Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence ne kadar olaya karışırsan o kadar çok ödül alıyorsun. Ödülü 0 olan biri gidip Law'ı indirse 500 almaz gibi. Yani luffy sadece ortalarda gezse 3-5 olaya karışsa bu güçte olmasa bile ödülü 600 civarı olurdu. Jack ada mı yıktı +50 diye ekleye ekleye böyle olmuştur.

Ace'nin mangasını aylık mı çizecek, nasıl olacak?
Güçlü tayfada olmak ödül açısından farkediyor.O yüzden tamagonun +50 civarı ödül fazlası var pedrodan.

Bence bir kısma var. Luffy'nin yaptığını bugün 400' luk adamların çoğu yapmamistir. Ace bile farklı sebeplerden o kadar almıştır. Onunda sivil katliamı yaptığını sanmıyorum.
İşte olaya öyle bakma, bir adada katliamda yapsan ödülün artar. Luffy ne yaptı? Shabondy hali Px ile can çekişiyordu işte. Bu gün o PX'i harcamayacak adam var mı yeni dünyada? Sanji tek atıyor. 2 sene önce güce karşı ödülleri gayet yerindeydi. Zoro ve Sanji Px tekliyor 400 yapalım demediler. 2 sene önce tüm tayfa hatta sizin demenizle Law ve Kid tayfalarıyla ancak 1 tane alıyordu.

Bunu çoğu kişinin kabul ettiği falan yok. Sadece sen ve sen gibi Luffy=God kafasındaki adamlara göre Roger en güçlü. Oda diyor zaten, en güçlü korsan Wb. Adamın tek hayali aile kurmak. KK olmak isteseydi olacakmış yani adam olabilirmiş diyim ya da hadi, Garp ne diyor bakalım, şansa KK oldu. Seninle defalarca birbirimizi ölümün eşiğine getirdik. Yani yok öyle en güçlü Roger. En güçlü korsan WB işte, hayali KK olsaydı görürdüm ben Roger'ı KK olabiliyormuymuş.
Wb istese de yine Roger KK olurdu. Kaptanlar yenişemese dahi tayfa üstünlüğü çok büyük ihtimalle Roger tarafında. Rayleigh falan bir sürü efsane var. Wb korsanlarını bir şekilde yenebilirler yani. Diğer husus da Raftel'i bulma mevzusu. Dünyanın en güçlüsü olsan bile yol yordam bilmiyorsan son adaya ulaşamazsın.

Bir de gördüğüm kadarıyla açık ve net bir şekilde Wb>Roger diyen ilk kişi sensin sanırsam. :/ Olmaya olsun da elde öyle bir veri yok. Mangadan gördüğümüz kadarıyla bunlara denk diyor mangaka.

Wb istese de yine Roger KK olurdu. Kaptanlar yenişemese dahi tayfa üstünlüğü çok büyük ihtimalle Roger tarafında. Rayleigh falan bir sürü efsane var. Wb korsanlarını bir şekilde yenebilirler yani. Diğer husus da Raftel'i bulma mevzusu. Dünyanın en güçlüsü olsan bile yol yordam bilmiyorsan son adaya ulaşamazsın.

Bir de gördüğüm kadarıyla açık ve net bir şekilde Wb>Roger diyen ilk kişi sensin sanırsam. :/ Olmaya olsun da elde öyle bir veri yok. Mangadan gördüğümüz kadarıyla bunlara denk diyor mangaka.
Şuana kadar gösterilen verilerde Wb>Roger zaten hacı.
1) en güçlü korsan Wb
2) roger şans ile KK olması
3) Wb'nin KK olmak gibi bir hayalinin olmaması, rafteli bile merak etmiyor adam
4) dünyayı yokedecek meyve (en tehlikeli meyve desek yanlış olmaz heralde), fiziki gücü de ortada, yaşlı hali bile ne derece ürkütücüyken genç ve sinirli halini düşünmek bile istemiyorum

Bu arc çok karışık la.Az önce bi göz gezdirdimde.Daha birşeyler tam kesin değil.
Big Mom düşer mi düşmez mi?
Germa müttefik olur mu olmaz mı?
Big Mom düşerse müttefik çok az.
Kaido için:Luffy,Law,Marco,Neko,İnu,Samuraylar + bizim tüm tayfa.
Big Mom için (tahmini): Luffy,Jinbei,Germa (olasılık),Pedro,Beege(olasılık),+yarım tayfa.Eğer düşecekse güçlü sayılabilecek en az 1 tane daha karakter çıkması lazım.Bu kadar sayı çıkmadı çıkabilir mi bence hayır.Ya Germa'da İchiji ve Niji sağlam adamlar çıkacak(hiç umudum yok).Yada Bm düşmeyecek.Darbe vurup adadan ayrılacaklar.Çok karışık hala kesin böyle olacak diyemiyoruz :(

Şuana kadar gösterilen verilerde Wb>Roger zaten hacı.
1) en güçlü korsan Wb
2) roger şans ile KK olması
3) Wb'nin KK olmak gibi bir hayalinin olmaması, rafteli bile merak etmiyor adam
4) dünyayı yokedecek meyve (en tehlikeli meyve desek yanlış olmaz heralde), fiziki gücü de ortada, yaşlı hali bile ne derece ürkütücüyken genç ve sinirli halini düşünmek bile istemiyorum
-En güçlü Wb dendi ama ezelden beridir en güçlü Wb denmedi. Roger ölüyken en güçlü Wb dendi. Arada fark var.
-Şans olayından güç seviyesini nasıl çıkardın hacı? :D Ya da Garp'ın şans dediği şeyin anlamı ne? Raftel'i bulması mı? Yoksa tesadüfi(!) bir şekilde çıkan fırtınadan dolayı Shiki'nin yenilmesi mi? Veya başka bir şey mi? diye gider bu.
-Sonra Wb'nin gücüne gelirsek, elbetteki babalık efsaneydi. Her şeyiyle müthişti ama karşı tarafın nasıl bir gücü olduğunu biliyor muyuz? Kalem Oda'nın elinde. Roger'a niye ona benzer bir güç vermesin ki? Ona da korkunç derecede haki verir, bir şekilde kapatır arayı mesela.

Neyse, kişisel görüşündür saygı duyarım elbette. Mangaka Wb>Roger demediği sürece benim için hiçbir delil yok ortada açıkçası. Aksi belirtilmediği sürece Roger=Wb olacak benim için.

-En güçlü Wb dendi ama ezelden beridir en güçlü Wb denmedi. Roger ölüyken en güçlü Wb dendi. Arada fark var.
-Şans olayından güç seviyesini nasıl çıkardın hacı? :D Ya da Garp'ın şans dediği şeyin anlamı ne? Raftel'i bulması mı? Yoksa tesadüfi(!) bir şekilde çıkan fırtınadan dolayı Shiki'nin yenilmesi mi? Veya başka bir şey mi? diye gider bu.
-Sonra Wb'nin gücüne gelirsek, elbetteki babalık efsaneydi. Her şeyiyle müthişti ama karşı tarafın nasıl bir gücü olduğunu biliyor muyuz? Kalem Oda'nın elinde. Roger'a niye ona benzer bir güç vermesin ki? Ona da korkunç derecede haki verir, bir şekilde kapatır arayı mesela.

Neyse, kişisel görüşündür saygı duyarım elbette. Mangaka Wb>Roger demediği sürece benim için hiçbir delil yok ortada açıkçası.
Valla hacı ben saydığım deliller ışığında Wb > Roger derim. Ha bşr de D.'nin seride ki torpilini biliyoruz, bu adam D.olmadığı halde böyle. WB=D.çıksa ne olacakmış merak ediyorum. Velasıl kelam bu adam bana göre seride ki gelmiş geçmiş en güçlü adamdır. Genç ve dinamik halinden bahsediyorum tabikide.

Shiki'nin Beyazsakala " Roger öldü, önümüzdeki o engel yok, artık denizler sana kaldı" demesi bile bence Roger'in farklı olduğunu hissettiriyor.

Valla hacı ben saydığım deliller ışığında Wb > Roger derim. Ha bşr de D.'nin seride ki torpilini biliyoruz, bu adam D.olmadığı halde böyle. WB=D.çıksa ne olacakmış merak ediyorum. Velasıl kelam bu adam bana göre seride ki gelmiş geçmiş en güçlü adamdır. Genç ve dinamik halinden bahsediyorum tabikide.
Mangaka zaten öyle bir meyve vermiş ki D. olup olmaması pek de fark etmiyor. Üstüne kendi potansiyeli de var tabi. O yüzden Roger'a kafa tutabilmiş. Fazlası yok ama. Olsa da çok fark etmez benim için, Wb'yi çok severim ama göremedim öyle bir şeyi.

Mangaka zaten öyle bir meyve vermiş ki D. olup olmaması pek de fark etmiyor. Üstüne kendi potansiyeli de var tabi. O yüzden Roger'a kafa tutabilmiş. Fazlası yok ama. Olsa da çok fark etmez benim için, Wb'yi çok severim ama göremedim öyle bir şeyi.
Ben öyle düşünmüyorum hacı. Bak vallahi Wb fanı değilim ama ne bileyim adam kişiliği, babalığı, karakteri, gücü, duruşu hayranım adama. Rafteli bilecekken bile umrunda değil adamın. Fiziki yapısı bile özel. Ve D.değil bu adam. Meyve gücünü sabaha kadar konuşsan bitmez. Velasıl kelam bana göre Wb > All

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık