Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hangi çizgiden bahsediyorsun ? Pekoms vurulup okyanusa atıldığında ve Luffy bunu yapan adamla ittifak kurduğunda çizgi falan kalmamıştı hatta sen de o bölüm için aynen şunlara benzer bişey yazmıştın :D Luffy gidince Bege'yi deşecek :bilmem:

Hacı aslında ben Luffy'nin değil odanın seneryo icabı bunları yedirdiğinin farkındayım ama bazıları bu durumları kabullenemiyor.

Örnek vermek gerekirse biliyorsun ki Zoro'nun durumu açıklayıp iki yonkou şöyle böyle karşı karşıya gelemeyiz diye özet geçtiği ve pek çok kişinin Zoro'nun beyni çalışıyor dediği bölüm benim attığım ilk yorum ''gevşek gevşek konuşmuş'' böyleydi ama aynı tavrı başkalarında göremiyoruz. İşin bu kısmı sıkıntılı hani Luffy'nin şu yaptıklarıyla , Sanji'nin şu yaptıklarıyla şimdiye kadar gösterdikleri karekter bir mi ?

Normalde böyle olmazdı Luffynin karakterine uygun hareket ederdi çevresi ama mangaka bu kez çevresini kullanıp Luffye başka başka işler yaptırıyor kısacası işin özü bu.Normalde Luffy çevresinin etkisinde kalmayan bildiğini okuyan hatta bu yüzden tayfayı delirten biriydi ama şimdi öyle olmuyor.O açıdan değilse bile bu açıdan dahi gösterdiği karakter aynı değil şu an.Senaryo kıvırması diyoruz biz buna. :/

La kötü korsan başka bişey Hasan ama senin elemanı kesmiş biri ile ittifak kurman başka. Mesela o adamlardan hangisi WB'nin evlatlarına zarar vermiş ? Hani bu ayrımı bile yapmıyorsan ne diyeyim sana ?

Pekoms'u Luffy dost olarak görüyor mu ? Görüyor eee bu önemsiz karekteri vurup denize atmışlar mı ? Atmışlar yani o zaman sen ne anlatıyorsun bana ?

WB'nin ittifak yaptığı adamlar WB'nin hangi tavuğuna kış demişler söyle haklısın diyeyim :artiz:
Animede Ace ile Wb'nin müttefiklerinden birisi kapışıyordu. Filler değilse Wb'nin tavuğuna kış demişler. :/

La kötü korsan başka bişey Hasan ama senin elemanı kesmiş biri ile ittifak kurman başka. Mesela o adamlardan hangisi WB'nin evlatlarına zarar vermiş ? Hani bu ayrımı bile yapmıyorsan ne diyeyim sana ?

Pekoms'u Luffy dost olarak görüyor mu ? Görüyor eee bu önemsiz karekteri vurup denize atmışlar mı ? Atmışlar yani o zaman sen ne anlatıyorsun bana ?

WB'nin ittifak yaptığı adamlar WB'nin hangi tavuğuna kış demişler söyle haklısın diyeyim :artiz:
Adamlar başta zaten WB'nin kafasını almaya gelmiştiler la.:D Sen hala hangi tavuğa kış dedi diyorsun. WB değil miydi? Şu an için ortak olalım Denizciler ikimiz için bile fazla gelir. Kafamı sonra alabilirsin diyen? Biz WB'den böyle bir şey bekler miydik? Demek ki neymiş bazen böyle sahneler olabiliyormuş.

Luffy ayrıca Pekoms'un ölmediğini de biliyor. Ve o halde bile Bege'ye olan öfkesinden bahsetmişti. Yine de bazı durumlar bunu yukarıda ki örnekte gibi zorunlu kılabiliyor.

Ace her şeyden öte "hayatını" Garp'a borçlu. Garp dediğin adamın da WB'den güçlü ve daha karakterli bir adam olduğu ortada. Sonuç olarak Ace tercihini WB'den yana yapıyor ve sonuç ortada; mal gibi ölüyor.
Önceki Beyazsakal hakkındaki eleştirilerine katılıyordum ama bu sefer iyi saçmalamışsın.

Adamlar başta zaten WB'nin kafasını almaya gelmiştiler la.:D Sen hala hangi tavuğa kış dedi diyorsun. WB değil miydi? Şu an için ortak olalım Denizciler ikimiz için bile fazla gelir. Kafamı sonra alabilirsin diyen? Biz WB'den böyle bir şey bekler miydik? Demek ki neymiş bazen böyle sahneler olabiliyormuş.

Luffy ayrıca Pekoms'un ölmediğini de biliyor. Ve o halde bile Bege'ye olan öfkesinden bahsetmişti. Yine de bazı durumlar bunu yukarıda ki örnekte gibi zorunlu kılabiliyor.
WB'nin kafasını almak başka iş hacı :D Diyelim Drake geldi Luffy kafanı alacam dedi ama Luffy gel ortak olalım sonra alırsın dedi bak bu tamamen farklı bir durum ama Drake geldi Chopper'i şiş kebap yapmış ve ordan bir ittifak çıkıyor bu durum tamamen farklı.

Yani işin özünü çok iyi anlıyorsun aslında ama işine gelmediği için kabul etmiyorsun.
Luffy'nin dostunu vurup atan biri ile ittifak kurmayacağı bir gerçektir ama Jimbei'nin sözü ile ittifak kurdu ve WB kendi evlatlarına zarar veren biri ile asla ittifak kurmaz ki bunuda biliyoruz.
WB'nin kafasını alma meselesi tüm dünyanın isteği o durum farklı bu durum farklı... Verdiğim örnek üzerinden bile anlamadıysan durumu uzatmayalım çünkü bir yere varayamayacağız.

@Millennium Wizard Olsun ya az kıvırsın ne olacak :)

@Raiden bahsettiğin durum çok muallak ordan bi sonuç çıkarmayız.

Önceki Beyazsakal hakkındaki eleştirilerine katılıyordum ama bu sefer iyi saçmalamışsın.
Genç Garp vs Genç Wb olsa açıkçası Garp'ın alacağını düşünüyorum. Garp asla Akainu'nun düştüğü durumlara düşecek bir adam değil. Ayrıca Garp, serideki en gerçekçi karakterlerden birisidir. Marinford savaşında yaptığı şeyi yanlış bulabilirsiniz; ama zaten Luffy'nin kendisine yumruk atarak Ace'i kurtarmasına izin vermiştir. Fakat daha fazlasını da yapamamıştır. Bundan ötürü suçlayadabiliriz elbette. Ama Garp'ın MF esnasındaki iç çatışması; Arc'ın en güzel kısımlarından birisiydi.

WB'nin kafasını almak başka iş hacı :D Diyelim Drake geldi Luffy kafanı alacam dedi ama Luffy gel ortak olalım sonra alırsın dedi bak bu tamamen farklı bir durum ama Drake geldi Chopper'i şiş kebap yapmış ve ordan bir ittifak çıkıyor bu durum tamamen farklı.

Yani işin özünü çok iyi anlıyorsun aslında ama işine gelmediği için kabul etmiyorsun.
Luffy'nin dostunu vurup atan biri ile ittifak kurmayacağı bir gerçektir ama Jimbei'nin sözü ile ittifak kurdu ve WB kendi evlatlarına zarar veren biri ile asla ittifak kurmaz ki bunuda biliyoruz.
WB'nin kafasını alma meselesi tüm dünyanın isteği o durum farklı bu durum farklı... Verdiğim örnek üzerinden bile anlamadıysan durumu uzatmayalım çünkü bir yere varayamayacağız.
Nesi farklı bir durum? Ben sana ikisininde normalde yapmayacağı şeyleri duruma göre yapabileceklerinden bahsediyorum. Normal bir durumda WB kafasını almaya gelenleri ne yapardı biliyoruz. Ama WB karakterini çiğniyor ve alttan alıyor. Buggy'i yanına çekebilmek için kafamı sonra alırsın gibisinden oyun oynuyor. Ve yanına çekiyor. Çok mu yakışıyor WB gibi birine?

Ayrıca Luffy Bege'ye olan öfkesinden bahsediyor. Ama Pekoms'un yaşıyor olması ve Jinbei'nin konuşmaları ve sadece kendi tayfası da değil Sanji'nin ailesi gibi Big Mom'dan korumaya söz verdiği bir sürü isim varken böyle bir yola başvuruyor. Bak Jinbei'nin etkisi de ortada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık