Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro'nun da şöyle dermansız kalacağı bir dövüş çizerse Oda, daha sağlıklı tartışabiliriz. Şimdilik bir şey diyemiyorum. Sadece Zoro'nun b.hakisinin daha yüksek olmasını bekliyorum. Bir de, farklı bir kullanımla beraber kralın hakisi çıkarsa bal gibi olur.
Çok sert kılıçları olan birisinden ziyade çıplak elle dövüşen adamın daha çok hakiye ihtiyacı var bence. Hem de diyorum ya Luffy'nin en büyük kaynağı b.haki. B.hakisine çok bağımlı Luffy. Luffy meyvesine, yani G4'e bağlı deniliyor ama bunu sağlayan yegane şey b.haki. Luffy'nin yakıtı. Ne kadar çok kullanırsan o kadar çok ustalaşırsın misali yani.

Zoro'da h.haki çıkmazsa gel yüzüme tükür. :/ Şimdilik o iş Luffy'de. Yani h.hakinin havalı sahnelerinin kaymağını Luffy yiyor. İleride de Zoro'ya yedirecektir mangaka.

Çok sert kılıçları olan birisinden ziyade çıplak elle dövüşen adamın daha çok hakiye ihtiyacı var bence. Hem de diyorum ya Luffy'nin en büyük kaynağı b.haki. B.hakisine çok bağımlı Luffy. Luffy meyvesine, yani G4'e bağlı deniliyor ama bunu sağlayan yegane şey b.haki. Luffy'nin yakıtı. Ne kadar çok kullanırsan o kadar çok ustalaşırsın misali yani.

Zoro'da h.haki çıkmazsa gel yüzüme tükür. :/ Şimdilik o iş Luffy'de. Yani h.hakinin havalı sahnelerinin kaymağını Luffy yiyor. İleride de Zoro'ya yedirecektir mangaka.
G4 muhabbetinde sertlik-miktar ayrımı olabilir. Yani Luffy'nin deposunun büyük olması gerekiyor. Deponun büyük olması demek hakinin sert olması demek midir, onu bulmak lazım. G4'te kaldığı süreye bakarsak yeterli olmadığını da görüyoruz. Yani G4 için yeterli değil zaten Luffy. İlerde olur. Ayrıca Luffy'nin b.hakide iyi olması gerekiyor, buna itirazım yok. Sadece 1 tık da olsa Zoro'nun üstün olacağını söylüyorum sadece. Öyle aman aman fark olursa zaten mantıksız olur.

İşte Luffy yeterince havalı sahne harcadığı için belki farklı bir kullanımla gösterip tekrar heyecan yaratabilir.

G4 muhabbetinde sertlik-miktar ayrımı olabilir. Yani Luffy'nin deposunun büyük olması gerekiyor. Deponun büyük olması demek hakinin sert olması demek midir, onu bulmak lazım. Ayrıca Luffy'nin b.hakide iyi olması gerekiyor, buna itirazım yok. Sadece 1 tık da olsa Zoro'nun üstün olacağını söylüyorum sadece. Öyle aman aman fark olursa zaten mantıksız olur.

İşte Luffy yeterince havalı sahne harcadığı için belki farklı bir kullanımla gösterip tekrar heyecan yaratabilir.
Depo dediğine göre forumun ünlü "Tashigi'de çaydanlık kadar, Vergo'da deniz kadar, Luffy'de de okyanus kadar" tabirini de biliyor olman lazım. :D Bu konuda haklısın zaten. Mesela Vergo'nun b.hakisi Luffy'den sağlam olsa bile Luffy kadar G4 kullanamazdı.

Diğer mevzuda da ben senin aksini düşünüyorum ama bakalım artık. Hatta şunu söyleyeyim sana. 10 yıl sonra da bu konuyu tartışabiliriz. Oda'nın hiçbir zaman tam seviyelerini göstereceğini sanmıyorum. :/

Depo dediğine göre forumun ünlü "Tashigi'de çaydanlık kadar, Vergo'da deniz kadar, Luffy'de de okyanus kadar" tabirini de biliyor olman lazım. :D Bu konuda haklısın zaten. Mesela Vergo'nun b.hakisi Luffy'den sağlam olsa bile Luffy kadar G4 kullanamazdı.

Diğer mevzuda da ben senin aksini düşünüyorum ama bakalım artık. Hatta şunu söyleyeyim sana. 10 yıl sonra da bu konuyu tartışabiliriz. Oda'nın hiçbir zaman tam seviyelerini göstereceğini sanmıyorum. :/
Bundan ben de korkuyorum. Adam hikayeye o kadar odaklanmış ki, bizim tartışmalar hep sonuçsuz kalabilir. :/

Sanji'ye pek ihtimal vermiyorum ama Zoro alır. Zoro ise oldukça zorlanır. Luffy'nin 3 haki türünde de tayfaya öncülük ettiğini unutmamak lazım. (Bana göre diyeyim en azından, haki tartışması başlamasın.) :cool:
Oda'nın SBS'de belirttiği gibi Sanji gözlem , Zoro silahlanma, Luffy de fatihin hakisinde uzmandır ve bence üçlünün birbirine göre üstünlüğü olan alanlar da bunlardır. Sanji'nin Katakuri'den sıyrılmasını boşa çizmedi mangaka. Luffy ikisinden de güçlü tabi ama bu demek değil ki her yönden güçlü olsun.

Zoro G4'süz Luffy'i de yenemez. Farklı bir şey göstermesi lazım. Luffy'e vuramaz bile Luffy istemediği sürece.
Yener o kadar abartmayın.

Cracker , Katakuri karşısında gördük.

Resmen çocuk gibi dayak yiyor. Cracker 2 dakikada paketledi. Katakuri ordan oraya vuruyor top gibi. Luffy G4 açmadan adamlara bırak vurmayı çizik atamadı.

Yener o kadar abartmayın.

Cracker , Katakuri karşısında gördük.

Resmen çocuk gibi dayak yiyor. Cracker 2 dakikada paketledi. Katakuri ordan oraya vuruyor top gibi. Luffy G4 açmadan adamlara bırak vurmayı çizik atamadı.
Cracker zaten en üst gücüyle çıktı karşısına adam favori bisküvi zırhı içindeydi. Normal bir durum. Kata'da ise handikaplı olduğu halde adamı uyanış yapmaya zorladı o haliyle.

Bu adam g3 yumruğu ile Fuji'ye ne yaptı az bak istersen. Zoro önce gitsin Pica'yı ortaya çıkarmaya çalışsın.

Cracker zaten en üst gücüyle çıktı karşısına adam favori bisküvi zırhı içindeydi. Normal bir durum. Kata'da ise handikaplı olduğu halde adamı uyanış yapmaya zorladı o haliyle.

Bu adam g3 yumruğu ile Fuji'ye ne yaptı az bak istersen. Zoro önce gitsin Pica'yı ortaya çıkarmaya çalışsın.
Katakurii uyanış yapmaya zorlamadı. Zorlaması için Katakurinin zor anlar yaşaması lazım. Sadece adamın canını sıktı saldırılardan kaçınca.

Neyse bu tartışma uzar ne diyeyim. Bence G4 açmadan Luffy Zorou alamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık