Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Enel bana göre b. haki bilseydi, Oda karakteri biliyor şeklinde tasarlasaydı kullanırdı. Adam b. haki kullanmayı beceremeyecek kalibrede bir adam değil. Ama işte sıkıntı bana göre Enel değil, Oda bilmiyordu o sıralar. Daha doğrusu netleştirememişti tam olarak mevzuyu. Bu yüzden bazı karakterlerde sıkıntı var.
Bu yüzden 2 yıl öncesi ve sonrası arasındaki güç dengeleri çok sıkıntılı. Enel konusunda ise kenbonshoku nun tillahı olan bir adamda kokada çıkar merak etmeyin. Tabi Oda bunları bize gösterir mı orası muamma

Şu dediğin tamamen hislerine dayalı bir varsayım. Ne kadar çalışsalar boşa demiyor. Nerede diyor yav Allah kitap için? Açtım bölümü baştan okudum, demiyor öyle bir şey. Uğraşmaz tarzı değil demişsin, daha Luffy ile karşılaşmadan önce milletin ağzını yüzünü kırıyor elektrik kullanmadan, nasıl tarzı değil?
Yatkınlıkla alakalı diyordu.Tek çeşit açanlar varsa bu manaya çıkıyor gibi başka ne olabilir.Çalışsalar da yatkın olmaları lazım.

Bence b.haki silah kullanmadan fiziksel dövüşenlere göre bir yetenek.Onlar kolayca açar ve yatkın olurlar.Ha silahı olanlar da açar ama silahının eli kolu gibi olması lazım.Beckmann'ın tüfeği Zoro'nun kılıçları gibi.Enel aksesuar niyetine kullanıyor arada vuruyor.Teach'in belindeki silahtan çok aşırı farkı yok.

Yatkınlıkla alakalı diyordu.Tek çeşit açanlar varsa bu manaya çıkıyor gibi başka ne olabilir.Çalışsalar da yatkın olmaları lazım.

Bence b.haki silah kullanmadan fiziksel dövüşenlere göre bir yetenek.Onlar kolayca açar ve yatkın olurlar.Ha silahı olanlar da açar ama silahının eli kolu gibi olması lazım.Beckmann'ın tüfeği Zoro'nun kılıçları gibi.Enel aksesuar niyetine kullanıyor arada vuruyor.Teach'in belindeki silahtan çok aşırı farkı yok.
Yahu adam aktif olarak kullanıyor sopasını, ne aksesuarı? Teach'in tabancayı çektiğini bir kez gördük, Enel'in sopasını kullandığını onlarca kez.
"Bu herif de ne!? O çok güçlü!" diyor Zoro. Yakın dövüşle ilgisi olmayan adama Zoro gibi bi' canavar der mi bunu?
Animede neden farklı çizmişer bu sahneyi bilmiyorum ama, Zoro'nun kılıçlarını düzden tutuyor aslında. Zoro kurtulamıyor elinden. Anime bir anda şok veriyor, mangada Zoro kurtulmaya çalışıyor kılıcın etrafınaki titreşimlere dikkat edersen. Fiziğine önem vermemiş adam Zoro'yu bastırabilir mi?

Bazı arkadaşların dediği gibi hayvan gibi meyve hayvan gibi fizik gücü. Haki nasıl mf deki haliyle şimdiki hali saçma ise Buda mfden önce olduğu için oda bile onu tasarlamamıştır tam olarak. Enelde haki olmaması gibi bir durum olabilir mi ? Adam tam bir kami... Herşeyiyle iyi yani yetenek akıyor. Bu zamana kadar ne meyveler karakterler gördüm ama Enel kadar oturanını görmedim. Teache de kötülük çok yakışıyor zehahahaha... Şimdiki en kötü bir savaşta kötü denizciler bile direk haki haki. Dresssoda amele denizciler vardı ortalığı haki kaynıyordu. Ama mf de beyazsalar tayfası haki kullanmadı. Önce dressoyu izleyip sonra mf izlense yav he he der herkes. Şuanda bilek güreşinde haki kullanıyor adamlar değilki en büyüklerin savaşı'nda yonkou tayfası kullanmicak. Bundan mf öncekilere hakisiz gözüyle bakılmasın.

Haki muhabbeti dışında; 2 yıl önce New World adında ayrı bir deniz de yoktu sanırım? Sadece Grand Line vardı diye hatırlıyorum. Hatta şuan New World için söylenenler
o zaman Grand Line için söyleniyordu. Denizci karargahı, yonkoular ve lordlar hep Grand Line'daydı.

Seri sürekli uzadığı için bu tarz değişiklikler ve açıklar normal.

Enel iki yıl önce b. haki kullansa Luffy şimdiye geberip gitmişti. Ama mangaka Enel'i sürekli meyve gücü üzerinden dövüştürdü mal gibi. Enel aptal bir adam değil. Meyve gücünün işe yaramadığını anladığı anda fiziksel dövüş + b.hakiyle tarumar ederdi Luffy''yi. Ama ısrarla ve ısrarla meyve üzerinden dövüştürdü mangaka. Zoro'yu parke taşı eden fiziksel güç b.hakiyle birleşse Luffy'yi 10 saniyede geldiği denize geri gönderirdi. Bildiği halde kullanmamasının bir mantığı yok yani. Hea zaten Enel'in yenilmesi için herşey mantıksız olmalıydı diyorsanız orası başka. Ki baştan sona mantıksızdı Enel'in yenilgisi orası da ayrıca başka :) Ama neticede Enel'in bilip de kullanmaması sadece varsayım şu an.

Roger için Grandline'ı fethetti denmişti. Seri başında Yeni dünya yoktu toplamına Grandline diyordular.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık