Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte lastik meyvesiyle alakalı birşey var.Kasları koruyor mu gizliyor mu diyeyim ne desem bilemedim.

Hareket halinde olması iyi de sadece bunların yeterli olmaması lazım.Öyle formunu kas kütlesini korumak mümkün olsa vücut geliştirenler sağlam vücut yaptıktan sonra yaptıkları çalışmalara devam etmezlerdi.Ama ediyorlar.Az biraz ara versinler o vücut kayboluyor.Zoro'nun da yaptığı bunun samuray versiyonu işte.
Tamam da o hareketlerin fazlasını yapıyor bu adam. Şimdi Dressrosa boyunca bu adamın yaptıkları başka birinin bi senelik çalışmasına bedel. Bu adam ne Baada ne Punk Hazardda ne Dressrosa, Zou, Tottolandda bi dk yerinde durmadı. Haliyle ilave bi antrenman yapmasına gerek yok. Üstelik gerek denize çıkmadan gerekse o iki senede epey çalıştı. Rayin anca iki sene olur dediği çalışmayı 6 ay erken bitirdi bu çocuk. Velhasılı kelam Luffy öyle yan gelip yatıyor diye bakmayın.
Bu arada mesela benim bi arkadaşım hiç spor yapmaz ama yazın bahçeydi, hayvanlardı derken adam bildiğin hayvan gibi güçlü. Sabah akşam spora gidenden daha sağlam kuvveti var. Öyle herkesi bi kefeye koymamak lazım.

Luffy'de dayanıklılık açısından ona büyük avantaj sağlayan lastik meyvesi gibi bi faktör var. Bu faktör Zoro'nun önüne geçmesini sağlar doğal olarak. Mangaka da KK olacak adamı böyle lanse edecektir, kaçarı yok. Lastikten bağımsız düşününce Zoro daha parlak duruyor dayanıklılık konusunda, totalde bu adamın Luffy'den daha fazla çalıştığını söyleyebiliriz. En azından bana göre.

Luffyde lastik olmasa kimin daha dayanıklı olacağı tartışmalı olur.Çünkü o dediğin yumruğu bile tam anlamıyla almıyor luffy meyve yüzünden.Öyle bir durum olunca eşit şartlarda değerlendiremeyiz.Ancak meyveyle birlikte toplamda luffy daha iyi diyebiliriz tabii fiziksel dayanıklılığı ayrı tutarak.
Evet olmasa tartışmalı olabilirdi.

Ama Luffy'i Teach'in meyvesini etkisiz hale getirdiği sıra alıyor bildiğin asfalta sokuyor. Luffy ki o sıraya kadar ne kadar savaştı biliyoruz. Adam iplemiyor bile yine Teach'e sonuna kadar dalmaya devam ediyordu.

Ben lastik meyvesi yüzünden tartışmasız diyorum. Ama Teach karşısında görürüz neymiş Luffy'nin dayanıklılığı tam olarak o zaman anlaşılır herhalde bazı kişiler tarafından.

Zoro'nun ağırlıklar 1ton o kaplan 10 ton. Yahu görende normal kaplan sanacak. Luffy meyve faktörü ile beraber Zoro'dan dayanıklıdır. Meyvesizde ya yarım tık öndedir yada eşitlerdir
Ben şimdi Eneldi, Enies Loby'ydi Sanjiyle de Zoronun aldıkları saldırıları yan yana koyarım da hem üzülürler hem de üşeniyorum. :oops:

Luffy'nin Moriah'ın indirdikten sonra kendisini salıvermesi bayılmak olarak ifade edilip dayanıklılık sınırı olarak yorumlanıyor. Ama bizim tayfanın Zoro'da dahil iki seksen uzandığı sahnelerde bu Zoro'nun dayanıklık sınırı olarak algılanmıyor. İşte bunlar hep atlanan şeyler. Çünkü bu kadar detaya girmeye gerek yok.
Hangi sahneden bahsettiğini çözemedim? Zoro'nun dayanıklılığını zorlayan son sahne amiralin basınç uygulamasıydı. O basınca malum kalan insanlar iki seksen yatarken Zoro kontra çekiyor, Sabo aynı meyveden basınç yeyince "İyi ki ateş meyvesini yedim" diye şükrediyor. "Dayanmak" olarak dayanıklılıksa malum gayet hayvan gibi, kondisyon olarak ise One Piece Chapter 3'den itibaren çizilen Zoro gayet canavar. Luffy'nin bütün yediği saldırıları bir anda yiyip ayakta aslan gibi dikilen Zoro'nun kan revan içindeki halini görüyorsun bir de "yaa peh de bişi değildi, Luffy kendini saldı" diyorsun. Ne diyem biraderim?

Ben şimdi Eneldi, Enies Loby'ydi Sanjiyle de Zoronun aldıkları saldırıları yan yana koyarım da hem üzülürler hem de üşeniyorum. :oops:
Zoro'nun bu yaşında kaldırdığı ağırlık ile çocukların kovaladığı devasa kaplanı karşılaştırmak adil değil. Luffy zaten Zoro kadar dayanıklıdır. Bir de bunun üstüne meyvesi de artı dayanıklılık veriyor. Zoro antrenmanla fit kalıyor ancak Zoro uyurken de ( yarım gün eder o uyuma süresi:D) Luffy sürekli hareket halinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık