Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Crocodile power up almış. :/ Ne kullanıyorsun?
Luffyden düz darbelere yamulan adam Jozuya dayanır hale gelmiş.O kadar fiziksel işkence yapıyorlar adamın dayanıklılığı artmış.Seni öldürmeyen şey güçlendirir.Gardiyanlar paso dövüyor zaten.Kan havuzu vs diyerek crocoya laf atıldı ayrıca.Bunlar teknik bazında olmasa da fiziksel açıdan güçlendirip dayanıklılığı arttırıyor zamanla.

Bari hakiyi seriye daha erken soksaydı, Luffy arabasta'da Ace'den haki egitimi alıp öyle geçseydi Croco'yu. Biraz daha iç ferahlatıcı olurdu yani, 500 milyonluk adamdan egitim aldı öyle yendi tarzı vb. duşunulebilirdi.
Mesele haki değil aslında. Islatması da aynı işi gördü veya kanı. Mesele Croco'nun çok zayıf olmasıydı. G2'siz vuruşlarla şaftı kaydı adamın.

Outlaw

Mesele haki değil aslında. Islatması da aynı işi gördü veya kanı. Mesele Croco'nun çok zayıf olmasıydı. G2'siz vuruşlarla şaftı kaydı adamın.
Seri ilerledikçe guç seviyesi her seride artar, normal. Part 2 Kakashi'de mesela egitim falan almadı kimseden, ama çakra seviyesi yukseldi, mangekyou çıktı vb.

Oda baktı Crocodile'ın fanı çok, seriye de bu tip heyecan katacak bi adam lazım uçurdu seviyesini. Luffy'e yenilen adam, Akainu'yu durdurdu, Mihawk'a "iyi gunumde degilim, dikkat et kendine" tarzı atarlar yaptı.

Seri ilerledikçe guç seviyesi her seride artar, normal. Part 2 Kakashi'de mesela egitim falan almadı kimseden, ama çakra seviyesi yukseldi, mangekyou çıktı vb.

Oda baktı Crocodile'ın fanı çok, seriye de bu tip heyecan katacak bi adam lazım uçurdu seviyesini. Luffy'e yenilen adam, Akainu'yu durdurdu, Mihawk'a "iyi gunumde degilim, dikkat et kendine" tarzı atarlar yaptı.
Ya Luffy'ye yenilmeyecekti ya da Mf'de kendinden o kadar emin göstermeyecekti.

Outlaw

Naruto'da da yok ama en azından orada karakter ucundan gösterilip bırakılmıyor. Hemen hemen her numarasını göruyorsun, tartışmalarda fikrin oluyor. One Piece'de tamamen tahmin ve potansiyel uzerinden gitmek zorundasın.

Sanji Px tekliyor yahu ve ciddi haliyle falanda değil. Mf'de bir Sanji olsa Px kalmamıştı. Bu seride güç dengesi yok zaten, bozuk bile değil direkt yok.
Güç dengesi yok demek de haksızlık olur seriye. Yüzlerce karakter ve yıllardır devam eden bir seri için gayet iyi bana kalırsa. Diğer shounenleri de görüyoruz. OP yine iyi duruyor onlara nazaran.

Outlaw

Güç dengesi yok demek de haksızlık olur seriye. Yüzlerce karakter ve yıllardır devam eden bir seri için gayet iyi bana kalırsa. Diğer shounenleri de görüyoruz. OP yine iyi duruyor onlara nazaran.
HXH ve söylenenlere göre Magi dışında, izledigim hiç bir battle shounende yok denge dedigimiz olay.

Tabi ki abartıyorum yahu, Ft'nin intikamı olsun. :) Ama 2 sene sonra çıta fazla yükseldi. Px'in bir önemi kalmadı. Onun dışında shounen olduğu için 10 dorikilik adamlar 4000'lik adamların yanında ölmüyor. Bu seri seinen olsa çok farklı olurdu.

Craker olayı en son tuz biber oldu. Rosa da düz yumrukla adam almadı yahu Luffy, g2-g3 biraz ayağa düştü. Luffy'nin gücü kaç kat artmasına rağmen olmuyor. Küçük çocuklar için yeni teknik şart işte ondan oluyor.

@Outlaw
HxH bu konuda en iyisi zaten. Magi'de ise güç seviyesi diye bir olay yok. O tarz bir seri değil. OP da fena değil. Bleach, Naruto gibi serilerden nispeten daha iyi, özellikle de Bleach'ten. Bleach zaten leş bu konuda.

@Daredewill
Ölmemenin güç dengesiyle alakası ne la? :/ Oda'nın toz pembe çizimiyle alakalı bir durum o. G2-G3 ise dediğin gibi ele ayağa düştü. Japon ergenler için sürekli yeni teknikler çıkaracak Oda. G5 falan yanarlı dönerli bir şey olur muhtemelen. Bu kadar tutulan bir shounenin ana karakterine çok oynaması doğal mangakanın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık