Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Eustass Captain Kidd

Seride şimdiye kadar ''yonko>amiral'' denklemi kesin olarak geçmedi ama Oda'nın yonko>amiral denklemini hissettirmeye çalıştığı açık.Yoksa çoğu takipçi yonko>amiral demez.Herkes demiyorum bak ama benim gördüğüme göre çoğunluğun düşüncesi bu.Çoğu kişi bu hissi aldıysa Oda başarmış diyebiliriz.

Mfde WB ve Akainu birbirlerine yanlış hatırlamıyorsam 2 net vuruş yapıyorlar.Birinin kafa gidiyor,diğeri bir süreliğine felç kalıyor.WB kafası gitmesine rağmen yaşayabilirdi.Oda yaptım oldu der çokta saçma bir şey değil.Adamın beynine dümen girdiği halde yaşıyor.Hadi ölüceğini varsayalım.Wb Akainu'yu etkisiz hale getirdiğinde o da Akainu'yu öldürebilirdi.Sonuçta adam hareketsiz kalmıştı 2-3 yumruk daha atsa öldürürdü olmadı bisentoyla kalbini deşer yine öldürürdü.Ama böyle bir şey olmadı çünkü senaryo gereği Akainu'nun yaşaması gerekiyordu.Yani ikisinin de ölüceğini varsayarsak berabere kalıyorlar ama nasıl kalıyorlar ? WB o kadar top,tüfek,kılıç darbesi yiyerek berabere kalıyor.Akainu ise sapasağlam hali ile tam anlamıyla WB'yi yenemiyor.O zaman tamamen eşit şartlarda olsa WB>Akainu dolayısıyla yonko>amiral derim.Ve dediğim gibi WB'nin de ölme ihtimali olduğunu düşünürek WB>Akainu diyorum farkındaysan.Eğer ölmezse zaten her türlü WB>Akainu.

WB vs Akainu'yu yorumladım ama amirallerin 10 günde birbirlerini yenmeleriyle birbirlerine çok denk olduğunu Oda bir kere gösterdi.Diğer yonkoların ise bölgeleri için birbiriyle savaştığı da geçti.Şu an ki 4 yonkonun 3'ü tam anlamıyla saykoyken biri net olarak daha güçsüz olsa emin ol onu yaşatmazlar.Direk 3'e düşürürlerdi.

Bu arada daha önce de yazdım ama bir kere daha yazayım.Kaido=Shanks'tır benim için.Şu an Kaido'nun bu kadar övülmesinin sebebi fiziksel görünümü ve Oda'nın onu yonkolar arasında başa yazmasından dolayıdır.Ayrıca dikkat edersen Shanks Oda'nın favori adamı gibi bir şey.200-300 bölümde bir çıkarıp karizmatik bakış attırıp güçlü izlenimi yaratmaya çalıştığı bir karakter.Bana göre Oda bugün Shanks vs Kaido çizse dövüş Aka vs Aok gibi olur ve Shanks ayakta kalırdı.

WB savaşa geldiğinde savaş alanındaki en güçlü kişiydi.Shanks savaşa geldiğinde ise en güçlü kişi o oldu.Oda Shanks'a öyle ''Yiyen varsa gelsin rakibi biziz.'' dedirtip ondan güçlü bir karakter çizmezdi mfde.

Dediğim gibi kesin olarak yonko>amiral geçmiyor ama bunu hissettirmeye çalıştığı açık bence.Her şeyinde zaten söylenmesi gerekmiyor.
Yonkou>Amiral denklemi bize gösterilmiyor.Bize gösterilen şey Luffynin rakiplerini şişirmekten başka bir şey değil.Çincao olayı daha yeni oldu yav.Yok 500m ediyormuşta Garp günlerce antreman yapmış.Sen inanıyormusun Garpın 500mlik bir adam için antreman falan yapacaģını.Aynı şeyler yonkoular için de yapılıyor iste.Sırf Luffy için 3 tane supernovanın üzerine Kaido indi.Bakın Luffynin indireceği adam bu demek için.Yarın Sakazuki boss olsa emin ol ona da bu şekilde pohpohlamalar yapılacak.

Sakazuki seri gereği yaşaması gerektigi için ölmedi diyorsun da Teachin Wbyi öldürmesi gerektiği için Sakazukinin aradan çıkartılmasını neden es geçiyorsun.Koskoca Amirali,üstelik ilk darbeden sonra kontraya çıkan bir adamı iki yumrukta ortadan kaldırman saçmalıktan öte bir şey.Bu da net oğlu net kurgudur.

Söylediğin 4 yonkoudan biri güçsüz olsa olayı da bana göre yanlış.Tek başına gelen Sakazukiden kaçan tayfayi bir yonkou tayfası darma duman ederdi.Gördük ki etmemişler.Marinefordda Teache yürüyen Şenks dahi çıkıp dur dememiş veya diyememiş.Buradan iki sonuç çıkıyor.Ya daha yeni hapisten çıkmış bir tayfa diğer yonkoular kadar güçlü ya da kurgu yine hikayenin önüne geçmiş.Tercihi sen yap.

Mangaka Kaido>Şenksi net bir şekilde belirtti.Bunu tartışıyorsak Mihawkın ve Wbnin ünvanı da tartışılsın.

Mangakanın amacı gayette Şenkse karizma kastırmaktı orada.Savaşa girmemiş bir Sengoku ve Garp var iken Aokiji ve Kizaru daha terlememiş iken sadece ağzı ve yüzünden kan akan bir Sakazuki varken Şenksi oraya gömerlerdi.Bunu eğip bükmenin alemi yok.Klasik mangaka gazlaması bunlar.Taa mesajımın başında söylediğim gibi

Luffy g4 formuna bile geçmemiş 11 saat süresince.İlk gözüktüklerinde g4 formuna geçiyor ve birde kazanırken.Çünkü gösteriliyor en son g4 ile yendiğinde yediği herşeyi eritiyor formun enerji harcaması etkisiyle.Önceden g4 formuna girmiş olsa o kadar şişkin olmazdı.Şimdi 11 saat g4 yokken kraker bu adama birşey yapamamış.Luffy'nin yemesini seyretmiş.Durum böyleyken kazanmasını nasıl bekliyorsun ? Nami olmasın farketmez.Olay dayanıklılık yarışına dönecekti.Normal halinde indirememiş luffyi.Luffy dinlene dinlene g4'e geçip bisküvi parçalayacaktı.Dayanıklılığı tükenen yada teke tekte yakalanan Cracker yine yenilecekti kaçarı yok bu işin.

Ayrıca tankman moduna sadece yemek yediğinde girebileceğini kim söyledi kesinliği ?
Namı olmasa Luffy zaten g4 formuna geçmek zorunda. G3'le bisküvileri kıramıyor çünkü. Bisküvi kırarak da bu dövüşü kazanamaz çünkü g4 süresi yetersiz. Bu kadar basit olay. Namı olmasa ne olacağı herkesçe çok açık. Kendi kurgunu yazmaya gerek yok :(

Yonkou>Amiral denklemi bize gösterilmiyor.Bize gösterilen şey Luffynin rakiplerini şişirmekten başka bir şey değil.Çincao olayı daha yeni oldu yav.Yok 500m ediyormuşta Garp günlerce antreman yapmış.Sen inanıyormusun Garpın 500mlik bir adam için antreman falan yapacaģını.Aynı şeyler yonkoular için de yapılıyor iste.Sırf Luffy için 3 tane supernovanın üzerine Kaido indi.Bakın Luffynin indireceği adam bu demek için.Yarın Sakazuki boss olsa emin ol ona da bu şekilde pohpohlamalar yapılacak.

Sakazuki seri gereği yaşaması gerektigi için ölmedi diyorsun da Teachin Wbyi öldürmesi gerektiği için Sakazukinin aradan çıkartılmasını neden es geçiyorsun.Koskoca Amirali,üstelik ilk darbeden sonra kontraya çıkan bir adamı iki yumrukta ortadan kaldırman saçmalıktan öte bir şey.Bu da net oğlu net kurgudur.

Söylediğin 4 yonkoudan biri güçsüz olsa olayı da bana göre yanlış.Tek başına gelen Sakazukiden kaçan tayfayi bir yonkou tayfası darma duman ederdi.Gördük ki etmemişler.Marinefordda Teache yürüyen Şenks dahi çıkıp dur dememiş veya diyememiş.Buradan iki sonuç çıkıyor.Ya daha yeni hapisten çıkmış bir tayfa diğer yonkoular kadar güçlü ya da kurgu yine hikayenin önüne geçmiş.Tercihi sen yap.

Mangaka Kaido>Şenksi net bir şekilde belirtti.Bunu tartışıyorsak Mihawkın ve Wbnin ünvanı da tartışılsın.

Mangakanın amacı gayette Şenkse karizma kastırmaktı orada.Savaşa girmemiş bir Sengoku ve Garp var iken Aokiji ve Kizaru daha terlememiş iken sadece ağzı ve yüzünden kan akan bir Sakazuki varken Şenksi oraya gömerlerdi.Bunu eğip bükmenin alemi yok.Klasik mangaka gazlaması bunlar.Taa mesajımın başında söylediğim gibi
Amiral konusunda sana katılabilirim ama kaido>şenks konusunda malesef. Mf savaşından önce kaidoyu kim engelledi. Orda şenks bildiğin kaidoya WB ye dokunulmayacak ayarı verip MF ye geldi.

Namı olmasa Luffy zaten g4 formuna geçmek zorunda. G3'le bisküvileri kıramıyor çünkü. Bisküvi kırarak da bu dövüşü kazanamaz çünkü g4 süresi yetersiz. Bu kadar basit olay. Namı olmasa ne olacağı herkesçe çok açık. Kendi kurgunu yazmaya gerek yok :(
Kendi kurgum mu ? Luffy 11 saat g4 moduna geçmemiş.Kanıtını söylüyoruz sana sen ne diyorsun.G4 ile dövüşen luffy enerji harcar öyle davul gibi durmaz.G4 süresi yetersiz olsun zaten sürekli açmadan ayakta kalabilmiş bir luffyden bahsediyoruz.

1) Akainu, WB ile vs attı koca savaşta. Yere yığılsa da kalkıp devam etmesini bildi.
2) AKainu vs bütün tümenler, Crocodile birlikte çizildi.
3) Kuzan ilk fırsatta Jozu'ya tek attı geçti( Jozu meyvesiyle gayet de 1.tümen olabilecek potansiyelde).
4) Kuzan vs WB, Kizaru vs WB'de WB'ye yaşattıkları ortada.

Marco dediğin adamın meyvesi en iyi savunma meyvesi. FSJ serisinde bile Anka'nın iyileştirici gücüne nasıl vurgu yapmışlardı bilmiyorum takip ediyor musun ama genel olarak mitoloji de Anka'nın iyileştirici gücüne hep vurgu yapılır. Yani Marco meyvesi gereği öyle tek yiyecek hemen yenilecek bir adam değil. Garp'dan darbe alıp yere serildi de 2 dakka sonra kalktı bir şey yokmuş gibi. Ben kendi beklentilerimi mangaya göre yorumlayacak olsam, yok Saka şöyle yok Saka böyle derim her fırsatta her konuda onu öne atar herkesi alır derim. MAntıklı yorum yap biraz. Kendi yaptıklarını ben yapmışım gibi yansıtma.
Wb ile vs atmış demek yüz almış demeyi unutmuşsun.Geçen beyazsakalı nasıl mızrakladıklarını foruma atmıştım.Beyazsakalın nasıl bir sağlık durumunda olduğunu herkes biliyor.Bunun üzerinden amiral övmek artık olacak iş değil.Ki zaten bunun Marco ile bir alakası yok.Filo amirali değil amiral dedim bu arada.

Tümenlerle çizilmişse ne olmuş.Gözükaralığını resmeden bir sahne.Marco teke tekte bu adamdan hasar almıyor ve durdurabiliyor zaten.İndirilmiyor yani.

Diğerleri de yine alakasız.Ben sağ kol diyorum Jozu öne sürüyorsun.

Dediğim gibi mangada sağ kolların amiralle aynı kefede olmadıklarını söyleyen bir söz bir açıklama yok.Ben mangaya göre konuşuyorum öyle etiketler üzerinden farklı anlamlar yüklemem sizin gibi.Sana bu sayı Katakuri'nin daha güçlü olduğunun söylendiği gibi bir açıklama geçip geçmediğini sordum sadece.Kefeleri belirliyorsan ya bu açıklama olacak yada bir amiralin sağ kol indirdiğini göreceğiz.Diğer tüm söylemler havada kalıyor gördüğün gibi.

Belki yalvardı Kaidoya ? Bunu bilenezsin.Çoğu kişi Poneglif vererek durdurmuş diye düşünüyor.
Hocam bunu kimse bilemez ama sen ciddi ciddi şenksin yalvardığını mı düşünüyorsun yani bunu senden duymak üzücü :( ayrıca bir yonko neden birine raftelin yolunu açsın. Nasıl anlaştıklarını kimse bilemez şu an sadece şenksin kaidoyu durdurabildiğini biliyoruz.

Baksana shanks savaşı durdurmak için bir şey vermedi isteyen benimle kapışsın dedi ve savaşı durdurdu aynısını kaido karşısında yaptığını düşünüyorum ve kaidonun shanksle dövüşmek isteyeceğini de sanmıyorum çünkü ikiside zararlı çıkar ve kaido WB yi yine öldüremezdi yani shanks yine hedefine ulaşmış olacaktı.

Hocam bunu kimse bilemez ama sen ciddi ciddi şenksin yalvardığını mı düşünüyorsun yani bunu senden duymak üzücü :( ayrıca bir yonko neden birine raftelin yolunu açsın. Nasıl anlaştıklarını kimse bilemez şu an sadece şenksin kaidoyu durdurabildiğini biliyoruz.

Baksana shanks savaşı durdurmak için bir şey vermedi isteyen benimle kapışsın dedi ve savaşı durdurdu aynısını kaido karşısında yaptığını düşünüyorum ve kaidonun shanksle dövüşmek isteyeceğini de sanmıyorum çünkü ikiside zararlı çıkar ve kaido WB yi yine öldüremezdi yani shanks yine hedefine ulaşmış olacaktı.
Kaido dövüşten kaçacak birine benzemiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık