Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ace hayatının şansına sahipti; Garp.
Ben böyle espiri görmedim hacı :hhh::hhh::hhh:

Ne yapsın WB gibi bir adama rastlayacak kadar ballı, şanslı değildi Luffy.

Yalnız konuyu saptırıyorsun. Bu da haklı olduğumun bilincine seninde vardığını gösteriyor.:D
Aynı konuyu kaç defa tartışacam la ? Git aç oku diyorum bak hala aynı şeyleri yazıyorsun :artiz:

Senin eleman gevşedi diye mi böyle davranıyon anlamadım ki ?

Aynen Ace babalar gibi dikiliyordu beyazsakalın karşısına.Ben direk en güçlüsünü indireceğim diye adam arıyordu.Luffyi çok bozdular Luffy iyi ama çevresi kötü.Hamsi balığı çok bozdu onu.Yarın tayfaya gelince luffy Shanks'i de içirip içirip yener artık. :D
Önce arkadaşını vuranla ittifak kuruyor ardından kadının hazinesini kırıyor, birde herşey pamuk ipliğine bağlıyken gevşek gevşek davranıyor :hhh:

Şu gevşekliği yüzünden biri ölse fanları ne diyecek çok merak ediyorum :artiz:

Ace, Luffy'nin çapında olsa Teach gel bana katıl dediğinde bir yumruk sallar sonra beraber içip WB'yi indirmek için plan yaparlardı :hhh:

Sonuç olarak Ace tercihini WB'den yana yapıyor ve sonuç ortada; mal gibi ölüyor.
Hacı kızma ama bu nedir ya ? Hani komik olsun diye yazıyorsan başarıyorsun ama normalde Garp'ı takan yok bak Roger'den sonra WB için ondan daha güçlü demişler WB'den sonrada muhtemelen Kaido için.
Artı Garp çocukları dağ başında birine bırakıp giden biri kime ne faydası var bu salatalığın ya :bilmem:

Aynı konuyu kaç defa tartışacam la ? Git aç oku diyorum bak hala aynı şeyleri yazıyorsun :artiz:

Önce arkadaşını vuranla ittifak kuruyor ardından kadının hazinesini kırıyor, birde herşey pamuk ipliğine bağlıyken gevşek gevşek davranıyor :hhh:

Ace, Luffy'nin çapında olsa Teach gel bana katıl dediğinde bir yumruk sallar sonra beraber içip WB'yi indirmek için plan yaparlardı :hhh:
La sen ne olduğunun da tam farkında değilsin. Big Mom WB gibi mi de aynı durummuş gibi lanse ediyorsun? WB'ye kadar sadece Jinbei bile Ace'i neredeyse yenecek güçteydi. Ondan sonrası da bunun Teach'i, Thatch'i , Vista'sı , Jozu'su ve Marco'su var. Yani Ace WB'nin karşısına çıkabilecek kadar güçlü ya da gözü kara olduğu için değil, WB direk kendisini hedefleyen adamın karşısına onu böcek gibi ezebilecek olsa bile çıkacak kadar savaş anlayışı bir adam olduğu için çıkabiliyor.

WB'de Ace'in arkadaşını evlendirmek için onu sevdikleriyle tehdit edecek ve de bunun gibi bir sürü entrikayı döndüren bir adam olsaydı görürdüm Ace'i. Ki Luffy bu durumda bile hala tam olarak çizgisini bozmadı.

One piece bir masal olduğu için kimseyi öldürmüyor eh öldürmeyeceği için luffy bu kadar gevşek.Çok sövüyoruz ama kabullendim artık bu acı vaziyeti. :/

Resmi kırdıktan sonra Mom önemini anlatınca Luffy üzülüp korumaya geçebilir.İttifakı vaz geçirebilir ve ananın gönlünü bile alabilir diye düşünmüyor değilim.Böyle olursa toparlar ama Bege falan kudurur onla vs atarlar bu sefer.

@Raiden

Jinbei tam korsan adam Brook gibi de değil herşeyi yapıyor.Normalde güzel de bizim tayfanın prensiplerine ters duruyor nasıl tayfaya geldi anlamadım.

Newgate'in unvanı muhtemelen Roger'a denk bir gücü olmasındandı. Roger öldü ve unvanı tek başına sırtlandı. Dünyanın en güçlü adamı oldu. Hala unvana sahipken bir yonkou olan Kaido'da vardı Shanks'te. Tanıtıldığı zaman çok mu gençti bu adam? Hayır. Serumlu, hasta ve yaşlı kutucukta en güçlü diye yazıyordu. Buraya kadar en güçlü tartışılamaz bir durum zaten bu.

Ama Sonsuza kadar en güçlü kalamam cümlesi savaş sırasında aldığı darbelerle bu unvanın hakkını veremeyecek olduğunun kanıtıdır Beyazsakal'ın. O savaştan sağ çıksaydı en güçlü olarak kalmayacaktı.

Gelin görün ki seri gereği Kaido, hasta Newgate'ten daha güçlü ve yıkıcı bir profilde çıkacak karşımıza. Mangaka istese Beyazsakal öldükten sonra direk Dünyanın en güçlü adamı şeklinde tescilleyip sunabilirdi bize. Ama bunu yapsaydı, zamanının hasta Newgate'i net bir şekilde herkesten üstün olmuş olacak ve anca öldükten sonra unvanı devralabilmiş bir Kaido çıkmış olacaktı. Ama bunu yapmadı. Konuşulan, inanılan en güçlü yaratık dedirtti yüz canavar Kaido'ya. Bu durum Kaido açısından beklentiyi arttıracak bariz fikri ekti insanlara. Kaido, insan çıkmaz. En güçlü yaratık olarak tescillenir ve Beyazsakal'ın üstünde bir konumla bize sunulur. Doğal olarak Kaido>Beyazsakal olur. En azından yaşlı Beyazsakal'dan üstün bir güçte çıkar. Kurgu ve verilen bilgiler bize gösteriyor ki bu şekilde olacak. Kaido insan çıksaydı eğer, mangaka direk unvanı Beyazsakal'dan devralmış bir karakter çizebilirdi. Böyle olduğunda da doğal olarak Kaido her şekilde Beyazsakal'dan sonra gelecek olan bir isim olurdu. Ama bunu yapmadı. Sırf kafanız karışsın diye. Sakin olalım.

Diğer yonkouları bilmem de Kaido, hasta Beyazsakal'dan üstün bir güçte çıkacaktır. Verilen ilk belirtiler de bunu doğrular nitelikte.

La sen ne olduğunun da tam farkında değilsin. Big Mom WB gibi mi de aynı durummuş gibi lanse ediyorsun? WB'ye kadar sadece Jinbei bile Ace'i neredeyse yenecek güçteydi. Ondan sonrası da bunun Teach'i, Thatch'i , Vista'sı , Jozu'su ve Marco'su var. Yani Ace WB'nin karşısına çıkabilecek kadar güçlü ya da gözü kara olduğu için değil, WB direk kendisini hedefleyen adamın karşısına onu böcek gibi ezebilecek olsa bile çıkacak kadar savaş anlayışı bir adam olduğu için çıkabiliyor.

WB'de Ace'in arkadaşını evlendirmek için onu sevdikleriyle tehdit edecek ve de bunun gibi bir sürü entrikayı döndüren bir adam olsaydı görürdüm Ace'i. Ki Luffy bu durumda bile hala tam olarak çizgisini bozmadı.
Hangi çizgiden bahsediyorsun ? Pekoms vurulup okyanusa atıldığında ve Luffy bunu yapan adamla ittifak kurduğunda çizgi falan kalmamıştı hatta sen de o bölüm için aynen şunlara benzer bişey yazmıştın :D Luffy gidince Bege'yi deşecek :bilmem:

One piece bir masal olduğu için kimseyi öldürmüyor eh öldürmeyeceği için luffy bu kadar gevşek.Çok sövüyoruz ama kabullendim artık bu acı vaziyeti. :/

Resmi kırdıktan sonra Mom önemini anlatınca Luffy üzülüp korumaya geçebilir.İttifakı vaz geçirebilir ve ananın gönlünü bile alabilir diye düşünmüyor değilim.Böyle olursa toparlar ama Bege falan kudurur onla vs atarlar bu sefer.

@Raiden

Jinbei tam korsan adam Brook gibi de değil herşeyi yapıyor.Normalde güzel de bizim tayfanın prensiplerine ters duruyor nasıl tayfaya geldi anlamadım.
Hacı aslında ben Luffy'nin değil odanın seneryo icabı bunları yedirdiğinin farkındayım ama bazıları bu durumları kabullenemiyor.

Örnek vermek gerekirse biliyorsun ki Zoro'nun durumu açıklayıp iki yonkou şöyle böyle karşı karşıya gelemeyiz diye özet geçtiği ve pek çok kişinin Zoro'nun beyni çalışıyor dediği bölüm benim attığım ilk yorum ''gevşek gevşek konuşmuş'' böyleydi ama aynı tavrı başkalarında göremiyoruz. İşin bu kısmı sıkıntılı hani Luffy'nin şu yaptıklarıyla , Sanji'nin şu yaptıklarıyla şimdiye kadar gösterdikleri karekter bir mi ?

Hangi çizgiden bahsediyorsun ? Pekoms vurulup okyanusa atıldığında ve Luffy bunu yapan adamla ittifak kurduğunda çizgi falan kalmamıştı hatta sen de o bölüm için aynen şunlara benzer bişey yazmıştın :D Luffy gidince Bege'yi deşecek :bilmem:

Hacı aslında ben Luffy'nin değil odanın seneryo icabı bunları yedirdiğinin farkındayım ama bazıları bu durumları kabullenemiyor.

Örnek vermek gerekirse biliyorsun ki Zoro'nun durumu açıklayıp iki yonkou şöyle böyle karşı karşıya gelemeyiz diye özet geçtiği ve pek çok kişinin Zoro'nun beyni çalışıyor dediği bölüm benim attığım ilk yorum ''gevşek gevşek konuşmuş'' böyleydi ama aynısı göremiyoruz işin bu kısmı sıkıntılı hani Luffy'nin şu yaptıklarıyla , Sanji'nin şu yaptıklarıyla şimdiye kadar gösterdikleri karekter bir mi ?
Bu durumun WB'nin normalde kaale almayacağı kötü korsanları hatta Buggy ile iş birliği yapmasına benzemiyor mu? Ama sana göre bunu WB yapınca bu taktik oluyor. Ben hala daha bir şeyler bekliyorum zaten o olaydan.

Bu durumun WB'nin normalde kaale almayacağı kötü korsanları hatta Buggy ile iş birliği yapmasına benzemiyor mu? Ama sana göre bunu WB yapınca bu taktik oluyor. Ben hala daha bir şeyler bekliyorum zaten o olaydan.
La kötü korsan başka bişey Hasan ama senin elemanı kesmiş biri ile ittifak kurman başka. Mesela o adamlardan hangisi WB'nin evlatlarına zarar vermiş ? Hani bu ayrımı bile yapmıyorsan ne diyeyim sana ?

Pekoms'u Luffy dost olarak görüyor mu ? Görüyor eee bu önemsiz karekteri vurup denize atmışlar mı ? Atmışlar yani o zaman sen ne anlatıyorsun bana ?

WB'nin ittifak yaptığı adamlar WB'nin hangi tavuğuna kış demişler söyle haklısın diyeyim :artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 35)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık