Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lucci'yi kim tuttu Enies Lobby'de Alabasta arc'ta içlerinde Zoro'nun da olduğu kafile sen olmazsan Crocodile'ı kim yenecektir demiştir. Skypea'da Luffy olmasa hepsi geberiyordu.... diye gider bu.
Tayfadaki her üyenin de Luffy'i bir çok kez kurtardığını unutmayalım, tek taraflı olmuyor bu işler. Suya her düştüğünde ölecek olması gibi basit örneklerden, Usopp olmasa unutulmuş bir oyuncak olacağı ekstrem örneklere kadar :)

Tayfadaki her üyenin de Luffy'i bir çok kez kurtardığını unutmayalım, tek taraflı olmuyor bu işler. Suya her düştüğünde ölecek olması gibi basit örneklerden, Usopp olmasa unutulmuş bir oyuncak olacağı ekstrem örneklere kadar :)
Ben bunları kabul eden biriyim. Ama bazı arkadaşlar tek taraflı yorum yapıyor. Ben zaten Zoro için tayfanın direği ifadesini kullanıyorum. Luffy'nin can dostu. Birbirlerini tabiki kurtaracaklar. Ama bazıları Zoro'yu ön plana çıkarmak için Luffy'i gömerse bu noktada da gömdüğü done de Zoro'nun içinde olabileceği bir şeyse ben buna karşı çıkarım.

Saçmaladığın doğru ama benim örneğimle alakası yok. Luffy tutsak düştü diye eleştirip Zoro da aynı şeyi yaşadı denilince ama o tam şey olmadı, istisna, sayılmaz falan dersen komik durumlara düşersin böyle.
Eleştiri yapmadan önce savunduğun adamların eksiklerini bilirsen bu durumlara düşmezsin. :)
Ben Zoro hiç tutsak düşmedi demiyorum. Balıkadam adasında düşmüştü mesela. Ama hemen her defasında tutsak düşmeyi başaran bir karakterle kıyaslamak olmaz diyorum. Luffy söyle diyince Zoro da böyle demen asıl komik olan :) Çaresiz gözüküyorsun.

Verdiğim örneğin de aslında çok alakası var ama bağlantıyı kurabilecek kadar seriyi ve karakterleri tanımak lazım. Sanji açlık çektiği için yemek yapmaya başladı demek var, Sanji o yaşta haftalarca aç kalmasına rağmen şaşırtacak derecede dayanıklıydı demek de var. Her olay tek bir şey anlatmaz. Aynı şekilde Zoro'nun olayı icin;

1- Iyi kalpliliğini Luffy'nin görmesi için gerekli bir sahneydi

2- Dayanıklıydı

3- Luffy'nın böyle bir adamı tayfaya alabilmesinin başka bir yolu olmadığı için ölüm kalım durumunun yaratılması için gerekli bir sahneydi

gibi şeyler söylenebilir ancak "Zoro tutsaktı kyaaa" şeklinde tamamen üstünkörü atılmış bir yorum akıllara gelen en son şeydir. Ama Luffy gibi her tarafından saçmalık akan bir karakteri savunmak için de aynı şekilde saçma ve hiç olmayacak yerlerden, bitten yağ çıkaran yorum atma şekli yapabileceğin tek şey olduğu için sana da hak vermiyorum değilim tabi ki :ehe:

Birisine komik demeden evvel önce bir kendine bakarsan komik durumlara düşmezsin böyle ;)

Neyse daha fazla uzatmaya gerek yok. Herkes göreceğini gördü zaten 850 bölümde. Ne kadar çırpınsan ne kadar zorlasan da Luffy Luffy'dır. Yapacak bir şey yoktur :)

Her kelimeyi okuyan herkesin hatırladığını pek sanmıyorum.Açar bakar sayfaya o şekilde görür detayları.Ha hatırlayan vardır tabii ama bu biraz okuma sayısı ve verilen önemle alakalı.Ne kadar düşkünsen o kadar çok aklında kalır.O açıdan benim için bir bleach değil.Gerçi bittikten sonra o da yavaş yavaş hafızamdan siliniyor gibi. :/
Ben hakkaniyetli tavrına dikkat çekmek istemiştim :) Yoksa cümle cümle hatırlamak zor tabi. Gerçi Bleach'te de replik baya azdı :)

Lucci'yi kim tuttu Enies Lobby'de Alabasta arc'ta içlerinde Zoro'nun da olduğu kafile sen olmazsan Crocodile'ı kim yenecektir demiştir. Skypea'da Luffy olmasa hepsi geberiyordu.... diye gider bu.
Onu kastedmiyorum. Tayfadakiler tayfaya ilk girecekleri zamanki bosslardan bahsediyorum. Misal Sanji'ninki Don Krieg.
Luffy bir nevi tayfadaki karkaterlerle karşılaştığında onları birini yenerek kurtarıyor ama Zoro'da bu böyle değil.(İlk tanışma için).

Ben bunları kabul eden biriyim. Ama bazı arkadaşlar tek taraflı yorum yapıyor. Ben zaten Zoro için tayfanın direği ifadesini kullanıyorum. Luffy'nin can dostu. Birbirlerini tabiki kurtaracaklar. Ama bazıları Zoro'yu ön plana çıkarmak için Luffy'i gömerse bu noktada da gömdüğü done de Zoro'nun içinde olabileceği bir şeyse ben buna karşı çıkarım.
Halbuki Zoro'nun kendisi bile Luffy için böyle düşünmezken değil mi :) Eyvallah.

Siz hasırşaplar da yarış yapıyorsunuz ama ben Luffy derken tüm tayfasını katıyorum işin içine. Şimdi Zoro şu bu diyen yarın Luffy savunmasın. Burada kabul edip yarın inkar etmeyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık