Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben Sanji'nin yanlış yaptığını savundum ama bunun için Oda nedenler ortaya koydu. Özellikle psikolojik olarak ortaya koydu. Eli kolu bağlı gibiydi. Ama Zoro'nun böyle eli kolu olduğu bir durum yoktu. İkisi bu noktada ayrılıyor. Yine Luffy'nin de yanlısı varsa ki bu eli kolu bağlı olduğu içindir. Ama bu yanlış tayfasının kötülüğü için değil. Yaptığı yanlışı da yine nakaması için yapan biri.
Olay Sanji’nin doğru ve yanlışı değil.Bir karakteri yanlışı yüzünden gömerken diğer karakteri yaptığı yanlıştan aklamaya çalışmak.Sanji zaten hatasının farkında kaptanıma saygısızlık ettim gemine geri dönemem diyecek erdemde bir karakter yani.

Sen Sanji ve Luffy'nin bu arc yaptıklarını geçmişte yaptıklarıyla kıyaslayıp nasıl bir sonuç çıkarıyorsun ?

Oda karekterlerin çizgilerini bozdu saçma sapan davranışlar ve hatalar yaptılar dediğimizde biz mi suçlu oluyoruz yani :hoo:
Luffy de çok farklı şeyler olmadı. Çünkü Luffy iki yıl öncesinde de zaten böyle şeyler yaptı. Hemen sana örneklerini vereyim. Crocodile Alabasta arc'ta herkesi öldürmeye çalıştı. Hem de Pekoms gibi de değil. Bu kişiler Vivi ve kendi tayfasından kişilerdi. Crocodile bunları Kairosekiye tıkıp denize attı. Bütün tayfasının canına kast etti. Vivi'nin babasının canına bütün krallığa.

Buggy Zoro'yu kendisini Nami'yi öldürmeye çalıştı. Mr2. Zoro'dan Nami'den balmumu yapıyordu. Mr3 ile de.

Ama bu adam Impel Down'da Buggy ile de Mr2. ile de hatta Crocodile ilede ittifak kurdu. Çünkü önceliği başkaydı. Luffy için öncelikli şey Ace'i kurtarmaktı. Bu noktada da eğer ki bu adamlar ona bu yolda yardımcı olabileceklerse onları yanına aldı. Ama asla sınırı aşmadı. Crocodile onun ittifağı oldu halde WB'ye saldırmaya çalıştığında onu yine durdurmuştur.

Aynısını bu arc içinde verebiliriz. Pekoms gibi iki günlük birine sempati beslemiş olsa bile ortada tayfasının güvenliği var. Ve Crocodile da olduğu gibi Bege'de de Jinbei ona önceliklerinin farkında olmasını sağladı. İki isimde ittifak olarak iyi işler yapabilecek kalibredeydi. Bunların yukardakinden farkı yok.

Sanji için ise yanlış yaptı. Ama bu noktada hep demişimdir. Sanji kendinde değil. Psikolojik olarak dağılmış durumda. Yanlışlar yaptı. Ama eli kolu bağlanmış. Psikolojik olarak çökmüş durumda olan biriydi bu adam.

Zoro ise böyle değil. Bir nakaması için boşverin ne hali varsa görsün demenin hiçbir mantığı yok. Ki Zoro böyle psikolojik bir baskı altında da değildi.

@killz0ne

Benim için diyorsan ben Sanji'yi bu noktada gömen biri değildim.:D Hatta özellikle Mangaka'nın Sanji'yi bozduğunu söyleyen biriydim. Çünkü iki 18 yıllık profiline uymayacak şeyler yaptırdığını düşünmüştüm.

Luffy de çok farklı şeyler olmadı. Çünkü Luffy iki yıl öncesinde de zaten böyle şeyler yaptı. Hemen sana örneklerini vereyim. Crocodile Alabasta arc'ta herkesi öldürmeye çalıştı. Hem de Pekoms gibi de değil. Bu kişiler Vivi ve kendi tayfasından kişilerdi. Crocodile bunları Kairosekiye tıkıp denize attı. Bütün tayfasının canına kast etti. Vivi'nin babasının canına bütün krallığa.

Buggy Zoro'yu kendisini Nami'yi öldürmeye çalıştı. Mr2. Zoro'dan Nami'den balmumu yapıyordu.

Ama bu adam Impel Down'da Buggy ile de Mr2. ile de hatta Crocodile ilede ittifak kurdu. Çünkü önceliği başkaydı. Luffy için öncelikli şey Ace'i kurtarmaktı. Bu noktada da eğer ki bu adamlar ona bu yolda yardımcı olabileceklerse onları yanına aldı. Ama asla sınırı aşmadı. Crocodile onun ittifağı oldu halde WB'ye saldırmaya çalıştığında onu yine durdurmuştur.

Aynısını bu arc içinde verebiliriz. Pekoms gibi iki günlük birine sempati beslemiş olsa bile ortada tayfasının güvenliği var. Ve Crocodile da olduğu gibi Bege'de de Jinbei ona önceliklerinin farkında olmasını sağladı. İki isimde ittifak olarak iyi işler yapabilecek kalibredeydi. Bunların yukardakinden farkı yok.

Sanji için ise yanlış yaptı. Ama bu noktada hep demişimdir. Sanji kendinde değil. Psikolojik olarak dağılmış durumda. Yanlışlar yaptı. Ama eli kolu bağlanmış. Psikolojik olarak çökmüş durumda olan biriydi bu adam.

Zoro ise böyle değil. Bir nakaması için boşverin ne hali varsa görsün demenin hiçbir mantığı yok. Ki Zoro böyle psikolojik bir baskı altında da değildi.

@killz0ne

Benim için diyorsan ben Sanji'yi bu noktada gömen biri değildim.:D Hatta özellikle Mangaka'nın Sanji'yi bozduğunu söyleyen biriydim. Çünkü iki 18 yıllık profiline uymayacak şeyler yaptırdığını düşünmüştüm.
Tartışmaya değecek bir konu değil benim açımdan. O yüzden uzatmayalım. Luffy'nin Bege ile yaptığı Zoro'nun sözlerinden 10 kat daha sorunludur bana göre :gamyon: Zaten yazmam gereken her şeyi yazdım son bir kaç sayfada.

Tartışmaya değecek bir konu değil benim açımdan. O yüzden uzatmayalım. Luffy'nin Bege ile yaptığı Zoro'nun sözlerinden 10 kat daha sorunludur bana göre :gamyon: Zaten yazmam gereken her şeyi yazdım son bir kaç sayfada.
Arkadaş iki yıl öncesinin farklı olduğunu söylüyorsun. Şu an bozdu diyorsun. Ama ben sana iki sene öncesinde de aynı tarzda şeyler yaptı diyorum. Sana örnekleriyle açıklıyorum. Sen ise sadece bana göre bana göre diyorsun. Tamam sana göre olsun da bir çıkış noktan olmalı değil mi? Yoksa sebepsiz yere sadece haterlıktan dolayı böyle yazdığını düşünmekten başka bir çarem kalmıyor.

Sana göre 10 katsa bunu açıkla. Neden 10 kat. Sana göre Luffy iki yıl öncesine göre değiştiyse sana iki yıl öncesinden verdiğim örnekleri de açıkla. Onlar ile bunlar arasında ne fark vardı?

Ben öyle olmasını istiyorum öyledir demekten başka bir şey değil yaptığın.

Arkadaş iki yıl öncesinin farklı olduğunu söylüyorsun. Şu an bozdu diyorsun. Ama ben sana iki sene öncesinde de aynı tarzda şeyler yaptı diyorum. Sana örnekleriyle açıklıyorum. Sen ise sadece bana göre bana göre diyorsun. Tamam sana göre olsun da bir çıkış noktan olmalı değil mi? Yoksa sebepsiz yere sadece haterlıktan dolayı böyle yazdığını düşünmekten başka bir çarem kalmıyor.

Sana göre 10 katsa bunu açıkla. Neden 10 kat. Sana göre Luffy iki yıl öncesine göre değiştiyse sana iki yıl öncesinden verdiğim örnekleri de açıkla. Onlar ile bunlar arasında ne fark vardı?
Açıkladığın bir durum yok, bana göre yazmamın sebebi tartışmayı bitirmek. Bahsettiğin olaylar arasında uzun zamanlar var. Benim bahsettiğim olay aynı arc içinde gerçekleşmiş.

Haterlik yapmama gerek yok Luffy'nin arc içindeki tutumundan pek çok kişi şikayetçi bunların bazıları fanları hatta. Tabi sen şikayetçi olmayabilirsinn bu da Sana göre olur.

Şimdi mangaya ve mangaka'ya göre gerçeklerden bahsedecek olursak;

Luffy, Korsanlar Kralı olacak kişi. D'nin iradesini taşıyan, Roger ile ortak noktaları bulunan, insanları etrafında toplama konusunda denizlerdeki en yetenekli ve potansiyel olarak da en tehlikeli görülen kişi aynı zamanda. Bir milyonda bir görülen Kral Hakisi yeteneğine sahip. Aynı zamanda Lastik gibi vasat bir meyve kullanıcısı. Genetik bir mevzu da var ortada. Dedeye bakıyorsun, Roger'la kafa kafaya çarpışmış bir denizci efsanesi. Babaya bakıyorsun, dünyanın en çok aranan adamı, devrim ordusunun lideri falan filan.

Zoro. Dünyanın en iyi kılıç ustası olacak kişi. Ailesine dair bir şey bilinmiyor, eldeki bilgilere göre bakacak olursak sıradan bir köy çocuğu. Çocukken hem en iyi arkadaşı hem de en büyük rakibinin ölmesi üzerine onun da arzusunu kendisine miras olarak alıyor ve daha küçük bir veletken kafaya koyuyor dünyanın en iyi kılıç ustası olmayı. Rakibi kim? Mihawk. Bir gün Mihawk'ı yenmeyi başarırsa ya da Mihawk'ı yenmeyi başaran biri ortaya çıkar da onu yenmeyi başarırsa dünyanın en iyi kılıç ustası ünvanına sahip olacak. Hasır Şapkalar'ın ilk nakaması.

Sanji. Tayfanın dördüncü nakaması. Ailesine dair bu seneye kadar hiçbir şey bilmiyorduk, dramatik bir geçmişe sahip. Amacı dünyanın en iyi aşçısı falan olmak da değil. Zaten muhtemelen dünyanın en iyi aşçısı diyebiliriz Sanji için. Onun amacı, kendisi gibi yemek yapma aşkıyla dolup taşmış, OP evrenindeki her aşçının bildiği ama kimsenin gidemediği, göremediği All Blue denilen yeri keşfetmek. Luffy ve Zoro'nun hayalleri kendi güçlerini geliştirmek üzerine kurulu olsa da Sanji'nin durumu böyle değil. Ancak Sanji karakteristik özellikleri gereği dövüşe, kavgaya yatkın bir karakter. Bu nedenle de Luffy ve Zoro'dan sonra her daim tayfanın dövüşçü bir ismi olarak yer almıştır. Üstelik Sanji tayfaya dahil olurken kendisinden bu yönde bir beklenti yoktur, Sanji Arlong'un tayfasına karşı suyun içinde bir balık adamla kapışabilecek kadar atik olduğunu gösterince Sanji'nin de ilerde güçlü olabileceğine dair düşünceler oluşmuştur akıllarda. Zamanla da Sanji power up'lar almıştır. Bu nedenle de Monster Trio denir. (Luffy, Zoro, Sanji)

Şimdi bu durum değişir mi?

Değişmez. Değişmeyecek. Nasıl ki Roger, Rayliegh ve Gabban üçlüsü ise tayfaya kim gelirse gelsin Luffy, Zoro, Sanji üçlüsü asla değişmeyecek.

Bu arada bu üçlü arasındaki güç farkı da her zaman şöyle kalacak;

Luffy >= Zoro >= Sanji

Luffy değişti muhabbeti ise şundan kaynaklı;

Luffy her zaman salak bir karakterdi ancak aynı zamanda kurnazdı.

Oda-Sensei'nin kabahati zamanla Luffy'nin kurnaz yapısını ondan çekip aldı, geriye salaklıkları kaldı.

Açıkladığın bir durum yok, bana göre yazmamın sebebi tartışmayı bitirmek. Bahsettiğin olaylar arasında uzun zamanlar var. Benim bahsettiğim olay aynı arc içinde gerçekleşmiş.

Haterlik yapmama gerek yok Luffy'nin arc içindeki tutumundan pek çok kişi şikayetçi bunların bazıları fanları hatta. Tabi sen şikayetçi olmayabilirsinn bu da Sana göre olur.
Bunların arasında fazla bir zaman yok. 6 aylık bir zamanda bunlar gerçekleşmişti. Bu içinden onlar arasında 5 ay fark vardı diyip kurtulacağın bir şey değil. Crocodile bütün tayfasını öldürmeye çalıştı. Bunun üzerinden 5 ay geçti demek komik duruma düşmene sebep oluyor. Senin yaptığın görmek istememekten başka bir şey değil hacım. Ben Luffy'nin sana kurduğu ittifaklarda kendisini öldürmeye çalışan adamları geçtim nakamalarını da öldürmeye çalışmış kişilerle ittifak kurduğunu gösterdim. Bir değil iki değil bu. Ama sebebi de ortada. Ace'i kurtarmak için başta soğuk olarak baksa da Jinbei'nin sözüyle onu da yanına almıştı. Çünkü önceliğini hatırlatmıştı ona Jinbei. Aynısı bu arc'ta oldu. Bunlar arasında hiçbir fark yok. Sen iki yıl önce farklıydı diyon. Yahu sana örneğiyle ortaya koyuyorum.:D

Şikayetçi olabilirler. Ben çıkış noktalarına bakarım. Ne kadar mantıklı bir gereği var diye sorgularım. Varsa çelişkisini ortaya koyarım. Sen de yaptığım gibi. Ben de hoşlanmadım Bege ile ittifak kurmasından. Ama olayı analiz edince karakterin yapabileceği başka mantıklı seçimin olmadığını da görürüm.

Ama siz bu adamı her türlü eleştirdiğiniz için sorun yok. Size göre ne yapsa yaranamaz bu adam. Çünkü hater olmak böyle bir şey.

Oda iki senelik zaman atlaması sonrası karakterleri bozdu.Ennies Lobbyde Sanji trene tek başına binince Zoronun endişesine bakin bir.Hatta Sanji bile ne oldu benim için endişelendin mi falan diyordu.Bir de Zouda ettiği laflara bakın karakterin ne hale geldiģi net ortada.Keza Sanji de böyle.Ben aşk adamıyım diyen adam şimdi bildiğin net sapık oldu.Chopper iyice işlevsizleştirildi.Robin,Nami zaten tam fanservis oldu.Usopp gibi korkak ama iş nakamaya geldi mi varını yoğunu veren adam Dressrosa da topuk yaptı.

Bunlara rağmen en az deģişen kişi Luffy.Nakamaları için hiç bir şeyi umursamazdi hala daha öyle.Yine de karakter olarak biraz değişime uğramışlığı var.Eskiden umursamaz bir adamken şimdi iyice ciddiyetsiz bir adam oldu.2 yıl önceki Luffy kendisi kucakta taşınıp da diğerlerini Doffynin karşısina çıkartacak bir adam deģildi.Elbette neden-sonuç ilişkisi kurulabilir ama bu,bazı hareketlerini haklı çıkarmaya yetmez.

Oda iki senelik zaman atlaması sonrası karakterleri bozdu.Ennies Lobbyde Sanji trene tek başına binince Zoronun endişesine bakin bir.Hatta Sanji bile ne oldu benim için endişelendin mi falan diyordu.Bir de Zouda ettiği laflara bakın karakterin ne hale geldiģi net ortada.Keza Sanji de böyle.Ben aşk adamıyım diyen adam şimdi bildiğin net sapık oldu.Chopper iyice işlevsizleştirildi.Robin,Nami zaten tam fanservis oldu.Usopp gibi korkak ama iş nakamaya geldi mi varını yoğunu veren adam Dressrosa da topuk yaptı.

Bunlara rağmen en az deģişen kişi Luffy.Nakamaları için hiç bir şeyi umursamazdi hala daha öyle.Yine de karakter olarak biraz değişime uğramışlığı var.Eskiden umursamaz bir adamken şimdi iyice ciddiyetsiz bir adam oldu.2 yıl önceki Luffy kendisi kucakta taşınıp da diğerlerini Doffynin karşısina çıkartacak bir adam deģildi.Elbette neden-sonuç ilişkisi kurulabilir ama bu,bazı hareketlerini haklı çıkarmaya yetmez.
Tayfasını o derece düşünüyorsa neden Nami yanındayken yemek yemediği için yada saçma bi şekilde orda duracağım dediği için yakalandılar ?

Hani o yakalanmadan sonra standart işleyiş devam etse ve öldürülselerdi ne olacaktı ? Ölmedikleri için sıkıntı yok mu diyeceğiz ? Nami yanındayken ve onu koruması gerekirken yemek yemeyecem demek tam olarak ne oluyor ?

Madem tayfanı kurtarmak için dostlarını vuranlarla bile ittifak yapacak kadar ciddi o zaman neden etrafta soytarılık ve gevşeklik yapıyor ? (Bigmom'un karşısında bile)

Neyse bu konu çok uzadı bence bu arc yaptığı her hareket bir sonraki hareketi ile çelişiyordu :bilmem:

Not: Kata ile dövüşü hariç...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık