Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır sonrasında Luffy meyve üzerine giderken bu adamlar fizik geliştirmiş o yüzden daha güçlüdürler diyorum. Zaten seri başında Luffy'nin daha güçlü olduğu bariz. Luffy belliki meyve ve haki üzerine çalışırken Sanji ve Zoro fizik ve haki üzerine çalışmış. Bana Gear'sız Luffy Zoro'yu yener demek mantıklı gelmiyor.
Bence yener. Arada bir şu seriyi rpg oyun gibi düşünmeyin derken bunu kast ediyorum işte :) Haki, meyve veya fizik kasma diye bir şey yok yani. Güç konusunda da güçlenme konusunda da seri pek mantıklı/tutarlı değil. Yani bizim burada düşündüğümüz kadar Oda düşünmüyor güç dengesi falan :D Adam yazdığı girift hikaye ile meşgul daha çok.

Bence yener. Arada bir şu seriyi rpg oyun gibi düşünmeyin derken bunu kast ediyorum işte :) Haki, meyve veya fizik kasma diye bir şey yok yani. Güç konusunda da güçlenme konusunda da seri pek mantıklı/tutarlı değil. Yani bizim burada düşündüğümüz kadar Oda düşünmüyor güç dengesi falan :D Adam yazdığı girift hikaye ile meşgul daha çok.
O olay sıkıntılı zaten. Zoro fiziksel güç kasıyor da o zaman neden 3 kılıç kullanıyor? :D Aynı fiziksel güçe sahip adam tek kılıçla yapamadığını üç kılıçla yapıyor. Farkeden şey tekniği oluyor? :D Ama işte Oda bu kadar düşünmüyor dediğin gibi.

Ben zaten başından beri kafeste haki olmadığını savunuyordum. Yoksa elmas kadar sert olduğunu ya da Amiral'in kesip kesemeyeceğini değil. :D
Ben ise bam başka bir şey söyledim. Konu nerelere geldi. Tartışmaya yer arıyoruz resmen :D

Amiralin kesebileceği bilgisi nerede geçiyor? Dof Fuji'yi alırdı zaten. Adam daha Dof'un telini aşamıyor (Tartışma uzatma cümlesi :ehe:)
Kesebileceği geçmiyor ama kesemeyeceği de geçmiyor. Adamın böyle bir isteği yok çünkü adam sadece Luffy'e kumarını oynamış ve beklemeye geçmiş. :)
Tartışmanın uzayacagini bilmeme rağmen yine de yorum yazan lanet olası ben :a:

Ben ise bam başka bir şey söyledim. Konu nerelere geldi. Tartışmaya yer arıyoruz resmen :D

Kesebileceği geçmiyor ama kesemeyeceği de geçmiyor. Adamın böyle bir isteği yok çünkü adam sadece Luffy'e kumarını oynamış ve beklemeye geçmiş. :)
Tartışmanın uzayacagini bilmeme rağmen yine de yorum yazan lanet olası ben :a:
Aynen öyle. Ben de öyle düşünüyorum. Adamın ama amacı hükümetin pisliğini ortaya koymaktı.
Son :D

O olay sıkıntılı zaten. Zoro fiziksel güç kasıyor da o zaman neden 3 kılıç kullanıyor? :D Aynı fiziksel güçe sahip adam tek kılıçla yapamadığını üç kılıçla yapıyor. Farkeden şey tekniği oluyor? :D Ama işte Oda bu kadar düşünmüyor dediğin gibi.
Yani Oda teknik olarak ayrıntılı düşünmüyor. Yoksa seride her an her şey olabilir de değil tabi :) Kendince bazı sınırlar çizmiş ve bazen bize de gösteriyor. Mesela Water 7'da Luffy ve Zoro sıkıştığında kimin fiziksel olarak daha hayvan olduğunu bir kez daha hatırlatmış.

Evet Oda hep Zoro'yu ağırlık falan çalışırken gösteriyor. Aynı zamanda Luffy'yi de hep yatarak :D Burada demek istediği Zoro fizik kasıyor değil, her shounen'de işlenen "doğuştan yetenek>çalışmayla edinilen yetenek". Gelenekselci bir yaklaşım sergiliyor Oda :D

Dediğin gibi olsa belirtilirdi. Adam hayvan gibi üretim yapıyor. Law bu kadar yoğun kullanmamasına rağmen belirtildi. Es geçilecek bir mevzuu değil.

Kuklada haki olamaz, haki delmelere karşı da koruyor. Nitekim Luffy Cracker'den korunmuştu. Hakili kuklayı Abdullah nasıl delsin? Çöp oğlu çöp herif.

Law'dan haki değil, sertlik koruyor. Her şeyi bölemiyor. Kokanın sertleştirme olduğu söylendi. Adamın normal hali de Sanji'nin deyimiyle demir yığını gibi olduğu için ve de b.hakisi de sağlam olduğu için iyice uçuyor.

Önemli olanın saldırı gücü olduğu da gösterildi. Luffy, hakisiz haliyle haki kalkanı kırdı. Zaten haki vs haki demek, dorukiyi, tekniği, hızın yaptığı katkıyı vs hep çöpe atmak demektir. Böyle bir şey yok. Zoro mesela hakisiz de kesebilir muhtemelen. Çünkü saldırı gücü yüksek.
Law'un belirtilme sebebini açıkladım.Kısıtlı kullanmak zorunda olan kişi bunu dile getirir ancak.Böyle bir derdi olmayan açıklama yapmaz.

Kuklada full beden haki olduğunu mu düşünüyorsun elbet yok.Abdullah arkadan yakalamış dağıtmış normal.Fakat Law'a tellerle saldırırken o tellerde olabilir.Law sadece o saldırılardan korunuyordu zaten kılıcıyla.Bu bölemeyeceği anlamına gelmiyor.O saldırının üstüne hamle yaparsa bölemez muhtemelen ama Vergo gibi boydan boya rahat böler.

Law için sertlik önemli değil.Adam zoronun yaptığını efor harcamadan meyvesiyle yapıyor.Dağı bölüyor kesmiyor arada fark var.Zoro yapsa o işi yapan zoro ama Law yaparsa büyük oranda meyvesi yapıyor o işi.Law için sertlik önemli olsa niye Dof vergonun hakisini övsün.Hakisini aşamazsın desin.

Tek bir şartla olabilir.Law önce kılıcıyla sertliği aşıyor sonra da meyveyle bölüyorsa bu olur.Dofta koka yüzünden çok sert olacağı için aşamazsın demiş olabilir.Fakat bu sadece ihtimal.Doğrudan haki engeline takılması daha olası.Çünkü Law Zoro Mihawk gibi kılıç teknikleri kullanan biri değil.Karşısına çelik çıksa onu da bölüyor ama kesecek kuvveti olduğundan değil meyvesi sayesinde bölüyor.Tersi bir durum varsa kesemediği için bölememesi de gerekir ama böyle bir şey görmedik.

Hakisiz hakiyi aşman için çok büyük güç gerekli.Üst seviye adamları öylece aşamazsın bir Kaido yada Mom gibi kuvvetin yoksa.

@Alpamis

Bana cevap vermedin en son yazdığıma.Şunu da tekrar diyeyim kafeste haki var.Olmadığını düşünerek yanılıyorsun.Bana o zaman şunu açıkla.Bu kafes telleri elmas kadar sert olan kairoseki sertliğiyle nasıl başedip sürüklüyor fabrikayı.

Eğer teller sadece çok sert ve çelikse Zoro niye kesemiyor bu telleri.Zoro haki engeli olmazsa herşeyi kesebileceğini dile getirdi pica karşısında.Ki çok çok önceden beri tek rakibinin elmas olduğunu dile getiren rakipleri oldu daz gibi.Bu adamın kesememesi normal olmayan birşeyler olduğunu gösteriyor.Hani zoroya fuji gibi bahane de bulamazsınız yok kumardı bilmem ne diye.Merakla bekliyorum cevap ne olacak.Verecek bir cevap yok cevap ortada bence kaçamak yanıtlar vermezseniz. :)

Law'un belirtilme sebebini açıkladım.Kısıtlı kullanmak zorunda olan kişi bunu dile getirir ancak.Böyle bir derdi olmayan açıklama yapmaz.

Kuklada full beden haki olduğunu mu düşünüyorsun elbet yok.Abdullah arkadan yakalamış dağıtmış normal.Fakat Law'a tellerle saldırırken o tellerde olabilir.Law sadece o saldırılardan korunuyordu zaten kılıcıyla.Bu bölemeyeceği anlamına gelmiyor.O saldırının üstüne hamle yaparsa bölemez muhtemelen ama Vergo gibi boydan boya rahat böler.

Law için sertlik önemli değil.Adam zoronun yaptığını efor harcamadan meyvesiyle yapıyor.Dağı bölüyor kesmiyor arada fark var.Zoro yapsa o işi yapan zoro ama Law yaparsa büyük oranda meyvesi yapıyor o işi.Law için sertlik önemli olsa niye Dof vergonun hakisini övsün.Hakisini aşamazsın desin.

Tek bir şartla olabilir.Law önce kılıcıyla sertliği aşıyor sonra da meyveyle bölüyorsa bu olur.Dofta koka yüzünden çok sert olacağı için aşamazsın demiş olabilir.Fakat bu sadece ihtimal.Doğrudan haki engeline takılması daha olası.Çünkü Law Zoro Mihawk gibi kılıç teknikleri kullanan biri değil.Karşısına çelik çıksa onu da bölüyor ama kesecek kuvveti olduğundan değil meyvesi sayesinde bölüyor.Tersi bir durum varsa kesemediği için bölememesi de gerekir ama böyle bir şey görmedik.

Hakisiz hakiyi aşman için çok büyük güç gerekli.Üst seviye adamları öylece aşamazsın bir Kaido yada Mom gibi kuvvetin yoksa.
İlk söylediğin daha olası. Çünkü senin bahsettiğin anlamda haki olması şart oluyor. Ama orada hakinin seviyesi bu anlamda da dolaylı olarak ulaşabileceği sertlik kastedilmiş olabilir ki böyle daha mantıklı. Yoksa Tashigi'de haki kullanıyor.

Zoro'nun ya da Amiral'in kesmeye çalıştığını görmedik. Kesip kesemeyeceklerini bilmiyoruz.

Dof'un telleri zaten baya sert. Bir çelikten daha serttir. Bu sertliğin bir elmasa eşdeğer olup olmadığını bilmiyorum. Ama fabrikayı sürüklemesi tamamen Fabrika ile aynı sertlikte olduğunu göstermez. Zira ona yakın bir sertlikte olsa bile zemin toprak olduğu için zemin sağlam olmadığı için gerekli direnç olmadığı için kafes fabrikayı sürüklemiştir.

Zoro'nun söylediği şey yanlış anlaşılıyor. Zoro karşısında koka basmış bir adama diyor bunu. Hakin benden yüksek değilse seni direk ezerim diyor. Çünkü Zoro direk haki gücüyle bile savunmasını aşabileceğini söylemiş oluyor. Ama Zoro'dan hakisi yüksek olsa bile Zoro'nun kesme ihtimali hala daha var. Çünkü haki savunması illaki haki ile aşılacak diye bir şey yok.

Öyle olsa haki kullanmayı bilmeyen Luffy Yılan Kardeşlerin savunmasını aşamazdı. Ya da Bellamy Luffy'nin koka savunmasını aşamazdı. Bunun başka etkenleri de var.

Zoro orda en azından hakin benden yüksek olmalı ki böyle karşı rahat bir savunmayla çıkabilesin. Aksi halde seni doğrarıma getirmiş mevzuyu.

Şu ana kadar gördüğümüz koka kullanımı hep sertleştirmeyle alakalı. Bu noktada Tashigi'nin koka basılı kılıcı Dof'un tellerinden sert olacak diye bir şey yok. Bunun ayrımını yaparsan daha rahat anlarsın konuyu bence.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık