Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@F.M. Dostoyevski @ch3rl0b11n
Shanks ta o zamanlardan yonkou idiyse Wb ne demeye "Sonradan basamakları iyi tırmandın." dedi? Bu sözü Shanks'ın kolunu kaybettiği dönemden sonrası için söylüyor üstelik. Yani söylediğine göre tek kollu Shanks iyi tırmanmış basamakları. Yonkou olan birisi daha neyin basamaklarını tırmanacak ki?
Konuştukları bölümü biliyorsan sayfayı atsana bi. Ben o şekilde hatırlamıyorum. :/

Aynen sağ kolları o kadar ciddiye alacağını sanmıyorum beyazsakalın hele egolu olduğu düşünülürse.

Shanks düşmanın ne olduğunu söylese Wb aşırı gülmekten kalp krizi geçirir ve ruhunu teslim ederdi herhalde. :D Serinin akışı baya değişirdi mf olmayacağı için. :/
ahahaha o balığı koruma altına alırdı ya. D'nin iradesi onda derdi.

"Shanks - yonko - Mihawk - shichibukai" dörtgenine bu yeni bilgiler ışığında şöyle bir bakış açısı getirmek istiyorum; yıllarca BeyazSakal'ın Mihawk ve Shanks'tan bahsederken "dülelloLAR" mı yoksa "(tek bir) düello" mu dediği tartışıldı ama resmi çeviriler daha yaygınlaştıkça anlaşıldı ki BeyazSakal bu ikili arasında geçen "tek bir" düellodan bahsediyor:

http://mangaspoil.com/manga/one-piece/434

Ve bundan tam olarak şöyle bahsediyor:

- Bu 22 yıl çok hızlı geçti...
- Bazıları bunu bir efsane olarak kabul etse de, ŞahinGöz ve senin arandaki düello bile benim için hala çok yeni...

Yani o düello öyle bir düello imiş ki, insanlar bundan bir efsane gibi bahsediyor, zamanında kendisi Roger, Shiki vb. kişilerle savaşmış olan BeyazSakal bile bu düelloyu saygıyla anma gereği duyuyor. Düşününce öyle bir düello çok özel iki adam arasında geçmiş olmalı, alelade acemi korsanlar arasında değil..

Son düzenleme:
Shanks ta o zamanlardan yonkou idiyse Wb ne demeye "Sonradan basamakları iyi tırmandın." dedi? Bu sözü Shanks'ın kolunu kaybettiği dönemden sonrası için söylüyor üstelik. Yani söylediğine göre tek kollu Shanks iyi tırmanmış basamakları. Yonkou olan birisi daha neyin basamaklarını tırmanacak ki?
Kol kaybettikten sonraki süreç olduğu nerede geçiyor?
Senin gibi bir adam kolunu kaybedince şaşırdım diyor.
Belli ki öncesinde de güçlü olduğunu biliyordu.
Tırmandığı basamak ise miçoluktan yonkou kaptanlığına olan süreç olsa gerek.

Yanlış hatırlıyorsun, Beyazsakal önce Shanks'ın miçoluk döneminden bahsedip sonra basamakları çok hızlı tırmandın diyor, kol mevzusu ise araya Mihawk düellosu muhabbeti falan girdikten sonra konuşuluyor, arada bir bağlantı olmadığı gibi tam tersine öncesinden bahsediyor olması gidişat açısından daha mantıklı;

"Miçoluk -> hızlı yükselme -> düello -> kol kaybı"

http://mangaspoil.com/manga/one-piece/434

@ch3rl0b11n

@SPISPW
Kol kaybetme ve Mihawk'la yapılan düello muhabbetlerinden sonra diyor o sözü. Ben hep o şekilde anladım yani. Wb'ye göre sonradan yardırmış gitmiş Shanks.

Konuştukları bölümü biliyorsan sayfayı atsana bi. Ben o şekilde hatırlamıyorum. :/

ahahaha o balığı koruma altına alırdı ya. D'nin iradesi onda derdi.
30 milyonluk Luffy tekliyordu beyazsakalın sofrasına meze bile olmaz. :D Cidden Shanks geleceği görüp kol vereyim ben etkili olacak demediyse büyük saçmalık.Haki,koka bunların ölüsüne bile dişleri geçmemesi lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık