Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birkaç kez yazmıştım, gene yazayım. Bu en iyi kılıç ustası unvanını almak için ne yapmak gerek? En iyiyi yenmek gerek değil mi? Mihawk gitmiş ve en iyiyi yenmiş. Hal böyleyken Shanks'tan güçlü de olsa zayıf da olsa fark etmiyor. Atıyorum Zoro öyle bir güçlenmiş hale gelsin ki Mihawk'tan güçlü birisini tek başına yenebildiğini düşünün. Peki buna rağmen herhangi birisi ona en iyi kılıç ustası der mi? Diyemez elbette. Çünkü ne olursa olsun Mihawk'ı yenmemiştir henüz.

Ben olaya bu şekilde bakıyorum. Zaten "Shanks kılıç ustalığında en üst seviyededir ama bir numara Mihawk'tır." sözü de düşüncemi destekliyor. En üst seviye diyor. En üstün daha da üstü olabilir mi? Olamaz değil mi? Çünkü en iyiyi Shanks değil Mihawk indirmiş. Olaya bu şekilde bakarsanız o tekme attı, bu kafa attı, o yüzden kılıç ustası değildir gibi düşüncelere dalmazsınız.

Ha şu da var. Sanki Ray'in elinden kılıcını aldığımızda gücü 20 düşüyorsa Mihawk'ta 50 düşüyormuş gibi bir hava aldım ben. Sebebi de Mihawk ve kılıcı çok bütün görmemden kaynaklanıyor da olabilir elbette.

Ne alaka? Karar mercii Kaku mu? O kendisini öyle görüyor olabilir. Ama unvanlar halk arasında yayılan şeyler. Mihawk bile Shanks'ın tek kollu olmasını kılıç ustalığı açısından sıkıntı görürken halk niye görmesin? Shanks'ı kılıç ustası olarak aldıkları ne belli?
Shanks kendini kılıç ustası olarak görmese neden düello için mi geldin desin ?

@Raiden en üstün, üstü bir numaradır. Örnek vermek gerekirse Real Madrid en üstün futbol takımıdır ama Barcelona bir numaradır dersem hangisinin üstün olduğunu düşünürsün ? Önemli olan kısım AMA kısmı.

Gerçek vücuduna dokunamamaları rahatsız etmemeleri anlamına gelmiyor. Örneğin Crocodile'ın kum ile Akainu'yu kesmesi ve kısa süreli olsada rahatsız edip Luffy'yi kaçırması gibi. Veyahut Robin'in meyve gücü ile Aokiji'nin vücudunu parçalaması gibi. Örnekler çoğaltılabilir.

Ayrıca Robin'in meyve gücü kullanıp Zoro'yu kaçırmaya çalışması var. Öyle bir söylüyorsun ki sanki Kizaru'ya mani olmaya çalışan kimse yokmuş gibi.

Kılıç çekmesi dediğim gibi basit bir silah tercihi. Genel olarak bulabileceğin en kolay silah kılıç. Bu birisini kılıç ustası yapmaz. Denizci askerlerinin yarısında tüfek bir diğer yarısında kılıç var, ama bunların hepsi keskin nişancı ve kılıçustası değil, sadece silah tercihi yapmışlar. Ben Beckman tüfek kullanır ama keskin nişancı değildir bir Yasopp gibi, Shanks kılıç kullanır ama Mihawk gibi kılıçustası değildir. Kılıçustası dediğin kişi kılıçla yaşar, kılıçla ölür. Rayleigh ise ''uzun zamandır kılıç kullanmadım.'' diyor. Bir kılıçustasının kılıçsız dolaşması pek mümkün değil. Zoro resmen kılıçlarıyla aşk yaşıyor. Tashigi keza öyle. Mihawk kılıcına çentik gelirse onuruna leke sürülür diyor. Shiryu hapisten çıkar çıkmaz kılıcım nerede diyor ve bir daha onu gördüğümüzde kılıcını keskinleştiriyor.

Rayleigh'in böyle bir merakı yok. Anlatabildim umarım.

Olabilir. Ama kılıç konusunda olabilir. Luffy şayet Mihawk'tan ders alsaydı, Mihawk ona kılıç kullanmayı öğretirdi. Rayleigh gibi başka dövüş tekniklerinde onu eğitmeye kalkmazdı. Hatta kalksa bile becerebilir miydi, Rayleigh kadar efektif olabilir miydi muamma.

Komple bir savaşçı olmasından ötürü tabii ki. Luffy'yi gözlem türünde eğittiği bir sahne var, eline sopa almış Luffy'ye saldırıyor. Bu adam Sabo gibi sopada kullanabilir anlayacağın. Bahsettiğimiz ''kılıçustası'' denen karakterler, elinde kılıç olmadan pek aksiyona girmiyor, hele ki birini eğittiklerini hiç görmedim.

Sana gelen bir mızrak saldırısını sen tekme ile mi daha iyi karşılarsın, yoksa elindeki kılıçla mı. Sanji eğer kılıç kullansa, bacağı ile karşıladığı o mızrağı, kılıç ile daha rahat karşılar. Nitekim Judge kılıcı da Sanji'nin bacağı ile mızrak tuttuğunu görünce teklif ediyor.
Tayfa Zoro'yu kurtarma konusunda çaresiz kalmadı mı sonuç olarak? Evet. Kizaru zorlandı mı hiç? Hayır.

Kılıç ustası, kılıç kullanmada usta olan kişilere verilen bir sıfattır. Felsefik olarak bir altyapısı olması gerekmez. Bu kişinin karakteri ile alakalıdır. Rayleigh uzun zamandır kılıç kullanmadığını söylüyor, evet. Demek ki gerek duymamış. Rayleigh'in nerede yaşadığı bile bilinmiyor. Kime karşı kullanacak? Peki o halde şu önem vermediği kılıcını neden sürekli yanında taşıyor? Neden amiralle savaşırken sürekli kılıcını kullanıyor? Nerede döner tekmeler, yumruklar? :)

Luffy Mihawk'tan ders alsaydı Mihawk onu kılıç konusunda mı eğitirdi? Neden, Mihawk haki bilmiyor mu? Gözlemleme yeteneğinden yoksun mu? Luffy'nin meyve yeteneklerini değerlendirebilecek bir tecrübesi yok mu? Kime göre? Neye göre?

Luffy'yi eğitirken elinde kılıçla saldırıp kafasını kesmesi gerekirdi, haklısın. Gerçek bir kılıç ustası böyle eğitir. :D

O zaman neden tüm karakterler kılıç kullanmıyor? Gerizekalı mı bu adamlar? Luffy eline kılıç aldığında ne hale geldiğini gördük.

Rayleigh ve Shanks kılıç ustasıdır. İkisi de manga onaylı. Daha fazla tartışmaya gerek yok. Mihawk'ı küçültmek için başka bahaneler aramalısın.

Diğer üyelerle en benzer özelliği kurtarılması. Normal bir şekilde gezerken vay be adam adam ben bunun peşine takilayim dese , tamam. Ama ordan kendini kurtarma pazarlığını yapan hayalini de engellemiycem diyen herkesin peşine giderdi zoro aynı diğerleri gibi. Hatta ortada bir pazarlık bile var diğerlerinde buda yok hayır için kurtarıyo onlarda bir davete katılıyolar.Diğerleri daha bir samimi geldi bana. Bide kendimi counter layim ; Zoro luffy ile pazarlık yapacak seviyede :a:
Bu konuda çok yanlış düşünüyorsun. Orda kimsenin onu kurtarmasını istemiyordu. Bunun üstüne pazarlıkta yapmamıştı. Luffy sadece onu ikna etti. Çünkü Luffy de farklı bir şeyler sezdi. Coby Zoro'ya Luffy'nin neden tek başına bir askeri üsse bastığını ve de hayalini anlatınca Luffy'e olan bakış açısı değişti. Sonrasında da tayfaya katılması da Luffy'nin isteği üzerine oldu. Hatta Luffy Zoro'yu denemiştir. Morgan Luffy kesecekken Zoro girip araya kesiyor. O sahnede Luffy Zoro'dan öyle bir şey bekliyor. Böylece tayfaya giriyor. Ki o sahne Zoro'nun Luffy'e Kaptan dediği ilk sahnedir.:D Sonrasında zaten gerekirse Luffy için canınıa ortaya koyacak kadar dost oluyorlar. Onun için başını Mihawk eğiyor. Zoro bunu başka kimse için yapmaz. Bence başka kimseye de Kaptan demezdi.:D

Shanks'in gücü belli değil daha farklı özellikte bir gücü olabilir. Ama bir tekme attı diye Rayleigh kılıç ustası olmaktan çıkmaz.
Kılıç ustalığı var zaten adamda. Mesele komplike olması. Kılıç ustalığı araç mı amaç mı? Mihawk, çentiği onura leke sayan adam. Shanks'ın bunu takacağına inanıyor musun?

Yani bu adam daha ziyade bir savaşçı. Çok iyi bir dövüşçü aynı zamanda bana kalırsa. Nasıl ki tekme atıyor diye salt dövüşçü diyemezsek kılıca ağırlık veriyor diye de kılıç ustası diyemeyiz. Elbette ki kılıcın daha ön planda olması önemli ama savaş sırasında o bir tekme, rakibi afallatıp kesme fırsatı yaratarak savaşın seyrini değiştirebilir. Zoro da tekme atıyor falan denmiş. Arada sırada tekme atan biri ile sık sık atanınki bir olmaz. Zoro'nun atacağı tekme Vergo'yu gıdıklamaz bile. Sanji ise duvara gömüyor. Sanji, iyi bıçak kullanıyor. Bıçakla savaşmaya başladığını düşün. Hem bıçak hem tekme. Fark bu bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık