Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Neden böyle. Bence esnek düşünmeyi hakediyor bu konu. Özellikle Mangada aksi gibi bir sonuç duruyorken yoruma açık bence.
50 metreyi koşmak ile savaştaki hızı kıyaslamanın gereği yok. Savaşta hızı esneklik, atiklik, düşünme hızı, dayanıklılık ... gibi birçok şey etkiler, ama 50 metre koşmada böyle şeyler yok, başla bitir var.

Savaşa yönelik düşünülmek istendiği için karşı çıkılıyor. Yani Brook ile Sanji 50 metrede daha hızlı olamazlar mı, güçlü olan her şeyde birinci mi olmalı...

Konu savaş olsa neyse ama konu yarış olunca bırakın diğerlerini geçiversinler, ne olacak :D

Zoro Alabasta'da binayı kaldırıp attı.Büyük bir şeyi kaldırınca güçlü olmuyor yani.Luffy fiziksel olarak güçsüz dediysek 10 doruki de demedik.Bir adamı kaldırıp yere çarpabilsin bi zahmet.Referans alınacak bir sahne değil o attığın.
Zoro zaten fiziksel olarak benim gözümde çok güçlü ama örnek vermesen zoroyu daha iyiydi çünkü luffy konusuna ne zaman zoro örnek verilse bunun devamı zoro luffy kıstasına gidiyor bu konuya bırak yorum yapmayı izlemek bile çok can sıkıcı ve gereksiz konu sürekli karşılaştırılıyorlar :D luffy gömenler zoro gibi kaptanına saygı duysun,zoroyu gömenlerde luffy gibi nakamasını sevsin derim neyse konunun dışına çıktı ama bu gezinirken önüme çıktı attım bunun gibi çok örnek bulurum luffy kesinlikle fiziksel gücü zayıf bir karakter değil bu örnekde normal bence

Zoro zaten fiziksel olarak benim gözümde çok güçlü ama örnek vermesen zoroyu daha iyiydi çünkü luffy konusuna ne zaman zoro örnek verilse bunun devamı zoro luffy kıstasına gidiyor bu konuya bırak yorum yapmayı izlemek bile çok can sıkıcı ve gereksiz konu sürekli karşılaştırılıyorlar :D luffy gömenler zoro gibi kaptanına saygı duysun,zoroyu gömenlerde luffy gibi nakamasını sevsin derim neyse konunun dışına çıktı ama bu gezinirken önüme çıktı attım bunun gibi çok örnek bulurum luffy kesinlikle fiziksel gücü zayıf bir karakter değil bu örnekde normal bence
Luffy'i neden fiziksel olarak güçsüz gördüğümü 1-2 cümleyle açıklıyayım.Luffy'nin şu anki seviyesi yonko komutanı seviyesidir.Şimdi kendi kalibresindeki adamlara baktığım Dof,Kata vs. gibi fazla zayıf kalıyor.Dof zaten g2li yumruğunu küçümsüyordu Kata'da çok bir fark olduğunu sanmıyorum.Yonko komutanı olarak gördüğüm bir adamı(Luffy) ondan daha güçsüz kişilerle kıyaslayıp Luffy'e güçlü diyemem.Kendi kalibresindeki adamlarla kıyaslayıp güçlü ya da güçsüz derim.Bu yüzden fiziksel olarak zayıf kalmış diyorum.

Luffy'i neden fiziksel olarak güçsüz gördüğümü 1-2 cümleyle açıklıyayım.Luffy'nin şu anki seviyesi yonko komutanı seviyesidir.Şimdi kendi kalibresindeki adamlara baktığım Dof,Kata vs. gibi fazla zayıf kalıyor.Dof zaten g2li yumruğunu küçümsüyordu Kata'da çok bir fark olduğunu sanmıyorum.Yonko komutanı olarak gördüğüm bir adamı(Luffy) ondan daha güçsüz kişilerle kıyaslayıp Luffy'e güçlü diyemem.Kendi kalibresindeki adamlarla kıyaslayıp güçlü ya da güçsüz derim.Bu yüzden fiziksel olarak zayıf kalmış diyorum.
Şu açıdan bak o zaman Kata kaç bölümdür dövüyor da luffy nin aldığı hasara bak yada dof dövdüde hasarı noldu ki o zaman bu adamlarında fiziksel gücü kötü

Şu açıdan bak o zaman Kata kaç bölümdür dövüyor da luffy nin aldığı hasara bak yada dof dövdüde hasarı noldu ki o zaman bu adamlarında fiziksel gücü kötü
Bu kısım Oda'nın sodalığı aslında.Mesela Sanji Luffy'e Kata'dan daha fazla hasar bıraktı o zaman Sanji>Kata mı demeliyiz ? Tabiki hayır.Mangakanın orda hissettirmek istediği şey farklıydı.Sanji vuruyor dişi kırılıyor,Kata vuruyor ya da geçtiğimiz onca arc bossu Luffy'nin kafasına vurdu ama dişi kırılmadı.Burda da hikayeyi uzatıcam,diğerleri hele bi kurtulsun bahanesiyle Luffy'i boş boş dövdürüyor ama adam akıllı hasar yok.

Yani bir dövüşü yargılarken hikaye kısmını es geçiyoruz bu yüzden herkes istediği yere çekiyor olayı.Yinede kendimce şöyle diyim.Luffy onlardan da kötü bir fiziki kuvvete sahip.Her halükarda kötü oluyor yani.Bu adamın en güçlü formu G4 ve G4 formuna Dof'un ne kadar dayandığını biliyoruz.Bu Dof bi Kata'da etmez bana göre.Ve G4'ün diğer gearlarla arasındaki uçurumda belli olduğundan normal fiziki kuvveti kendi seviyesi adamlar için yetersiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kısım Oda'nın sodalığı aslında.Mesela Sanji Luffy'e Kata'dan daha fazla hasar bıraktı o zaman Sanji>Kata mı demeliyiz ? Tabiki hayır.Mangakanın orda hissettirmek istediği şey farklıydı.Sanji vuruyor dişi kırılıyor,Kata vuruyor ya da geçtiğimiz onca arc bossu Luffy'nin kafasına vurdu ama dişi kırılmadı.Burda da hikayeyi uzatıcam,diğerleri hele bi kurtulsun bahanesiyle Luffy'i boş boş dövdürüyor ama adam akıllı hasar yok.

Yani bir dövüşü yargılarken hikaye kısmını es geçiyoruz bu yüzden herkes istediği yere çekiyor olayı.Yinede kendimce şöyle diyim.Luffy onlardan da kötü bir fiziki kuvvete sahip.Her halükarda kötü oluyor yani.Bu adamın en güçlü formu G4 ve G4 formuna Dof'un ne kadar dayandığını biliyoruz.Bu Dof bi Kata'da etmez bana göre.Ve G4'ün diğer gearlarla arasındaki uçurumda belli olduğundan normal fiziki kuvveti kendi seviyesi adamlar için yetersiz.
G4 adama ada turu attırıyordu Burda herkesin bakış açısı luffynin fiziksel gücü az değil dof un dayanılıklığı çok demesi oldu az olsa mantıken o kadar mesafe yol kat etmez bak aynı darbeden cracker tek yedi g4 le bile yetersiz demek hiç mantıklı gelmiyor açıkçası bana hem daha çok darbe vuran daha güçlü demek diye birşey yokki hikaye açısını geçtim tuttursa Sanjinin tekmeleri katanın tekmesinden güçlü olabilir çok anormal bir durum değil bana kalırsa Kata aşırı fiziksel güçlü olacak sırf bundan dolayı güçlü olacak diye birşey Yokki yetersiz kaldığı için mızrağa geçti bu adam bana kalırsa herkes ayrı düşünebilir saygı duyarım genede

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kısım Oda'nın g.tlüğü aslında.Mesela Sanji Luffy'e Kata'dan daha fazla hasar bıraktı o zaman Sanji>Kata mı demeliyiz ? Tabiki hayır.Mangakanın orda hissettirmek istediği şey farklıydı.Sanji vuruyor dişi kırılıyor,Kata vuruyor ya da geçtiğimiz onca arc bossu Luffy'nin kafasına vurdu ama dişi kırılmadı.Burda da hikayeyi uzatıcam,diğerleri hele bi kurtulsun bahanesiyle Luffy'i boş boş dövdürüyor ama adam akıllı hasar yok.

Yani katayı ve dofuda kurtaran fiziksel güçleri değil ki dofun da meyvesi çok sağlamdı,katayıda Kata yapan k.hakisi ve meyvesi ben fiziksel güce dair birşey göremiyorum şahsen kendi klasmanındaki adamlarda,luffyden daha fazla olacak

@Tarafsızyorumcu

G4 formunda Luffy'e güçsüz demiyorum yanlış anlamışsın.G4'te güçlü diğer hallerinde zayıf diyorum.Dof dövüşünde G4 Luffy'nin saldırı gücü iyidi ama Dof'un dayanıklılığı daha iyiydi.

Her şeyde güçlü olucak diye elbette bir kaide yok birinin k.hakisi iyidir diğeri meyveyle kapatır farkı ama Kata ve Sanji gibi aralarında belirli bir seviye farklı olan kişilerde de fiziksel olarak bir fark vardır.Kata k.hakisiyle ön plana çıkıyor diye Sanji'nin ondan güçlü tekmeleri olduğunu sanmıyorum.

Luffynin fiziksel gücünü küçümseyenler varda, bu attığım video sadece önüme çıkan bir örnek, burda ne meyve,ne saldırı HAkisi var,gördüğünüz üzere çok rahat yere çarpıyor kendinden büyük bir adamı, demekki fiziksel gücüde var bu adamın,bunun gibi tonla örnek bulunabilir,meyve hariç bir gücü yok diyenlere sözüm...
Böyle basit sahneleri göstermeye gerek yok. Fazlasıyla gücünün olduğu zaten belli bir şey.

@Tarafsızyorumcu

G4 formunda Luffy'e güçsüz demiyorum yanlış anlamışsın.G4'te güçlü diğer hallerinde zayıf diyorum.Dof dövüşünde G4 Luffy'nin saldırı gücü iyidi ama Dof'un dayanıklılığı daha iyiydi.

Her şeyde güçlü olucak diye elbette bir kaide yok birinin k.hakisi iyidir diğeri meyveyle kapatır farkı ama Kata ve Sanji gibi aralarında belirli bir seviye farklı olan kişilerde de fiziksel olarak bir fark vardır.Kata k.hakisiyle ön plana çıkıyor diye Sanji'nin ondan güçlü tekmeleri olduğunu sanmıyorum.
Bende k.hakisi önde olduğundan söylemedim direk izlediğime göre konuştum öyle abartılacak bir fiziksel güç göremedim ne katada ne dofda o yüzden luffy gibi bunlarında fiziksel gücü bana göre izlediklerimden yola çıkıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık