Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız amirallerin de işi zor ha. Wb varken en güçlü oydu. O gitti en güçlü koltuğuna Kaido oturdu. Kaido da gidince bu sefer BB oturacaktır o koltuğa. Yani amirallere bir türlü sıra gelmiyor. İmparatorlar kendi aralarında mücadele ediyor, amiraller de uzaktan izliyor gibi duruyor. :/
O belli olmaz. Hep en güçlüler korsanlar diye bir kaide yok. Dünya Hükümeti boş değil en güçlüye yatırım yapıyorlardır muhakkak.

O belli olmaz. Hep en güçlüler korsanlar diye bir kaide yok. Dünya Hükümeti boş değil en güçlüye yatırım yapıyorlardır muhakkak.
Teach herkesten daha tehlikeli hale gelecektir. Hala kendisi ve tayfası gelişim sürecinde. O varken Kaido'dan sonra başkasına yar olmaz o unvan.

Ona bakarsan bir amiral geleceğin yonkou ve tayfasına tek gidiyor.

Amiral yonkou arasında bariz fark falan yoktur.Bu okuyucunun kişisel yorumundan öteye gitmez.Mangakanın en olarak belirlediği iki kişi Amiralleri yener ki bu adamlar yonkolarıda gömüyor.
Ben yazdıklarım senin tezini çürütmek içindi.Karşıt tezi de aynı yazıyla çürütmeye çalışırım.Bana göre tüm yonkuo >all mantığı yanlış zaten.Ama bu yanlış diye tersini de kabul edemem.Ki Rayleigh'in zamanında pek çok yonkuo ve amirale korku saldığını düşünüyorum.Garp Oda tarafından gücü onaylanan koramiral.Tek kollu Shanks Akainu gibi agresife geri adım attırıyor.Ben Backman ışın Kizaru'nun elini havaya kaldırtıyor.Mihawk'ın gücüne savaş lordu tek dersek mangaya ihanet etmiş oluyoruz vs vs

Ben yazdıklarım senin tezini çürütmek içindi.Karşıt tezi de aynı yazıyla çürütmeye çalışırım.Bana göre tüm yonkuo >all mantığı yanlış zaten.Ama bu yanlış diye tersini de kabul edemem.Ki Rayleigh'in zamanında pek çok yonkuo ve amirale korku saldığını düşünüyorum.Garp Oda tarafından gücü onaylanan koramiral.Tek kollu Shanks Akainu gibi agresife geri adım attırıyor.Ben Backman ışın Kizaru'nun elini havaya kaldırtıyor.Mihawk'ın gücüne savaş lordu tek dersek mangaya ihanet etmiş oluyoruz vs vs
İyide yazdıklarında benim yazdıklarımı çürütecek bir şey yok ki.Sende benim gibi bilinmezlikleri yorumlamışsın.Yonkou>Amiral demek için yonkou ile amirallerin bir kere ölüm kalım savaşı(Aokiji-Akainu) yapmaları lazım.Peki bunu yaptılar mı ? Hayır yapmadılar.Wb ve Kaidoda ünvan olduğundan dolayı hem amirallere hem de diğer yonkoulara bir üstünlüğü mevcut.

Rayleighin amiral ve yonkoulara korku saldığı senin düşüncen.Bu adamın kaptanı Bmnin adasına gelip poneyi dinleyip gitmiş.Dövüşmemiş bile.Glyi fethettik dedikleri de hikaye imiş yani.Wb ile yenişememiş,Garp ile birbirlerini öldürüyorlarmış ki buradan Garpın da Roger dengi olduğu çıkıyor.Wb yonkou iken Garp amiral dersek Rayleigh anca bu adamların ısınma antremanı olur.Bu adamların dengi Ray-san ın kaptanı.

Sakazukinin cidden korktuğu için mi geri çekildiğini sanıyorsun ? Rastgele bir denizcinin ace ve Wbnin cesetleri için Şenkse dediği "saçmala akagami " ile başlayan cümlesi var iken ve bu adam dahi şenksten gram çekinmez iken Sakazuki gibi Wbnin karşısına dikilmiş adamın Şenksten çekineceģini düşünmek.Söyleyecek lafım yok.Beckmann konusu ise çöp.Kizarunun Beckmannı trollediğini daha nasıl çizsin mangaka.Maden korkutabiliyordu da neden saldırısını durduramadi veya iki çift laf edemedi Kizaruya.Wbye dalan Amiralleri yonkou ve yonkou komutanlarının korkutacağını düşünmek komik.

@Eustass Captain Kidd

Seride şimdiye kadar ''yonko>amiral'' denklemi kesin olarak geçmedi ama Oda'nın yonko>amiral denklemini hissettirmeye çalıştığı açık.Yoksa çoğu takipçi yonko>amiral demez.Herkes demiyorum bak ama benim gördüğüme göre çoğunluğun düşüncesi bu.Çoğu kişi bu hissi aldıysa Oda başarmış diyebiliriz.

Mfde WB ve Akainu birbirlerine yanlış hatırlamıyorsam 2 net vuruş yapıyorlar.Birinin kafa gidiyor,diğeri bir süreliğine felç kalıyor.WB kafası gitmesine rağmen yaşayabilirdi.Oda yaptım oldu der çokta saçma bir şey değil.Adamın beynine dümen girdiği halde yaşıyor.Hadi ölüceğini varsayalım.Wb Akainu'yu etkisiz hale getirdiğinde o da Akainu'yu öldürebilirdi.Sonuçta adam hareketsiz kalmıştı 2-3 yumruk daha atsa öldürürdü olmadı bisentoyla kalbini deşer yine öldürürdü.Ama böyle bir şey olmadı çünkü senaryo gereği Akainu'nun yaşaması gerekiyordu.Yani ikisinin de ölüceğini varsayarsak berabere kalıyorlar ama nasıl kalıyorlar ? WB o kadar top,tüfek,kılıç darbesi yiyerek berabere kalıyor.Akainu ise sapasağlam hali ile tam anlamıyla WB'yi yenemiyor.O zaman tamamen eşit şartlarda olsa WB>Akainu dolayısıyla yonko>amiral derim.Ve dediğim gibi WB'nin de ölme ihtimali olduğunu düşünürek WB>Akainu diyorum farkındaysan.Eğer ölmezse zaten her türlü WB>Akainu.

WB vs Akainu'yu yorumladım ama amirallerin 10 günde birbirlerini yenmeleriyle birbirlerine çok denk olduğunu Oda bir kere gösterdi.Diğer yonkoların ise bölgeleri için birbiriyle savaştığı da geçti.Şu an ki 4 yonkonun 3'ü tam anlamıyla saykoyken biri net olarak daha güçsüz olsa emin ol onu yaşatmazlar.Direk 3'e düşürürlerdi.

Bu arada daha önce de yazdım ama bir kere daha yazayım.Kaido=Shanks'tır benim için.Şu an Kaido'nun bu kadar övülmesinin sebebi fiziksel görünümü ve Oda'nın onu yonkolar arasında başa yazmasından dolayıdır.Ayrıca dikkat edersen Shanks Oda'nın favori adamı gibi bir şey.200-300 bölümde bir çıkarıp karizmatik bakış attırıp güçlü izlenimi yaratmaya çalıştığı bir karakter.Bana göre Oda bugün Shanks vs Kaido çizse dövüş Aka vs Aok gibi olur ve Shanks ayakta kalırdı.

WB savaşa geldiğinde savaş alanındaki en güçlü kişiydi.Shanks savaşa geldiğinde ise en güçlü kişi o oldu.Oda Shanks'a öyle ''Yiyen varsa gelsin rakibi biziz.'' dedirtip ondan güçlü bir karakter çizmezdi mfde.

Dediğim gibi kesin olarak yonko>amiral geçmiyor ama bunu hissettirmeye çalıştığı açık bence.Her şeyinde zaten söylenmesi gerekmiyor.

Borsalino ile Dogthooth'un dövüşü çok ilginç olurdu.

Hız ve geleceği görme.

Yine de Borsalino alırdı orası ayrı.
Borsalino için en tehlikeli yeteneklerin başında gözlem haki gelir. Kizaru'nun hızını hiç ediyor çünkü. Kata çok sakat rakip Kizaru için.

Hele bakalım Kata g4 karşısında ne yapacak. Ona göre fikrim netleşecek bu konuda.

Bir mehteran bulup böyle okutsak süper olur ha! :D Biliyorum sevdiğini. :) Zoro reise de yakışıyor ama.
Yakışıyor yakışmasına da Bu Luffy'nin müziği ona başka bişi yapsınlar : )) Resmen Zoro'nun müziği gibi hissediyorum artık duyunca elime kılıç alasım geliyor : ))
Ama en efsane an şu Usopp'a verdiği ayar : ))

Yakışıyor yakışmasına da Bu Luffy'nin müziği ona başka bişi yapsınlar : )) Resmen Zoro'nun müziği gibi hissediyorum artık duyunca elime kılıç alasım geliyor : ))
Ama en efsane an şu Usopp'a verdiği ayar : ))

:D Yüzüklerin efendisi soundtrackinden sonra beni hiçbir tema müziği kesmiyor sanırım. One Piece'de hatırladığım kadarıyla, müziğin etkisiyle beni tek gaza getiren tek sahne şu olmuştu.:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık