Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Özellikle mi çarpıtmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum ki, bir insan okuduğunu bu kadar yanlış anlayamaz. BeyazSakal'ın dediği şu;
"o zamanlar(22 yıl önce) Roger'ın gemisinde miçoydun, ama basamakları hızlı tırmandın".

Mihawk ile yaptığı düello sonraki sayfada, araya Buggy muhabbeti falan girdikten sonra oluyor, hızlı tırmanma kısmıyla ilişkilendirilebilecek bir yanı yok o lafların..

http://mangaspoil.com/manga/one-piece/434
O lafların olmasa bile o zamandan sonra hızlıca tırmanıyor bu adam o basamakları. Lafı çarpıttığım falan yok. Shanks geçmişte de çok güçlüydü diyenlereydi o yorumum. Shanks güçlü falan değildi. Adam sonradan kopup geliyor Yonkou oluyor WB'nin yorumundan bu anlaşılıyor.

@Sir Crocodile

Çaylakken karşılaştıklarına yönelik bir bilgi yok. Olsa zaten olay şimdiye kadar çözülür ya da farklı yorumlamalar getirilirdi.

Şahsi algılama ama şu, "her şeyleri ile mi dövüştüler acaba" muhabbetinden sıkıldım artık. Birbirlerine serenat mı yapıyor bu adamlar ben anlamadım bu olayı.

Son ve hep bahsini ettiğim mesele de şu.. Beyazsakal bu serinin efsanesi. Bunu anlatabiliyor muyum bilmiyorum. Adam efsane. Ef-Sa-Ne. Bu adam mevkidaşı olan Shanks'a bile velet diyen egoist bir adam. Sen Shanks söz konusuysa bu adamın birilerinden konuşmasını övmesini bekleyebilirsin. Ama egoist birinden bunu beklemezsin. Gerçek hayatta da böyledir bu. Durum bu iken Beyazsakal'ın eften püften bir düellodan efsane olarak bahsetmesi normal bir olay değil. Üstelik -senin gibi bir adam- demesinden Shanks'ın o zaman da güçlü olduğu sonucu çıkıyor.

Mangaka Shanks'tan bahsettiği hemen her yerde Mihawk ya orada oluyor ya da ikisini aynı cümle içinde kullanıyor (Sbs).

Ikisini de iki karakter için (Luffy-Zoro) hedef olarak gösteriyor.

Luffy ve Zoro için bile "aynı güçte savaşçı ruhuna sahip" diyor.

Falan filan.

Tüm bunları iki çaylak dövüşü diye yapmaz mangaka. Bu kadar tesadüf(!) bir araya gelir diyorsan orası ayrı. Ben alenen gösterilen şekilde yorumluyorum. Aksi kendimi zorlamak olur çünkü.

O lafların olmasa bile o zamandan sonra hızlıca tırmanıyor bu adam o basamakları. Lafı çarpıttığım falan yok. Shanks geçmişte de çok güçlüydü diyenlereydi o yorumum. Shanks güçlü falan değildi. Adam sonradan kopup geliyor Yonkou oluyor WB'nin yorumundan bu anlaşılıyor.
Hala çarpıtıyorsun, BeyazSakal'ın dediği şey Shanks'ın 15 yaşından (yani Roger'ın idamından) sonra çok hızlı bir gelişim gösterdiği. "Mihawk düellosundan sonra geliştin" gibi algılanabilecek herhangi bir şey söylemiyor. O bahsedilen gelişimin başlangıç noktasının 15 yaş olduğu kesin, tartışmaya açık tek kısım 15 yaşından günümüze şeklinde mi söylüyor, yoksa 15 yaşından yonkou olduğu döneme kadar mı (artık ne zaman olduysa)..

@Sir Crocodile

Çaylakken karşılaştıklarına yönelik bir bilgi yok. Olsa zaten olay şimdiye kadar çözülür ya da farklı yorumlamalar getirilirdi.

Şahsi algılama ama şu, "her şeyleri ile mi dövüştüler acaba" muhabbetinden sıkıldım artık. Birbirlerine serenat mı yapıyor bu adamlar ben anlamadım bu olayı.

Son ve hep bahsini ettiğim mesele de şu.. Beyazsakal bu serinin efsanesi. Bunu anlatabiliyor muyum bilmiyorum. Adam efsane. Ef-Sa-Ne. Bu adam mevkidaşı olan Shanks'a bile velet diyen egoist bir adam. Sen Shanks söz konusuysa bu adamın birilerinden konuşmasını övmesini bekleyebilirsin. Ama egoist birinden bunu beklemezsin. Gerçek hayatta da böyledir bu. Durum bu iken Beyazsakal'ın eften püften bir düellodan efsane olarak bahsetmesi normal bir olay değil. Üstelik -senin gibi bir adam- demesinden Shanks'ın o zaman da güçlü olduğu sonucu çıkıyor.

Mangaka Shanks'tan bahsettiği hemen her yerde Mihawk ya orada oluyor ya da ikisini aynı cümle içinde kullanıyor (Sbs).

Ikisini de iki karakter için (Luffy-Zoro) hedef olarak gösteriyor.

Luffy ve Zoro için bile "aynı güçte savaşçı ruhuna sahip" diyor.

Falan filan.

Tüm bunları iki çaylak dövüşü diye yapmaz mangaka. Bu kadar tesadüf(!) bir araya gelir diyorsan orası ayrı. Ben alenen gösterilen şekilde yorumluyorum. Aksi kendimi zorlamak olur çünkü.
Mihawk tek kolu olmayan biriyle deüllo etmekle ilgilenmiyorum falan diyor. Bundan anlaşılıyor ki Shanks daha kolunu kaybetmeden önce olan olaylar bunlar. Yani Luffy'nin çocukluğundan buyana karşılaşmıyorlar. Bu da onların çaylak zamanları oluyor. Tıpkı şuan ki Luffyler gibi Luffy ona göre daha genç ama Shanks da o zamanlar daha genç.

WB egoist biri mi? Yapma etme gözünü seveyim. WB gereği geldiği zaman Luffy gibi bir çaylağa bile bir şeyler yaptırıyor kendine karşı. WB'nin konuşma tarzı öyle, ona göre Shanks daha veled. Adam bunun kaptanı Roger ile dövüşmüş tabi ki sen kimsin veled tarzında konuşacak. Adam kendisine bile her zaman güçlü kalamam, bana canavar diyebilirsiniz ama ben tek kalbi olan bir insanım diyerek durumunu belli ediyor.

''Senin gibi bir adam'' demesi o zaman da güçlü olduğunu nasıl ifade ediyor? Tamam güçlü zaten gidipte dip seviyede demiyoruz. Kaptırdığı yer sıkıntı Shanks'ın 4 denizden birinde kaptırıyor kolu. Buraya kadar tırmanabilmiş bir adamdan bahsediyoruz. Sen yonkou oldun bu denizde ki en büyük 4 korsandan birisin ama geçmişte kol kaptırmışsın. Hemde 4 denizden birinde demeye getiriyor da olabilir.

Mihawk'ın olması normal değil mi? Adamlar arkadaş bu her Mihawk-Shanks sahnesinde belli oluyor. Mf de Shanks gelince adam gidiyor. Mihawk-Shanks'ı ziyerete gidince içiyorlar vb. Geçmişte olan düelloları da var. Yani Mihawk hakkında bir şeylerin söylenmesinde ne var?

Zoro'nun hedefi Mihawk fakat Luffy'nin Shanks'ı hedef aldığı falan yok. Luffy Yonkouları indireceğim dediği sahnede eliyle 3 işareti yapıyor. Shanks'ı sona saklıyor orada ne olacağı mechul senaryoya bağlı.

Neyse bu tartışmanın sonu yok. Kimsenin ikna olmayacağı şeyleri tartışıyoruz gibi hissediyorum.

Hala çarpıtıyorsun, BeyazSakal'ın dediği şey Shanks'ın 15 yaşından (yani Roger'ın idamından) sonra çok hızlı bir gelişim gösterdiği. "Mihawk düellosundan sonra geliştin" gibi algılanabilecek herhangi bir şey söylemiyor. O bahsedilen gelişimin başlangıç noktasının 15 yaş olduğu kesin, tartışmaya açık tek kısım 15 yaşından günümüze şeklinde mi söylüyor, yoksa 15 yaşından yonkou olduğu döneme kadar mı (artık ne zaman olduysa)..
Herkes Luffy gibi mi? 15 yaşından buyana diyorsun Shanks ilk tayfasını kurmaya gittiğinde kaç yaşındaydı? İlk Yasopp'u almaya geliyor. WB bile Ace'i gazetede görünce yeni nesil çok çabuk hareketleniyor tarzı yorum yapıyor.

2 Yıl önce ki süpernovaların yaşları

Law: 24
Kid: 21
Apoo: 29
Hawkins: 29
Bege: 40
Drake: 31
Killer: 25
Orouge: 45

Shanks kolunu kaptırdığında 27 yaşındaydı.

Yani herkes çocukluğunda hayvan gibi güçlü değil. Sonradan ani bir gelişim de gösterebiliyorlar. Sana göre laf çarpıtma olabilir ama bu ortada olan bir şey.

Herkes Luffy gibi mi? 15 yaşından buyana diyorsun Shanks ilk tayfasını kurmaya gittiğinde kaç yaşındaydı? İlk Yasopp'u almaya geliyor. WB bile Ace'i gazetede görünce yeni nesil çok çabuk hareketleniyor tarzı yorum yapıyor.

2 Yıl önce ki süpernovaların yaşları

Law: 24
Kid: 21
Apoo: 29
Hawkins: 29
Bege: 40
Drake: 31
Killer: 25
Orouge: 45

Shanks kolunu kaptırdığında 27 yaşındaydı.

Yani herkes çocukluğunda hayvan gibi güçlü değil. Sonradan ani bir gelişim de gösterebiliyorlar. Sana göre laf çarpıtma olabilir ama bu ortada olan bir şey.
Shanks'ın Yasoop'u almaya gittiğinde kaç yaşında olduğu belli değil, idamdan 2 ay sonra gitmiş bile olabilir.

Kimin kaç yaşında ne yaptığı fark etmez, BeyazSakal'ın dediği şey benim yukarıda yazdığım şey. Ha sen istersen yine "Shanks sonradan güçlenmiştir" iddianda devam et, ama bu iddiana BayazSakal'ın sözlerini dayanak alamazsın, aksine BeyazSakal'ın söyledikleriyle çelişen ifadeler kullanmış olursun..

20 yıldır çizilen bir seride bir süre sonra eski olayları dayanak almamanız gerek arkadaşlar.

E. Oda Shanks'i çizerken aklındaki One Piece ile bugün çizdiği One Piece aslında epey fark barındırıyor.

Örneğin, serinin daha başlarında bir karakter çıkarırsın Mihawk adında, Dünyanın En İyi Kılıç Ustası dersin.

Aradan 800 bölüm yani 18 yıl geçer. Yonkou'lara gelir sıra. Fakat yonkou'lar neden kılıç kullanmasın ki?

O zaman da tartışma başlar, Mihawk demek ki tırt, ya da Mihawk > all :D

Seride daha buna uygun epey örnek bulunuyor.

Bu yüzden bir şey tartışacaksanız, oldukça güncelden veya güncele yakın bölümleri referans alınız.

Dün olan muhabbetle ilgili iki kelam edeyim dedim. Bu görseller Romance Dawn'dan. Luffy "barışçıl" bir korsan olacağını söylüyor, bu durumda şanksın etkisi de ortada. Yukarıdaki korsan konseptinin OP'de de devam ettiğini görebilirsiniz. Luffy her yere adalet dağıtıyor maşallahı var.

Peki gelmek istediğim nokta nedir diye sorarsanız, Shanks büyük bir "barışçıl" korsan olarak anıldığında aradan yıllar geçmiş durumda. Ancak Luffy ile ilk karşılaşmasında büyük bir korsan olduğuna dair emare bulunmuyor. Keza bizim serimizde de şuan Yonkou denince millet dilini yutuyor, adamlar yerinden kımıldasa alarmlar veriliyor. Bir yonkou kendi bölgesinden kalkıp herhangi bir denize gitmesi durumunda neler olur siz düşünün. Neyse gelmek istediğim nokta Shanks büyük bir korsan olarak tasarlanmış bunu Romance Dawn'da da görüyoruz. Ancak denizlere tam anlamıyla nam salıp büyük korsan, "yonkou" olması Luffy'nin yanından ayrıldıktan sonrya tekabül ediyor. En baştaki süreçler ikisinde de hemen hemen aynı. En büyük fark kılıç ustası Nami. :)
"Ey iyi 3'e girecek Gyari" 3 Yonkou herhalde : P

Shanks'in durumu çok belirsiz ne kadar tartışırsak tartışalım kelimeleri eğelim bükelim. Luffy ile ilk tanıştıkalarında da Yonkou olma ihtimali de var Henüz Yonkou olmamış önemli bir korsan olma ihtimali de. Ama adam One Piece temellerinde bile Kral Haki şovu yapıyor. Gerçi başka neyini gördük ki : ))

Shanks gibi yonkou seviyesinde olan canavarlar ya da çok büyük potansiyele sahip olan kişiler küçükten beri hayvanat olarak yetişir. Bir anda içlerine cin mi kaçıyor bu adamların ? Bunun bir sürü örneği var.

Kuina, Zoro, Ace, Sabo, Luffy, Mingo, Linlin, Lucci..

Bu kadar fazla örnek varken birileri "sonradan güçlenmiştir canım" furyası uydurmuş sonra da başka birileri buna inanmış (inanmak istemiş).. Yıllardır aynı türkü. Dediğiniz olay mangadaki örneklere ters yahu bi' kere. Mihawk'ı gömecem diye şekilden şekile soktunuz mangayı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık