Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Saçma sapan bir argüman kurmuyorum, yaşlılığın handikap olduğunu söylüyorsun ben de gerçek dünyada senin hayal dünyadandaki gibi bakılmadığını söylüyorum. Geçmişin şanına göre gelecek belirlenmez. Ben squardo'nun saldırısına handikap değil mi dedim? Yaşlılığı handikap değil çünkü adamın durumu o dedim. Senin mantığına dünyanın en iyi futbolcusu şu an maradona. Handikapı yaşlı olmak, şaka gibi hakikaten. Gelmiş bir de saçma sapan argüman diyorsun kendin şu lafları söylerken.
Hayatında aldığı muhtemel tek yara Roger'dan olan bir adamın saçma sapan ismi dahi olmayan denizcilerden aldığı yüzlerce yarayı hangi mantığa oturtmayı planlıyorsun? Bide kantırlamak için şaka gibi hakikaten demiyor mu bide. :D

O herifin dünyasında Magma ateşi yakıyor, kafası kopuk Brook yaşayabiliyor, milyonlarca volt elektrik yiyorsun ve insanlar hala yaşıyor neden kendi dünyamdaki mantığı One Piece'e oturtmaya çalışayım ki?

Neyse anlaşılan yaş konusunda bir yere varamayacağız uzatmanın bir alemi yok gibi.

Az önce Reiju'nun Luffy'yi kurtarmasını izledim. Nasıl yaptıklarını merak ediyordum. Sahne fena olmamış, fakat izlerken aklıma Garp'ın "Roger şans eseri hayatta kaldı ve Korsan Kral oldu" lafı geldi. Aynı durum Luffy için de geçerli. Okyanusun ortasında Deli gibi zehirlenmiş ve kısa süre sonra öleceği kesinken dünyada zehri onun içinden çekebilecek sayılı insandan birisi karşısına çıkıyor. Bence kader bu durumu açıklamak için yetersiz kalır.

Az önce Reiju'nun Luffy'yi kurtarmasını izledim. Nasıl yaptıklarını merak ediyordum. Sahne fena olmamış, fakat izlerken aklıma Garp'ın "Roger şans eseri hayatta kaldı ve Korsan Kral oldu" lafı geldi. Aynı durum Luffy için de geçerli. Okyanusun ortasında Deli gibi zehirlenmiş ve kısa süre sonra öleceği kesinken dünyada zehri onun içinden çekebilecek sayılı insandan birisi karşısına çıkıyor. Bence kader bu durumu açıklamak için yetersiz kalır.
:good: Roger bana göre hiç bir zaman en ama en güçlü kişi olmadı. Luffy'nin de olmadığı ve olmayacağı gibi. Atlattıkları badireleri düşünürsek; 100 kişiden sadece 1 kişi canlı çıkabilirdi o durumdan. O 1 kişi de Roger'dı. Şimdi de Luffy.

Edit: Roger'ın Shiki'yi yenmesi, tek başına bir orduyu kesmesi. Ya da Luffy'nin şu ana kadar kendi gücünden yüksekte kişileri bir şekilde yenmeyi başarması da hem şans faktörü hem de "duygusal patlamalarının" herkesten çok ama çok yüksekte olduğu içindir bence. Çanakkale Savaşı'nda bir askerin top mermisini elleriyle kaldırabilmesi gibi.

Yaş elbette handikap, Sengoku Filo Amiralliğini bırakınca sakalı bıyığı boyamayı da bırakıyor. Bir bakmışız adam beyazlara bürünmüş. Yine WB'ye baktığımız zaman hastalığı yüzünden kalbi tekliyor ve Akainu'dan ilk darbesini alıyor bu sayede. Hastalık nasıl handikap olmuyor bu durumda anlayamadım?

Yaş konusuna tekrardan dönecek olursak eğer Kaido, Shanks ve Blackbeard haricinde Big Mom ve Whitebeard yaşını başını almış kimseler WB'ye baktığımız da aldığı kılıç, top ve mermi sayısı ortada şimdi WB gibi bir adamın bu savaştan önce toplamda aldığı yara sayısı 1 diye biliyorum ben oda Roger'dan aldığı yara vücudun da başka bir yara var mı hatırlamıyorum. Yaşının ilerlemesi ve hantal kalması yüzlerce saldırıyı direk olarak almasına sebep oluyor ben yaşla olan handikapı buna bağlıyorum. Hastalık mevzusu zaten handikap benim için hatta kesin bir örneği ortada. Kalbi tekledikten sonra Akainu'dan direk bir vuruş alıyor. Squardo konusunda da hemfikiriz sanırım.

Neyse benim handikap olarak gördüğüm şeyleri üstünkörü bu kadar açabildim katılırsın katılmazsın bu saatten sonra bir şey diyemem.
Baskan sana katiliyorum, ne bekliyolar wb den anlamiyorum adam o kadar handikapa ragmen genede inletti ortaligi. Ustune carpilirsiniz nur yuzlu bi amcaydi o korsanlik muhabbetide yalan dolan asil ismi beyazsakal cemaati, vegapunk ta gizli turk asil adi vedat tunc isim degisip vegapunk olmus.:respect::respect::respect: (ilk noktaya kadar olani ciddi ondan sonrasi sabah sacmalamasi. Cevreye verdigim rahatsizliktan dolayi ozur dilerim.)

Hocam böyle diyorsunuz da Luffy'nin zehirlenmesi de gayet şanssız bir biçimde olmuyor mu? Okyanusta binlerce balıktan bir tek Magellan' ın sahip olmadığı zehirli balığı onu geçtim o kadar balıktan gidiyor zehirli olanı yiyor. Yani Luffy zaten Mangaka eliyle böyle bir duruma düşüyor. Yani herkes balıktan zehirlenmesini mi bekliyordu? Hayır.

Hocam böyle diyorsunuz da Luffy'nin zehirlenmesi de gayet şanssız bir biçimde olmuyor mu? Okyanusta binlerce balıktan bir tek Magellan' ın sahip olmadığı zehirli balığı onu geçtim o kadar balıktan gidiyor zehirli olanı yiyor. Yani Luffy zaten Mangaka eliyle böyle bir duruma düşüyor. Yani herkes balıktan zehirlenmesini mi bekliyordu? Hayır.
Luffy açgözlü olmasa, başına bu gelmezdi. Hayvan gibi balığı yemeye başladı. Halbuki Sanji'nin balık türleri kitabına bakana kadar beklese, zehirlenmez ve bu durumlara düşmezdi. Yani balıktan zehirlenmesi şanssızlık değil, açgözlülükten dolayı. Fakat o zehirden onu kurtarabilecek belki de tek kişi ile karşılaşması tamamen şanstır.

Luffy açgözlü olmasa, başına bu gelmezdi. Hayvan gibi balığı yemeye başladı. Halbuki Sanji'nin balık türleri kitabına bakana kadar beklese, zehirlenmez ve bu durumlara düşmezdi. Yani balıktan zehirlenmesi şanssızlık değil, açgözlülükten dolayı. Fakat o zehirden onu kurtarabilecek belki de tek kişi ile karşılaşması tamamen şanstır.
Yani okyanusta kendisini belki de öldürebilecek tek balığa rastlayıp onu yemesi ve zehirlenmesi şanssızlık değil? Ve de herkes bekliyordu Luffy'nin balıktan zehirlenmesini? Bunu mu söylemeye çalışıyorsun. Hani Magellan dolayısıyla zehirlere bağışıklık kazanmasını da geçtim. Zehir adamın bile zehrinden daha farklı bir zehirli balığa rastlayıp yemiş olmasının şanssızlığıyla ( kurguyla) hiç alakası yok yani?

Ayrıca Luffy her zaman açgözlü biriydi. Yani bu bir ilk değil. Ki iki yıllık eğitiminde de yemeğinden tut savaşlarına kadar tek başına savaştığını da biliyoruz. Kendi başına hayatta kalabilecek biri oldu.

Bana zorlama geliyor bu düşünce.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık