Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birkaç kez yazmıştım, gene yazayım. Bu en iyi kılıç ustası unvanını almak için ne yapmak gerek? En iyiyi yenmek gerek değil mi? Mihawk gitmiş ve en iyiyi yenmiş. Hal böyleyken Shanks'tan güçlü de olsa zayıf da olsa fark etmiyor. Atıyorum Zoro öyle bir güçlenmiş hale gelsin ki Mihawk'tan güçlü birisini tek başına yenebildiğini düşünün. Peki buna rağmen herhangi birisi ona en iyi kılıç ustası der mi? Diyemez elbette. Çünkü ne olursa olsun Mihawk'ı yenmemiştir henüz.

Ben olaya bu şekilde bakıyorum. Zaten "Shanks kılıç ustalığında en üst seviyededir ama bir numara Mihawk'tır." sözü de düşüncemi destekliyor. En üst seviye diyor. En üstün daha da üstü olabilir mi? Olamaz değil mi? Çünkü en iyiyi Shanks değil Mihawk indirmiş. Olaya bu şekilde bakarsanız o tekme attı, bu kafa attı, o yüzden kılıç ustası değildir gibi düşüncelere dalmazsınız.

Ha şu da var. Sanki Ray'in elinden kılıcını aldığımızda gücü 20 düşüyorsa Mihawk'ta 50 düşüyormuş gibi bir hava aldım ben. Sebebi de Mihawk ve kılıcı çok bütün görmemden kaynaklanıyor da olabilir elbette.
Mihawk pek çok teknik atak gösterecektir.En iyisi olduğu için bu bekleniyor.O yüzden kılıcıyla yapacakları tabi ki Rayleigh'den fazla olduğu için Mihawk 50 düşerse Ray'de 30 düşebilir.

Kılıç ustalığı var zaten adamda. Mesele komplike olması. Kılıç ustalığı araç mı amaç mı? Mihawk, çentiği onura leke sayan adam. Shanks'ın bunu takacağına inanıyor musun?

Yani bu adam daha ziyade bir savaşçı. Çok iyi bir dövüşçü aynı zamanda bana kalırsa. Nasıl ki tekme atıyor diye salt dövüşçü diyemezsek kılıca ağırlık veriyo diye de kılıç ustası diyemeyiz. Elbette ki kılıcın daha ön planda olması önemli ama savaş sırasında o bir tekme, rakibi afallatıp kesme fırsatı yaratarak savaşın seyrini değiştirebilir. Zoro da tekme atıyor falan denmiş. Arada sırada tekme atan biri ile sık sık atanınki bir olmaz. Zoro'nun atacağı tekme Vergo'yu gıdıklamaz bile. Sanji ise duvara gömüyor. Sanji, iyi bıçak kullanıyor. Bıçakla savaşmaya başladığını düşün. Hem bıçak hem tekme. Fark bu bence.
Hala tekme atıyor diyorsun.
Kaku boynuyla kırbaç gibi saldırıyor ve mangaka onaylı kılıç ustası bu adam.

Kaku'nun elinden kılıçı çıkarsan yine azmnın tekidir ama bu onu kılıç ustası olmaktan çıkarmaz. Sırf Mihawk yeterince güçlü gözükmediğinden zorlama birşeyler uyduruluyor benim gördüğüm bu.

Neyse üzerinde tartışılıcak birşey de yok zaten.

Bu konuda çok yanlış düşünüyorsun. Orda kimsenin onu kurtarmasını istemiyordu. Bunun üstüne pazarlıkta yapmamıştı. Luffy sadece onu ikna etti. Çünkü Luffy de farklı bir şeyler sezdi. Coby Zoro'ya Luffy'nin neden tek başına bir askeri üsse bastığını ve de hayalini anlatınca Luffy'e olan bakış açısı değişti. Sonrasında da tayfaya katılması da Luffy'nin isteği üzerine oldu. Hatta Luffy Zoro'yu denemiştir. Morgan Luffy kesecekken Zoro girip araya kesiyor. O sahnede Luffy Zoro'dan öyle bir şey bekliyor. Böylece tayfaya giriyor. Ki o sahne Zoro'nun Luffy'e Kaptan dediği ilk sahnedir.:D Sonrasında zaten gerekirse Luffy için canınıa ortaya koyacak kadar dost oluyorlar. Onun için başını Mihawk eğiyor. Zoro bunu başka kimse için yapmaz. Bence başka kimseye de Kaptan demezdi.:D
Tekrar yazıyorum, bu adamı dinleyin. :D

Shanks kendini kılıç ustası olarak görmese neden düello için mi geldin desin ?

@Raiden en üstün, üstü bir numaradır. Örnek vermek gerekirse Real Madrid en üstün futbol takımıdır ama Barcelona bir numaradır dersem hangisinin üstün olduğunu düşünürsün ? Önemli olan kısım AMA kısmı.
Adam çok iyi çünkü bunda. Yorumlarımı okursan kılıç ustası kısmını hiçe saymadığımı görürsün. Ama bir o kadar da iyi bir dövüşçü bence. Adamın on parmağında on marifet olması suç değil ya. Yani bu sorunun farklı versiyonu atıyorum Green Bull dövüşçü ise "Sağlam bir kavgaya var mısın?" gibisinden olabilirdi.

Ayrıca şunu da söylemek lazım; Oda'nın bizzat "Luffy, Zoro ve Nami One Piece'in tetikleyicisi / çekirdeğidirler. Color Walk 1 (2001), dediği Zoro'nun seride ağırlığının/öneminin olmadığını iddia etmek, basit bir tayfa üyesi olarak görmek ve bu görüş üzerinden potansiyelini belirlemek de enteresan. Kimse bu üçlüden önemli değil seride.

Ayrıca şunu da söylemek lazım; Oda'nın bizzat "Luffy, Zoro ve Nami One Piece'in tetikleyicisi / çekirdeğidirler. Color Walk 1 (2001), dediği Zoro'nun seride ağırlığının/öneminin olmadığını iddia etmek, basit bir tayfa üyesi olarak görmek ve bu görüş üzerinden potansiyelini belirlemek de enteresan. Kimse bu üçlüden önemli değil seride.
Değil tabi ne sandın ? Belki kılıç ustası olmasaydı potansiyeli ve gücü daha büyük olabilirdi ama o kılıç işi bozuyor :D

Şaka mısınız arkadaş? Mihawk'ı sadece kılıçla özetleme kanısına nasıl varıyorsunuz? Ne demek Rayleigh müthiş dövüşçü, eline ne alırsa döver ama Mihawk'ın kılıcından başkası yok? Olamaz? Hayır adamı, kılıcı olmadan dövüşürken görmüşüz gibi etiket çakıyorlar yahu. Mihawk'ın ederi kılıcı kadar diyorlar. Nerede? Ne zaman oldu bu olay? Utanmasalar kılıcını elinden alsak tek yer diyecekler.

Bunlar dolaylı yoldan Zoro'ya söylenen laflar. Ray'in gücünü net biliyoruz ya yakıştıramıyorlar Zoro'yla Mihawk'ın bu kadar güçlü olabileceğini.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık