Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk söylediğin daha olası. Çünkü senin bahsettiğin anlamda haki olması şart oluyor. Ama orada hakinin seviyesi bu anlamda da dolaylı olarak ulaşabileceği sertlik kastedilmiş olabilir ki böyle daha mantıklı. Yoksa Tashigi'de haki kullanıyor.

Zoro'nun ya da Amiral'in kesmeye çalıştığını görmedik. Kesip kesemeyeceklerini bilmiyoruz.

Dof'un telleri zaten baya sert. Bir çelikten daha serttir. Bu sertliğin bir elmasa eşdeğer olup olmadığını bilmiyorum. Ama fabrikayı sürüklemesi tamamen Fabrika ile aynı sertlikte olduğunu göstermez. Zira ona yakın bir sertlikte olsa bile zemin toprak olduğu için zemin sağlam olmadığı için gerekli direnç olmadığı için kafes fabrikayı sürüklemiştir.

Zoro'nun söylediği şey yanlış anlaşılıyor. Zoro karşısında koka basmış bir adama diyor bunu. Hakin benden yüksek değilse seni direk ezerim diyor. Çünkü Zoro direk haki gücüyle bile savunmasını aşabileceğini söylemiş oluyor. Ama Zoro'dan hakisi yüksek olsa bile Zoro'nun kesme ihtimali hala daha var. Çünkü haki savunması illaki haki ile aşılacak diye bir şey yok.

Öyle olsa haki kullanmayı bilmeyen Luffy Yılan Kardeşlerin savunmasını aşamazdı. Ya da Bellamy Luffy'nin koka savunmasını aşamazdı. Bunun başka etkenleri de var.

Zoro orda en azından hakin benden yüksek olmalı ki böyle karşı rahat bir savunmayla çıkabilesin. Aksi halde seni doğrarıma getirmiş mevzuyu.

Şu ana kadar gördüğümüz koka kullanımı hep sertleştirmeyle alakalı. Bu noktada Tashigi'nin koka basılı kılıcı Dof'un tellerinden sert olacak diye bir şey yok. Bunun ayrımını yaparsan daha rahat anlarsın konuyu bence.

Bak hadi Fuji için bahane buldunuz yardım etmek istemiyordu hükümetin foyasını ortaya çıkarmak istiyordu diye.Hani bana göre öyle değil ama bir neden diyelim.Zoro'nun ne nedeni var.Yahu adam 2 kılıçla kafesin tellerini hedef almış uğraşıyor nasıl oluyor da kesmeye çalışmadı diyebiliyorsun.İnsan hayret ediyor sinirleniyorum gerçekten.Böyle bariz olan birşeyi inkar ettiğinizde sinirleniyorum.Adamın üzerine kafes yürüyor.Kafesi kesip buna bir son verebilecekken niye durdurmaya çalışsın niye ittirmeye çalışsın.Kılıcıyla temas ettiğine göre yakın mesafeden o pound saldırılarıyla çok rahat kesebilir kesilebilecek olsa.Ancak yapamadığına göre demekki tek çareyi durdurmak olarak görmüş.Mangakayı mı salak yerine koyuyorsun Zoroyu mu yoksa beni mi anlamadım cidden.

Zoro pica karşısında bunu koka için söylüyor.Koka = Sertlik demek.Elmasa kadar yolu var yani sertlik açısından.Haliyle zoronun haki bastığı kılıcından daha sertse hakisi yüksek olduğu ve kokaya dönüştüğü için kesemem diyor Zoro.Kokayı daha fazla kuvvet uygulayıp kesebilirsin ama daha az sert olan birşeyle istediğin kuvveti uygula kesemezsin.Zoro net konuşmuş birazdan açıp sayfayı tekrar bakacağım.

Luffynin kardeşlere yaptığıyla bu farklı.Luffy kokayı kesmeye çalışmadı koka gibi sert birşeyi kesmeye çalışsa o da tıkanırdı.İstediği kadar güç uygulasın.Elmas niye kesilemiyor sence ? Çok sert olduğu için.Senin kesmek için kullanacağın her türlü materyalden daha sert olduğu için.Yani Kaido dahil eğer kılıç ustası olsa ve bütün kuvvetiyle savursa elması kesemez.Ama yumruklarla birşeyler yapabilir.Arada fark var.

Koka konusunda kesme ve darbe etkisi bambaşka şeyler.Tamamen bununla alakalı.Hakin azsa daha fazla hakisi olan koka yapmış birini kesemiyorsun.Aşabilirsin bir şekilde belki ama keserek yapamazsın o aşma olayını öyle bir fark varken kesemezsin.Zoro bu konuya dikkat çekti.

http://oku.mangaframe.com/read/one_piece/tr/0/690/page/10

Vergo eğer bütün hakimi bambuya uygularsam daha güçlü vururum diyor. Yani b.hakiyi bütün vücuda uygulamaktansa belli bir bölgeye uygulayınca orada daha fazla haki oluyor ve kesilmesi vs. zorlaşıyor.
HxH çakması yine.

Law'ın Smoker'ın sopasını kesememeside muhtemelen bu yüzden. Vergo bütün vücuda haki uygulayarak hata yaptı.
Sadece bambuya yapsa kesilmezdi muhtemelen.
http://oku.mangaframe.com/read/one_piece/tr/0/690/page/17

Birde Smoker'a bakalım...
http://oku.mangaframe.com/read/one_piece/tr/0/662/page/7

Yani Vergo sadece bambuya haki uyguladımı Smoker'ın juttesini kırıyor ama Smoker'ın juttesini Law meyvesiyle kesemiyor.
Böyle düşününce Vergo aptallık yapıp full beden olmasa yenme ihtimali var diye düşünüyorum.

Ekleme
Yine aynı şekilde yetersiz hakiye sahip Tashigi ise kolaylıkla Law tarafından kesilmişti.
http://oku.mangaframe.com/read/one_piece/tr/0/661/page/19

@Alpamis
Luffy'nin b.haki > Smoker'ın b.haki dersek Law'ın Luffy'i kesme ihtimali bana göre yok.
Sertlik ile alakası yok bence. Bu adam kairoseki kesmişti ama haki ile alakası var. Ama kuş kafesi telleri kairosekiden yapılma arenayı kesememişti.Yukarıdakileri okuyun...

Law'ın kesme gücü 150 haki gücüne kadar etkili diyelim.
Smoker sadece kollarına haki koyarak 200 haki gücü olsun. Bütün vücuda haki yapsa alan genişilicek ama bir yere denk gelen haki miktarı azalacak.
Yani biraz matematiğe dökersek...

200 haki 2x alan
100 haki 4x alan
50 haki 8x alan

Vergo'nun hakisi 400 olsa bile bütün vücuda uygulayınca kesilmesi kolaylaştı. Sadece bambusuna uygulasa Smoker dövüşü gibi bir dövüş izlerdik.

Dofi'nin kuş kafesi telleri ise bana göre üst düzey adamlar harici zarar veren olmaz. Fuji bile eğer basınç etki etmezse kesemez diye düşünüyorum ki muhtemelen etki etmedi.
Gücü etki eden amiraller-Yonkoular ve Mihawk çıkarsa çıkar.

Muhtemelen özel bir ipten yapılmadır. Luffy bile g4 ile çıkamayabilir sonuçta Dofi ile uğraşmak yerine kafese vursa bir delik açsa çıkarlardı ama yapmadığına göre yapamayacağını düşünmüş olabilir.

Son düzenleme:
Bak hadi Fuji için bahane buldunuz yardım etmek istemiyordu hükümetin foyasını ortaya çıkarmak istiyordu diye.Hani bana göre öyle değil ama bir neden diyelim.Zoro'nun ne nedeni var.Yahu adam 2 kılıçla kafesin tellerini hedef almış uğraşıyor nasıl oluyor da kesmeye çalışmadı diyebiliyorsun.İnsan hayret ediyor sinirleniyorum gerçekten.Böyle bariz olan birşeyi inkar ettiğinizde sinirleniyorum.Adamın üzerine kafes yürüyor.Kafesi kesip buna bir son verebilecekken niye durdurmaya çalışsın niye ittirmeye çalışsın.Kılıcıyla temas ettiğine göre yakın mesafeden o pound saldırılarıyla çok rahat kesebilir kesilebilecek olsa.Ancak yapamadığına göre demekki tek çareyi durdurmak olarak görmüş.Mangakayı mı salak yerine koyuyorsun Zoroyu mu yoksa beni mi anlamadım cidden.

Zoro pica karşısında bunu koka için söylüyor.Koka = Sertlik demek.Elmasa kadar yolu var yani sertlik açısından.Haliyle zoronun haki bastığı kılıcından daha sertse hakisi yüksek olduğu ve kokaya dönüştüğü için kesemem diyor Zoro.Kokayı daha fazla kuvvet uygulayıp kesebilirsin ama daha az sert olan birşeyle istediğin kuvveti uygula kesemezsin.Zoro net konuşmuş birazdan açıp sayfayı tekrar bakacağım.

Luffynin kardeşlere yaptığıyla bu farklı.Luffy kokayı kesmeye çalışmadı koka gibi sert birşeyi kesmeye çalışsa o da tıkanırdı.İstediği kadar güç uygulasın.Elmas niye kesilemiyor sence ? Çok sert olduğu için.Senin kesmek için kullanacağın her türlü materyalden daha sert olduğu için.Yani Kaido dahil eğer kılıç ustası olsa ve bütün kuvvetiyle savursa elması kesemez.Ama yumruklarla birşeyler yapabilir.Arada fark var.

Koka konusunda kesme ve darbe etkisi bambaşka şeyler.Tamamen bununla alakalı.Hakin azsa daha fazla hakisi olan koka yapmış birini kesemiyorsun.Aşabilirsin bir şekilde belki ama keserek yapamazsın o aşma olayını öyle bir fark varken kesemezsin.Zoro bu konuya dikkat çekti.
Farkettiysen ben kesip kesmemeye çalışmadıklarını söyledim. Bu demek değil ki Zoro onu kesebilecekken kesmedi. Ya da Amiral onu kesebilecekken kesmedi. Kesip kesemeyeceklerini bilmiyorum. Bu konu hakkında yorumda yapmıyorum. Ama Amiral Fujitora'nın işleri karışmayacağım dediği ortada. Yani Amiral o kafesten kurtulmak istedi gibi bir durum yok. İddiasını Luffy'e yatırmış. Durum Zoro'ya gelince ise Zoro belki de harbiden kesemeyeceğini anlamıştır.

Ama bu kafesin illa haki yüklü olması gerektiğini anlatmıyor bize. Sertlik illa koka ile sağlanan bir şey değil. Bir şey kendi yapısından dolayı da o kadar sert olabilir. Her koka kullanan için elmas sertliğine ulaştığını mı söyleyelim? Her koka kullanan çelik kadar da sert olamıyor? Anlayacağın çelik adamın sertliği haki kullanan Tashigi'nin kokasından sert olabilir.

Yine bu anlamda Dof'un da telleri koka kullanan Zoro'nun sertliğinden fazla olabilir. Bunu neden illa hakiye dayandırıyorsun ki?

Daha sert olması gerekmiyor. O senin uydurduğun bir şey. Aynı sertlikte bile olsa kesilebilir. Ki Bugün suyun uygun basınç ile mermeri kestiğini biliyoruz. Su mermerden daha mı sert? Ayrıca iki farklı konuyu tartışıyoruz. Benim emin olduğum bir şey var kafeste haki yoktu. Telleri özel.

Ama tartıştığımız diğer farklı konu ise kesme kesebilme konusu onda zaten emin değilim. Ki kafesin hakili olup olmamasıyla da alakası yok zaten.

Sen son iki atağı gördün. Bellamy Law yenilene kadar Luffy'i baya hırpalıyor. Ki bunun öncesi de var. Bu adam her tekniğine neredeyse koka kullanıyordu. G4 tekniği bile haki ile beslenen bir teknik. Dof'a son iki saniye daha dayanamadı diye son vuruşu yapamadı o yüzden 10 dakkalık araya girdi. Yani öncesinde kullandığı hakinin önemi ortada.

Cracker Dof bile Luffy'i Sanji'nin soktuğu duruma sokamadı. Bunun nedeni darbeleri sürekli karşılamaya çalışmasından ötürü. Kim Sanji'nin saldırı gücünü bu adamlar kadar görüyor? Yani birisinden belli bir süre dayak yemek normal bir şey değil. Bundan iki sene öncesinde de yine Luffy ve Zoro Bellamy'den bilerek dayak yemiştiler. Yüzleri gözleri kan gölüne dönmüştü. Evet Bellamy ezik gibi duruyor. Ama sorun zaten karşıdakinin hiç karşılık vermemesinde. Bunun etkilerini 3 örnekle açıkladım sana. Ki Luffy'nin dayanıklılığı onunla tükenmedi zaten. Sonrasında da Dof ile yine dövüşe giriyor.
Luffy Sanji karşısına Cracker sonrası çıktı yalnız. Sanji ile Bellamy'i bir tutamam. Bellamy bitik hâldeydi. Bitik hâldeyken Luffy ile dövüştü. İstediği kadar koka kullansın ben Luffy'i etkilediğini sanmıyorum. Neyse farklı konulara girdik, sonuçta görüşlerimiz değişmeyecek. Ne demek istediğini anladım ben senin lakin ben farklı yönden bakıyorum.

g4 modunda Luffy'nin Dof'u yerden yere vurduğu mangada çizilmişken sen kalkıp handikap vardı yoksa Dof alırdı gibi laflar edersen bende dalga geçerim haliyle. mangada açık açık çizildi g4 modunda Luffy'nin rakibi bile değil Dof. Bırak kavga etmeyi rakibi bile değil. Bi tane vuramadı hatırlatırım. g4 süresi kısa olduğu için bi handikap var oda Luffy'nin kendisiyle alakalı.
Birinin benimle dalga geçmesi, hakaret etmesi umurumda bile olmaz. Üslubunda takıldığım nokta beni bir sınıfa sokmandı -Dof Fanı-. Zira genellemeleri sevmem. İnsanlar fikirlerini kabul etmek zorunda değil. Tartışmanın amacı fikir kabul ettirmek değil, insanların daha farklı açıdan olaylara bakabilmesini sağlamak içindir. Neyse klasik Türk kültürünün etkileri bunlar umarım zamanla aşarsın.
Gelelim cevabına, ben neden böyle düşündüğümü açıkladım, kabul edersin etmezsin. Dediğim gibi G4'e zarar veremediğini gördük Dof'un lakin savunmasını ve dayanıklılığını da gördük. İç organ hasarıyla, Luffy'nin fiziksel hasarını bir tutmuyorum.

Muhtemelen G4'ten sonra uyanışı görürüz ve başka bir vites ortaya çıkmaz.
Belki uyanışı G5 olarak adlandırabilir.

Luffy Sanji karşısına Cracker sonrası çıktı yalnız. Sanji ile Bellamy'i bir tutamam. Bellamy bitik hâldeydi. Bitik hâldeyken Luffy ile dövüştü. İstediği kadar koka kullansın ben Luffy'i etkilediğini sanmıyorum. Neyse farklı konulara girdik, sonuçta görüşlerimiz değişmeyecek. Ne demek istediğini anladım ben senin lakin ben farklı yönden bakıyorum.

Birinin benimle dalga geçmesi, hakaret etmesi umurumda bile olmaz. Üslubunda takıldığım nokta beni bir sınıfa sokmandı -Dof Fanı-. Zira genellemeleri sevmem. İnsanlar fikirlerini kabul etmek zorunda değil. Tartışmanın amacı fikir kabul ettirmek değil, insanların daha farklı açıdan olaylara bakabilmesini sağlamak içindir. Neyse klasik Türk kültürünün etkileri bunlar umarım zamanla aşarsın.
Gelelim cevabına, ben neden böyle düşündüğümü açıkladım, kabul edersin etmezsin. Dediğim gibi G4'e zarar veremediğini gördük Dof'un lakin savunmasını ve dayanıklılığını da gördük. İç organ hasarıyla, Luffy'nin fiziksel hasarını bir tutmuyorum.
Ama Luffy'i bu şekilde çizen Mangaka. Siz öyle görüyorsunuz ama bu forumda Squardo'nun kılıcı WB'ye büyük handikap getirdi diyende var. Squardo çok mu güçlü biriydi?

Law da Gamma'yı sağlamken yapmıyor. Dof ve Trebol tarafından biçildikten sonra yapıyor bir kolu kesikti o sıra. Room'u kaç zamandır ada boyutunda idi. Yani bütün gücüyle yaptığı bir saldırı değil.

Squardo kılıcıyla hastalığını tetiklediği düşünerek öyle söyleniyor.Belamy'de Luffy'i yormuştur ama bana kalırsa Dofi'nin organları kaybettikten sonraki kan kaybı ve acısı hafife alınmamalı.
Dofi sadece organları dikti ama acısı ve kan kaybı hala vücudunu etkiler. Zoro'nun Luffy'nin acısını aldıktan sonraki haline benzetebiliriz.

Squardo kılıcıyla hastalığını tetiklediği düşünerek öyle söyleniyor.Belamy'de Luffy'i yormuştur ama bana kalırsa Dofi'nin organları kaybettikten sonraki kan kaybı ve acısı hafife alınmamalı.
Dofi sadece organları dikti ama acısı ve kan kaybı hala vücudunu etkiler. Zoro'nun Luffy'nin acısını aldıktan sonraki haline benzetebiliriz.
Kan kaybı ? :D Zoro hareket edemiyordu onunla nasıl bir alakası var yahu? Adam Law'ın saldırısı için intihar saldırısı diyor. Bu ne anlama geliyor? Boşuna böyle bir saldırıya girdin demek oluyor. Adam çünkü etkisi egale ediyor. Saldırının etkisi organı iz bırakmadan yok etmek. Kesin öleceksin diyor. Ama Dof bunu egale edebiliyor yeteneğiyle bunu anlayamıyorsunuz.:S Çok büyük kuvveti olan bir saldırı gibi durmuyor. Law'ın teknikleri işlev olarak çok önemli. Bölüyor ama zarar vermiyor. Kalbini alıyor ama eliyle ezerse sıkıntı oluyor. Yaptığı gamma operasyonu fiziksel olarakta zarar verdi. Ama işlev olarak organ yok etmesi gerekiyordu ama bu olmuyor.

Farkettiysen ben kesip kesmemeye çalışmadıklarını söyledim. Bu demek değil ki Zoro onu kesebilecekken kesmedi. Ya da Amiral onu kesebilecekken kesmedi. Kesip kesemeyeceklerini bilmiyorum. Bu konu hakkında yorumda yapmıyorum. Ama Amiral Fujitora'nın işleri karışmayacağım dediği ortada. Yani Amiral o kafesten kurtulmak istedi gibi bir durum yok. İddiasını Luffy'e yatırmış. Durum Zoro'ya gelince ise Zoro belki de harbiden kesemeyeceğini anlamıştır.

Ama bu kafesin illa haki yüklü olması gerektiğini anlatmıyor bize. Sertlik illa koka ile sağlanan bir şey değil. Bir şey kendi yapısından dolayı da o kadar sert olabilir. Her koka kullanan için elmas sertliğine ulaştığını mı söyleyelim? Her koka kullanan çelik kadar da sert olamıyor? Anlayacağın çelik adamın sertliği haki kullanan Tashigi'nin kokasından sert olabilir.

Yine bu anlamda Dof'un da telleri koka kullanan Zoro'nun sertliğinden fazla olabilir. Bunu neden illa hakiye dayandırıyorsun ki?

Daha sert olması gerekmiyor. O senin uydurduğun bir şey. Aynı sertlikte bile olsa kesilebilir. Ki Bugün suyun uygun basınç ile mermeri kestiğini biliyoruz. Su mermerden daha mı sert? Ayrıca iki farklı konuyu tartışıyoruz. Benim emin olduğum bir şey var kafeste haki yoktu. Telleri özel.

Ama tartıştığımız diğer farklı konu ise kesme kesebilme konusu onda zaten emin değilim. Ki kafesin hakili olup olmamasıyla da alakası yok zaten.
Zoro kesemeyeceğini anladı bundan bahsedip duruyorum kıvrandırıyorsun beni.Ortada olan birşeye ben görmedim etmedim bilemem diyorsun bilinmez diyorsun.Zoro teller hakiyle güçlendirilip korunduğu için kesemedi işte.Yoksa telleri kairoseki fabrikayla baş edecek düzeyde sağlamlaştıran sürüklemesini sağlayan ne olabilir ? Hakiden başka bir şey olamaz.

Yani sen diyorsun ki teller çok fazla sertti Zoronun hakiyle bile aşamayacağı kadar sertti doğal sertliği o kadardı.Yok artık daha neler. :S Elmas sanıyorsun herhalde sen telleri.Zoronun kullandığı kılıçlar kıytırıkta değil ki efsanevi samurayın kılıcını kullanıyor adam.Herhangi bir çeliğin ondan daha sert olmasının imkanı yok.Elmas dışında herhangi bir materyali de kesememesine imkan yok saf güçle.Zoro da zaten söylüyor önüne çıkan tek engelin haki olduğunu pica konusunda.

Law bile kairoseki kesiyor ama haki eklenmiş kairoseki Jutteyi kesemiyor.Bunu nasıl açıklayacaksın bekliyorum.

Birinin diğerini kesebilmesi için en az aynı sertlikte olması lazım.Fazla derken kabaca bunu kastediyorum.Elmas elması keser aynı sertliktedir ikisi.Zoro da aynı sertlikteyse daha fazla güç uygularsa keser.Sen diyorsun ki Zoro o efsanevi kılıçların sertliğini kokayla kat kat arttırmasına rağmen sıradan meyve tellerini kesemiyor.Aynı sertliğe bile ulaşamıyor diyorsun.Dof elmas meyvesi yemişte haberimiz yokmuş demek.Bak kafes meteorun etkisiyle en ufak bir şekilde etkilenmiyor.Normalde o basıncın etkisiyle en azından tellerin yamulması gerekir biraz tepesinin çukurlaşması gerekir.Fakat olmuyor güçlü bir zırhla korunuyor çünkü.Bunu da başka birşeyle açıklayamazsın açıkla kolaysa bakalım.

Neyse daha ne diyeyim sana ne desem boş takılmana bak.

Kan kaybı ? :D Zoro hareket edemiyordu onunla nasıl bir alakası var yahu? Adam Law'ın saldırısı için intihar saldırısı diyor. Bu ne anlama geliyor? Boşuna böyle bir saldırıya girdin demek oluyor. Adam çünkü etkisi egale ediyor. Saldırının etkisi organı iz bırakmadan yok etmek. Kesin öleceksin diyor. Ama Dof bunu egale edebiliyor yeteneğiyle bunu anlayamıyorsunuz.:S Çok büyük kuvveti olan bir saldırı gibi durmuyor. Law'ın teknikleri işlev olarak çok önemli. Bölüyor ama zarar vermiyor. Kalbini alıyor ama eliyle ezerse sıkıntı oluyor. Yaptığı gamma operasyonu fiziksel olarakta zarar verdi. Ama işlev olarak organ yok etmesi gerekiyordu ama bu olmuyor.
Tamamiyle iyileşme diye birşey yok sadece yeni organ dikiyor ama adamın organları gitmiş ve acı çekmiş. Kuma'nın yaptığı gibi acıyı çekmiyor yani.
Şöyle düşün senin vücudundaki bütün kemikleri kıralım sen acı çekersin ama sonra onları hemen bir anda eski haline getirelim. Hemen iyileşirmisin ve hiçbirşey olmamış gibi yüremeye başlar mısın ?
Cevabı bilim adamlarını bırakıyoruz :/

Bu arada Akainu'da Wb'nin organları eritiyor ama hala dövüşebiliyor o birazda dayanıklılık ile alakalı.

İntihar saldırısı dediğin şey boşuna olmaz :) Teröristler neden intihar saldırısı yapar verecekleri en büyük hasarı vermek için.

Law'da verebileceği en büyük hasarı verdi ama bunun karşılığında tükendi bu yüzden intihar saldırısı deniyor :artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık