Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sonrasında yine çok güçlü bir saldırı yiyor. Ve o saldırının sonucunda bak neler oluyor.
Sen cidden benim yorumlarıma okumadan cevap yazıyorsun, çünkü ben sana bunu açıkladım, eğer dediğime katılmıyorsan sana yazdığım yoruma cevap yazman gerekiyor, ama sen aynı şeyi söyleyip duruyorsun.

Deprem saldırısının iki çeşidi var, birisi elinde balon oluşturup yaptığı diğeri alan saldırısı. Balon saldırısı alan saldırısı değil nokta atışı, Akainu'nun ilk yediği saldırı ile Teach'in son yediği saldırıyı kıyaslayacaksın. Ayrıca alan saldırısı alıyor, tabii ki belli bir alan yok olacak, Ace'in yaptığı alan saldırıları var, Banaro Kayaları yıkılıyor Teach'e saldırırken, şimdi Ace'in yaptığı nokta atışından bu daha mı iyi, hiç bir farkı yok. Aynı kuvvette farklı tipte saldırılar. WB ikinciyide balon olarak vurup alan saldırısı yapmayabilirdi, ancak alan yaptı çünkü hem Akainu'yu aradan çıkardı hemde denizciler ile korsanlar arasında duvar ördü ki korsanlar kaçsın diye. Bunu da bana anlattırmak zorunda bırakıyorsun. İkisi de aynı adamdan 2 darbe aldı, biri yerin dibine girdi, diğeri silahını çekip ateş etmeye devam etti, yok yalvarmış falan bunlar boş işleri ben sana bireysel güçten bahsediyorum, Teach'in karakterinden bahsetmiyorum. Karakter ile güç farklı şeyler.
.

@Erkan12

Sen mi öğreticen efendiliği? Sen? :hhh: neyse ne desem boşa vakit kaybı olacak o yüzden kendi hayal dünyada ki mangadan çıkarımlar yapmaya devam et. Farkında mısın bilmiyorum ama ipleyen yok senin aşırı hater yorumlarını.

İşin kötü tarafı Teach gibi karizmatik tam bi korsan olan sayılı karakterden birinden sayende soğuyacak insanlar,
Hakkaten terbiyesizin önde gidenisin, yani ettiğin hakaretler yüzünden en az 5 defa ban boşuna yememişsin. Ne yazık ki forumda doğru düzgün ceza sistemi yok, hakaret etmeyen kişiler ban cezası yiyor, daha önce 5 defa hakaretten ceza yiyen kişiler senin gibi burada hakaret etmeye devam ediyor. Ve halen One Piece yorumlayacağın yere gelip terbiyesizce benim hakkımda yorumlar yapıyorsun, madem beni iplemiyorsun yazma, senin terbiyesizliğinle uğraşmam en azından.

Sen cidden benim yorumlarıma okumadan cevap yazıyorsun, çünkü ben sana bunu açıkladım, eğer dediğime katılmıyorsan sana yazdığım yoruma cevap yazman gerekiyor, ama sen aynı şeyi söyleyip duruyorsun.
İkisinin yediği aynı tarzda saldırıdan bahsediyorsan Akainu ondan sonra yerde kalmayıp üstüne WB'nin kafasının bir kısmını alıyor. Hala daha savunuyorsun. Sonrasında dediğim saldırıyı yiyor ve bildiğin adam alanı iki ayrı bölgeye ayırıyor. Karargah yıkılıyor. Alan ikiye ayrıldığı için Akainu araya düşüyor. Hiçbir farkı yok demişsin.:S

Adamlarının yorumu Oyaji kızdı oluyor. Karargah yıkılıyor diyor denizciler. Bölümün ismi sessiz öfke. Adamın o araki saldırıs farklı bir düzeyde işte. Bunu bu yorumlardan çıkarabilirsin. Oyaji zaten kızgındı. Ama Akainu'nun Ace'i öldürmesi şartelleri attırdığı nokta oluyor. Dua etsin o öfke Teach'e rastlamadı.

İkisinin yediği aynı tarzda saldırıdan bahsediyorsan Akainu ondan sonra yerde kalmayıp üstüne WB'nin kafasının bir kısmını alıyor. Hala daha savunuyorsun. Sonrasında dediğim saldırıyı yiyor ve bildiğin adam alanı iki ayrı bölgeye ayırıyor. Karargah yıkılıyor. Alan ikiye ayrıldığı için Akainu araya düşüyor. Hiçbir farkı yok demişsin.:S

Adamlarının yorumu Oyaji kızdı oluyor. Karargah yıkılıyor diyor denizciler. Bölümün ismi sessiz öfke. Adamın o araki saldırıs farklı bir düzeyde işte. Bunu bu yorumlardan çıkarabilirsin. Oyaji zaten kızgındı. Ama Akainu'nun Ace'i öldürmesi şartelleri attırdığı nokta oluyor. Dua etsin o öfke Teach'e rastlamadı.
Ace'in ölümüne, savaşa, Thatch'nin ölümüne sebep olan kişi Teach. Aynı öfkeye sahip olmaması için bir sebep yok, adamın savaşmaya bile niyeti yokken Teach'e saldıran WB zaten. Marco'ya bile karışma Teach'i Thatch'inin adına ben öldüreceğim diyor, tamamen öldürme amaçlı vuruyor, haliyle saldırılar arasında fark olduğunu iddia edemezsin.

Hakkaten terbiyesizin önde gidenisin, yani ettiğin hakaretler yüzünden en az 5 defa ban boşuna yememişsin. Ne yazık ki forumda doğru düzgün ceza sistemi yok, hakaret etmeyen kişiler ban cezası yiyor, daha önce 5 defa hakaretten ceza yiyen kişiler senin gibi burada hakaret etmeye devam ediyor. Ve halen One Piece yorumlayacağın yere gelip terbiyesizce benim hakkımda yorumlar yapıyorsun, madem beni iplemiyorsun yazma, senin terbiyesizliğinle uğraşmam en azından.
Hakaret? Ha? Harbi yuh :D hakaret değildir o hakaret olsa duramazsın.

Ace'in ölümüne, savaşa, Thatch'nin ölümüne sebep olan kişi Teach. Aynı öfkeye sahip olmaması için bir sebep yok, adamın savaşmaya bile niyeti yokken Teach'e saldıran WB zaten. Marco'ya bile karışma Teach'i Thatch'inin adına ben öldüreceğim diyor, tamamen öldürme amaçlı vuruyor, haliyle saldırılar arasında fark olduğunu iddia edemezsin.
Fark olduğu sonuçlar açısından ortada. Ki fark olmasa bile Teach'in aynı saldırı yedikten sonra yerde dururken Akainu'nun o saldırıyı yedikten sonra karşılık verip kafasını aldığı ve ondan sonra Teach'in yemediği tarzda bildiğin bölgeyi ikiye ayıran saldırıyı yediği halde düştüğü çukurdan yeri eriterek geri geldiğini biliyoruz. Bu adam sonrasında da bugün Teach ve tayfasının yendikten sonra Yonkou olarak anılmalarını sağlayacak tayfa tarafından durdurulamadığını da biliyoruz. Marco ile Vista'nın saldırısını aynı anda yedi bu adam.

Marco ile Vista'nın saldırısını aynı anda yedi bu adam.
Öncelikle Marco ve Vista'nın saldırısını yemedi, atlattı. Yazdıklarının sürekli bir yarısı yanlış oluyor ve ben düzeltmek zorunda kalıyorum. Bir saldırıyı yemek WB'nin Squardo'dan yediği kılıç gibi olur. Akainu bir şekilde Marco ve Vista'nın saldırısından hasar almamayı başardı. Anlayacağın saldırıyı yemedi.

Bu adam sonrasında da bugün Teach ve tayfasının yendikten sonra Yonkou olarak anılmalarını sağlayacak tayfa tarafından durdurulamadığını da biliyoruz.
Akainu Marco'yu yenemedi, öyle ya da böyle. Sınırını zorlayamadı. Belki yapardı ama o anlık görüntü içerisinde Akainu'nun Marco'ya üstünlük sağladığını gösteren bir sahne yok. Akainu genel olarak savaş içerisinde üstün gözüktü, Curiel'i falan indirdi ancak bunun sebebi WB korsanlarının zaten dağılmış olması, bir tarafta 3 amiral sağlam dururken WB tarafında WB'nin kendisi gitmiş, Jozu'da iptal olmuş durumda, sayıca zaten dezavantajdalardı.

Teach ise Marco ve ekibini, buna Jozu'da dahil, tamamen yok etti. Marco denk dövüşememiş bile. Akainu bunlarla savaştığından yanında denizci ordusu, Aokiji, Kizaru falan vardı ve karşı tarafta Jozu yoktu. Teach böyle bir ortamda, yanında Amiral seviyesi kimse olmadan bu ekibi dağıtmış resmen. Shiryu bile şuan Amiral seviyesi eder mi bilmem, Teach buna rağmen Marco'ları yanında Jozu'da varken parçalamış.

Fark olduğu sonuçlar açısından ortada..
Bende onu soruyorum zaten, neden fark var. WB Teach'e de bir o kadar öfkeliydi, sonuçta Akainu o savaşta bir piyon. Sengoku savaşa stratejik olarak liderlik etti. Savaşın başlamasına sebep olan eylemleri Ace'i yakalayarak yapan Teach. Savaştan istediğini alan adam Teach.

Ki fark olmasa bile Teach'in aynı saldırı yedikten sonra yerde dururken Akainu'nun o saldırıyı yedikten sonra karşılık verip kafasını aldığı ve ondan sonra Teach'in yemediği tarzda bildiğin bölgeyi ikiye ayıran saldırıyı yediği halde düştüğü çukurdan yeri eriterek geri geldiğini biliyoruz. .
Teach'te karşılık veriyor işte. Hemde WB'den duble saldırı yemesine rağmen, önce bisentoya sonra da kafasına depreme karşılık silahını çekip ateş ediyor. Akainu ise daha fazla devam edemiyor ve yarıktan aşağı düşerek ortadan kayboluyor.

Öncelikle Marco ve Vista'nın saldırısını yemedi, atlattı. Yazdıklarının sürekli bir yarısı yanlış oluyor ve ben düzeltmek zorunda kalıyorum. Bir saldırıyı yemek WB'nin Squardo'dan yediği kılıç gibi olur. Akainu bir şekilde Marco ve Vista'nın saldırısından hasar almamayı başardı. Anlayacağın saldırıyı yemedi.

Akainu Marco'yu yenemedi, öyle ya da böyle. Sınırını zorlayamadı. Belki yapardı ama o anlık görüntü içerisinde Akainu'nun Marco'ya üstünlük sağladığını gösteren bir sahne yok. Akainu genel olarak savaş içerisinde üstün gözüktü, Curiel'i falan indirdi ancak bunun sebebi WB korsanlarının zaten dağılmış olması, bir tarafta 3 amiral sağlam dururken WB tarafında WB'nin kendisi gitmiş, Jozu'da iptal olmuş durumda, sayıca zaten dezavantajdalardı.

Teach ise Marco ve ekibini, buna Jozu'da dahil, tamamen yok etti. Marco denk dövüşememiş bile. Akainu bunlarla savaştığından yanında denizci ordusu, Aokiji, Kizaru falan vardı ve karşı tarafta Jozu yoktu. Teach böyle bir ortamda, yanında Amiral seviyesi kimse olmadan bu ekibi dağıtmış resmen. Shiryu bile şuan Amiral seviyesi eder mi bilmem, Teach buna rağmen Marco'ları yanında Jozu'da varken parçalamış.

Bende onu soruyorum zaten, neden fark var. WB Teach'e de bir o kadar öfkeliydi, sonuçta Akainu o savaşta bir piyon. Sengoku savaşa stratejik olarak liderlik etti. Savaşın başlamasına sebep olan eylemleri Ace'i yakalayarak yapan Teach. Savaştan istediğini alan adam Teach.

Teach'te karşılık veriyor işte. Hemde WB'den duble saldırı yemesine rağmen, önce bisentoya sonra da kafasına depreme karşılık silahını çekip ateş ediyor. Akainu ise daha fazla devam edemiyor ve yarıktan aşağı düşerek ortadan kayboluyor.
Marco'yu yenemedi ne demek kardeşim ya? Adam Marco'yu yenmek istemiyor ki? Marco'yu öldürmek o anki amacı değil ki? Adamın ben durduralamadığını söylüyorum. Luffy'i öldürmek istiyor. Karşısına WB tümenleri çıkıyor. Marco Vista ve bütün tümenler. Onun dışında Jinbei Crocodile. Herkes ona karşı. Aokiji ile Kizaru piyasada yok. Akainu'ya bir bakıyoruz o kaadar kişiye karşıyken Curiel'i aradan çıkarıyor. Yine o kadar kişi ona karşı iken Jinbei ile Luffy'e aynı anda yara veriyor.

Marco ile Vista ve diğer tüm tümenleri o kadar kısa süre içerisinde aradan çıkarmasını mı bekliyorsun? Yahu bugün Teach ve tayfası Marco ve tümenlerini yendiği için Yonkou olarak anılıyor. Akainu'dan tek başına o kadar kısa süre içerisinde hepsini indirmesini mi bekliyorsun?

Ki bu adam az öncesinde WB gibi bir adam ile savaştı.

Marco ile Vista bu adama haki ile bir saldırı yapıyor. İkisinin saldırısını aynı anda yiyor. Artık atlattı ya da yedi dayandı önemli değil. Sonuçta bu ikisi bu adama fiziksel olarak temas edebildi. Atlattıysa da bu yine onun hayvanlığını gösterir. Adam atlatabiliyorsa herhalde kendini buna karşı savunacak. Onu da mı açıklamam gerekiyor?

Neden fark var onu da açıklıyorum. Adamları Oyaji kızdı diyor. Saldırı sonucunda daha önce olmamış şeyler oluyor. Karargah yıkılıyor. Ada ikiye ayrılıyor. O yüzden farklı diyorum. Değilse bile Akainu'nun Teach'in savaştığına oranla daha dinç bir WB ile karşılaştığı daha uzun süre savaştığından bahsediyorum.

Hala Teach ile Akainu'yu kıyaslıyorsun.:S

Ki Akainu geliyor diye bütün tayfasıyla topuklayarak kaçan da bu adam idi. Akainu tehlikeli bir adam olmasa Teach öyle kaçmazdı. Cidden çok hafife alıyorsun adamı.:S Ki bu veriler ortada iken.

Ki Akainu geliyor diye bütün tayfasıyla topuklayarak kaçan da bu adam idi. Akainu tehlikeli bir adam olmasa Teach öyle kaçmazdı. Cidden çok hafife alıyorsun adamı.:S Ki bu veriler ortada iken.
Teach, CP0'dan da ''kaçar'' , Luffy'den de ''kaçar'' senin kaçar tanımına göre. Ama bu adam kaçmıyor, gereksiz dövüşlere girmiyor. Senin mantığınla gidersek CP0'da, Luffy'de Teach'ten güçlü çünkü gidip onlarla dövüşmedi. Adamın bir çıkarı yok niye savaşsın. Garp ile Sengoku'yu, Akainu'yu saniyeler önce bayıltmış WB ile dövüşmekten çekinmeyen, Impel Down ve Devrimci Üssünü basan bir adam Akainu'dan korkması mümkün değil. Anlaşma iptal olduğu için geri çekildi, CP0'a karşı geri çekildiği gibi, bu kadar basit. Devrimcilerde her dövüşe girmez, Sabo, Dragon bunlarda yeri geldiğinde geri çekilir. Güçsüz veya korkak olduklarından değil stratejik davrandıklarından.

Marco'yu yenemedi ne demek kardeşim ya? Adam Marco'yu yenmek istemiyor ki? Marco'yu öldürmek o anki amacı değil ki? Adamın ben durduralamadığını söylüyorum. Luffy'i öldürmek istiyor. Karşısına WB tümenleri çıkıyor. Marco Vista ve bütün tümenler. Onun dışında Jinbei Crocodile. Herkes ona karşı. Aokiji ile Kizaru piyasada yok. Akainu'ya bir bakıyoruz o kaadar kişiye karşıyken Curiel'i aradan çıkarıyor. Yine o kadar kişi ona karşı iken Jinbei ile Luffy'e aynı anda yara veriyor.
.
Akainu artık bu işi konuşarak çözemeyeceğiz, iyi öyleyse diyip Marco'ya dalıyor işte. Sen ne anlıyorsun bundan, halen Marco ile dövüşmek istemedi mi zannediyorsun.

Akainu karşısında kim var; Marco - Vista ve diğerleri.
Teach karşısında kim vardı; Marco - Jozu - Vista ve diğerleri, daha güçlü bir grup.

Akainu'nun yanında kim vardı ; Kizaru, Aokiji, ve denizci kuvvetlerinin yarısı.
Teach'in yanında ; Shiryu, Pizarro ve diğerleri. Hiç biri Amiral seviyesi değil.

Ki bu adam az öncesinde WB gibi bir adam ile savaştı.
.
Garp'tan öncesinde yumruk yemiş. Kairoseki ile kelepçelenip kevgire dönmüş, kan kaybetmiş. Marco'da oldukça yorgun bir durumdaydı. Bir tek Akainu yorulmuş ve yaralı gibi lanse ediyorsun.

Marco ile Vista bu adama haki ile bir saldırı yapıyor. İkisinin saldırısını aynı anda yiyor. Artık atlattı ya da yedi dayandı önemli değil. Sonuçta bu ikisi bu adama fiziksel olarak temas edebildi. Atlattıysa da bu yine onun hayvanlığını gösterir. Adam atlatabiliyorsa herhalde kendini buna karşı savunacak. Onu da mı açıklamam gerekiyor?
.
Akainu'da Marco'ya saldırı yaptı ama etki edemedi. Bir Garp'ın yaptığını yapamadı. Sen sürekli bunu söylüyorsun ama karşılık olarak sanki Akainu bir şey yapabilmiş gibi lanse ediyorsun. Bunu söylüyorsan Akainu'nun karşılık bir şey yapabilmesi lazım, ama yapamadı.

Neden fark var onu da açıklıyorum. Adamları Oyaji kızdı diyor. Saldırı sonucunda daha önce olmamış şeyler oluyor. Karargah yıkılıyor. Ada ikiye ayrılıyor. O yüzden farklı diyorum. Değilse bile Akainu'nun Teach'in savaştığına oranla daha dinç bir WB ile karşılaştığı daha uzun süre savaştığından bahsediyorum.
.
Arada saniyeler var, hadi bilemedin bir kaç dakika var. Bu adam az önce Akainu'yu yerin dibine yollamış, bu kuvveti var. Akainu'ya gelince WB'nin handikabı yok, Teach'e gelince handikap var diyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık