Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bak, The Strongest Man in the World" (世界最強の男 Sekai Saikyō no Otoko lafını en güçlü korsan diye çeviriyorlar:
Sonra aynı cümleyi bak aynı cümleyi (kelimesi kelimesine aynı) En güçlü adam diye çeviriyorlar (bundan 13 sene önce).
Kanji'si dahil her verisini Japonca sözlükte ben bunu site ile paylaşıyorum ve hiçbir anlamında "korsan" yok. Sen hala inatla bize en güçlü korsan diye tanıtıldı diyorsun. Çeviri hatası kardeşim, anladın mı?

Bak, The Strongest Man in the World" (世界最強の男 Sekai Saikyō no Otoko lafını en güçlü korsan diye çeviriyorlar:
Sonra aynı cümleyi bak aynı cümleyi (kelimesi kelimesine aynı) En güçlü adam diye çeviriyorlar (bundan 13 sene önce).
Kanji'si dahil her verisini Japonca sözlükte ben bunu site ile paylaşıyorum ve hiçbir anlamında "korsan" yok. Sen hala inatla bize en güçlü korsan diye tanıtıldı diyorsun. Çeviri hatası kardeşim, anladın mı?
Korsan diye tanıtmıyorum seç beğen al, onuda parantez içine yazmalıyım kusura bakma benim hatam. (Korsan, insan, adam)

Korsan diye tanıtmıyorum seç beğen al, onuda parantez içine yazmalıyım kusura bakma benim hatam. (Korsan, insan, adam)
Sıkıntı bunu kesin bir veriymiş gibi göstermen, kendi yorumun olmasına rağmen. Ben demiyorum ki Kaido kesinlikle WB'den güçlüdür, güçlü olduğuna kendi yorumunu katarak da güzel bir argüman sunabilirsin diyorum ki sundum da. WB Kaido'dan kesinlikle güçlü çıkarsa şaşırmam çünkü yüksek bir ihtimal ama diğeri de bir o kadar olanaklı diyorum. Bu tartışmayı başlatmamın en büyük sebebi sitedeki arkadaşların kelimeyi yapısal olarak incelediğini iddia edip WB'nin Kaido'dan güçlü olarak çıkarması. Dil yapısı olarak bakarsak Kaido'nun ünvanı WB'yi kapsıyor, yorum dahi değil bu bir kesinlik. Pozitif bilim insanın yorumuna göre değişmez. Ben de bunu ilk girimle kanıtladım, yorumladım değil kanıtladım.İnanmıyorsan gir attığım sitelere hatta başka sitelere de bakabilirsin. Asıl soru şu, WB öldükten sonra mı bu ünvanı aldı ölmeden önce mi? İşte bu noktada yorum giriyor, bu da göreceli.

@Master of Puppets Kaido adam sayılamaz mı ? WB en güçlü adam denmişse bu Kaido'yu da adam olduğu için kapsamaz mı ?
Pek bilmediğim için soruyorum benim anladığım olay şu.
WB canlı, Kaido en güçlü canlı o yüzden onu kapsar.
Kaido adam, WB en güçlü adam o yüzden onu kapsar.
Burda kim kimi kapsıyor bunu bir daha açıklarsan hatta konusunu açarsan tartışırız.

Not: Garp'ı kimse adam yerine koymuyor en çok bu tarafını seviyorum :hhh::hhh:

@Master of Puppets Kaido adam sayılamaz mı ? WB en güçlü adam denmişse bu Kaido'yu da adam olduğu için kapsamaz mı ?
Pek bilmediğim için soruyorum benim anladığım olay şu.
WB canlı, Kaido en güçlü canlı o yüzden onu kapsar.
Kaido adam, WB en güçlü adam o yüzden onu kapsar.
Burda kim kimi kapsıyor bunu bir daha açıklarsan hatta konusunu açarsan tartışırız.

Not: Garp'ı kimse adam yerine koymuyor en çok bu tarafını seviyorum :hhh::hhh:
Haha, Garp olduğundan olabilir :D
Otoko insanlara verilen bir ünvan, "male person" anlayacağın yani. E. Oda gidip Kaido'ya "beast" ünvanını verip insan bile değil dedirtmese bu yönden büyük hasar alır tartışma.
Ha diyeceksin ki sen neden Kaido'nun daha güçlü olduğuna inanmak istiyorsun, çünkü Luffy'nin WB'den daha güçlü birini indirip KK olmasını istiyorum. Tamamen keyfimden dolayı o tarafı seçiyorum yani :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Haha, olduğundan olabilir :D
Otoko insanlara verilen bir ünvan, "male person" anlayacağın yani. E. Oda gidip Kaido'ya "beast" ünvanını verip insan bile değil dedirtmese bu yönden büyük hasar alır tartışma.
Ha diyeceksin ki sen neden Kaido'nun daha güçlü olduğuna inanmak istiyorsun, çünkü Luffy'nin WB'den daha güçlü birini indirip KK olmasını istiyorum. Tamamen keyfimden dolayı o tarafı seçiyorum yani :D
Yani adam değildir diyorsun :hhh:
Luffy'le ilgili yanlış yerlere takılıyorsun. Yendiği kişilerin güçleri yeterli, yetersiz olan yeniş biçimi :bilmem:

Haha, Garp olduğundan olabilir :D
Luffy en kötü o seviyelere gelir zaten. Yanlış yeri dert ediyorsun. :D 3 meyve yemiş BB en az Kaido kadar güçlü olur zaten, belki azıcık fazlası da olur. Üstelik bu adam meyve kullanıcılarının belalısı. Yani BB-Kaido aynı seviyede olsa bile Luffy BB'yi yenerken çok daha fazla zorlanacak. Antisi gibi bir şey çünkü. Bu da daha fazla güç gerektiriyor demek oluyor. Mesela şu anda da aynı durum geçerli. Kaido>BB olsa bile Luffy'nin Kaido karşısında daha çok şansı var.

Yanisi, illaki BB'den dolayı Luffy seviye atlayacak. Yonkou seviyesinde olması BB'yi yenmesi için yeterli olmayacak.

Garp gibi normal insan boyutlarında silahsız, meyvesiz sadece yumruklarıyla dövüşen değil Yonko, amiral seviyesinde bile kimse yok (Zephry dışında). Az saygı lütfen :sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık