Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seri sonunda bile Zoro'nun Wb seviyesinde birisiyle kapıştığını göremeyeceğiz ama daima "Zoro yener." denilecek. Hep öyle olmadı mı zaten? Güçlü düşmanlarla hiç çarpışmadı Zoro ama hepsinden güçlü ya da denk oldu daima. :/ En kötü ihtimalle son düşmanı kimse ona KK dengi denilir, ya da Mihawk da o seviyenin adamı denilir ve tartışma kaldığı yerden devam eder.
Kim WB'yi aşıyormuş ya :artiz: :hoo: :of:

Luffy = Zoro diyenlere destek çıkayım hadi.
Roger korsanlar kralı yani bütün korsanlar onun yancısıdır. Wb'de yancısı.
Wb korsanlar kralı olmayı amaçlamıyordu. Zoro'da amaçlamıyor.
Başka bir paralel evrende Roger bir gemi bulmak için Wb ile karşılaşıp gel benim kardeşim ol deyip birlikte aile olabilirlerdi.

Aslında siz fikrinizi savunabilmek için Luffy kesin geçeceği savunuyorsunuz. Yoksa Luffy'nin ben geçeceğini düşünüyorum. Ama yine de bu şüpheli olabilecek bir durumda. Bununla beraber Luffy ile Zoro'nun alakası yok. İşte bu noktada biz Zoro'ya gerek duymadan Luffy'i savunabiliyorken siz Luffy üzerinden Zoro'yu savunuyorsunuz. Zoro sürekli Luffy'e eşit, bir türlü ondan güçlü olamıyor. Ama bunu diyince de eşit ama Zoro yener oluyor.:D
Ben Zoro'nun Luffy'yi yenmesine ihtimal vermiyorum. Oda'nın Luffy'yi ezdirmesi söz konusu olamaz.
Valla bende en çok sizin hiçbirşey yokken ( böyle olacak merak etmeyin , Zoro olsa alırdı) demenize bitiyorum.
Ecek-acak ile değil seride üzerine kurulu hikayeye bakınca herşey ortada.

Luffy örneğini verdim çünkü Luffy'nin olduğu yerde Zoro 2.plan olacak her zaman.

Ussop Alabasta'da Luffy'e ne diyor biliyor musun '' Crocodile'i sen yenemessen bunu kimse yapamaz '' diyor.
Bak orda kankası Zoro'da var. Tabi Zoro Ussop'u köşeye çekip '' Benim de yenebileceğimi söyleme kaptan gönül komasın şimdi '' demediyse.

Enies Loby'de Nami Luffy için '' O her zaman en tehlikeli rakibi seçer ve seçtimi onu yenene kadar elinden geleni yapar'' derken Zoro'u tanıyordu değil mi. Ama yine Zoro gizliden tembihlemediyse.

Bu Roger öyle Zoro'nun felan geçeceği bir seviye değil. Mihawk örneğini veriyorum çünkü Zoro onu geçmek istiyor. Hedefinde bu adam var. Ve hedefindeki kişi bile Korsankralın gücüne saygı duyan ve kendisinin ötesinde olduğunu bilen biri.

Bir nokta daha var Naruto seri sonunda Sasuke'den güçlüydü. Onu da belirteyim. Naruto'nun Sasuke'e karşı tavrı hep netti kazanmak istediği ve en değerli arkadaşı. Burdan ekmek çıkmaz.
Verdiğin Croco örneği falan düşünülmeden verilmiş örnekler. Ben Zoro'nun Luffy'den güçlü olduğunu savunmuyorum. Eşit olduklarını savunuyorum. Biraz düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın. Ayrıca Luffy'nin Zoro'dan daha ön planda olmasına diyecek lafım yok. Bu bir güç kıstası değil.

Naruto konusu çok uzasın istemiyorum ama Naruto hiçbir zaman Sasuke'yi yenemedi. Bir kere rasenganı üstün olduğu için yenecekti, onda da araya Kakashi girdi. Seri sonundaki dövüşte de berabere kaldılar. İkisi de kolunu kaybetti ve bitkin düştüler. Naruto'dan ekmek çıkarmak gibi bir niyetim yoktu da sen örnek verince yazmak istedim.

Kuzuri

Ben hem sanji hem zoro faniyim belki benim gibisi hic yoktur belki de cok azdir ama sunu soylemeliyim ki şu aşiri zoro fan abartmalari beni karakterden soğmama neden oluyor.

Kuzuri

Başka bir paralel evrende Roger bir gemi bulmak için Wb ile karşılaşıp gel benim kardeşim ol deyip birlikte aile olabilirlerdi.
WB gibi birine yanci demek. Adamin kemikleri sizlamiyordur umarim.

WB gibi birine yanci demek. Adamin kemikleri sizlamiyordur umarim.
Yancı olabilirdi adamın amacı aile kurmak altta yazdığım şekilde gerçekleşse ve Roger ve Wb kardeş olsa Wb ileride biz denk güçteyiz ben senin kaptanlığına karşıyım mı diyecekti. İki karakterlerin amaçladıkları şeyler bambaşka sonuçta.

Bu arada Zoro = Wb demiyorum önceki sayfaya yazdım zaten. Roger'ın kaptan aynı şekilde Wb'nin sağ kol olduğu bir hikaye beni şaşırtmazdı zaten ünvan gereği korsanlar kralı ünvaı Roger'da olduğundan Wb'de onun altında kalır.
Tabi KK ünvanı süsten başka birşey değilse bilemem. Bir kral altındakilere emir verir.

Bir düşüncenin doğru olması için illaki seride başka bir örneğinin daha bulunması gerekmez yahu. Roger WB'den güçlü olsun, Rayleigh'den 2 kat güçlü olsun. Benim Luffy=Zoro demem için bunlar engel teşkil etmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık