Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sizce hangi teknik güçlüdür ?

Ursa Schock sonrası Sanji zor olsada ayağa kalkabildi Zoro'da ise çok etkilendi denemez.
Ama koramiraller ile hepiniz gelin diyen Oars'ı baya etkiledi.

Lucci'nin Roukugan'da Luffy'i oldukça etkiledi. Birinci saldırısı sonrası zor kalktı ikinci saldırı sonrası bir gazla son saldırı yaptı ama ardından hareket dahi edemedi.

Lucci'nin ki doğrudan yeniliyor. Bizim tayfa ursue shclocktan sağ çıkmıştı. Ama Luffy'nin yediği darbeyi tayfada Luffy, Zoro Sanji dışındakiler yese ölebilirler.

Luffy'nin g2siz hızına ayak uyduramadı derken ironi yapıyorsun fakat, yumruğuna hızlı dedi derken ciddisin? Hmm. Çok yakın konularda anlam kargaşası yarattığını düşünmüyor musun?
1-Bilmiyorum, haklısın

2-Mangaya göre yorumlayan adam daha tutumlu yorumlarda bulunur. Animatörlerin kişisel fikirleri ve duygularına kapılmadan kaynaktan okuduğu için.
Ee mangaka hızlı deyip de indirdi Enel'i. Luffy'nin yumruğu istediği kadar hızlı olsun karşısındaki adam yıldırım olduktan sonra. Mangaka da istediği kadar hızlı dedirtsin. Akıl var nizam var en nihayetinde.

@Raiden ın beni alıntıladığı mesajdan anlamışsındır hiç olmazsa diye düşünmüştüm. Her neyse önemli olan manga okuyup okumadığımı bilmeden yorum yapmandı. Buna kızmıştım.

Merak ettiğim nokta şu açıkçası.
Kuma Lucci için oldukça güçlü shichibukai olmaya yakın gibi birşey demişti. Luffy bu adama karşı lastik olması sayesinde avantajlıydı diye düşündüğümü söylemiştim.

Acaba Cp9 Thriller Back'te olsaydı Lucci Roukugan ile hızlı birşekilde Oz'un kafasına gelip Oars'a olduğu gibi etkilermiydi ?

----

Bir de Croco ver Daz Bones konuları açıldı.
Bana kalırsa Luffy ve Zoro bu adamları anlık güç patlamalatıyla yendi.

Luffy o şiddette bir saldırıyı anca g3 ile Balıkadam adasına gemi çarpmasın diye yapmıştı. Jozu bile Croco'yu omuzuyla vurmasına rağmen çok etkilemedi.
Aynı şekilde Mihawk'ın saldırı sonrası bilinci açık bir Daz Bones var karşımızda. Zoro bu adamı demiri kesmeyi öğrendiği gibi kesmiş ve adam tek saldırıyla yenilmişti. Zoro'nun da anlık olarak haki kullandığı vs. savunulabilir açıkçası.

@Eustass Captain Kid
Zoro'nun o dövüşünde haki illaki vardı. Ya da bence diyeyim. Aksi halde durduk yere bir şeyleri hissetme, durduk yere çeliği kesme falan olmazdı sanırsam. Ha o olay kılıç ustalarına özgü başka bir şeydi diyen olursa onu bilemem.

Ayak bilekleri olsun, yumrukları ve parmakları olsun,duruşu olsun birebir aynı Luffy ile:
Alanında uzman olduğunun dışında söylediklerimiz teoriden öteye gitmez.
Görüntü olarak benzerlikler mevcut fakat işlevsel olarak meyveden harikalar yaratma konusunda kimse Luffy ile yarışamaz. 2 yıl önce gördüğümüz Enel meyvesiz güçlü bi karakter değil. Haki ile bunu kapatırsa yonkou seviyesine çıkar ama.

Enel meyvesiyle beraber hayvan gibi güçlü ama bir amiral olabilmesi için bundan çok daha fazlasına ihtiyacı var. Büyük bir fiziksel güç, dayanıklılık ve sağlam haki. 2 yılda o seviyeye gelmesi zor bence. Ay'da ne yapıyor tam olarak bilmiyoruz ama orada birileriyle dövüştüğünü veya antrenman yaptığını pek sanmıyorum. Aman aman güçlenmesi için gerekli şartlar yok gibi ama Oda yaptım oldu derse diyecek bir şeyimiz olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık