Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
...D yarım elmayı yani dünyayı temsil ediyor ve yarımı tek parça yapmak ise sadece bu ideali bilenlerin soyuna özgü bir mücadele olacak...Dünyayı zaten bu mücadeleyi verenleri daha doğrusu dünya hükümeti ne karşı olanları birbirinden uzaklaştırmak için bölündüğünü düşünüyorum

Ayrıca 5 elder içinde bir teorim var (belki bir daha önce yapmıştır)...dünyayı bölen red line ı bu şerefsiz adamlar yaptı garip bir şeytan meyvesinin gücüyle hemde.. Bu adamlar büyük ihtimal yine
Jewelry Bonney in gücü sayesinde yada ona benzer bir seytan meyvesinin gücü sayesinde hala hayattalar.Hayatta kalmalılar çünkü red line yok olur gibi geliyor bana.
Dünyanın bölünmesinin nedeninin, irade sahiplerinin ve muttefiklerin iletisimini zorlaştırması fikrini duymamış, düşünmemiştim. Hoşuma gitti. Ben daha ziyade raftele ulaşmayı zorlaştırmak ve bu zor coğrafya ile hükümet dışı halkların birleşip, 20 krallığı yikmasını önlemek amaçlarını düşünmüştüm. Boylece balikadam adası ve marijoa yıkılır, dunya tek parca haline gelir.

Ancak balikadam adasi antik krallik zamaninda da var, yani bu cografya daha eskiye dayanıyor. Hükümet antik krallıgi yikip marijao'ya yerleşiyor. Red line'i hükümetin yaptigina dair teorin çürüyor. Belki karanlik yuzyilin daha da oncesinde, 20 kralligin ataları bu düzeni kurmuştur. Antik krallik tehlike arz edince onlari yenen hukumet marijoa'ya yerlesip burada onlemler almış olabilir. Tontattalarin kayip yüzyıl oncesi yasadigi zulumler bunu destekliyor.

Jewellery Bonney teorisi var ama ben onun meyve gücünün sadece fiziksel genclik sağladığını dusunuyorum. Ölümsüzlük degil. Yüzyıllardır hayatta değildir bu adamlar. O kadar irfan ve güç sahibi olsalar akainu kutsal ejder kuklalari diyemezdi. Hem Law'im meyvesi dışında olmaz oyle bir meyve daha..

Son düzenleme:
Dünyanın bölünmesinin nedeninin, irade sahiplerinin ve muttefiklerin iletisimini zorlaştırması fikrini duymamış, düşünmemiştim. Hoşuma gitti. Ben daha ziyade raftele ulaşmayı zorlaştırmak ve bu zor coğrafya ile hükümet dışı halkların birleşip, 20 krallığı yikmasını önlemek amaçlarını düşünmüştüm. Boylece balikadam adası ve marijoa yıkılır, dunya tek parca haline gelir.

Ancak balikadam adasi antik krallik zamaninda da var, yani bu cografya daha eskiye dayanıyor. Hükümet antik krallıgi yikip marijao'ya yerleşiyor. Red line'i hükümetin yaptigina dair teorin çürüyor. Belki karanlik yuzyilin daha da oncesinde, 20 kralligin ataları bu düzeni kurmuştur. Antik krallik tehlike arz edince onlari yenen hukumet marijoa'ya yerlesip burada onlemler almış olabilir. Tontattalarin kayip yüzyıl oncesi yasadigi zulumler bunu destekliyor.

Jewellery Bonney teorisi var ama ben onun meyve gücünün sadece fiziksel genclik sağladığını dusunuyorum. Ölümsüzlük degil. Yüzyıllardır hayatta değildir bu adamlar. O kadar irfan ve güç sahibi olsalar akainu kutsal ejder kuklalari diyemezdi. Hem Law'im meyvesi dışında olmaz oyle bir meyve daha..
Daha önce joy boy un görevi aracılığıyla balık adamaların dünya hükümeti ile olan savaşta aktif rol oynadığını öğrendik zaten .Kayebeden taraf olarak onlarda gökyüzünden olup en derinlere mahkum oldular zaten.red line sonradan yapılma bir şeye benziyor red line nın büyük savastan öncede var olduğuna dair bir bilgi yok diye biliyorum.Raftelin ise yenilginin merkezi yani karargah ülke gibi düşünebiliriz yada gerçeğin saklandığı tek yer.

Daha önce joy boy un görevi aracılığıyla balık adamaların dünya hükümeti ile olan savaşta aktif rol oynadığını öğrendik zaten .Kayebeden taraf olarak onlarda gökyüzünden olup en derinlere mahkum oldular zaten.red line sonradan yapılma bir şeye benziyor red line nın büyük savastan öncede var olduğuna dair bir bilgi yok diye biliyorum.Raftelin ise yenilginin merkezi yani karargah ülke gibi düşünebiliriz yada gerçeğin saklandığı tek yer.
Hatırladığım kadarıyla gokyuzunden en derinlere mahkum olmadılar. Joy boy onlari en derinden kurtarmak istiyordu, yapamadigi izin ozur niteliginde poneglifi bıraktı. Ben diyorum ki Redline sonradan yapilma olabilir ama buyuk savastan sonra degil, karanlik yuzyildan bile once yapılmıştır.

Dünyanın en kuzey noktası ile en güney noktası arasına bir çizgi çekerseniz, iki tane D harfi bulmuş olursunuz. (Biri ters D olur tabii)

One Piece haritasında bu çizgi kendiliğinden var, Red Line.

D'lerin birleşeceği gün, dünyanın tekrardan "tek parça" hale gelecek olması D harfi ile sembolize edilmiş olabilir.

D'nin Dawn falan çıkacağını bu yüzden hiç zannetmiyorum.

Bana göre katakuri nin hakisi fujitorayla hemen hemen aynı ve ikisi kizaruya rakip olabilecek nadir karakterlerden.

Fujitora kör olduğu halde gören birisi artık nasıl bir k.hakisine sahip olduğunu siz düşünün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık