Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir yumruğu mu var Ace'yi öldürmeye ?
Nerde o yumruk göstersene hadi ? Madem bir yumruk var neden Luffy'e atıyor onu ?
İşin en acı kısmı mantıklı olduğunuzu düşünmeniz.
Akainu'nun sadece bir yumruğu var sanıyorsunuz Ace'i öldürmeye.
Açamama gerek yok herhalde.

Madem bir yumruk var neden Luffy'e atıyor onu ?
Buna yorum bile yapmıyorum. :(

Baştan aşağı yanlış ve yanlı bir bakış açısı. Ace en başta dönmese hiçbir şey yaşanmayacak zaten. Sadece buradan bile olay bitiyor da senin için devamına da bakayım. Ace döndü ve savaşmaya başladı, Luffy de doğal olarak onun için endişeleniyor ve bekliyor. Kağıda uzansın veya uzanmasın, orada Ace'e odaklı ve aniden üstüne atlayan amiralin yumruğundan kaçamazdı ve Ace yine kendini araya atıp ölürdü. Luffy'nin orada olmasının tek sebebi ise Ace. Hadi diyelim ki Luffy tam tetikte bekliyordu veya Akainu hiç Luffy'ye saldırmaya bile yeltenmedi, Ace yine de ölecekti Akainu'nun elinde. Ciddi ciddi yeneceğini düşünmüyordur kimse umarım. Bildiğin fare gibi tuzağa düşüp kendini ölüme attı.
Ace'in bu saçma hareketini haklı bulmayı geç, utanmadan suçu Luffy'ye yıkmak için mantığın tamamen körelmiş olması gerekir.
Elbet öyle de farklı açılardan bakmak istedim olaya. Ki bu olaylar gerçekleşmese bile belki yine de kaçamaya bilirlerdi Sakazuki'den. Adam Law'ın gemiye kadar kovaladı malum. Luffy'e falan suç attığım da yok :( Dediğim gibi farklı bir açıdan bakmaya çalıştım. Hepsi bu.

Elbet öyle de farklı açılardan bakmak istedim olaya. Ki bu olaylar gerçekleşmese bile belki yine de kaçamaya bilirlerdi Sakazuki'den. Adam Law'ın gemiye kadar kovaladı malum. Luffy'e falan suç attığım da yok :( Dediğim gibi farklı bir açıdan bakmaya çalıştım. Hepsi bu.
Law'un gemiye kadar kovalamasının sebebi tüm organizasyonun Ace'in ölümüyle dağılmış olması. Ace ölünce ortalık aniden karıştı, Marco ve Visa yeniden dövüşe müdahil oldu, Luffy aklını kaybedip yerinde dona kaldı. En baştan hiç durmasalar, planladıkları gibi gemilerine atlayıp sıvışırlardı. Akainu bile onlara yetişemeyeceğini bildiğinden Ace'i kışkırtıyor dursun diye. Maalesef bu olayın farklı bir açısı yok. Orada o raddeden sonra yaşanan her şey tastamam Ace'in suçudur. Onu tanıyanlar bile niye kaçmadın ki diye dövünüyor zaten.

Sana bir şey demedim zaten, Luffy'yi suçlayanlara dedim. :(

Baştan aşağı yanlış ve yanlı bir bakış açısı. Ace en başta dönmese hiçbir şey yaşanmayacak zaten. Sadece buradan bile olay bitiyor da senin için devamına da bakayım. Ace döndü ve savaşmaya başladı, Luffy de doğal olarak onun için endişeleniyor ve bekliyor. Kağıda uzansın veya uzanmasın, orada Ace'e odaklı ve aniden üstüne atlayan amiralin yumruğundan kaçamazdı ve Ace yine kendini araya atıp ölürdü. Luffy'nin orada olmasının tek sebebi ise Ace. Hadi diyelim ki Luffy tam tetikte bekliyordu veya Akainu hiç Luffy'ye saldırmaya bile yeltenmedi, Ace yine de ölecekti Akainu'nun elinde. Ciddi ciddi yeneceğini düşünmüyordur kimse umarım. Bildiğin fare gibi tuzağa düşüp kendini ölüme attı.
Ace'in bu saçma hareketini haklı bulmayı geç, utanmadan suçu Luffy'ye yıkmak için mantığın tamamen körelmiş olması gerekir.

Al sana cevap. Akainu'nun sadece bir yumruğu var sanıryorsunuz Ace'i öldürmeye. Fanlık yapacağım diye gözünüzü bu kadar karartmayın. Normalde cevap bile vermediğim bir mesele bu artık, ama bu kadarına da pes deyip bir şey söyleyesi geliyor insanın.
Orada kaçmaya yeltenirken başarılı olacakları ne malumdu? Sanki Akainu ile dehşet mesafe vardı da aralarında Ace koşarak bitti Akainu'nun yanına lafı duyunca. Kaçmaya kalksalar iki adım ötedeler, Akainu yakalasa ve Ace'i sıkıştırsa yine aynı olaylar olacak. Ace'in dönüşü müthiş bir etki, hayatları mafetti şeklinde yorumlamak asıl yanlı bakış açısıdır. Kimse Akainu ile karşılaşınca Ace yenecek demez zaten ama ölüp kalacağı kesinlik olan bir nokta değil. Olsaydı mangaka Akainu ile adam akıllı bi vs çizerdi, Ace'i öldürtürdü bizde izlerdik. Ama gördüğün gibi Ace'e bir açık yaratıp, Luffy'i kurtarırken çiziyor. Ace sorumluluğunu, cezasını da Luffy için hayatını vererek karşılıyor zaten. Ölürken de diyor, keşke böyle olmasaydı diye. Ben de diyorum keşke böyle olmasaydı, galeyana gelip saldırmasaydı diye. İş sorguya gelecekse oğlu amiralle aşık atarken müdahale eylemine geç kalan Beyazsakal'ı bile eleştirebilirsin. Hadi Ace durdu etti, Luffy'i kucaklayıp uzaklaştırmayan Jinbei'yi eleştirebilirsin. Çeşit çeşit kulp bulabilirsin. Hata yaptı evet ama Ace olduğu için, karakteri böyle olduğu için bu adamın kabullenebiliyorsun. Tek kabullenemediğim yazık edip kendini öldürmesi.

Ace zilyonların hayatını mafedecek, dehşet bir hata falan yapmamıştır. Oraya gelen Ace için gelmiş, hayatını feda etmeyi göze almıştır. Herkes kendi hareketinden sorumludur, Ace Luffy'i kurtararak hatasının bedelini ödemiştir. Nokta.

Benim söylemek istediğim olayların nasıl gelişeceğini bilemezsin. Ace Akainu'ya daldığı için elbette ölebilirdi ama öyle olmadı Akainu'ya daldığı için değil son noktada Luffy'i korumak için öldü. Tabi bu şekilde ölmesine de kötü diyebilirsin.
Kaçma olayına gelirsek serinin KK'si Ace'nin bire bir kopyası hatta Shanks gibi dandik adamlar Roger'in kaçmama huyundan bahsettikten sonra adamlık zamanı gelince kaçmaktır diyerek kendi kaptanına saygısızlık yaparlar. Sonuçta babasının oğlu Ace ve babasının yaptığı gibi sevdiklerine laf gelince kaçamıyor öyle bi vites yok adamda zaten Ace'yi bu kadar savunmamın en büyük sebeplerinden biri de bu.
Yalnız bu korkusuzluk ve ya cesaret diye övülecek bişi değil. Düpedüz ahmaklık, salaklık. Kendi dahil herkesi tehlikeye atıyor hemde babası WB'yi hiçe sayarak. Adam sana git demiş ne dönersin ki. Döndün madem Saka'ya şekil yapacak sen kimsin? Ace baştan aşağı balon şişirme karakterdir gözümde. Yaptığı mallığı düzeltip tehlikeye attığı Luffy'i kurtardı da işe yaradı bari.

Orada kaçmaya yeltenirken başarılı olacakları ne malumdu? Sanki Akainu ile dehşet mesafe vardı da aralarında Ace koşarak bitti Akainu'nun yanına lafı duyunca. Kaçmaya kalksalar iki adım ötedeler, Akainu yakalasa ve Ace'i sıkıştırsa yine aynı olaylar olacak. Ace'in dönüşü müthiş bir etki, hayatları mafetti şeklinde yorumlamak asıl yanlı bakış açısıdır. Kimse Akainu ile karşılaşınca Ace yenecek demez zaten ama ölüp kalacağı kesinlik olan bir nokta değil. Olsaydı mangaka Akainu ile adam akıllı bi vs çizerdi, Ace'i öldürtürdü bizde izlerdik. Ama gördüğün gibi Ace'e bir açık yaratıp, Luffy'i kurtarırken çiziyor. Ace sorumluluğunu, cezasını da Luffy için hayatını vererek karşılıyor zaten. Ölürken de diyor, keşke böyle olmasaydı diye. Ben de diyorum keşke böyle olmasaydı, galeyana gelip saldırmasaydı diye. İş sorguya gelecekse oğlu amiralle aşık atarken müdahale eylemine geç kalan Beyazsakal'ı bile eleştirebilirsin. Hadi Ace durdu etti, Luffy'i kucaklayıp uzaklaştırmayan Jinbei'yi eleştirebilirsin. Çeşit çeşit kulp bulabilirsin. Hata yaptı evet ama Ace olduğu için, karakteri böyle olduğu için bu adamın kabullenebiliyorsun. Tek kabullenemediğim yazık edip kendini öldürmesi.

Ace zilyonların hayatını mafedecek, dehşet bir hata falan yapmamıştır. Oraya gelen Ace için gelmiş, hayatını feda etmeyi göze almıştır. Herkes kendi hareketinden sorumludur, Ace Luffy'i kurtararak hatasının bedelini ödemiştir. Nokta.
Niye kolaylıkla ayırt edilebilecek farazi şeyleri bile açıklatma gereği yaratıp konuyu başka yerlere çekiyorsunuz sürekli?
Olay çok basit. Tayfa gayet iyi kaçıyordu, Ace geri döndü ve kaçışı mahvetti. Bu ölümüyle sonuçlandı ve savaşı tekrar alevlendirdi. Küçük bir hata falan değildi. Bir cana mal oldu ve dahasına da olabilirdi.

O açıklatma gereği yarattığın farazi şeylere gelelim.
Kaçışları gayet iyi gidiyordu ve öndeydiler de. Başaramayacaklarını düşünmek tamamen hayal ürünü. Buna binlerce farklı senaryo da yazabiliriz. Ama hiçbiri Ace'in yapığını bunla bağlantılı çıkarmaz. Çünkü ne olursa olsun Ace gaza gelip döndü, başaramayacaklarını düşündüğünden değil. Bunu biliyoruz işte. Bu yüzden bu soruyu sormak ve cevaplamak bile vakit kaybı.

Dövüşleri devam etse bariz üstün olduğunu bildiğimiz Akainu öldürürdü Ace'i. Ki öldürdü bile sayılır Luffy'ye saldırmadan önce. Yumruk tokuşturduklarında Ace tamamen yere yığılmıştı. Onla alay edip ders vereceğine direkt vursa Ace yoktu. Vs de çizildi bir nevi. Bak yine farazi bir şey.

Luffy meselesi işte tüm bunlar yüzünden tamamen farazi oluyor. Yani Luffy olsun olmasın, kağıda uzansın veya tamamen dikkatli olsun, ne olursa olsun Ace dönünce öldü zaten. Bunda Luffy'yi kabahatli bulacak bir neden görmek saçmalık. Bunda Ace'en başka herkesi suçlamak veya kabahat bulmak saçmalık.
Beyazsakal'ı suçlayamazsın, adam orada oğulları kaçsın diye savaş veriyor. Jinbe'yi suçlayamazsın adam zaten Luffy ile uğraşıyor ve Akainu'yu görmüyor bile. Marco'yu suçlayamazsın, adam olayın uzağında ve elinde kelepçe var, ağır yaralı halde. Ace'ten başka kimseyi suçlayamazsın burada.

Mesele Ace'in hata yaptığı ve bu hatanın ahmaklık olduğu, kötü sonuçlar doğurduğu. Bunu keyfine mi yaptı, karakteri yüzünden mi yaptı, hipnoz mu yapıldı falan önemli değil. Bunlar başka bir tartışmanın konusu.

Hacı gözün dönmüş olan şeyi kabul etmiyorsun, Ace'nin ölme sebebi Akainu'ya dalması değil Luffy'i kurtarmasıdır git bak tekrar.
Neyse zaten söyleyecek bişey yok.
Sana artık diyecek lafım kalmadı zaten. Kafana göre takıl.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık