Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Akainu ile Marco ve Vista'nın ah dedirtme sahnesiyle ilgili yorumumu yazacağım. Akainu'nun yer aldığı sahneleri kronolojik olarak sıraladım aşağıda.
1-Akainu Ace'i deliyor.
2-Akainu logia avantajıyla kimse kendisine dokunamadığı için rahatça ilerliyor. Ace'e son hamleyi yapmak istiyor.
3-Meşhur Jimbe'nin "magma avuçlama" sahnesi :)
4-Marco ve Vista Akainu'ya saldırılarını yapıyorlar. Akainu bu iş sinir bozucu olmaya başladı şimdi de haki kullanıcıları mı diye söyleniyor. Sonrasında Ace ölene kadar Akainu tekrar yaklaşamıyor. Luffy ile Ace son konuşmalarını yapıyorlar.
5-Akainu Luffy'i öldürmeye çalışıyor araya Marco girip savunuyor.
6-WB öfke ile Akainu'ya saldırıyor ve malum kapışma yaşanıyor.

Sıkıntı bence MF'de henüz hakinin tam oturmamış olmasından kaynaklı. O zamanlar Marco ve Vista harici Akainu'ya hakili saldıran yok. Mangaka biraz daha nadir kullanılan bir güç olarak tasarladı muhtemelen başlarda. Sonradan karar değiştirdi. Bence Marco ve Vista'nın saldırısı Akainu'ya etki etti ama ciddi olarak hasar veremedi. O zamanlar için haki seviyesi pek hesaba katılmış bir şey değildi. Karakter haki varsa logiaya vurabiliyordu ama fiziksel gücü kadar vurabiliyordu. Zaten sonradan kokayı çıkararak bunu da değiştirdi mangaka. En azından benim yorumum bu şekilde :)
Bence o dönemde E. Oda hakinin bir seviyesi olması gerektiğini bile düşünmemişti ya da MarineFord'da bu konuya değinmek istemedi çünkü bu adam, bir şeyleri saklamayı, gizlemeyi hayli sever :D

Mesela, Akainu'nun Marco ve Vista'nın saldırılarından hasarsız kurtulması, seriinin buğu olabilir :) Pek çoğumuz saldırıyı sezdi ve bedenini ayırdı gibisinden yorum yapıyoruz ama bu takipçilerin uydurmasından başka bir şey de olmayabilir. Çünkü orada saldırı gelecek yeri ayırma gibi bir efekt yok, bildiğin kesiliyor adam ama hiç bir şey yokmuş gibi yoluna devam edebiliyor. Bence E. Oda Marine Ford'da bu işi kafasında tam oturtamamıştı.

Dolayısıyla akainu'nun MarineFord'da ölüm saçması kaçınılmaz oldu :)

Akainu'nun o saldırısında hasar almaması ile Dof'un Luffy'e haki ile saldırdığında hala lastik olması aynı şeyler.

Akainu'nun o saldırısında hasar almaması ile Dof'un Luffy'e haki ile saldırdığında hala lastik olması aynı şeyler.
E. Oda, bu zamana kadar hangi teknik ya da saldırının nasıl uygulandığını söyledi ki? Bu adam, ya bi şeylerin altını boş bırakıyor ya da üstünü tamamlamıyor.. Biz de burada uğraşıp duruyoz :)

Marco ve Vista, Akainu'yu kestiklerinde hiç bir şey olmadığını görüyor ama tepki de göstermiyorlar. Diğer taraftan Mingo hemen şaşırıyor, nasıl olur da b. haki ile lastik özelliğini aynı anda kullanır, diyor!

Mingo'nun şaşırdığı bir şeye, ömrünü Shin Sekai'de geçirmiş iki adam neden tepki göstermez? Bence ikisi aynı şey değil.

Aynısını Akainu içinde diyebilirsin. Akainu da bir sürü kişiye karşı savaştı. Savaşta sadece WB'ye karşı mı savaştı? WB'den sonra hala daha savaşmaya devam eden Akainu değil miydi?
Akainu yaşlılık, hastalık ve hile sebebiyle WB gibi yaralar almadı, bu kadar bariz bir farkı anlaman gerekiyor.

Yahu bence fazla zorluyorsun. Algı yaratmaya çalışıyorsun. Ama her şey ortada. Ayrıca vücut direnci düştü Akainu anca zarar verdi diyorsun ama gelip bütün olanlardan sonra sıktığı mermilerle WB'yi Teach öldürdü diyorsun. Adamda vücut direnci mi kaldı da Teach mermi ile öldürüyor?
Şu Teach ile Doflamingo konusunda yazdığın şeyden sonra seni Teach konusunda ciddiye almamak gerekiyor aslında. Senin cidden laf anlamak ve mantıklı olmak gibi bir niyetin yok, ben sana ne diyorum sen ne diyorsun. Ben sana taze ve sağlıklı bir WB'yi öldürdü mü dedim ? Hayır. Ben sana Teach WB'yi tayfası ile beraber öldürdü dedim. Yarım akıllı Weevil bile ortalarda babamı Teach öldürdü intikamımı alıcam diye geziyor, herkes WB'yi Teach'in öldürdüğünü biliyor. Sen ise bunu inkar ediyorsun. Teach son darbeyi vurup öldürdü. Ondan önce kimler vurup adamı ölümün eşiğine getirmiş beni ilgilendirmiyor, ben sana Teach WB'yi ölümün eşiğine getirip öldürdü demedim, veya Teach baştan sona WB ile dövüşüp onu öldürdü demedim. Basit bir şey söyledim, aynı bir idam eden birisi gibi cellat edası ile Teach son darbeyi vurup WB'nin kellesini ve meyvesini aldı. Bunun zorlanacak bir tarafı yok, çok basit bir şey söylüyorum.

Kafasının yarısı gitmek iç organları erimek. Evet bunlar büyütülecek şeyler değiller. Ve bunlar bir kişinin ölmesini sağlayabilecek şeyler değiller.:S
Göğsüne magma yarası aldı. Onu da zaten kalbi teklediği için aldı. Akainu hilesiz vurmuş gibi bahsediyorsun. Sanki Teach hile yapıyor Akainu yapmıyora lafı getiriyorsun. Kafasının yarısını götürmedi, 3/1'i gitti hadi diyelim ki gitsin, adamın amacı oracıkta zaten ölecek olan WB'yi öldürmek ama öldüremedi. Kim öldürdü, Teach. Yok kafası yok bacağı muhabbetine girme, olay öldürmek ve bunu Teach yaptı.

WB'yi o hale sokup öldürmüş adam olan Akainu bir de üstüne WB'den öyle bir saldırı yiyor. Sonra çıkıp geliyor. Bu adam övülmüyor. Ama Teach karşısında o ölü adam karşısında durabildi diye övülüyor. Gerçekten çok acımasızsın. Aç Manga'dan da bir bak.
Halen Akainu öldürdü diyorsun birader senin sıkıntın falan mı var ? O kadar açıklama yapıyoruz halen aynı şeyleri tekrarlayıp, trolleyip duruyorsun. Bak mangaka ne demiş, ne darbeler almışta WB orada ölmüş.

562 mermi, 46 gülle, 267 defa kılıçlanmış. Bunların hepsini Akainu mu yaptı da Akainu öldürdü bu adamı.

Teach, Akainu gibi bayılmadı, WB'nin ölüşüne tanık oldu ve WB'yi bitiren darbeyi vurma şerefine sahip oldu, bundan bahsediyorum.

İyi bak, burada kim WB'yi öldürmüş.

WB'nin Akainu'ya vurduğu saldırı sonrası Denizci Binası ikiye yarılıyor. Ortada büyük bir boşluk oluşuyor. Adam sınır çekiyor o saldırıyla. Bir de Teach'in yediği saldırıya bak.:S
Yok hakkaten sıkıntı var. Birader deprem saldırısının iki çeşidi var, birisi elinde balon oluşturup yaptığı diğeri alan saldırısı. Balon saldırısı alan saldırısı değil nokta atışı, Akainu'nun ilk yediği saldırı ile Teach'in son yediği saldırıyı kıyaslayacaksın. Ayrıca alan saldırısı alıyor, tabii ki belli bir alan yok olacak, Ace'in yaptığı alan saldırıları var, Banaro Kayaları yıkılıyor Teach'e saldırırken, şimdi Ace'in yaptığı nokta atışından bu daha mı iyi, hiç bir farkı yok. Aynı kuvvette farklı tipte saldırılar. WB ikinciyide balon olarak vurup alan saldırısı yapmayabilirdi, ancak alan yaptı çünkü hem Akainu'yu aradan çıkardı hemde denizciler ile korsanlar arasında duvar ördü ki korsanlar kaçsın diye. Bunu da bana anlattırmak zorunda bırakıyorsun. İkisi de aynı adamdan 2 darbe aldı, biri yerin dibine girdi, diğeri silahını çekip ateş etmeye devam etti, yok yalvarmış falan bunlar boş işleri ben sana bireysel güçten bahsediyorum, Teach'in karakterinden bahsetmiyorum. Karakter ile güç farklı şeyler.

Teach Thatch'i arkasından bıçaklayarak öldürdü. Evet Ace'i de öldürebilirdi. Bunlara bir şey demiyorum zaten.
Mangada geçmeyen şeyleri delilmiş gibi sunmasan daha iyi olur.

Ayrıca Akainu Marco ile dövüşmedi. Akainu WB gibi bir adamı öldürüp o esnada WB'nin bir çok adamına karşı savaştı. Ace'i öldürdü. WB'nin tümenlerine karşı savaştı. Bütün tümenler bu adamı durduramıyordu. Jinbei , Crocodile ve İvankov gibi adamlar bu adamı durdurmaya çalıştı ona karşı savaştılar. Marco ve Vista birlikte saldırı yaptı. Bunların hepsini Akainu bir gün içerisinde yaptı. Daha bu adamdan ne yapmasını istiyorsun? :S
....

Birader Akainu, birden bire Luffy'ye atlayıp Ace kendini siper ederken Marco kairoseki kelepçeli kevgire dönmüş halde yerde yatıyordu. Marco da bir o kadar yıprandı sonra gitti Akainu ile dövüştü, Akainu ne yapabildi Marco'ya ? Şöyle Garp misali bir darbe bile vuramadı. Bundan bahsediyorum.

Aokji ile savaşmış. Evet 10 gün savaşmışlar. Ama iki tane zıt güce sahip Logia adamın savaşıdır o. O kadar sürmesi normal. Ace (ateş) ve Jinbei(su) bu adamların dövüşü de 5 gün sürdü. Ama savaşın sonunda ufak bir ayrıntı var. Akainu Aokiji'nin yaşamasına izin veriyor.
Zıt güçler olunca 10 gün mü sürüyor ? Yani ne dediğinin farkında değilsin sen. Caribou Akainu'nun zıttı olsa 10 gün dövüşecek mi mesela bunu mu diyorsun.

Ayrıca Big Mom için Akainu'yu yener diyebilirsin. Ben buna bir şey demiyorum. Ama Akainu'dan Big Mom karşısındaki Brook gibi bahsedilince şaşırıyorum. Bu adamın WB ile olan performansı ortada. Hani nasıl küçümseniyor hala anlayabilmiş değilim.:S
Birader sen Teach'i konuya katınca kendini kaybetmişsin neye cevap verdiğinin farkında değilsin. Kim demiş Big Mom Akainu'yu Brook'a çevirir diye. Akainu Big Mom'ı yener diyorlar, tamamen altı boş bir laf. Akainu gösterdikleri ile Yonko falan yenemez. 2 sene vakti vardı, Filo Amirali olarak daha yüksek yetkiye sahipti, hiç bir Yonko inmedi, inen Yonko'nun yeri 1 senede doldu. Bu adam nasıl Yonko indirecek merak ediyorum. Denizcilerin işi Yonko ve korsanları yok etmek. Yonko'ların amacı Denizcileri yok etmek değil, kendi istediklerini yapmak. Burada başarısız olan Akainu. 2 sene değil 5 sene daha süre versen Akainu gene hiç bir Yonko'yu indiremez.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık