Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda iki senelik zaman atlaması sonrası karakterleri bozdu.Ennies Lobbyde Sanji trene tek başına binince Zoronun endişesine bakin bir.Hatta Sanji bile ne oldu benim için endişelendin mi falan diyordu.Bir de Zouda ettiği laflara bakın karakterin ne hale geldiģi net ortada.Keza Sanji de böyle.Ben aşk adamıyım diyen adam şimdi bildiğin net sapık oldu.Chopper iyice işlevsizleştirildi.Robin,Nami zaten tam fanservis oldu.Usopp gibi korkak ama iş nakamaya geldi mi varını yoğunu veren adam Dressrosa da topuk yaptı.

Bunlara rağmen en az deģişen kişi Luffy.Nakamaları için hiç bir şeyi umursamazdi hala daha öyle.Yine de karakter olarak biraz değişime uğramışlığı var.Eskiden umursamaz bir adamken şimdi iyice ciddiyetsiz bir adam oldu.2 yıl önceki Luffy kendisi kucakta taşınıp da diğerlerini Doffynin karşısina çıkartacak bir adam deģildi.Elbette neden-sonuç ilişkisi kurulabilir ama bu,bazı hareketlerini haklı çıkarmaya yetmez.
Aslında buradan anlıyoruz ki, E. Oda değişti. Kendi düşünce yapısı, duyguları değişime uğradı, haliyle bu da OP'a yansımaya başladı.

Tayfasını o derece düşünüyorsa neden Nami yanındayken yemek yemediği için yada saçma bi şekilde orda duracağım dediği için yakalandılar ?

Hani o yakalanmadan sonra standart işleyiş devam etse ve öldürülselerdi ne olacaktı ? Ölmedikleri için sıkıntı yok mu diyeceğiz ? Nami yanındayken ve onu koruması gerekirken yemek yemeyecem demek tam olarak ne oluyor ?

Madem tayfanı kurtarmak için dostlarını vuranlarla bile ittifak yapacak kadar ciddi o zaman neden etrafta soytarılık ve gevşeklik yapıyor ? (Bigmom'un karşısında bile)

Neyse bu konu çok uzadı bence bu arc yaptığı her hareket bir sonraki hareketi ile çelişiyordu :bilmem:

Not: Kata ile dövüşü hariç...
Sanji'ye verdiği sözden dolayı. Yani bunu anlamak istemeyecek kadar taraflı bir bakış açısına sahipsin. Yemek yememesinin soytarılık ile ne alakası var? Sanji tayfaya bu yüzden geri dönmüş olmadı mı? Luffy'nin sözünü hatırlayıp onu orada bırakmıştım gibisinden? Yoksa o da Zoro gibi o olaydan sonra aman seni mi düşüneceğim yürü Nami gidiyoruz deseydi daha mı iyiydi?

Sanji'ye verdiği sözden dolayı. Yani bunu anlamak istemeyecek kadar taraflı bir bakış açısına sahipsin. Yemek yememesinin soytarılık ile ne alakası var? Sanji tayfaya bu yüzden geri dönmüş olmadı mı? Luffy'nin sözünü hatırlayıp onu orada bırakmıştım gibisinden? Yoksa o da Zoro gibi o olaydan sonra aman seni mi düşüneceğim yürü Nami gidiyoruz deseydi daha mı iyiydi?
Sanji tayfa üyesi ama Nami dış kapının mandalı mı ? Bak ben çelişiyor diyorum sen hala hikaye anlatıyorsun. Bir yerde mantıklı bir yerde mantıksız davranıyor diyorum. Sen işine gelen yerde yaptığını mantıklı diye savunup işine gelen yerde mantıksız, duygusal diye savunuyorsun.
Aramızdaki fark bu.

Sanji tayfa üyesi ama Nami dış kapının mandalı mı ? Bak ben çelişiyor diyorum sen hala hikaye anlatıyorsun. Bir yerde mantıklı bir yerde mantıksız davranıyor diyorum. Sen işine gelen yerde yaptığını mantıklı diye savunup işine gelen yerde mantıksız, duygusal diye savunuyorsun.
Aramızdaki fark bu.
Nami ve diğerleri zaten bunları bile bile yanında gelmek istediler. Kendilerini Sanji'ye karşı sorumlu hissettikleri için. Ama Luffy Nami'den farkını ortaya koyuyor. Nami Sanji'den vazgeçmişken Luffy bu işin içinde bir sıkıntı olduğunu bunu da kaba kuvvetle çözemeyeceğini bildiği için Sanji'ye orda söz veriyor. Zaten amacı Sanji'yi orada ölecek olsa bile bekleyebilecek olmasını göstermek. Ondan vazgeçmediğini bu uğurdu ölebileceğini. O işi kaba kuvvetle çözemez. Zira Sanji her şeyden vazgeçmiş. Öyle bir psikolojide idi. Ama sonrasında bu adam ne Nami ne de diğerlerinin değil direk Luffy'nin sözünü hatırlayarak geri dönüyor. Nami ise bu noktada zaten onunla birlikte. WB Ace için herkesi MF'ye dökmüştü. Ve bir sıkıntı olduğunda isterseniz gidebilirsiniz. Ama benimle olanlar hayatlarından vazgeçsin dediğinde ne demek istiyordu?

WB'yi de yer bakalım o zaman.

Nami ve diğerleri zaten bunları bile bile yanında gelmek istediler. Kendilerini Sanji'ye karşı sorumlu hissettikleri için. Ama Luffy Nami'den farkını ortaya koyuyor. Nami Sanji'den vazgeçmişken Luffy bu işin içinde bir sıkıntı olduğunu bunu da kaba kuvvetle çözemeyeceğini bildiği için Sanji'ye orda söz veriyor. Zaten amacı Sanji'yi orada ölecek olsa bile bekleyebilecek olmasını göstermek. Ondan vazgeçmediğini bu uğurdu ölebileceğini. O işi kaba kuvvetle çözemez. Zira Sanji her şeyden vazgeçmiş. Öyle bir psikolojide idi. Ama sonrasında bu adam ne Nami ne de diğerlerinin değil direk Luffy'nin sözünü hatırlayarak geri dönüyor. Nami ise bu noktada zaten onunla birlikte. WB Ace için herkesi MF'ye dökmüştü. Ve bir sıkıntı olduğunda isterseniz gidebilirsiniz. Ama benimle olanlar hayatlarından vazgeçsin dediğinde ne demek istiyordu?

WB'yi de yer bakalım o zaman.
Yemek yemeyecem deyip, orda Nami yanındayken beklemesine bile bahanelerin varsa benim anlatacağım bişey yok.

Keşke ana karekter şansı olmasaydı da ölüp gitselerde yaptığının ne kadar ahmakça olduğunu ancak öyle anlardık.

Yemek yemeyecem deyip, orda Nami yanındayken beklemesine bile bahanelerin varsa benim anlatacağım bişey yok.

Keşke ana karekter şansı olmasaydı da ölüp gitselerde yaptığının ne kadar ahmakça olduğunu ancak öyle anlardık.
İşte sıkıntın burda. Sen bunu ahmakça karşılıyorsun ama eline bir ittifak şansı geçtiğinde bunu kabul etmesini de yanlış diye nitelendiriyorsun. WB'nin olayını da açıklamadın hala. Siz yine yemek yiyerek güçlenmesini bile kınıyorken adam yemek yemeyip güçlenmediği için de ahmak diyorsunuz. Her sözünüz fail arkadaş.:S

Bir Luffy fanı olan @Raiden 'e sor bakalım. İki yıl önceki Luffy'yi mi tercih eder şimdiki Luffy'yi mi ? Şimdiki Luffy derse ben @Raiden'i tanıyamamışım derim.
Elbette 2 yıl önceki Luffy'yi tercih ederim. Yalnız zaman atlamasıyla birlikte tayfadaki çoğu kişiden eskisi kadar memnun değilim. Sadece Luffy'ye özgü değil yani. Nami ve Brook dışında hepsinin de gözüme batan yönleri var. 2 yıllık arayla birlikte karakter gelişimini iyi yapamadı Oda.

Edit: Düşündüm de Nami'nin de kusuru var. Karakter olarak eskisinden bile daha iyi bence ama Oda bazen Nami'ye sırf et parçası gözüyle baktığı için o da gözüme batıyor. Basmış havayı. İnek memesi olmuş bildiğin. :/ Can sıkıcı bir durum.

Son düzenleme:
İşte sıkıntın burda. Sen bunu ahmakça karşılıyorsun ama eline bir ittifak şansı geçtiğinde bunu kabul etmesini de yanlış diye nitelendiriyorsun. WB'nin olayını da açıklamadın hala. Siz yine yemek yiyerek güçlenmesini bile kınıyorken adam yemek yemeyip güçlenmediği için de ahmak diyorsunuz. Her sözünüz fail arkadaş.:S
offf offff
Ben çelişiyor diye ahmakça buluyorum. Birini yapıp aynı zamanda diğerini de yaptığı için eleştiriyorum. Biri olmadan diğerine ettiğim laf yok.

Defalarca yazdım hala aynı şeyleri söylüyorsun. Zaman atlamasından sonra karekter değişti. Ciddi bir adım atıp Bege ile ittifak kursa dahi hemen ardındaki bölüm gevşekliğin dibine vurabiliyor. Karekter baştan aşağı çelişkiler yumağı içinde.

Son defa yazayım Biri olmadan diğerini eleştirdiğim falan yok. Çizgisini kaybettiği için eleştiriyorum.

offf offff
Ben çelişiyor diye ahmakça buluyorum. Birini yapıp aynı zamanda diğerini de yaptığı için eleştiriyorum. Biri olmadan diğerine ettiğim laf yok.

Defalarca yazdım hala aynı şeyleri söylüyorsun. Zaman atlamasından sonra karekter değişti. Ciddi bir adım atıp Bege ile ittifak kursa dahi hemen ardındaki bölüm gevşekliğin dibine vurabiliyor. Karekter baştan aşağı çelişkiler yumağı içinde.

Son defa yazayım Biri olmadan diğerini eleştirdiğim falan yok. Çizgisini kaybettiği için eleştiriyorum.
İki yıl öncesinde de vardı bu. Ben de sana bunu diyorum bu kadar basit. Ayrıca çizgisini kaybetti diye eleştiriyorsan Zoro'yu da aynı şekilde eleştir. Hem lafı şimdi çevirdin. Öncesinde Bege ile ittifak olmasını yanlış buluyordun. Yoksa böyle bir şeyden bahsettiğin yoktu.:S

İki yıl öncesinde de vardı bu. Ben de sana bunu diyorum bu kadar basit. Ayrıca çizgisini kaybetti diye eleştiriyorsan Zoro'yu da aynı şekilde eleştir. Hem lafı şimdi çevirdin. Öncesinde Bege ile ittifak olmasını yanlış buluyordun. Yoksa böyle bir şeyden bahsettiğin yoktu.:S
Bege ile ittifak olmasını karekterine çeliştiği için yanlış buluyordum. Çeliştiği için yani bir yerde laf çevirdiğim falan yok.

Zoro'nun sözleri kesinlikle karekterine uygun değil daha yeni maceralar başlayıp Shicbukai lafını duyunca nasıl tepki verdiğini hatırlıyorum. Karekterine ters olduğunu da yazdım.

Luffy'nin arc içinde baştan sona kadar yaptıkları sınırları olmayan, belli bir senaryoya uymak zorunda davranan bir kuklanın hareketlerinden farksızdı. Kendi kişiliği sıfıra inmişti.

Hatırlıyorsan tayfadakiler bile ittifak olayında red etme kararı vermişlerken Luffy'nin kabul etmesine baya şaşırmışlardı. Bir dünya anlamsızlık var arc'de yani baştan sona anlatmamız mı lazım :artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık