Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yonkou>amiral>sağ kol.

Bitti gitti işte. Boş yere tartışmayın net olan bir konuyu. :oops:
Direkt böyle değildir bana göre. Amiraller Yonkou kaptanlarıyla eşdeğer güce sahip olduğunu düşünüyorum. Bi Saka için demiyorum bunu Kizaru, Kuzan, Fujitora. Heosi de azman. Fırsatı bulursa indirirler bile yonkou kaptanlarını.

Marco Curiel'in peşinde mi koşacak ne olacak bu adama diye.. Akainu'da gitsin John Giant'ın, Ronze'nin peşine düşsün WB nasıl indirdi bu adamları, Akainu'nun suçu mu oldu. Marco orada toplu bir savaş yapıyor, karşısında denizci kuvvetlerinin yarısı var, bir diğer yarısıda Sengoku ile Garp'ın komutasında BB korsanları ile savaşıyor. Akainu sanki Marco'yu dövmüşte gitmiş Curiel'i indirmiş gibi lanse etmeye çalışan arkadaşlar var. Akainu Marco'ya hiç bir şey yapamıyor, Marco'da Akainu'ya bir şey yapamıyor, savaş alanında bir kaç hareket sonrası farklı yerlerde savaşmaya devam ediyorlar. Akainu burada avantajlı çünkü denizcilerin daha çok askeri var, ve yanında Kizaru, Aokiji gibi aşırı güçlü adamlar var. Marco'nun yanında WB yok ve Jozu iptal olmuş durumda, Marco'nun bu durumda savaşı kazanmasını Akainu'yu geri püskürtmesini mi bekliyordunuz. Adam Akainu'ya yenilmiyor, kendi adamları sayıca daha az olduğu için denizcilere yeniliyor.

Direkt böyle değildir bana göre. Amiraller Yonkou kaptanlarıyla eşdeğer güce sahip olduğunu düşünüyorum. Bi Saka için demiyorum bunu Kizaru, Kuzan, Fujitora. Heosi de azman. Fırsatı bulursa indirirler bile yonkou kaptanlarını.
Azman olduklarına hiç şüphe yok zaten. Forumda amiralleri az savunmadım. Adım amiral sevici oldu hatta. :S Lakin yonkou kaptanları daha da bir azman. İçlerinde normal insan evladı olan bir tek Shanks var. O da muhtemelen serinin haki babası. Bigmom demir yığını deniliyor. Çizik almıyor. Kaido ölümsüz bir yaratık. Teach anormal vücutlu, 2 ya da 3 meyve yemiş, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir karakter. Asıl azmanlık bunlarda.

Bana göre bu denklemin doğru olduğunu gösteren birçok sahne var ama sırf Robin'in sözleri bile yeterince açıklayıcı aslında. Bigmom için Luffy'ye "Aklını başına al. Bu Bigmom şimdiye kadar karşılaştığımız bütün düşmanlardan ayrı bir seviyede." demesi dahi bazı şeyleri açıklıyor aslında. Bu tayfa düşman olarak amirallerle de karşılaştı. Bir güzel dayak da yediler onlardan fakat buna rağmen böyle bir şey söylüyor bizim arkeolog. Ki öyle bence de. Hep ayrı bir ihtişamla sunuldu bu imparatorlar.

Ha yine de farklı düşünenlere saygımız sonsuzdur. :sapkali:Bir amiral bir yonkouyu patlatmadığı sürece bu düşüncem değişmez açıkçası.

Bir güzel dayak da yediler onlardan fakat buna rağmen böyle bir şey söylüyor bizim arkeolog. Ki öyle bence de. Hep ayrı bir ihtişamla sunuldu bu imparatorlar.
Hacı Yonkoular neden bu kadar ürkütücü hiç düşündün mü? Çünki adamların tayfası da bi o kadar korkunç oluyor oluşları vs. müttefikleri. BM arca bakıyoruz Katakullisi, Crackeri, Smoty müttefikleri falan daha BM savaşmadan korkunç adamlar var. Fakat bi amiral geldiğinde hep tek başına geliyor. Hiç bi Amirali 4-5 kor-amiral ve ya 2 Amiral gezdiğini gördün mü? Hayır. Nereye baksan hep tek takılıyor adamlar. BB olayında gördük Akainu, savaşta 2 meyve almış adama tek başına gidiyor ne başka bi amiral ne bi kor-amiral. Fakat Yonkou'lar böyle değil daha BM'e saldırı gelmeden Katakulli önüne geçiyor adamın. Hal böyle olunca Yonkou tabiki de daha korkutucu görünüyor. Mantıken öyle görünmesi normal. Tek başına Amiral mi, yoksa koskoca Yonkou mu? Tabiki de Yonkou. Çünki Yonkou denilince bir den fazla güçlü adamı kapsıyor. Velasıl kelam Yonkou kaptanları yani Shanks, BM, BB, Kaido bu adamlarla Amiraller; Fujitora, Kizaru, Kuzan, Sakazuki, GreenBul bunlar eşdeğer güce sahiptir. Amirallerin eline sağlam bi tayfa ver, Yonkou oluşumu görürüz bunlarda da. Nitekim Oda kendisi SBS'de diyor ki; Akainu Sakazuki korsan olsaydı 1 yılda KK olurdu. Açıklıyor bu cümle zaten. Ben direkt mangakanın dediğini baz aldığım için Amiraller=Yonkou kaptanları diyorum.

Bir amiral bir yonkouyu patlatmadığı sürece bu düşüncem değişmez açıkçası.
Bu hiç bi zaman olmuyacak çünki hepsini Luffy indirecem dedi :(

Ayrıca Beyazsakal'ın diğer imparatorlardan farklı olduğunu Jinbei'nin tavrından da anlayabiliriz.

Adam BigMom'a senden korkmuyorum basit Yonkou diyorken , İmpel Down'da Beyazsakal'dan bahsederken ne güç ama tek sözü ile herşeyi çözdü diye hayran hayran anlatıyordu.

@Akainu Sakazuki
İşte o müthiş tayfayı toplayabilmek, kendisini takip ettirebilmek bile kaptanların efsaneliğini ortaya koyuyor. Katakuri, Jack gibi adamlar kaptanlarını takip ediyorlar çünkü bariz güçlüler. Güç olmadan liderlik yapılamıyor bu seride.

Teach'in olayı cidden farklı. Bir de karşındaki adam da Akainu hani. Zor gücün topladığı tayfadan kaçını öldürürdü Akainu belirsiz. Onların başındaki adam da Teach olunca kaçtı gitti doğal olarak. Bu adam devrimcilere dalıp Cp 0'dan kaçan bir tip. Herif sıfır riskle devam ediyor. Yine Mf'de gaza gelip aynı anda Garp ve Sengoku'ya meydan okuyan da Teach. Olaya bu gözle bakmak lazım bence. Herif pisliğin teki, işine geldiği gibi hareket ediyor. Ek olarak 2 yıl önce tam olarak yonkou değildi bunlar. Teach meyvelerinde ustalaştı, belki de ek meyve yedi. Daha sonra tayfası için de meyve avcılığı yapıyor. Onları da güçlendirme peşinde. Şimdiki halleri 2 yıl öncekine kıyasla oldukça farklıdır bana kalırsa.

Bakalım artık, ileride anlaşılır işin aslı. Ben o havayı alamadım pek amirallerden. Farklı bir sahne görürsek anında geri vites yapar ve özür dilerim forumdan. :/

Bakalım artık, ileride anlaşılır işin aslı. Ben o havayı alamadım pek amirallerden. Farklı bir sahne görürsek anında geri vites yapar ve özür dilerim forumdan. :/
Saçmalama la ne özrü. Herkes görüşünü dile getiriyor ama doğru ama yanlış amaç görüş dile getirip uygun ortamda fikir alış-verişi yapmak. Bende Amiral=Yonkou kaptanı şeklinde düşünüyorum. Hatta BM en güçsüz yonkou bana göre.

Saçmalama la ne özrü. Herkes görüşünü dile getiriyor ama doğru ama yanlış amaç görüş dile getirip uygun ortamda fikir alış-verişi yapmak. Bende Amiral=Yonkou kaptanı şeklinde düşünüyorum. Hatta BM en güçsüz yonkou bana göre.

Lafın gelişi o. :/ Ama sen, Jason, Dark King ve Eustass'a lokum yollarım haklı çıkarsanız. :rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık