Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bleach'te Ichigo'dan güçlü çok adam var. Aizen,Yhwach,Yamamoto
Hatta Yhwach'ın özel adamlarını bile yenemez.
Naruto'da ise Sasuke ile arkadaşlar hem rakipler garip bir durum.
Fairy Tail'de en son durum ne bilmiyorumda Natsu hala Erza'dan dayak yiyordu diye hatırlıyorum.
Ama farkettiysen Zoro burda o Bleach'te saydığın rollerin hiçbirinde değil. Yani Luffy İchigo ise burda İchigo'nun arkadaşları da Zoro oluyor.

Zoro düz yolda kaybolmasın güçlenmek için Mihawk'a boyun eğmesin, Luffy kırakeri sulanmadan yiyebilsin yeter!! gerisine gerek yok... Müttefik yapma gücü almış başını gitmiş zaten :artiz:

Ama farkettiysen Zoro burda o Bleach'te saydığın rollerin hiçbirinde değil. Yani Luffy İchigo ise burda İchigo'nun arkadaşları da Zoro oluyor.
Naruto ve Fairy Tail'de arkadaşlar.
Bleach'te ise dediğin gibi ama orada bir ekip teması yok. Yani biz Turuncu kafa grubuyuz gibi bir durum yok. Ichigo'yu bir grubun içine koyacaksak Shinigamilerin arasına koymak daha doğru olur.

Senin demek istediğin Wb ve Garp belki Roger ile denkti ama biri denizciydi biri korsandı rakipti vs.
Ama yukarıda da yazdım Wb'nin sağ kol olduğu bir şekilde çizilmesi saçma olmazdı. Sonuçta eğer ünvan boş değilse Wb,Roger'ın altında kalıyor.
Wb - Korsan
Korsanlar kralı bütün korsanların üstündedir ve onlara emir verir.

Bu arada Zoro'nun Luffy ile eşit olabilmesi için onu hissettirmesi lazım. Rakiplerini Luffy'e kıyasla daha kolay yeniyor ama bu tek başına yetmez Luffy'nin dövüştüğü ayarda rakipler ile dövüşmeli bu olmadığı sürece eşit görmem mümkün değil diyip çıkıyorum.

Son düzenleme:

Kuzuri

Arkadaşlar korsan krali demek herkezden guclu anlamina gelmez. Çoğu kişinin saygisini kazanmistir ve göz ardi edilmeyecek kadar gucludur ve ilk olarak raftele gider korsan krali olunur. Mevki hersey degildir en iyi örneği bugg ve mihawk ayni mevkide olmasi. Ve one piece de ana karakter herkesten guclu olcak diye bisey de yoktur. Takim calismasi uzerinde gidiyor seri farkettiyseniz. Nami olmadan crackeri yenemicekti mesela. Bu her karakter icin gecerli okadar farkli meyve var lastik bir adamin butun meyveleri yenmesi sacma olurdu zaten.

Bleach'te ise dediğin gibi ama orada bir ekip teması yok. Yani biz Turuncu kafa grubuyuz gibi bir durum yok. Ichigo'yu bir grubun içine koyacaksak Shinigamilerin arasına koymak daha doğru olur.

Senin demek istediğin Wb ve Garp belki Roger ile denkti ama biri denizciydi biri korsandı rakipti vs.
Ama yukarıda da yazdım Wb'nin sağ kol olduğu bir şekilde çizilmesi saçma olmazdı. Sonuçta eğer ünvan boş değilse Wb,Roger'ın altında kalıyor.
Wb - Korsan
WB Roger'ın altında kalıyor. Ama bu adamı olduğunu göstermiyor. WB, Roger'ın sağ kolu olsa bildiğimiz WB olmazdı. WB'nin efsanesinden bahsederken bile Korsan Kral ile denk savaşmış kişi olarak anılıyor. Korsan Kral'ın en büyük rakibi gibisinden. Nasıl sağ kolu olarak düşünmek saçma olmuyor anlamadım?

Wb - Korsan

Bu arada Zoro'nun Luffy ile eşit olabilmesi için onu hissettirmesi lazım. Rakiplerini Luffy'e kıyasla daha kolay yeniyor ama bu tek başına yetmez Luffy'nin dövüştüğü ayarda rakipler ile dövüşmeli bu olmadığı sürece eşit görmem mümkün değil diyip çıkıyorum.
Ne güzel açıklamışsın hacı, işte böyle bi düşünceye kimse hayır demez:sapkali:

Ben niye Zoro, Luffy'e denk diyorum peki diye soracak olursan ee sonuçta fanıyım beklentim büyük, Luffy kadar büyük güç gösterileri yapmasa, onun kadar güçlü rakipleri yenmese bile vakti gelince halledebileceğine inanıyorum en azından bu kadarını bana hissettiriyor :gamyon:

WB Roger'ın altında kalıyor. Ama bu adamı olduğunu göstermiyor. WB, Roger'ın sağ kolu olsa bildiğimiz WB olmazdı. WB'nin efsanesinden bahsederken bile Korsan Kral ile denk savaşmış kişi olarak anılıyor. Korsan Kral'ın en büyük rakibi gibisinden. Nasıl sağ kolu olarak düşünmek saçma olmuyor anlamadım?
Rakip olduklarını sanmıyorum dövüşmüşlerdir sonuçta Zoro ile Luffy'de dövüştü ama rakip değiller.Rakip olmak için aynı şeyi amaçlamak gerekli yada belli birşey üzerine yarışmak gerekli. Wb'de ben Roger'ı yeneceğim ya da KK olacağım gibi bir amacı olduğunu görmedik.
Roger korsan olmak için Rayleigh yerine Wb ile karşılaşsa bunlar kardeş olsa Wb hayalini gerçekleştirmiş olacaktı.

Misal Garp gibi güç düşkünü Roger'ı yenmek isteyen bir adam Roger'ın emiri altına girmezdi. Wb'nin ise düşünce tarzı ve amaçladıkları bambaşka.
Roger'ın sarılıp sen benim kardeşimsin demesi yeterli. :good:

Zoro tabiki çok güçlü olacak ama seri sonunda Luffy'nin son rakibi kadar güçlü olmayacak.Öyle olursa saçma olur.Ha o kısımda seri bitmeyip Zoro daha fazla güçlenirse bilemem.

Rakip olduklarını sanmıyorum dövüşmüşlerdir sonuçta Zoro ile Luffy'de dövüştü ama rakip değiller.Rakip olmak için aynı şeyi amaçlamak gerekli yada belli birşey üzerine yarışmak gerekli. Wb'de ben Roger'ı yeneceğim ya da KK olacağım gibi bir amacı olduğunu görmedik.
Roger korsan olmak için Rayleigh yerine Wb ile karşılaşsa bunlar kardeş olsa Wb hayalini gerçekleştirmiş olacaktı.

Misal Garp gibi güç düşkünü Roger'ı yenmek isteyen bir adam Roger'ın emiri altına girmezdi. Wb'nin ise düşünce tarzı ve amaçladıkları bambaşka.
Roger'ın sarılıp sen benim kardeşimsin demesi yeterli. :good:
Roger'ı Korsan Kral olmayı amaçladı diye bir şey görmedik. Roger'ın ben WB'yi yeneceğim Korsan Kral olacağım dediğini de görmedik. Bu adamlar karşı karşıya gelmiş ve savaşmışlar. Zoro ile Luffy'nin dövüşü gibi değil.

Kaçırdığın nokta WB Roger'ın altında olsa WB olmazdı. Yani Roger'a yakın güçte olamazdı dengi sayılamazdı. Bu adamları Mangaka zaten rakip olarak tasarladığı için WB Roger'ın karşısında. Yani WB olarak bahsettiğin kişi Roger'ın altında olsa o şekilde anılamazdı. Öyle olsa WB'nin boşluğunu doldurmak için var olacak bir karakter olacaktı. O koltukta da o olacaktı. Bu iki noktayı karıştırıyorsun bence.

Roger'ı Korsan Kral olmayı amaçladı diye bir şey görmedik. Roger'ın ben WB'yi yeneceğim Korsan Kral olacağım dediğini de görmedik. Bu adamlar karşı karşıya gelmiş ve savaşmışlar. Zoro ile Luffy'nin dövüşü gibi değil.

Kaçırdığın nokta WB Roger'ın altında olsa WB olmazdı. Yani Roger'a yakın güçte olamazdı dengi sayılamazdı. Bu adamları Mangaka zaten rakip olarak tasarladığı için WB Roger'ın karşısında. Yani WB olarak bahsettiğin kişi Roger'ın altında olsa o şekilde anılamazdı. Öyle olsa WB'nin boşluğunu doldurmak için var olacak bir karakter olacaktı. O koltukta da o olacaktı. Bu iki noktayı karıştırıyorsun bence.
Wb'nin olduğu koltuk illaki olması gereken bir konum değil. İlla biri olmasına gerek yok.
Wb'nin gibi seri açısında çok önemli bir yeri olmayan aslında Roger ile müttefik/dost olan biri sağ kol olarak karşımıza da çıkabilirdi.
Wb gibi aile isteyen biri için Roger iyi bir kardeş olurdu :hmm:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık