Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marco ve Jozu çapulcu mu? Garp yaşını başını almış ama hasta değil bir şey değil. Demir gibi adam. Amirallere velet muamelesi çeken WB Garp sahneye çıktığı vakit o sadece yaşlı bir adam demek zorunda kaldı ve Marco bir daha yeltenmedi Ace'in yanına gitmek için. Ayrıca Garp istemeseydi Luffy sittin sene Ace'in yanına gidemezdi. Yıllarca denizcilik yapmış bir adam için çok bile yaptığı şey. Ki Ace kurtulmuştu en son. Sanki bir tek kendi babasıymış gibi herkes kaçarken babama laf ettin diye Akainu'ya saldırdı. Kaptanının son emrini çiğnedi Ace.

Kusura bakma ama çok taraflı anlatıyorsun.
Bende zaten tek yaptıgı iyiligin luffye yol acmak oldugunu yazdım.Ayrıca capulcudan kastım garp ve Wb gore capulcular.Dedigin gibi velet muamalesi goruyorlardı.

Garp'ı bende sevmem ama mfdeki o hali tartışmaya açık tabii.

Garp yaşını başını alsa da mfdeki hali en az amiral eder.Savaşa dahil olsa çok şey farkeder.Ayrıca WB'nin Aka'yla top gibi oynadığını da düşünmüyorum.Sadece Aka'nın pert olmasına bakma WB'de ölümcül hasarlar aldı.Aokiji ve Kizaru'da sadece çapulcularla muhattap olmadı.Hazırlıksız yakalandığı anda Jozu'dan darbe yemesine rağmen 2 damla kan aktı Aokiji'den.Aokiji Jozu'yu hazırlıksız yakaladı mı nakavt etti.Böyle bak olaya.Akainu ve Aokiji WB'nin karşısına delikanlı gibi çıktı bu arada.
Olaya o sekilde baktıgım zaman Wb kac tane adamlar carpıstı.Ben bir sey farketmez demek istemedim.Sadece hakisi haric hakkında hic birsey bilmedigimiz shnks icin savasa dahil olsa ne farkeder yorumundan buralara geldik.Elbette farklı olurdu ama o olumcul yaraların hepsi Wb in bi anlık hastalıkdan dolayı duraksamasından oldu.Saglıklı bi dövüste bas edemeyecegine inancım tam.

Olaya o sekilde baktıgım zaman Wb kac tane adamlar carpıstı.Ben bir sey farketmez demek istemedim.Sadece hakisi haric hakkında hic birsey bilmedigimiz shnks icin savasa dahil olsa ne farkeder yorumundan buralara geldik.Elbette farklı olurdu ama o olumcul yaraların hepsi Wb in bi anlık hastalıkdan dolayı duraksamasından oldu.Saglıklı bi dövüste bas edemeyecegine inancım tam.
Shanks olsa çok bir şey farketmezdi dememin sebebi bunlar oluşum olarak aynı ayarda.WB tayfası mfde ne kadar performans gösterdiyse Shanks'ın tayfada 3 aşağı 5 yukarı o performansı gösterirdi o yüzden gücünü bilmemize gerek yok dedim.

Ayrıca sağlıklı WB yonkoların üstünde bir adam.Shanks sağlıklı diye WB'den daha iyi performans çıkarırdı diyorsan pek katılmıyorum.Hani daha iyi bir performans çıkarsa bile o kadar uçuk bir fark olmaz.WB'nin o yaşlı hali Shanks'la Kaido'yla aynı seviye.

Adam ikilemde kaldı, neredeyse hayatının tamamını adadığı denizcilik kurumunun emirleri bir tarafta, diğer tarafta canı kadar çok sevdiği iki torunu. Kim olsa ikilemde kalır ve en ağır basan tarafı seçerdi ki Garp orada kendince doğru olanı yaptı. Akainu karakterli birisi olsa, cennet mahallesindeki romanlar gibi çoluğunu çocuğunu keser yine de engellerdi.

Shanks olsa çok bir şey farketmezdi dememin sebebi bunlar oluşum olarak aynı ayarda.WB tayfası mfde ne kadar performans gösterdiyse Shanks'ın tayfada 3 aşağı 5 yukarı o performansı gösterirdi o yüzden gücünü bilmemize gerek yok dedim.

Ayrıca sağlıklı WB yonkoların üstünde bir adam.Shanks sağlıklı diye WB'den daha iyi performans çıkarırdı diyorsan pek katılmıyorum.Hani daha iyi bir performans çıkarsa bile o kadar uçuk bir fark olmaz.WB'nin o yaşlı hali Shanks'la Kaido'yla aynı seviye.
Tamm simdi bi noktada anlastık.Ben savasın en basından degil sonlarına dogru geldigi icin yorgun ve kayıbı olan Mf ye baskın cıkar demek istedim

Tamm simdi bi noktada anlastık.Ben savasın en basından degil sonlarına dogru geldigi icin yorgun ve kayıbı olan Mf ye baskın cıkar demek istedim
Yok yanlış anladın.:/ Bence Shanks sonradan geldiği halde mfye girse bile o savaşı kazanamazdı.Marcolarla bi ihtimal belki.Bak yazayım o zaman.

Savaş bittiğinde orda daha adam akıllı yorulmamış Aokiji,Kizaru,Sengoku ve Garp vardı.Bir de bunun üstüne baya bir hırpalanmış ama hırpalanmasına rağmen hala biraz daha savaşacak gücü olan Akainu vardı.

Shanks'ın taraftaki önemli isimler kimler peki ? Shanks'ın ana komutanları Beckman,Yasopp,Roo gibi gözüküyor.Hadi bunların üstüne Marco ve Vista'yı da ekleyelim.1 yonko+5 komutan ayarı adam.

Yani bir tarafta 1 yonko+5 komutan diğer tarafta 4 dinç amiral+hala bir komutanı alıcağını düşündüğüm Akainu var.Aka 1 komutanı alır diyelim.1 yonko+4 komutan vs 4 amiral.Sence kim alır ? Burası kişisel görüşe kalıyor ama bana göre 4 amiral daha baskın geliyor.Ve ben Garp'ın mfdeki halini bile amirallerin az üstünde yonkoların az altında bir seviyede görüyorum.

Adam yapacağını yaptı zaten. Yıllarca denizciler için çalışmış biri için yaptıkları yeterli. Onun sayesinde kurtuldu işte.
Benim sorum ise Garp'ı kim geçecektiydi ama neyse.
Soruya cevap vermeye gerek yok kimse gecemezdi tahminimce.Gecse gecse Wb gecerdi herhalde.
Ama adam baktı kendisinde hayır yok.kalbi tekleyip duruyor oda tüm gücünü luffye yükledi.Koskoca Wb korsanları luffye kol kanat gerdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık