As'ı.
  • Shici'lerin savaş çağrısına cevap verip Marineford'a gelen Mihawk ise Joker oluyor.

Sinek

BM korsanları da Luffy tayfasının simetriği şeklinde Sinek ile temsil ediliyor.

BM kaptan ve kurucu King.

İlk üye Zoro'ya denk gelen kişi Strausen 2 numara, lakin tayfaya katılım sırasına göre dizildiğinden emin değilim Sinek grubunun. Çocuklarının doğum sırasına ters şekilde numaralandırılmışlar. Buradaki mantığı ben bulamadım.

Maça

Bu grup en ilginç grup sıralamaları çözülemediği gibi karakterlerin tek ortak noktası Luffy ile karşılaşmış olmaları. Ayrıca diğer tüm gruplarda hiyerarşik üstünlüğe göre King belirlenirken, burada King rolü Kaido yerine Shanks'ta.

Asın Ace olması aynı Trao gibi mantıklı.

Son olarak Joker'lerin iyilik ve kötülük teması var. Karanlık BB- Kırmızı-WB de.

Kısaca güçten ziyade açıklamalar yatıyor burada. Lakin Özellikle Sinek ve Maça grubunun sıralamaları neye göre yapılmış kestirmek zor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık