Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dediklerine katılıyorum bi yerde @Daredewill Shounen serilerinin olayı bu klişe ama tutuyor işte yapacak bir şey yok. Beni de iticileştirdi zamanında ana karakterlere karşı. Ben de hep şöyle düşünürdüm, bi shounen de ana karakterin ailesi ana karakterden daha zayıf biri olsun. Örneğin Luffy'nin babası zamanında KK olma hayali olan fakat gücü yetersiz olan biri, kendisi başaramıyor ama oğlu başarıyor gibisinden.Tabi olabilir böyle bir seri, ben izlediklerim arasından dedim.

Şöyle bir şey var ki bu olay tamamen mangakayla alakalı. Karakterin suçu yok, o ailede yaratılmış. Luffy zaten ailesinden bir yakınlık görmüyor, dedesi çalıştırıyor sadece çocukken. Ama işte herhangi bi aksiyon - güç odaklı seride ana karakter kendiliğinden güçlenirken bile bir ustası oluyor onu çalıştıran, güçlendiren. O ustası önemli oluyor bu seferde seride. Güçün egemen olduğu bir evrende zayıf ana karakterin yardım almadan en güçlü olması gerçekle bağdaşlaştırılamadığından sanırım sıkıntı. Ki bu yardım sadece güçlü bir insandan değil, seri içinde güç unsuru sayılacak obje (ör, kutsal kılıç) vs gibi noktalarla da gelebilir.

Benim Luffy de sevdiğim nokta bu konuda babasının dünya çapında bi şöhreti, gücü olduğunu öğrendiğinde bunu iplememesi, dedesinin namını kendini tanıtırken söylemesi gereken bi unsur olarak görmemesi, ailesinin gücünün umrunda olmaması kısaca. Birine karşı ilgisi olacaksa illa bu konuda, Shanks'e karşı var o da sevgisinden. Tabi Luffy'i sevmemde başka etmenler de var karakteriyle alakalı yoksa yeterli değil bu dediğim sadece.

@Daredewill

Anlıyorum ama ne Garp'ın ne de Dragon'un doğrudan bir etkisi olmadı. Özellikle savundum Naruto ve Bleach gibi değil. Onlarda kandan gelen güç çok bariz şekilde söylendi. Zaten direk Clanlar arası hiyerarşi vardı.

Ne Garp'tan doğru dürüst bir teknik eğitimi aldı. Ne de haki.

Ne Dragon'dan haki ve teknik eğitim aldı. Ki Sabo'yu görüyoruz ejder pençesi felan filanla geliyor.

Ne Shanks'ten kılıç ve haki eğitimi aldı. Yola çıktığında kolunu tutupta uzatan adamı izliyorduk. Şu ana kadar hep kendi gücüyle geldi. Bir tek Rayleigh'den eğitim aldı. Onda da zaten hakiyi felan uyandırmaya başlamıştı. 1.5 yılda öğreneceğine 5-6 yılda kapardı olayı yani.

Ama bu usta olayı çoğu Shounen'de işlenen bir şey. Olması renk kattı bence seriye.
Nasıl doğrudan etkisi olmadı.Kandan gelen güç diyorsun bunun aynısı opde de var.Ha tabii Oda açık açık söylemiyor çok çakal çünkü.Değilmiş gibi gözükmesi lazım.Ama öyle.

İvankov h.hakiyi görünce dragonun oğlu olduğu belli gibi konuşuyor.Aynı şekilde Garp bakıyor sende mi şeklinde.Kandan gelen bir güç olmasa ne Ace peşinde koşarlar ne de Akainu dragonun oğlu diye yırtınır.Kendimizi kandırmayalım.Potansiyelini biliyor deme akainu nerede görmüş luffyi bile tanımıyor.

@Daredewill

Yazın harika olmuş.Birkaç yer dikkatimi çekti birazdan yazacağım.

Nasıl doğrudan etkisi olmadı.Kandan gelen güç diyorsun bunun aynısı opde de var.Ha tabii Oda açık açık söylemiyor çok çakal çünkü.Değilmiş gibi gözükmesi lazım.Ama öyle.

İvankov h.hakiyi görünce dragonun oğlu olduğu belli gibi konuşuyor.Aynı şekilde Garp bakıyor sende mi şeklinde.Kandan gelen bir güç olmasa ne Ace peşinde koşarlar ne de Akainu dragonun oğlu diye yırtınır.Kendimizi kandırmayalım.Potansiyelini biliyor deme akainu nerede görmüş luffyi bile tanımıyor.

@Daredewill

Yazın harika olmuş.Birkaç yer dikkatimi çekti birazdan yazacağım.
Big Mom'ın çocuklarının hepsi şu an Yonkou gücünde zaten. Kandan gelen güç yok. Bu seride birbiriyle alakasız bir sürü güçlü insan var.

Naruto ve Bleach serilerinde ise direk olarak clanların hiyerarşisinden bahsediliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık